IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 53>
Автор
Порака
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 14:39
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

tuka stanuva zbor za prosto razgranicuvanje na nesto sto e ,i nesto sto ne e vo red. 
 
Баш ме интересира како ќе ги разграничиш хомосексуализмот и педофилијата. Зошто едното е во ред, а другото не е?

..ne znam dali ne kontas ili pak ne sakas da skontas..GAY luge isto kako i STR8..za mene se normalni individui ki imaat sekoj spored zelbata normalno sex so polnoletni..zreli veke oformeni licnosti koj znaat sto sakaat i koi ne mozat od nikogo i nisto da bidat zavedeni....Dodeka pedofilite ja koristat vozrasta,naivnosta,neiskustvoto na na licnosti pomali od niv (decata)..koj najcesto se uste ne se psiho-fizicki oformeni i ne znaat da se odbranat od eventualnite negativni aktivnosti...Se nadevam deka sega bev pojasen намигнување
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 15:09
Тоа што го наведуваш е само разлика меѓу хомосексуалците и педофилите. Тоа во никој случај не ги оправдува ни едните, ни другите. Не се во ред ни едните, ни другите.
Господ на почетокот ги создаде машко и женско. Господ не создаде двајца Адама, ниту пак две Еви, туку Адам и Ева. Едниот имаше пенис, а другата вагина, а и двајцата вршеа голема нужда од аналот намигнување
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 15:37
TOCNO E

sekoj ima pravo na izbor vo prostorot

не%20вреден


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 06:02
..GAY IS O.K  :)
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 13:01
Ауспухот служи за издувни гасови!
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 21:56
мене ме интересира дали ребел отсекогаш се чувствувал како таков?
кога за првпат дознал дека е хомосексуалец
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 21:59
Ostajte gi na raat neka si umiraat poleka. Ionaka Darvinizmot ke gi suredi намигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 21:59
kako mojot drugar BRZA
i on prv pat dozna ,od kako Mona mu otvori tema deka e peder
mozebi i rebel taka dozna -- procital nekadeголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 23:03
Originally posted by sensei sensei напиша:

Ostajte gi na raat neka si umiraat poleka. Ionaka Darvinizmot ke gi suredi намигнување
Овој пост не ми се допаѓа. Ова не личи на sensei, така да верувам дека се шали дечкото.
Во ред е да се осудува гревот или нечија грешна постапка, но не и грешникот.
На нас луѓето не ни е дадено правото да го судиме грешникот, туку само гревот, а Бог е Тој што ќе НИ суди на НАМ грешниците, и тука не спаѓаат само хомосексуалците, туку сите луѓе, јас и ти што го читаш овој пост намигнување
Хомосексуалноста не е единствениот грев. Постојат многу гревови кои се пострашни од неа, и без разлика дали се тие поголеми или помали, доколку не се покаеме, не дарвинизмот, но нешто друго сигурно ќе не суреди сите нас.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 01:06
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

.... Има многу други поштетни работи денес отколку хомосексуалноста. Тргни од самата ОБЛЕКА....

Згрешка тука, ќе пишував нешто друго после го сменив ама заборавив тоа „штетни“ да го сменам во „неприродни“. Дури сега го забележав. Значи сакав да кажам има многу други понеприродни работи..
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Rebel, жалам што ќе те разочарам, но одговорот "Хомосексуалноста не е болест" на СЗО не излегол од епрувета, ниту од лабораторија, ниту пак од некоја научна анализа, туку од политиката на СЗО, со квази-демократско гласање, притиснати од светските хомосексуални организации кои секојдневно ги пропагираат правата на хомосексуалците и неуморно ја бараат сопствената толеранција во секое ќоше, во секој кабинет, кај секој политичар, по секакви владини и невладини организации.

Молим те со тие conspiracy theories. Ти да не си член на СЗО па да знаеш такви работи?? Не убедуваш никого со тоа оти не си компетентен да ги побиваш така да....
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Дали тоа што постојат "поштетни" работи од некој друга работа, тоа ни ја прави првата корисна?
Дали тоа што постои хероин, ја праваи марихуаната корисна?
Дали тоа што постојат болести како ракот, сидата, сифилизот, хапатитит Ц итн, ги прави другите болести како: сипаниците, хепатит А и Б, мигрената, тромбозата итн корисни болести?
Дали тоа што постојат сериски убијци и манијаци, ги оправдува малите крадци?
Дали тоа што постои ограбувач на банка, го оправдува ограбувачот на менувачница?
До кога ќе ги спуштаме морално етичките стандарди на ниво на човечката просечност и ќе се прикажуваме себе си како светци притоа споредувајќи се со 'најлошите" луѓе?
Сепак ми е мило што рече "има поштетни работи од хомосксуалноста". Се надевам дека со оваа реченица барем признаваш дека таа појава е штетна.

Неможиш да изедначиш настинка со туберкулоза, или убиец со некој којшто паркирал на сред улица. Нормално дека и убиецот и прекршителот – во случајот тој што паркирал на сред улица, мора да си платат казна, ама казната е различна во зависност од тежината на нивниот криминал односно прекршок. Исто така ако настиниш ти можиш ако сакаш да примаш лекарства ама можиш да оздравиш и без лекарства. А ако не дај боже имаш туберкулоза тогаш со среќа! Тешко да поминиш без лекарства. И двете овие се болести, но имаат различен ефект и организмот различно се справува (или не се справува) со нив.

И пак идиме на истото, неможиш да изедначиш педофилија со хомосексуалност. Едноставно како шо ти кажав претходно, педофилијата според СЗО е ментално растројсво. Хомосексуалноста е едноставно сексуална ОРИЕНТАЦИЈА, а не болест или избор или мода или начин на живот. Кај сакаш побарај на интернет тоа ќе го најдиш. Ете ти давам еден линк да се увериш:

http://www.mercksource.com/pp/us/cns/cns_merckmanual_frameset.jsp?pg=http://www.merck.com/mmhe/sec07/ch104/ch104a.html

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Носот ни служи за дишење, очите за гледање, ушите за слушање итн.
Зошто не јадеш со нос? Зошто не гледаш преку уво? Зошто не ти шепкаат во око?
На сите ни се повеќе од логични и јасни овие работи, но големата изопаченост во сексот ни ги заслепува очите за оние други работи кои треба исто така да ни бидат логични како овие горниве.
Што е следно во sex fashion? Секс во уво?голема%20насмевка

Ушите, очите, носот, прстите и јазикот се сетила. Нормално дека неможиш да слушаш од јазикот или да мирисаш од прстите.
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Аналот е крајниот орган на дигестивниот систем. Од него се исфрлаат отпадните материи од храната кој ја внесувате, популарно наречени "измет" (во други преводи гомна, лајна и сл.) Тој е мускул со нежна слузокожа која лесно може да биде оштетена (заедно со жлездите на неа). Не е редок случајот оние кои практикуваат анален секс, било да се тоа девојќи или хомосексуалци, да завршат со катетар во анусот до крајот на својот живот. Тажен крај кој на никој не би му го посакувал.

И белите дробови се дел од респираторниот систем и служат за дишење - вдишување кислород и издишување на јаглерод диоксидот. А НЕ на никотин. Па пак колку луѓе пушат цигари?? И покрај толкуте реклами дека пушењето е штетно, многу од нив нема да престанат оти им е убаво. Тука прават 3 работи: ем директно си го загрозуваат сопственото здравје, ем на другите околу нив, а од друга страна – им е убаво па продолжуваат да пушат! Хомосексуалците од друга страна, нити им го загрозуваат здравјето ни животот на другите, нити својот, а остануваат хомосексуалци затоа што тоа им е убаво, тоа ги прави среќни, тоа ги исполнува.  Можиш со сила да го натераш пушач да не пуши? Можеби, организмот како што се навикнал на конзумација на никотин, така можи да се одвикни. Можиш на хомосексуалецот да му ги оттргниш чувствата на привлечност кон истиот пол? Е тоа неможиш. Тоа се веќе ЧУВСТВА. Или ги имаш или ги немаш.

Исто како што неможиш еден стрејт да го направиш хомосексуалец, односно да го „натераш“ да го привлекуваат и да се пали на лица од истиот пол.
Сега знам дека ќе речиш „како можи хомосексуалецот да не си го загрозува својот живот и животот на другите кога постојат сите тие сексуално преносливи болести“. Ок, ама тие СПБ немаат претставка ХОМО- пред нив. Тоа шо значи, тоа значи дека тие не пребираат сексуална ориентација. Ги има исто толку и кај стрејт луѓето. И тие НЕ СЕ резултат на сексуалната ориентација туку едноставно на невнимавање при секс и/или немање на safe sex - некористење на соодветни презервативи.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 01:33
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Аналот е крајниот орган на дигестивниот систем. Од него се исфрлаат отпадните материи од храната кој ја внесувате, популарно наречени "измет" (во други преводи гомна, лајна и сл.) Тој е мускул со нежна слузокожа која лесно може да биде оштетена (заедно со жлездите на неа). Не е редок случајот оние кои практикуваат анален секс, било да се тоа девојќи или хомосексуалци, да завршат со катетар во анусот до крајот на својот живот. Тажен крај кој на никој не би му го посакувал.

И белите дробови се дел од респираторниот систем и служат за дишење - вдишување кислород и издишување на јаглерод диоксидот. А НЕ на никотин. Па пак колку луѓе пушат цигари??...
 
Пак тој "и белите дробови.." среќа
А кој рече дека тие служат за никотин? И што ако некој друг погрешно ги користи белите дроови, тоа ти дава тебе за право погрешно да го користиш анусот? Или ќе велиме "ех де, има и поштетни работи", со надеж дека другите поштетни работи ќе ја направат нашата покорисна..ајде доста со вакви работи, знам дека добро ме разбираш што сакам да ти кажам... размисли уште еднаш за оваа работа, и за една недела сакам по ЛП да ми се пофалиш дека си излегол со некое либе трепкање по мерка.
 
Ајде, без да ми демантираш до бескрај, барем обиди се машки да допреш некоја сињорита бонита :pipi:(не бе оваа, оваа само за пример ти ја дадов голема%20насмевка)
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 01:46
hahah,...a be,..pushti go chovekot na raat,..газење%20од%20смеење

Изменето од Eleni - 03.Декември.2007 во 17:27
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 02:17
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Пак тој "и белите дробови.." среќа
А кој рече дека тие служат за никотин? И што ако некој друг погрешно ги користи белите дроови, тоа ти дава тебе за право погрешно да го користиш анусот? Или ќе велиме "ех де, има и поштетни работи", со надеж дека другите поштетни работи ќе ја направат нашата покорисна..ајде доста со вакви работи, знам дека добро ме разбираш што сакам да ти кажам... размисли уште еднаш за оваа работа, и за една недела сакам по ЛП да ми се пофалиш дека си излегол со некое либе трепкање по мерка.
 
Ајде, без да ми демантираш до бескрај, барем обиди се машки да допреш некоја сињорита бонита :pipi:(не бе оваа, оваа само за пример ти ја дадов голема%20насмевка)

И пак или не ме дочитваш или ме игнорираш... Неможиш на чоек да му туриш со инка чувства. Нити пак да му ги оттргниш.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 15:45


нај ме нервираат педери што не признаваат.
дури и ја користат наевтината финта да те разубедат, колку прозирновртење%20со%20очи




Изменето од Eleni - 03.Декември.2007 во 17:29
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.