IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Genel i se e mozno !!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Genel i se e mozno !!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 13:38
Што е тоа е мислам дека кај и да е треба да ја затвориме темата. Genel шанси да се поправат, треба само да се трудат и кај и да е ќе се среди работата. Име полека се гради. намигнување
Кон врв
LjS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LjS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 13:43
Neznam ama Impegna nikogas ne sum videl da prodavaat aparati.Nikogas ne sum videl da promoviraat Canon proizvodi i slicno. Posledniot pat koga bev kaj niv pred nekolku godini nemaa nitu eden SLR izlozeno vo salonot. Za mene toa ne e seriozen distributer na Canon vo Makedonija.

Za PixPlus mozam samo pofalni zborovi da kazam ama za zal oni samo gi prodavaat proizvodite na Canon, kako sto mozeme i jas i ti ako otvorime prodavnica za foto oprema.Oni ne se ovlasteni distributeri na Canon. Inaku, daj boze site da bea bar polovina dobri kolku lugeto od PixPlus i ke nemase da gi praime ovie muabeti.
Кон врв
LjS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LjS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 13:45
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Што е тоа е мислам дека кај и да е треба да ја затвориме темата. Genel шанси да се поправат, треба само да се трудат и кај и да е ќе се среди работата. Име полека се гради. намигнување


Kako toa da ja zatvorime ? Ke ja izbrises ?!?
Кон врв
slavica1505 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slavica1505 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 14:08
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Originally posted by slavica1505 slavica1505 напиша:

Moram i jas da se priklucam na diskusijata i da kazam deka slucajot na Ljupco ne e edinstven ,i ne e "slucajna" greska ili nesto slicno! I jas bev kontaktirana vo tie famozni 10 vo potesen izbor, izvestena deka edna fotografija mi e nagradena i bidekji ne mozev da odam ,deka ke mi ja ispratat po posta nagradata ..e sega..vcera prasuvam so se slucilo i dobivam mail so sodrzina deka mojata fotografija bila megju 10 ama ne e megju 6 -te nagradeni i povekje srekja sledniot pat?! .. koj e tuka pobednik ,gubitnik ??.. dali bese ovoj takanarecen konk*rs samo obid za eftin marketing , bez nikakvi pravila i so bezobzirno odnesuvanje kon ucesnicite ?..Koi pozitivni strani da gi gledame? Transparentnosta na glasanjeto na primer??..ispocituvani pravila ??korekten odnos ??... ...ma nikogas povekje na vakvi eftini improvizacii na konk*rs ma kolku i da e naglaseno "amaterski"..pozdrav Slavica Panova


 
Сега можеби ќе испадне дека ги бранам но пред неколку години на конк*рс за летна фотографија јас и мојата сопруга ги добивме, односно бевме второ и трето место и не добивме ништо, затоа што имало награда само за првото место (мада ќе бевме среќни да добиевме по една признаница...) па не се буневме. Тие организирале тие одлучуваат дали ќе дадат нешто или не.

Што требаше да дигаме галама.... еј и ние сакаме награди. Сакаме ама нема. тага

 

После тоа и немаме испратено фотографии на некој конк*рс.



Iako Ljupco odgovori ,eve i jas da si kazam :)..Vasiot slucaj nema vrska so ova sega ..znaci ako nema nagrada nema ..ne sme deca nie za toa da se bunime ..ama ako vekje te izvestat deka si dobil nagrada i posle pu pu ne vazi ..togas ne e vo red neli ? Sto trebase jas da dojdam 200 km do Skopje ,za da mi recat epa nie se premislivme ??!Tie organiziraat ,tie odlucuvaat ama jas ako sum se prijavila na konk*rsot znaci mi odgovarale pravilata i ako e fer igra ,treba da bide do kraj.Bidna , pomina , um za drugpat :)..Pozdrav
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 14:11
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

bi sakal da se izvinam i edna ispravka...dosega racunav..i bi sakal da se preformuliram 68% od lugevo tuka se zamisluvaat deka se www.guidoargentini.com

(sea udrif matematika)


Eve, ko za tebe Private Rooms od Guido, moram da priznaam mojata omilena Glamour kniga.

http://rapidshare.com/files/321614742/Private_Rooms_by_Guido_Argentini.pdf
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 14:13
Originally posted by slavica1505 slavica1505 напиша:

Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Originally posted by slavica1505 slavica1505 напиша:

Moram i jas da se priklucam na diskusijata i da kazam deka slucajot na Ljupco ne e edinstven ,i ne e "slucajna" greska ili nesto slicno! I jas bev kontaktirana vo tie famozni 10 vo potesen izbor, izvestena deka edna fotografija mi e nagradena i bidekji ne mozev da odam ,deka ke mi ja ispratat po posta nagradata ..e sega..vcera prasuvam so se slucilo i dobivam mail so sodrzina deka mojata fotografija bila megju 10 ama ne e megju 6 -te nagradeni i povekje srekja sledniot pat?! .. koj e tuka pobednik ,gubitnik ??.. dali bese ovoj takanarecen konk*rs samo obid za eftin marketing , bez nikakvi pravila i so bezobzirno odnesuvanje kon ucesnicite ?..Koi pozitivni strani da gi gledame? Transparentnosta na glasanjeto na primer??..ispocituvani pravila ??korekten odnos ??... ...ma nikogas povekje na vakvi eftini improvizacii na konk*rs ma kolku i da e naglaseno "amaterski"..pozdrav Slavica Panova


 
Сега можеби ќе испадне дека ги бранам но пред неколку години на конк*рс за летна фотографија јас и мојата сопруга ги добивме, односно бевме второ и трето место и не добивме ништо, затоа што имало награда само за првото место (мада ќе бевме среќни да добиевме по една признаница...) па не се буневме. Тие организирале тие одлучуваат дали ќе дадат нешто или не.

Што требаше да дигаме галама.... еј и ние сакаме награди. Сакаме ама нема. тага

 

После тоа и немаме испратено фотографии на некој конк*рс.



Iako Ljupco odgovori ,eve i jas da si kazam :)..Vasiot slucaj nema vrska so ova sega ..znaci ako nema nagrada nema ..ne sme deca nie za toa da se bunime ..ama ako vekje te izvestat deka si dobil nagrada i posle pu pu ne vazi ..togas ne e vo red neli ? Sto trebase jas da dojdam 200 km do Skopje ,za da mi recat epa nie se premislivme ??!Tie organiziraat ,tie odlucuvaat ama jas ako sum se prijavila na konk*rsot znaci mi odgovarale pravilata i ako e fer igra ,treba da bide do kraj.Bidna , pomina , um za drugpat :)..Pozdrav
 
Поздрав.намигнувањесреќа
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 14:21
itan i mene mi e private rooms omilena ja iam u pdf i sakaf i orginal d si ja naracam..ama kosta :( guido e top
MainstreaM
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 14:51
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Што е тоа е мислам дека кај и да е треба да ја затвориме темата. Genel шанси да се поправат, треба само да се трудат и кај и да е ќе се среди работата. Име полека се гради. намигнување


Temava ne smee da se zatvori ili izbrise deka se gubi sekoja smisla na zborot "FORUM". Zatvaranje na tema znaci CENZURA, lugjeto kje si zborat dodeka ne im zdosadi temata намигнување. A, za popravanjeto na Genel i imeto deka se gradi poleka, toa si e nivna biznis strategija.
Iskreno jas da imam firma i vaka da me zborat - seriozno bi se zamislil. No nivna rabota


Изменето од Tegla - 17.Декември.2009 во 14:57
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 15:01
Tegla apsolutno si vo pravo......no se izgubi smislata ....mnogu losi zborivi bea kazani....eve jas im se izvinuvam na site....se so cel ..ednas da bideme i konstruktivni...a ne kricicni ...daj predlog kako da se podobrat ......ajde da diskutirame na taa tema.........no pritoa da vnimavame i na ekstremnosta na nasite stavovi....
MainstreaM
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 15:03
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

pomalku/povekje neizdrzhani komentari??????

--------------------------------------------------

te molam odgovori na prashanjata upateni do Lady D i objasni mi ja malku podobro funkcijava na 4 tiot chlen.....ne sum najsiguren deka dobro te razbrav......!!!!

Pochituvaniot direktor na Genel...??????

a uchesnicite verojatno se nepochituvani gospoda koi ne zasluzhuvaat seriozen i adekvaten tretman zaradi faktot sto samo famozniot 4ti CHLEN NA ZHIRITO - POCHITUVANIOT DIREKTOR NA GENEL IMA PRAVO DA GI MENUVA PROPOZICIITE STO SAM SI GI NAMETNAL....?????

P.S A dali aparatot nagrada e objaven ili ne se charshiski muabeti a tebe te molam da se zadrzhish na osnovnoto a toa se pogore postavenite prashanja do site onie sto smetaat deka GENEL zavrshil odlichna rabota a makedonshtinata go kochi da bide uspeshen i USHTE POVEKJE POCITUVAN!

te molam bidi pokonkreten vo komentarite



Ne bi sakal da se doobjasnuvam, a koj razbral sto sakam da kazam, razbral. Ako nikoj ne razbral, pak OK.
I, da, Lady D imase nekoe prasanje? Bas sega barav ama ne mozev da najdam. Zatoa nemam ni odgovor.

PS. Ustvari samo edno nesto ke doobjasnam. Treba da stoi "pocituvaniot". Tie sto imale bilo kakov kontakt so Genel i so nivniot direktor, sigurno znaat deka ne bi mozelo da ne zamesa prsti vo izborot.

Изменето од ogledalo - 17.Декември.2009 во 15:06
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 15:28
eve za da smirime strasti...jas imam predlog...koj saka da napravime zaednicka izlozba vo eden kafic vo centar na gradot....kade sto site bi izlozile po 3/4 fotografii bez ziri bez nagradi i natprevari...ke si vikneme luge...ke sredam jas za 20% off price na pienje ke sredam jas za zakup na kaficot inaku mestoto e na 2 sprata so 350 km
ke staime jazinja i so stipki ke gi stavime fotkite....nema pobednici nema gubitnici nema temi nema ziri komisija ....no ..ke ima dobra zabava i druzenje.....ako ima nekoj za slobodno neka pise.....zakup na prostorot i 20% off pice na pijacki paga na moj licen tovar...se sto trea e zelba za druzenje i da si isprintate po 3/4 fotki.......
MainstreaM
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 15:51
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

eve za da smirime strasti...jas imam predlog...koj saka da napravime zaednicka izlozba vo eden kafic vo centar na gradot....kade sto site bi izlozile po 3/4 fotografii bez ziri bez nagradi i natprevari...ke si vikneme luge...ke sredam jas za 20% off price na pienje ke sredam jas za zakup na kaficot inaku mestoto e na 2 sprata so 350 km
ke staime jazinja i so stipki ke gi stavime fotkite....nema pobednici nema gubitnici nema temi nema ziri komisija ....no ..ke ima dobra zabava i druzenje.....ako ima nekoj za slobodno neka pise.....zakup na prostorot i 20% off pice na pijacki paga na moj licen tovar...se sto trea e zelba za druzenje i da si isprintate po 3/4 fotki.......


не%20вреден biva :-)
Кон врв
Lady D Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 15:51
[QUOTE=Glecin] Shto kje vi e?
-----------------------------

Koga vekje vaka dobro ni odi komunikacijata, mozhe li da mi odgovorite na nekolku prashanja!?

1. Dali smetate deka NAMETNUVANJETO FILTER I ISTOVREMENO NEPOCHITUVANJETO NA FUNKCIJATA NA FILTEROT e osnova na serioznoto rabotenje?

vidi prethodni reakcii na uchesnici..!

2. Dali smetate deka NEADEKVATNATA KOMUNIKACIJA so pokanetite da uchestvuvaat e osnova na serioznoto rabotenje?

vidi prethodni reakci na uchesnici..!

3. Dali smetate deka ZHIRITO i ORGANIZATOROT mozhe da si dozvolat bez da gi informiraat uchesnicite da go promenat FILTEROT?

vidi prethodni reakcii na uchesnici..!

4. Dali smetate deka nekoj mozhe da go pogreshi vasheto ime i prezime na javna prezentacija bez da vi se izvini?

vidi prethodni reakcii na uchesnici..!

5. Dali smetate deka FOTOGRAFSKI KONk*rS VO KOJ STOI IMETO NA CANON mozhe da si dozvoli da isprinta fotografii nameneti za WEB prezentacija odnosno so PRESLAB KVALITET ZA PRINTANA IZLOZHBA?

Koga eden od najdolemite pregovaraci go prasale dali sega vo pregovorite ke napravat greski, toj im odgovoril da sekako deka ke napravime no sega nema da gi povtorime starite greski, ke napravime novi.


Se soglasuvam G-ne Glencin nekoi raboti ne se vo red.
Iskreno se nadevam deka Genel ke se obide da izvlece pouka od diskusijava i deka ke se popravat.

Изменето од Lady D - 17.Декември.2009 во 15:58
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 16:10
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

eve za da smirime strasti...jas imam predlog...koj saka da napravime zaednicka izlozba vo eden kafic vo centar na gradot....kade sto site bi izlozile po 3/4 fotografii bez ziri bez nagradi i natprevari...ke si vikneme luge...ke sredam jas za 20% off price na pienje ke sredam jas za zakup na kaficot inaku mestoto e na 2 sprata so 350 km
ke staime jazinja i so stipki ke gi stavime fotkite....nema pobednici nema gubitnici nema temi nema ziri komisija ....no ..ke ima dobra zabava i druzenje.....ako ima nekoj za slobodno neka pise.....zakup na prostorot i 20% off pice na pijacki paga na moj licen tovar...se sto trea e zelba za druzenje i da si isprintate po 3/4 fotki.......

Бива ... Отвори нова тема и може да се почне со организацијата
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.