IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е ЃОРГЕ ИВАНОВ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е ЃОРГЕ ИВАНОВ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 08:38



Горѓе Иванов е човекот за кого голем број гласачи го дадоа својот глас, по сопствено убедување,човек кој можеби и нема некое големо политичко искуство, но има мирно минато, без големи афери...!!!
Најверојатно тој ќе биде нашиот иден претседател спрема
кого би требало да искажеме малку поголема почит...!!!

Се разбира, ова е само мое мислење, не морате да се согласите со мене...
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
MKD Fighter Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MKD Fighter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 23:42
Originally posted by pcelka pcelka напиша:




Горѓе Иванов е човекот за кого голем број гласачи го дадоа својот глас, по сопствено убедување,човек кој можеби и нема некое големо политичко искуство, но има мирно минато, без големи афери...!!!
Најверојатно тој ќе биде нашиот иден претседател спрема
кого би требало да искажеме малку поголема почит...!!!

Се разбира, ова е само мое мислење, не морате да се согласите со мене...
Ne treba da izrazuvame pocit kon covek oj e navistina slucaen lik na makedonskata politicka scena i plus ne e intelektualec so siroki pogledi kon idninata kakov saka da go pretstavi Gruevski.
P.S. sigurnen sum deka Gruevski go tepa posle sekoe negovo intevju ili obrakanje pred Makedonskata javnost
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 23:47
za da pocituvas nekogo , treba i toj da se obraka so odredena pocit....
za kakva pocit od strana na Ivanov moze da se zboruva, koga nie site ocekuvavme da go vidime na debatite , a toj ne izvisuvase, a na poslednata dojde vo 5 do 12, poarno da ne dojdese, bar nemase da go cueme otvorenoto pazarenje so Budzaku od koe nikoj od DPMNE ne se ogradi

a kolnenjeto.... ne se zaborava
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 00:19
сеуште се прашувам како толку многу луѓе изградија воопшто некаков став кон господинот Ѓорге кога го гледавме само на билборди...некој ми рече -можеше да го слушаш на митинзите...секој митинг,иста приказна
навистина,како можеш да имаш мислење за некој човек од  слика и од два гоооолеми гафови
значи,никој не гласаше за личност како некој сака тоа да го претстави туку за партија
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 22:44
eh pa i ti, masinerija ti e toa ....

na eden blog procitav - i vol da bide, VMRO ke go isturka
Кон врв
picky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 00:52
Ima nekoi vmrovcinja sto slepo veruvaat...a ima i takvi sto sogleduvaat realno deka covekov ne go biva - ali zatoa posle glasanje batka..te cekaat nadvor da im pokazes slika od mobilen so zaokruzen gorge na glasackoto livce! ova e od sigurni izvori! среќа

No expectations, no disappointments!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 01:48
НЕ ми се верува дека некој би можел да помисли само да гласа за Фрчко - после се мислам подобро е да не се оди на гласање него за Фрчко да се гласазбунетост
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 10:24
a koj pameten , ako ne e po direktiva ke glasa za nekoj koj vcera ja iznese svojata politicka kariera i kako vrv na toa , Sojuzot na mladinata na KPJ vo Belgrad, zadaposle 2 minuti kaze deka nikogas ne bil vo komunisti

ili kletvata deka do 7 koleno ke gi sledi nesreka , za da vcera prasuva na koja televizija toa sse videlo i culo

e pa ne e ni cudo sto postojano povtoruva deka ne sme vo izolicaja i deka ne sme siromasna zemja , tuku jaka i silna, kako prvace koga ke nauci edna pesnicka na pamet
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 00:09
Кој може да е, до комунист претворен во ,,војвода,,. Само сега над него има и над војвода.
Црно му било пишано, на..........народот ..........македонски..........голема%20насмевкалутина

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 14:08
Gorge Ivanov ke ni bide pretsedatel se znae veke! Zatoa sto toj najdobro si ja znae rabotata! I baska e od VMRO-DPMNE! Znaci jas sum za GORGE IVANOV!!!!среќа
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2009 во 14:26
ok.razbrav...ma ne ja ni citam poveke....
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 22:09
Originally posted by nelson nelson напиша:

ok.razbrav...ma ne ja ni citam poveke....



намигнувањеЕ, зошто да не ја читаш? Читај ја и понатаму за инат......само читај ја.....голема%20насмевка
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 22:10
-Кој е ЃОРГЕ ИВАНОВ?


-Idniot pretsedatel na Republika Makedonija голема%20насмевка
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 20:54
Originally posted by MKD Fighter MKD Fighter напиша:

Originally posted by pcelka pcelka напиша:




Горѓе Иванов е човекот за кого голем број гласачи го дадоа својот глас, по сопствено убедување,човек кој можеби и нема некое големо политичко искуство, но има мирно минато, без големи афери...!!!
Најверојатно тој ќе биде нашиот иден претседател спрема
кого би требало да искажеме малку поголема почит...!!!

Се разбира, ова е само мое мислење, не морате да се согласите со мене...
Ne treba da izrazuvame pocit kon covek oj e navistina slucaen lik na makedonskata politicka scena i plus ne e intelektualec so siroki pogledi kon idninata kakov saka da go pretstavi Gruevski.
P.S. sigurnen sum deka Gruevski go tepa posle sekoe negovo intevju ili obrakanje pred Makedonskata javnost

Od tolku tepanje mi e strav da ne stekne i Ivanov govorna mana...da ne pochne da d'tka i on.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.