IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци најдени во пописи од 1899 год.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци најдени во пописи од 1899 год.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 19:26
смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење

Да Да - се тешиш,кажав јас дека си жален во последно временамигнување
Кон врв
ThrakerAnticki49 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThrakerAnticki49 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 19:31
Добре де, обясни ми какъв е произхода на вашето -ски. Аз не знам. Джафери казва нещо, което ми се струва донякъде логично. Ти казваш не е вярно, но не ми казваш от къде е това -ски?
Защо да съм жален, много неща не ми са ясни и се надявам да ми помогнеш.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 21:22
Жален си бидејки си во состојба да читаш/слушаш Грк,Србин,Шиптар и кој знае уште кој друг а Македонец неможеш да слушаш и да ја испочитуваш неговата желба.Епа ТуркоМонголизиран тракиецу побарај си сличност во оние кои ги сакаш и ги слушаш - очигледно јас и ти(Македонците и Бугарите) неможеме да се сложиме,ние не сме како вас Бугарите - „девојки за сите“,ние зме за Македонија на Македонците - и на никој другнамигнување

СКИ - ОВ тоа ти е - Македонец е Македонец - сакал нејкел - чорба туркомонголчеголема%20насмевка
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 21:24
Буги брадър
Кон врв
ThrakerAnticki49 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThrakerAnticki49 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 21:36
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Жален си бидејки си во состојба да читаш/слушаш Грк,Србин,Шиптар и кој знае уште кој друг а Македонец неможеш да слушаш и да ја испочитуваш неговата желба.


Не се нервирай. ПРОСТО ТЪРСЯ ИСТИНАТА. ТОВА Е.

А желбата за самостойна и независна Македония я почитувам.
Бъди сигурен.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 22:32
Не се нервирам воопшто - ги знам јас сите пропагандни финти на туркомонголите - а ако сакаш да ме прашаш за мене или ако сакаш да прашаш било кој Македонец за Македонското ни чувство - прашај или ако не ти е верно слободно читај ги и Џафери и Милошевиќ и Туѓман па и Сталин,Мицотакис и Димитров ако сакаш читај ги можеби тие за твоето туркомонголско потекло знаат повеке од тебе,за мене сигурно од мене повеке незнаатнамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.