IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6667686970 135>
Автор
Порака
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 19:49
moze nekoj da mi kazes sto e ova http://www.fluormembers.com/Candidate_Status.pdf

Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 20:05
Originally posted by Vlatko 24 Vlatko 24 напиша:

moze nekoj da mi kazes sto e ova http://www.fluormembers.com/Candidate_Status.pdf



Objasnuvanje za znacenjeto na odgovorot koj ti go dale za poziciite na koj si apliciral. za Fluor... Candidate Status = Status na Kandidatot :):):)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 17:11
koj izrabotuva cv neka ostavi broj
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 18:36
ej ovie otidoa ni da pisat so e kako e
Кон врв
Lozanaiki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lozanaiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 18:47
Tie sto otidoa vo cetvrtokot stignaa vcera co dubai po polnok i od sabajle celo vreme se na sostanoci zatoa nemozat da vi pisat i na nas domasnite edvaj edna poraka ni pisaa... Taka da koga ke se oslobodat malku sigurno ke vi pisat, inaku dobri se, gi precekale od firmata i zadovolni se epten.

Pozdrav,
Кон врв
nikolas1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolas1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 20:04
Денес ми се јави Ангела од Ресалц,си напраивме муабет на англиски и ми кажа дека од понеделник кога сакам да дојдам во Куманово и ми ја кажа улицата Доне божинов блиску се до сервис Висто.Бидејки сум од Скопје дали некој знае каде се наогаат поточно,или ориентација Куманово го познавам делумно.Кажете ми дали по интервјуто веднаш се дава оффер или се чека одобрување некое.Поздрав
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 21:57
od avtobuskata prema benzinskata pumpa "satelit" od desna strana vednas do patot.i jas bev na intervju vo pocetokot na septemvri i sega aplikacijata mi e ispratena vo usa i se zavisi od tamu koga ke dobies offer letter
Кон врв
denijob Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај denijob Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 22:26
Dojde oi toj den , denes mi se javija i vo sreda zaminuvam za Kuvajt .Pozdrav za site , znam deka e tesko da se ceka ama ke dojde i toj den.

Изменето од denijob - 22.Октомври.2010 во 22:27
Кон врв
adrekolany Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај adrekolany Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 01:23
Bi sakal da mi odgovori nekoj dali znae koga ide sledna grupa koja potpisala offer lettre uste od juli mesec preku resallc za pozicija store tehnication.Dali ve izvestuvaat po email ili vi se javuvat na telefon za dobiena viza i karta.
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 01:51
Originally posted by denijob denijob напиша:

Dojde oi toj den , denes mi se javija i vo sreda zaminuvam za Kuvajt .Pozdrav za site , znam deka e tesko da se ceka ama ke dojde i toj den.



navistina ? preku kogo si ti resallc ,mpi ili direktno preko dyncorp vo skopje ?
Кон врв
denijob Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај denijob Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 06:04
Jas sum direktno preku Dyncorp vo Aleksandar Palas. Pozdrav.
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 08:22
so sreka
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 10:41
Голем поздрав од Дубаи.

Очекував да има повеќе Македонци во групава ама само петорица сме. Најверојатно се имаат откажано бидејки мислам дека видов 12 на списокот за лет.
Следната група треба да дојде во четврток така да денес утре веќе ќе треба да добиете телефонски повик (за позициите кои одат нормално).
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2010 во 13:46
Епа друже со среќа .. ја вчера поминав на интервју во александар палас во dyn corp ... Добив работа во warehouse па понатака ке видиме ... сега документи средување и најкасно за месец дена одам накај дубаи
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6667686970 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.