IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Каде ви е поубаво ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде ви е поубаво ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
Прашање: МАКЕДОНИЈА - (ПРОТИВ) - СТРАНСТВО
Одговор Гласови Статистика
42 [45,16%]
44 [47,31%]
7 [7,53%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 20:26
fala za pokanata, naskoro ke dojdam pa ako uste ostanalo od ajvarot ke probam Wink
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 03:56
pri kraj mi e ajvarot ali ne si se kiraj ke cuvam edna tegla za tebe.Smile
speed
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 17:26
auuu,...gotov e ovoj ,...ushte jaze da mu najdeme,..LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2007 во 19:20
ne pa i ti ja onaka samo gostoprimliv sum po so imam restorant...
a do jaze uste ne sum stignalSmile
speed
Кон врв
Warlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Warlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 08:53
Јас со гордост носам ајвар, сирење, ракија и домашно слатко во Германија, во која живеам. И сите тука побудалуваат колку е тоа вкусно!!!!!
 
 
Jas pa na forumov trgnav so misla da diskutiram za idealizmot na Hegel, zs Gutenberg naprajl pechatnica ko praefme nie creshovo topsche a brakata Rajh letaa po 100 m istata godina-- dodeka Kales Angja se produpavashe so Sekula Vojvoda po plevnine mariovski..... Sakav i nesho da prasham za ekonomija, ama aj batali pa za monetarizam sega ic.... dodeka cel svet se globalizira nie imame "patrioti " koj delkat rakija so zeljka salata, cece da pukat i posle se bijat... dodeka ostanatiot normalen svet ojt na pizza i pijat coca cola.....
AMA: f**k the cola, f**k the pizza , all we need is Shljivovica,....
abe majku vi ebem gasterbajterska ... pa i jas najdov so kogo da opshtam...
Bog da go prostit Petre M. Andreevski  so "Pirej" samo toj pirej e istion ko ovaa seljankava... toj pirej e od onaj gnasnion koj go cicat se ostanato i  u nishtvit... isto ko ovaa... Pirejke nasha, ne si evoluirala ... svesti se....
 


Изменето од Warlord - 19.Март.2007 во 08:54
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 13:25
NA MENE MI E UBAVO NA KRAJOT NA SVETOT A INACE SVETOT IMA LI KRAJ ?

MA NE ZNAETE VIE KAK SE VRTI LOLLOLLOL


SEGDE KE MI E UBAVO AKO SAM SO DOBRO SRUSTVOBig%20smile
Кон врв
mario291521 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mario291521 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 06:18
Se znae vo Makedonija. Se nadevam deka ke se resam da se vratam zasekogas.
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 18:50
Sekade mi e ubavo,samo treba da znaes da si napravis da ti bide ubavoWink
Кон врв
Bugi lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bugi lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 18:53
Originally posted by MELANY MELANY напиша:

Sekade mi e ubavo,samo treba da znaes da si napravis da ti bide ubavoWink
Potpolno se soglasuvam so tebeHug
NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA
Кон врв
Anhoch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anhoch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 10:10

Stranstvo poubavo Makedonija ko pekol

Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 19:10
Originally posted by MELANY MELANY напиша:

Sekade mi e ubavo,samo treba da znaes da si napravis da ti bide ubavoWink
 
Да, и тоа би апсолутна вистина доколку среќата би зависела само од индивидуата, без влијание на надворешни фактори. Но има нешта што индивидуата не може да ги смени или прилагоди за да биде среќен. Во Македонија животот може де се тегне, што одвлекува огромна енергија, за разлика од развиените земји каде е неподнослива леснотијата на живеењето.
 
 
голема%20насмевканамигнување
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 10:33
lesnotija???abre ti uste vo skolo odis garanat, 100000000000% davam na toa, a da videse kako se raboti niz svetot pa togas da te prasuvam.......ebate

a inace, mene gore mi e (bese) poubavo

Изменето од LouWeed - 01.Октомври.2007 во 10:33
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 11:17
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

lesnotija???abre ti uste vo skolo odis garanat, 100000000000% davam na toa, a da videse kako se raboti niz svetot pa togas da te prasuvam.......ebate

a inace, mene gore mi e (bese) poubavo




zasto (bese).....sto se smeni?
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 11:26
pa sega sum dole.....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,392 секунди.