IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тинејџери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тинејџери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 23:57
ОК.

А може ова?

Убав помин и ... Не прави ништо што не би направила јас.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 00:00

Фаза во животот кога детето се трансформира во возрасен човек и на тој пат доживува невидени метаморфози. Треба да се истрпат, советуваат а понекогаш и да ја подигнеш кочницата место нив. Како и да е тоа е огромен пресврт во животот на еден човек, пубертетот и период кога открива многу нешта за себеси и светот.

Златни се, зашто се такви забеганки, мислат дека све знаат што ги прави многу симпатични ама скраја било од „многу забеган„ тинејџер, знаат да бидат кошмар и да им задаваат главоболки на сите околу нив.
И јас како и сите други си бев „бунтовник без причина„. А кога ќе размислам поубаво, па си имав свои причини и беа и оправданиразмислувањевртење%20со%20очи
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 18:44
Срцуфки сте големо%20гушкање   големо%20гушкање

И да ви кажам- не сте само вие во фазон- ми се може! аха-аха  мафтање

Во мајне тинејџ годинки, бев у 5та брзина - у теорија.. практично идеше поспоро голема%20насмевка

Слушав лав сонгс и си го фантазирав принцот....па се собиравме со другарки пред искачање и се шминкавме и дотерувавме заедно, тоа беа радости и екстази...
По дома бев умна тинејџерка, што би се рекло, следев правила бакнеж и за среќа ја имав сета слобода која ми беше потребна.

И ....сакам пак!
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 18:50
Ја мислам Кали ќе ја фати и втор пубертет , ќе ни го преврти форумот наопачки...смеењеплазењеплазењетрепкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 19:23
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Да се каже... ако уз тоа скратиш фрази од типот: “пази да не ти стават дрога во сокот„ или „памет во глава и дојди си порано“.
Затоа нема да пиеш сок...  Ќе пиеш коњак ....или млеко...трепкање

Изменето од volkswagen - 30.Јуни.2010 во 19:24
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 19:25
Работата е... што јас не пијам сок, така да нема за што да се грижат. Кој будала би се мачел да става дрога во лименка од скопско? Плус у рака ко ќе ми е цело време? Ма не, не иде...

Изменето од Tiggy Vicious - 30.Јуни.2010 во 19:25
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 19:30
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Работата е... што јас не пијам сок, така да нема за што да се грижат. Кој будала би се мачел да става дрога во лименка од скопско? Плус у рака ко ќе ми е цело време? Ма не, не иде...
Хаха.... абе не знаат што да кажат и тие...
Шо ќе му на некого од работа да ти става дрога тебе... абе ај...


И моиве... -  да не пушиш случајно... мирисаш целиот...

ами јас ако сакам да пушам - ќе пушам и никогаш нема да разберат пошто ќе најдам 1000 начини да го прикријам тоа, само ај....
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 19:50
Да... за пушењето. Добро ти текна.

И моите се строго против, а и самите пушат во мое присуство. Зар тоа не му доаѓа исто? (џст кидинг*)
Татко ми... он е малце (поише) старомоден човек, тврдоглав и бучен (таков му е гласот, одсекогаш) и кога ќе викне по мене цело маало го слуша. Еднаш ме виде како се шминкам, а него, замислете дами и господа, му е најголем кошмар. Викаше по мене додека се шминкав цело време. Ставам пудра он:
-Види ја, што шлакаш тие ла**а по лицето дете? Види на што личиш?
-Тато остај сеа... не замарај те молам!
(Ставам маскара)
-Ти еден ден без трепки ќе останеш. Сте се исповампириле сите до една со тоа очите толкави!
-Тргни се, те молам!
И ја од инат си се шминкам (а и за себеси да не се уплашам пред огледалото, нели) и од од инат ми зборува... а ја од инат не го слушам и он од инат пак и пак и пак исто те исо и тоа е некој “зачарани круг„. Многу се пречкаме за различни ситници, он вика ја викам, многу различни карактери имаме.

Маја ми е кул жена, а и она се шлака со триста чуда, ама на стариот не му пречи тоа, што е сосем разбирливо. Кога сме сами, знаеме да се зезаме, али онака како што се зезаат две другарки. И фин однос имам со неа. Секој пат кога ќе ми направи услуга ми вика:
-Бегај ма таму, тоа ми е работа.

Луди маторци... што да им праиш.

П.С: Се надевам подводно нема да биде таква.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:05

ју донт вонт ту ноу
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:09
Стариов мојов... старомоден ко твојотсмеење... ќе земам да ја пеглам косата и ми вика : „е сега уште кармин ти фали... да не сакаш да ти купам? .. специјалка “.  Ама сега си пуштив брада и заштитен сум од коментариплазење задоволство

И неговото постојано: „ Запри ги оние шо ждригаат во другана соба“ ... сака да кажи rammsteinплазење

И мојов исто вика : се исповампиривте... само за тоа што ноќно време со брат ми ни почнува денотплазење

Не сака да станувам во 2 сатот на „сабајле “, не сака дисторизија, не сака јас да кажам нешто а тој да ме послуша ( а секогаш на крајот моразадоволствоголемо%20гушкање)

И не сака  да викам... стално се лути за тоа...

Тоа за него


Мама е посебна прича...
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:12
Лимузинче, многу ме интересира што правиш кога си стварно бесен на цел свет.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:23
Како тоа мислиш на цел свет...??
Сакаш да кажиш на сите околу мене???

Обично зовривам од моиве и од одредени фаци во друштвото кои не ми се баш драги...


Ај подетално кажи што те интересира оти многу е сето да се напиши... искрено ме мрзи , а и треба да се премам за на одмортрепкањеголема%20насмевка


Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:29
а бе просто е. кога си кисел, а и сам не знаеш на кого точно. фрлаш саксии од балкон, клоцаш кучиња низ улица, кршиш ретровизори, им правиш БУ!!! на старите бабички на улица...
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:48
ахахахаха... што било ова интерена темааа..... смеење
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.