IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми и прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми и прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 17:18
абе не и е ништо... нова кола енамигнување

Земи повози ја малце , нагази ја до црвена зона на вртежи и ќе си се среди сето што заебава, нема гајле таа кола, бесмртна еголема%20насмевка
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 17:23
Originally posted by fotoja fotoja напиша:

benzin e kolata, nemam stavano nikakvo ujdurma benzin...


Dali igra strelkata na obrtomerot. Ako varira togas e do elektronikata. A moze i nekoj drzac na motorot da e otkacen ili skinat pa da drma i trese od nego.
Dali ispusta plav ili crn dim od auspuh?
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 17:24
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

абе не и е ништо... нова кола енамигнување

Земи повози ја малце , нагази ја до црвена зона на вртежи и ќе си се среди сето што заебава, нема гајле таа кола, бесмртна еголема%20насмевка


Ne e taka ednostavno kaj modernite injection motori. Eden kup elektronika e odgovorna za motorot. Da e karburatorska ajde de. Ama moderen motor ne saka premnogu brkanje.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:13
sondata na katalizatorot e zaprljana....izduvaj ja malku nadvor od gradov...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
fotoja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fotoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 19:02
strelkata ne na brzinometarot ne igra, go imam videno toa kaj postarite modeli...

Sepak Astra G ne e nova 8 godini e stara, no ima nekoj kompjuter i elektronika koja go regulira rabotenjeto na motorot...

dali i sto bi mozel tuka da stori aditivot za smiruvanje na motorot neznam...
moze malku da se izduva nadvor od gradot , no ne mi se veruva deka ke izmeni nesto...

Изменето од fotoja - 02.Март.2010 во 19:06
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2010 во 10:48

auspuhot ako e od desna strana ,moze da se sluci da nema dovolen izduv i go gusi motorot...ako e od leva,proveri go dali e zaprljan..napolnet so sagji...gubre...itn...

pa ne ni kaza benzin li e,dizel..plin..
ako ti e plin,frli go vo otpad...sjebano e sve unutra..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 10:48
Дали свирката на пежо 206 имат врска со лентата за Воздушното перниче на воланот???
Пред некое време при полно вртење во лево почнуваше да ми трепкат сијаличето за Воздушно перниче !!!
сега ми откажа свирката !!!
car's freack
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 11:06
контактите се 100%

ако можиш извади го воланот, потстегни ги контактите, ќе се среди... ми има и мене правено така со свирката
Кон врв
fotoja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fotoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 16:55
Originally posted by fotoja fotoja напиша:

strelkata ne na brzinometarot ne igra, go imam videno toa kaj postarite modeli...

Sepak Astra G ne e nova 8 godini e stara, no ima nekoj kompjuter i elektronika koja go regulira rabotenjeto na motorot...

dali i sto bi mozel tuka da stori aditivot za smiruvanje na motorot neznam...
moze malku da se izduva nadvor od gradot , no ne mi se veruva deka ke izmeni nesto...


Na benzin e kolata, i od makpetrol polnam, najcesto nova zeleznicka i debar maalo.
me buni zosto odvremenareme se menuva rezimot na rabotenje na motorot i glasnosta...
Znaes kolkava e kaznata za pojasot, me prasa... : )))
Кон врв
fotoja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fotoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 16:57
Originally posted by zagor zagor напиша:

auspuhot ako e od desna strana ,moze da se sluci da nema dovolen izduv i go gusi motorot...ako e od leva,proveri go dali e zaprljan..napolnet so sagji...gubre...itn...


pa ne ni kaza benzin li e,dizel..plin..
ako ti e plin,frli go vo otpad...sjebano e sve unutra..
Originally posted by fotoja fotoja напиша:

Originally posted by fotoja fotoja напиша:

strelkata ne na brzinometarot ne igra, go imam videno toa kaj postarite modeli...

Sepak Astra G ne e nova 8 godini e stara, no ima nekoj kompjuter i elektronika koja go regulira rabotenjeto na motorot...

dali i sto bi mozel tuka da stori aditivot za smiruvanje na motorot neznam...
moze malku da se izduva nadvor od gradot , no ne mi se veruva deka ke izmeni nesto...


Na benzin e kolata, i od makpetrol polnam, najcesto nova zeleznicka i debar maalo.
me buni zosto odvremenareme se menuva rezimot na rabotenje na motorot i glasnosta... izduvot e na leva strana, taka da ...
Znaes kolkava e kaznata za pojasot, me prasa... : )))
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 18:53
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Дали свирката на пежо 206 имат врска со лентата за Воздушното перниче на воланот???
Пред некое време при полно вртење во лево почнуваше да ми трепкат сијаличето за Воздушно перниче !!!
сега ми откажа свирката !!!


Se sozdava kontakt kaj volanot so polno vrtenje vo desno ili levo, pa pravi mala zbrka vo kompjuterot. Pojdi do servis ke ti go sredat. Ne cepkaj na svoja raka i po neovlasteni serviseri.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Avtopomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avtopomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 01:36
Bi sakal da prasam dokolku mozete da mi pomognete. Sega vo rok od 1-2 meseci treba da kupam avtomobil na staro do 4500 evra.Inaku sum student na 2godina na fakultet i baram avtomobil koj bi imal posportski izgled a voedno i dobar motor za da ne odam sekoja nedela na servis. Voziloto bi trebalo da bide od 2001 i da ima pominato do 100000 ovie uslovi mi gi postavi tatkomi.Bi ve zamolil za nekoja preporaka.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 03:18
Probaj so Honda Civic ili CRX... tie se taka posportski... e sega bas okolu godinata i cenata nemozam bas da komentiram... zasto ima mnogu raboti koi zavisat... sakas da vklopis dobro vozilo so dobar motor i performansi, a da ne platis skapo..
I voedno dali baras vozilo od Makedonija ili vozilo od nadvor?
Da znaeme sto da barame...


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2010 во 03:39
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,157 секунди.