IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Бакнежи ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бакнежи ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
Автор
Порака
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 01:57
Jas sum povekje po socni i vlazni francuski... pff, baknezi. Ne kje se prepravame sega...
Incredible Blue
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 16:50
i jas imam takov covek sto isto saka socni baknezi ama ete jas ne.Koga i da mu se doblizuvam miriskam,duskam,a covekot si e cist precist,ama pak jas dosadna...pa ligavenje,pa bakterii,pa leplivi obrazi......aj ne mora mnbogu socni baknezi!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 10:45
обожавам мнооооогуууууууууу бакнежи.........љубов
премногу..........премногу........

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 10:58


а има ли некој што не обожава... бакнежи голема%20насмевка
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 11:03
па има...ехеее и тоа како ..имам една пријателка која секогаш се кара со дечковците оти ја бацувале...вика не сакам и готово ...и било глупост да се бацува.она директ на друго прејдуваголема%20насмевка...Пред некоја ден ми вика ааа многу ме замара овој па дури и денски почна да ме бакнува...како не му е јасно дека не сакамзамисленост...
    Исто имам еден другар кој секогаш вика дека кога е со девојка не сака да се бакнува....вика може малку ради реда инаку немам друга работа ќе се бакнувам...Ете значи има секакви случаи........среќа

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 23:53
Зошто со затворени очи?
 
Со затворени очи се бакнуваат дури две третини од луѓето, а само една третина од нив ужива во набљудувањето на реакцијата на партнерот.

Истражувачот од Сингапур, Јао Чен Минг, се обидел да го пронајде одговорот на прашањето зошто повеќето луѓе ги затвараат очите додека се бакнуваат.

"Бакнувањето доведува до сетилно преоптоварување, а затварањето на очите е природен начин за да се намали оваа напнатост", вели Минг.

Исто така, кога се бакнуваме сликата од лицето на партнерот е нејасна поради големата близина и тоа може да биде непријатно.

Затоа, за да го намалиме чувството на непријатност и да се концентрираме на чувството на нежен допир и љубов, за време на бакнежот ги затвараме очите.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 01:04
1001 za edna nokj...

ova ne e binaren kod.
Incredible Blue
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 01:06
baknez, nezen dopir na negovite usni mmmmmбакнежбакнежбакнеж
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 01:08
ama cel komplet - so pogled i pregratka...
Incredible Blue
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 01:08
celo e koga ima seнамигнување
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 01:10
se...
Incredible Blue
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 01:00
Знаете ли се за бакнувањето?
 
Мислите дека сте професионалец во бакнувањето? Можеби и сте, но дури и ако на вашиот бакнеж се уште никој не одолеал, сигурно има нешто што не знаете за бакнувањето.

Дали знаевте дека...

- Два од три пара при бакнувањето ја вртат глават на десната страна.

- Малиот "цмок" активира само два мускули, а страствениот бакнеж ги активира сите 34 мускули на лицето.

- Не постојат два идентични отисоци од усните, тие се единствени како снегулките или отисоците од прстите.

- Бакнувањето е здраво, позитивно влијае на тенот, ја подобрува циркулацијата, а во некои случаи може да ја намали и главоболката.

- Просечно, во животот се бакнуваме околу 336 часа.

- Кога "Х" стана симбол за бакнеж? Во средниот век неписмените се потпишувале со вакви "иксчиња", а потоа го бакнувале крстот за да докажат дека се искрени.

Со текот на времето, иксот стана симбол за бакнеж.

- Бакнувањето во мозокот ги активира истите неуротрансмитери како и скокањето со падобран или тркањето.

Значи, бакнувањето е една од највозбудливите активности во светот.

- Просечна жена се бакнува со 29 мажи пред да се омажи.

- Статистиките покажуваат дека мажите кои ја бакнуваат својата партнерка пред да отидат на работа, заработуваат повеќе од оние кои ја немаат оваа убава навика.

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 10:56
Ја имам бацено, на мрсна фота.
Мислам дека од тогаш почна да ме гони.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2010 во 22:23
Според мене бакнежот е една од најбитните работи за елиминација на партнерот...
Се почнува од бакнежот.. ако не се бакнува добро тогаш ништо од бизнисот...ама ако знае како ммммммм тогаш нема крај....бакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.