IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНЦИТЕ-Антички Македонци или Словени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНЦИТЕ-Антички Македонци или Словени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
Автор
Порака
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:15
Originally posted by Такламакан Такламакан напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Ti prvo proveri si ja tvojata DNK,moze ke se iznenadis!


Да се изненадам от какво? Познавам се. Познавам рода си. Историята му. Познавам историята на земята, където съм родена. Не познавам страха, а той е в основата на изненадите.

Ако имаш притеснения, отиди и ти провери първо. Но после заедно. Ръка за ръка. Както са ни вървели предците по Балканският полуостров. И рамо до рамо, както се влиза в бой.



И ние си ја знаеме историјата бе и знам дека мојте дедовци,прадедовци, баби се нарекувале МАКЕДОНЦИ не се нарекувале бугари.

Ти доаѓаш на форумов и ја негираш нашата историја.
Ај да доаѓам јас кај тебе во куќа и да го негирам вашиот јазик што мислиш како ќе се осеќаш???
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:16

Sto se odnesuva do mene jas sum sigurna deka sum makedonka! Mu se dopaga na nekoj toa ili ne.

Edno prasanje - Zosto ima tolku Bugari na forumov, sto pravat tuka? Jas sum tuka nova i ne mi e jasno toa.

Zapoznav edna bugarka. Na casot po jazik zboruvase za Bugarija. Rece deka Kiril i Metodij se Bugari. Nisto ne i prokomentirav. Ostanav zacudena zosto kazuvase i drugi raboti sto znam deka se slucile vo Mk.

Navistina li mislat Bugarite deka se Bugari Kiril i Metodij? Isto taka drugi stranci sto gi imam zapoznato pak citale deka se Grci. изненадување

Jas nisto ne razmisluvam za toa bidejki deneska site i pravat antipropaganda na Makedonija (da ne recam lazat).

 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:17
Originally posted by Такламакан Такламакан напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:



Ti prvo proveri si ja tvojata DNK,moze ke se iznenadis!


Да се изненадам от какво? Познавам се. Познавам рода си. Историята му. Познавам историята на земята, където съм родена. Не познавам страха, а той е в основата на изненадите.

Ако имаш притеснения, отиди и ти провери първо. Но после заедно. Ръка за ръка. Както са ни вървели предците по Балканският полуостров. И рамо до рамо, както се влиза в бой.


Veke te pokaniv na kafe vo Strumica.

Koga ke me vidis mnogu raboti ke ti stanat jasni,
DNK ne e potrebna.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:20
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Sto se odnesuva do mene jas sum sigurna deka sum makedonka! Mu se dopaga na nekoj toa ili ne.

Edno prasanje - Zosto ima tolku Bugari na forumov, sto pravat tuka? Jas sum tuka nova i ne mi e jasno toa.

Zapoznav edna bugarka. Na casot po jazik zboruvase za Bugarija. Rece deka Kiril i Metodij se Bugari. Nisto ne i prokomentirav. Ostanav zacudena zosto kazuvase i drugi raboti sto znam deka se slucile vo Mk.

Navistina li mislat Bugarite deka se Bugari Kiril i Metodij? Isto taka drugi stranci sto gi imam zapoznato pak citale deka se Grci. изненадување

Jas nisto ne razmisluvam za toa bidejki deneska site i pravat antipropaganda na Makedonija (da ne recam lazat).

 



Поздрав Биле.Да точно е нивната историја е ФАЛСИФИКУВАНА.

Они викаат и дека МАКЕДОНЦИТЕ СЕ БУГАРИ.


Само знаеш што

БУГАРИТЕ ФАШИСТИ БЕА, ФАШИСТИ ОСТАНАА

И ден денеска ни го негираат јазикот и нацијата.

Така да некоја бугарка ако ти рече од страна дека ти си бугарка не ја фермај многу, многу залепи и гонамигнувањесреќа
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
Такламакан Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Такламакан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:23
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:


И ние си ја знаеме историјата бе и знам дека мојте дедовци,прадедовци, баби се нарекувале МАКЕДОНЦИ не се нарекувале бугари.Ти доаѓаш на форумов и ја негираш нашата историја.Ај да доаѓам јас кај тебе во куќа и да го негирам вашиот јазик што мислиш како ќе се осеќаш???


"Ти доаѓаш на форумов и ја негираш нашата историја."
Цитирай ме, иначе ще си помисля че лъжеш..

Щом се познаваш и нямаш притеснения за изненади. Заповядай. Повтарям - с нищо твоята кръв не е по-различна от моята. В моите и твоите вени тече кръвта на доста племена, живяли на територията на България. Погледни Македония до кои години е в тази територия. Погледни от кои години. Не вярвам да са робували толкова дълго, вярвам, че са подкрепяли кръв, държава, знаме, вяра и заедно, с всички други потомци на други племена са вървяли напред и влизали в бой.
Трите лъва на герба.

До тук разбрах, че ти се мислиш за различен от мен. Не зная кой те е объркал и къде - зная, че можеш да го докажеш. Докажи ми, че греша.

"Велик е не този, който никога не пада, а оня дето винаги се изправя."
"Всяка земя е родна за смелият, за пристигащите късно остават само костите!"

http://taklamakan.myphotoalbum.com/
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:24
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Такламакан Такламакан напиша:

[QUOTE=kultuzin] [QUOTE=Такламакан]

Ти в този профил ли виждаш 90 процента славянски профил? Та даваш назад?



Не дека си ружна ама пријателке ти немаш ни 12% словенско во себе,погледни колку си црна човече ти дефинитивно повеке си у род со турците отколку со Бугарите.Ало у Бугарија има многу бели и плави луѓе што е одлика на еден словен.Ти си бре ко црна арапинаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



Кон врв
Такламакан Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Такламакан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:27
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:


DNK ne e potrebna.


Значи отричаш ДНК теста и неговите анализи?
"Всяка земя е родна за смелият, за пристигащите късно остават само костите!"

http://taklamakan.myphotoalbum.com/
Кон врв
Такламакан Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Такламакан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:29
Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Ти в този профил ли виждаш 90 процента славянски профил? Та даваш назад?
[/QUOTE]Не дека си ружна ама пријателке ти немаш ни 12% словенско во себе,погледни колку си црна човече ти дефинитивно повеке си у род со турците отколку со Бугарите.Ало у Бугарија има многу бели и плави луѓе што е одлика на еден словен.Ти си бре ко црна арапинаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка[/QUOTE]

Значи няма от какво да те е страх, братко!
"Всяка земя е родна за смелият, за пристигащите късно остават само костите!"

http://taklamakan.myphotoalbum.com/
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:29
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Sto se odnesuva do mene jas sum sigurna deka sum makedonka! Mu se dopaga na nekoj toa ili ne.


Edno prasanje - Zosto ima tolku Bugari na forumov, sto pravat tuka? Jas sum tuka nova i ne mi e jasno toa.


Zapoznav edna bugarka. Na casot po jazik zboruvase za Bugarija. Rece deka Kiril i Metodij se Bugari. Nisto ne i prokomentirav. Ostanav zacudena zosto kazuvase i drugi raboti sto znam deka se slucile vo Mk.


Navistina li mislat Bugarite deka se Bugari Kiril i Metodij? Isto taka drugi stranci sto gi imam zapoznato pak citale deka se Grci. изненадување


Jas nisto ne razmisluvam za toa bidejki deneska site i pravat antipropaganda na Makedonija (da ne recam lazat).




Mene mi se slucuvale slicni raboti,vo Germanija.

Na cas po Germanski koga se predstavuvavme,jas rekov deka sum od Makedonija,na sto profesorot mi rece ,znaci ti si od zemja koja granici so Grcija zemjata na Aleksandar Makedonski.
Vednas go napustiv casot ,a potoa mu objasniv nekoj raboti.Toj se izvini i rece deka mu e zal sto dosega ne ja znael vistinata, oti taka do sega go ucele.

Zatoa mislam deka ne treba da molcime koga drugite se kitat so nasi perja ,svetot treba da ja znae vistinata.

Ova e moe licno mislenje ,nemoj da go svatis kako nametnuvanje.

Pozdrav do tebe

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:31
Originally posted by Такламакан Такламакан напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:


DNK ne e potrebna.


Значи отричаш ДНК теста и неговите анализи?


Ne jas ne se odkazuvam,tuku ti ke se odkazes koga ke me vidis.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:32
Може само желба голема да имаш да бидеш у било какво сродство со некој Македонец,ти треба повеке да си ја браниш туркомонголската природа таа дефинитивно ти припаѓа на тебеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Такламакан Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Такламакан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:34
Според много исторически източници и византийски и гръцки хроникьори няколко племена са били "отпратени", заточени в Мала Азия. Потомци на славянско племе са Кирил и Методий, чиито предци са от "заточените" в Мала Азия.

Веднъж Велик Македонски предводител се е отрекъл от тези племена. Сега негови потомци твърдят, че те са македонци.
Всеки има глава на раменете. Нека се замисли..
"Всяка земя е родна за смелият, за пристигащите късно остават само костите!"

http://taklamakan.myphotoalbum.com/
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:42
Среќа што денес постои ДНК и фотографија па немора ни да се замислува човек,доволно е само сликата да ја погледне и се да му е јасноголема%20насмевка
Кон врв
Такламакан Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Такламакан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:42
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Може само желба голема да имаш да бидеш у било какво сродство со некој Македонец,ти треба повеке да си ја браниш туркомонголската природа таа дефинитивно ти припаѓа на тебеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Страхливец!

Сега си обяснявам много неща от историята.
Поздрави!
"Всяка земя е родна за смелият, за пристигащите късно остават само костите!"

http://taklamakan.myphotoalbum.com/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.