IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ...Идивиди Клуб на политички фајтери...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

...Идивиди Клуб на политички фајтери...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5354555657 295>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 13:43
Originally posted by platinum platinum напиша:

Поздрав до сите фајтери, би сакал да се преброиме, кои се за ВМРО кои за СДС, да можам да си најдам истомисленици на темиве, секако ако сакате да се изјасните, поздрав4е



...jas sum sudijata...
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 13:49
ja ne gi ebum  ni ednite ,ni drugite -ovci!плазењенамигнување

uvek sum na stran'ta na sudijkata, barem vaa!
Кон врв
platinum Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај platinum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 14:24
ајде ајде, малце похрабро, никој нема црно бел освен Мајкл Џексон, па дури и судија не се стануе без амин
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 14:25
Originally posted by platinum platinum напиша:

ајде ајде, малце похрабро, никој нема црно бел освен Мајкл Џексон, па дури и судија не се стануе без амин


...си слушнал за независно судство...?
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 14:57
takvo ne postoi, bar ne kaj nas
Кон врв
Petre Vojnicki Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petre Vojnicki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 15:10
Neutralen
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 22:54
nezainteresiran...apaticen...nezavisen...don kihot
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
crack Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crack Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 21:38
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by crack crack напиша:



Originally posted by Petre Vojnicki Petre Vojnicki напиша:

Зошто мислиш дека си достоен да ја носиш сликата на Ѓеорги Кастриот?


kako mislis???ne te razbiram


Нема тука што да се разбира.Албанец си?


IM PROUD TO BE ALBANIAN...
i zosto da ne ja nosam koga skenderbeu e ikona na albanicite i na celiot svet zatoasto samo on mu se sprotistavli na turcite...
gde bevte vie togas????
Кон врв
Georgija Kastriot Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Georgija Kastriot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 03:13
Epa toa e dokaz samo kolku ste prosti,Georgija Kastriot bil mijak od Debar,a mijacite kolku sto znam ne se albanci tuku Makedonci.
Tatko mu ne se vikal ni Ali ni Menduh ani Hasim bogami.
Tatko mu se vikal Ivan,bil od blagorodnickoto semejstvo Kastriot,inaku eve gi iminjata na predcite na Ivan:Konstantin,Aleksandar,Brane,Jovan,Metodij.
Negovata majka se vikala Voislava,sestrata na Krale Marko od Prilep.

Ete neshto napisano od nego:

Цитирај По неизреченом милосрдију владика моего ас грешен и недостоен, не смеју нарешти се раб Христа Боега моего, Иван Кастриот и со синови моими Станишом и Репошем и Константином и Гергием...приложисмо Светом манастиру великом Пречистои владичице Лаври Хилендарские и приложих село Радостуше и с црквом Св. Пречистом Богородицом, таже в том селе Радостуше и с селом Требиште


Ova ti lici na albanski jazik?

Цитирај Верата моја Христова и на моите синови Репош, Станислав, Константин, и Гергија... мојата земја Ѓорѓева која се простире од Коњух (денешен Елбасан) до Призрена, ја одржувам и обработувам јас, господин Иван и моите синови


Ova e pismo koe go pustil vo Dubrovnik.
Dali nesto ovde e na Albanski?
Isto taka,bil pravoslaven hristijan i eden od najgolemite borci protiv islamot.

Ajde sega najvaznoto.Dali ja znajs negovata titula,koja ja nosel koga go sozdal negovoto carstvo.

REX MACEDONUM I Epir(nesto ne ja znam nastavkata)

Znaci se proglasil za car na Makedonija i Epir,ne na albanija.

E kako mozi sega da bidi albanski nacionalen heroj?Albanski aj do nekade,ami heroj na kosovarite?
Кон врв
crack Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crack Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 14:37
Originally posted by Georgija Kastriot Georgija Kastriot напиша:

Epa toa e dokaz samo kolku ste prosti,Georgija Kastriot bil mijak od Debar,a mijacite kolku sto znam ne se albanci tuku Makedonci.
Tatko mu ne se vikal ni Ali ni Menduh ani Hasim bogami.
Tatko mu se vikal Ivan,bil od blagorodnickoto semejstvo Kastriot,inaku eve gi iminjata na predcite na Ivan:Konstantin,Aleksandar,Brane,Jovan,Metodij.
Negovata majka se vikala Voislava,sestrata na Krale Marko od Prilep.

Ete neshto napisano od nego:

Цитирај По неизреченом милосрдију владика моего ас грешен и недостоен, не смеју нарешти се раб Христа Боега моего, Иван Кастриот и со синови моими Станишом и Репошем и Константином и Гергием...приложисмо Светом манастиру великом Пречистои владичице Лаври Хилендарские и приложих село Радостуше и с црквом Св. Пречистом Богородицом, таже в том селе Радостуше и с селом Требиште


Ova ti lici na albanski jazik?

Цитирај Верата моја Христова и на моите синови Репош, Станислав, Константин, и Гергија... мојата земја Ѓорѓева која се простире од Коњух (денешен Елбасан) до Призрена, ја одржувам и обработувам јас, господин Иван и моите синови


Ova e pismo koe go pustil vo Dubrovnik.
Dali nesto ovde e na Albanski?
Isto taka,bil pravoslaven hristijan i eden od najgolemite borci protiv islamot.

Ajde sega najvaznoto.Dali ja znajs negovata titula,koja ja nosel koga go sozdal negovoto carstvo.

REX MACEDONUM I Epir(nesto ne ja znam nastavkata)

Znaci se proglasil za car na Makedonija i Epir,ne na albanija.

E kako mozi sega da bidi albanski nacionalen heroj?Albanski aj do nekade,ami heroj na kosovarite?

hahhaha...me nasmea vie stvarnos te poglupi od kolku sum mislel...aj kazete mi kude se koristi imeto KASTRIOT,GJERRGJ,SKENDER,...kude makedoncite li a???
jas nikad ne sum cul makedonac da se vika so ovie iminja, a kude albancita gi ima mnogu.
kolku da znaes tatkoto na skenderb se vikal GJON,

Изменето од moira - 13.Декември.2008 во 15:15
Кон врв
Georgija Kastriot Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Georgija Kastriot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 15:11
Ajde te molam ne si ja srami nacijata poveke odkolku sto e usramena.Jas ti posociv mnogu fakti,a ti ako sakas da mi dokazis deka gresam,eden po eden kazuvaj mi kaj gresam,inaku vaka ispadnuvas samo glupav i forumski troll koj pise kolku da ne e bez nisto.
Inaku gjon bil negov brat,a tatkoto Ivan,i ti gi pokazav iminjata na site predci na Ivan,epa aj razgledaj go mojot post uste ednas i odgovori so nesto pametno i argumentirano za razlika od tvojot prethoden post.

Изменето од moira - 13.Декември.2008 во 15:17
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 20:12
titulata:INPERATORE
IN-(benedictat Isus Nazaret)te blagoslovil Isus Nazaret
PE-(princ emathiote)princu na Ematija(Mat)
RA-(reggi Albanie)kralu na Albanija
TO-(terror otomanus) terrorot na otomanite(turcite)
RE-(reggi epirus) kralot na Epir 
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 20:14
TARATUR голема%20насмевка imas pojasnuvanje i za ova ? голема%20насмевка
Кон врв
Georgija Kastriot Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Georgija Kastriot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 23:57
Абе кеченосач тебе каблите што ти го поврзуваат мозокот со сетилата да не ти се скинати?
Прво незнам која ти е целта на постот.
Второ,неговата титула била Rex Macedonum i Rex Epirum.

Ајде гукни да те видам.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5354555657 295>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,201 секунди.