IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 99>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 11:02
Драг ИДИВИДИ...
Благодарение на тебе и добрата волја на нашата Влада ,оваа Нова Година ја поминав супер....со Гоце..Даме..Крсте...и нивната ергела...и во друштво на неколкумина твои форумџии..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 14:59
Драг идивиди...

-школската е крива за ова.

Драги, имам ПМС, па ај сега ти трпи ме, кога моиве дома не можат.
Damn holy cow... мораше ли да ме зафркнеш вака?

Ох пресвети јајници, следниот пат пропуштете тоа глупата овулација! Ве молам!

Во името на цервиксот, утерусот и јајце клетката -ЗИГОТ!

(шизофренија)

Not okay.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 01:22
Драг ИдиВиди...

Не ти пишувам за да се фалам , или билошто слично , туку само за да сумирам штета и исповедам...

Имено драги мој , се наоѓам во љубовен триаголник(рамнокрак)...

А не сум вљубен во ниеден од аглите , да заљубен пубертетлија сум , али надвор во триаголникот , во друга рамнина лежи жената од фантазијата...(јебига педрски звучеше)

Не е ова убаво , едната не е вљубена во мене а многу ме почитува , другара е вљубена во мене а е крајно деструктивна и мизантропски настроена...

Не сум јас таков...

Драг ИдиВиди , ова звучи како за во љубовни совети , али небарам совет...
Само колку да испишам неколку редови , па ќе идам да заспијам , ќе гушкам перница и ќе мислам на некое трето женско лице (и гз де - мека е перницата)....

И гајле ми е ако сум патетичен...


Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
харизма Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај харизма Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 23:54
Епа драги морам да се пофалам на убавиот завршеток на глупо почнатиов ден рано рано во 2 ипол  со другачка ми изгледајки ко гробари намигнување и можам слободно да кажам дека беше еден квалитетно поминат ден со убав крај онака баш шекспировски љубов
Поздрав драги ојдов в кревет големо%20гушкање


Изменето од харизма - 14.Јануари.2011 во 23:54
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 03:00
Драг Идивиди,....

еволуцијата на човековиот род очигледно била неповолна за машкиот род..... имено, страдаат од неизлечиво слепило,.... мрза,.... неиницијативност,.... и мирна совест....

пффффф..... само тоа можам да кажам - пффффф....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 20:49
Драг Идивиди... ова е вистинска приказна , која треба да знаеш како да ја прочиташ.... всупшност не се работи за кола

Глеј сеа батка шо че ти кажам ја тебе... Уствари, драг мој, ја по долгогодишни испитувања сум ти дошол до „топтан“ резултати дека во суштина „плеснато од позади“ не се поправа.... еве ти чист пример... Другарче мое имаше кола , онака плава , жива лепота... Џигит нова ја зеде бато, едно 25 000 евра ги лупна , го кошташе devil and a half...
И батка...така малиов ја пазеше , чуваше, мазеше то едно година дена...
 Ја му викам оваа машина од 2000 кубици бара мажиште, дај, му викам згази ја машки, светкајци да и излезат, да сети кој е маж, а он НЕ....
епа терај прај...
Туку, му текна замина на одмор со автобус , а колата ти ја остаел пред зграда... И се нашол некој поголем фраер од него , се вртел, вртел тука околу зграда и му ја  „плеснал“  таа плавата, колата де, од позади...
И оп, муабет низ градов почна да течи, низ кафана, под маси, под столици, по кревети и паркинзи : Некој му ја „плеснал од позади“ колата на малиов... Никој ништо не знаеше, а уствари сите знаеја освен овај кутриов шо во Охрид си уживаше заедно со мислата дека таа го чека Прилеп баш таква како што ја оставил...
Поминаа тие 10 дена... ми се јави да сум ја земел колата (пошто клучовите ми беа мене на поверење остаени ) и да сум го пречекал на автобуска...  Појдов сам...
Стигна автобусот, се изгушкавме со детево, кај си , шо прајш,едно, друго... и ми вика: Кај е...?  Ај му викам, иди на кафе, пешки сум дојден... имаме нешто муабет ја и ти!! ...  
09:41.... ја чутам, тој чути и ми се пули ко на диносаурус...
Му се опулив и ја со толкаво разочарување као Пинки да не го видел Тито , т.е. како детиште кое штотуку разбрало дека Дедо Мраз уствари е само маркетинг финта....
Уф....  3,2,1.... Вака и вака е работава... се шушка дека некој ти ја „плеснал“ колава додека ти не беше тука....
Како бе.... кој , шо, зошто??? Не му најдов одговор...
Можи и ја бев малце кабает пошто мене ми ја остае, ама што можев да направам , таа не е мала.... 4 и пол метра машина...  плазење
Стана, замина, разочаран ко крокодил со вокмен...
Вечерта ми се јави да дојди... Цела ноќ седевме , ми објаснуваше колку е „удрена“ , прашуваше колку кошта материјал за да се среди , ми опишуваше шо се сторил додека ја купил , детали, места...  абе патетика на дијаболи....   А ја не дека не можев, не сакав да ставам рака на таа машина, па со пријатели повлековме ,демек, да ја запеглаат малце колку да се забришат некои спомени...  Нова фарба, полир паста , психо гланц  и заврши...    Помина уште недела дена, љубовта намалуваше.... задницата нејзина секогаш потсеќаше на кршот кој настана , па колку и перфектно да беше камуфлирана.... Снема љубов, колата стана за него само парче удрен метал со шпакла кит  за утеха....  И откако сите сметки се проверија одново тогаш малата плава отиде кај нареден сопственик.   16 000 евра како утеха беа доволна мотивација за крај. Вистина, далеку од тоа што го вложи но сета мизерија се тргна на страна....  Најде утеха во половно возилце од втор газда, со солидна кубикажа и ниска потрошња , за дефинитивно пониска пара но сепак е среќен и се фали по кафани како била сон и не планира да се разделува од неа.   Понекогаш на раскрсница ја сретнувам таа плавата или точиме бензин заедно... повеќе сопственици се сменија , повеќе пати ја „исшприцаа“ и доби надимак „спортска кола“...  Од тогаш ја, батка, возам исклучиво половни коли но неудрени и по можност од прв газда кај кого биле добро одржавани и не чепкал повеќе од колку што личи за годините на колата...  Се радувам на секоја следна подеднакво и за секоја викам дека е супер додека не покаже мана.... можеби сепак нема да се одлучам за варијанта „оваа кола не ја сменувам“ ... којзнае... времето ќе покаже....



Изменето од volkswagen - 17.Јануари.2011 во 20:52
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 22:22
всушност не се работи за кола

25 000 евра


повеќе сопственици се сменија , повеќе пати ја „исшприцаа“ и доби надимак „спортска кола“... 

Од тогаш ја, батка, возам исклучиво половни коли но неудрени


неколку прашања до авторот...

-другар ти дал 25000 евра за ‘колата‘ О.о ?

збунет тотално....рамнодушност
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 15:45
Не бе ... боже сачувај....скромна симболика за се што вложи во неа (25 000 евра) , а што излезе на крајот и колкава загуба беше.... душевно стање е во прашање Џо намигнување    големо%20гушкање
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:43
аајмеее...

а ти па , со половните а неудрени ?

симболиката во вториот епитет ја сфаќам , али у првиот - не ми иде баш...газење%20од%20смеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 16:50
Originally posted by Џо Џо напиша:

аајмеее...

а ти па , со половните а неудрени ?

симболиката во вториот епитет ја сфаќам , али у првиот - не ми иде баш...газење%20од%20смеење
Удрена... демек... „плесната“.....  
сега ме разбра? трепкање


Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 17:36
абе тој дел го разбрав сам...

али ‘половна‘...? глупчоголема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 23:35
драг идивиди,.... кои симболики можам да ги прочитам на форум....


поздрав до другарите над мене,.... и совет,... пазете се од половни и плеснати коли,.... ама најмногу од закрпани,.... зафарбани и замачкани
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 15:01
Originally posted by Џо Џо напиша:

абе тој дел го разбрав сам...

али ‘половна‘...? глупчоголема%20насмевка
  имала претходен сопственик, ама фраеров ја немал „плеснато“....

Бисерна големо%20гушкањебакнеж


Изменето од volkswagen - 19.Јануари.2011 во 15:02
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2011 во 15:51
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by Џо Џо напиша:

абе тој дел го разбрав сам...

али ‘половна‘...? глупчоголема%20насмевка
  имала претходен сопственик, ама фраеров ја немал „плеснато“....

Бисерна големо%20гушкањебакнеж



разбирливо ... добар избор голема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 99>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.