IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Името е се што имаме
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Името е се што имаме

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 56>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 16:45
a eve nesto i za provokatorite i predavnicite koi mu se raduvaat na nesto vakvo mozebi
 
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 16:57
najnova vest e deka za makedonskata vlada najprifatlivi bile predlozite za

.......Nezavisna RM i

.............Demokratska RM

....aj sega da gi vidime grcite koi sakaat da gi protnat Gorna ili Vardarska
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:01
so vakvi predavnici ce prifati se .. pa ako treba i albanska republika makedonija лутина лутина лутина samo da odat U evropa лутиналутина
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:07
Ne vredat nasite komentari, koga onoj pingvinot od vlada izbira nisto ne se znae.. a cisto se sumnam deka se grizi za stavovite na ludzeto.. 
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:07
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

абе и затоа не ја напишав зашто е неприфатлива за НАТО...или ти би жртвувал изненадување

 NATO kako organizacija ke propadne za nekolku godini dokolku ne se transformira, bidejki NATO paktot bese sozdaden kako protivteza na Varsavskiot Park, i konstruiran za deluvanje vo specificni globalni situacii, koi za zal veke gi nema.
 NATO ne moze da odgovori na denesnite predizvici so koi se soocuva svetot a toa e Terorizmot, a so samoto toa se gubi negovoto znacenje.Primer e samo NEUSPEHOT vo Avganistan i Irak.
 Den denes vo NATO ima podelenost od edna strana UK i USA a od druga Germanija Francija i ostanati, koi odbivaat da pustat svoi vojnici vo borbeni misii vo Juzen Avganistan, i preferiraat da imaat vojnici vo Severniot del, kade sto misiite se od civilen karater(poddrska na naselenie,obezbeduvanje,medicinski timovi i slicno)
 Na posledniot samit na NATO USA im bese mnogu luta na Germany i France, zatoa sto ne se soglasija da pustat poveke vojnici vo Avganistan.

 A nad seto toa, NATO ne e organizacija koja resava sporovi pomegju dve zemji clenki.Dokaz za toa se Grcija i Turcija, i Kiparskoto prasanje koe veke 40 godini ne e reseno, i Turcija ima 40000 vojska na Severniot del na Kipar.
 Imaat Teritorijalni sporovi za ostrovite, i za teritorijalnite vodi vo Egejot.
 Koj ke garantira deka NATO ke ja zastiti Makedonija od Albancite, ako i samata albanija e vo NATO?
 NATO ne moze da ja zastiti Makedonija od vnatresni elementi..i Makedoncite i Albancite vo Makedonija imaat Makedonski pasos i pred zakonot, a i pred NATO se ISTI! Zatoa tie ne mozat da zazemaat strani vo vnatresni konflikti na nivna zemja clenka na NATO.

 Da ne i go resi NATO,problemot so k*rdite na Turcija????

  Se e farsa na USA...koja saka da ja opkoli Rusija od edna strana i da ja limitira vo pogled na distribucija na prirodnite resursi,a i voeno ,a od druga strana go priznava Muslimansko Kosovo, dodeka im ugoduva na Saudiska Arabija za Naftata(koja od Irak ja zemaat badijala, 125 god rezervi na nafta, a Saudiska Arabija ima 25 god rezervi),a voedno i da gi drzi zadovolni, za da ne se bunat za prasanjeto so Izrael i Palestina.
  Globalna Politika batka, a nie od sitni positni...

 NATO denes postoi, utre mozebi nema da postoi, a nie Makedonija treba da ja socuvame i za nasite deca ,vnuci i pravnuci...
 Ili mozebi sakas da bide zapisano vo istrijata deka sme bile PONIZENI od Juznite Albano-Slavo-Turko Grci, ili kako jas gi narekuvam KVAZI Heleni???I svetot da ja arhivira nasata istorija od 1991 godina pa nataka????
  
  


ova e muabet na eden taxist samo ne znam vo koe taxi so go slusnal...ke se raspadnelo i NATo i uste da si napisal deka RM ke ja udri i meteor....nema vrskaголема%20насмевка


 Ovoj muabet del bese prezentiran vo Washington Times, a del e FAKT (Relaciite na Turcija i Grcija) i e opsto poznat.
 Ne sum zapoznaen deka Taksistite citaat Statii vo Washington times, ili vo kraen slucaj deka Taxistite duri i gi pisuvaat tie statii.
 Tolku za tvojata informiranost...

 Eve PAVLINE, citaj i obrazuvaj ja tvojata Makedonska vzestena glava :
 
http://www.twq.com/02summer/lugar.pdf
 
 


Изменето од Neonic - 20.Февруари.2008 во 17:14
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:09
a kozebi i ne bil taxist .. mozebi bil arabadzija ? газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:11
Originally posted by brza brza напиша:

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење,....kako nema ,...ima ogromna vrska so,...humorot!,.....газење%20од%20смеење

 Tvojata Ironija, veke stanuva banalna...krajno apaticno, vo sekoj slucaj.bi te zamolil da ne postedis, i da ja upotrebuvas samo kaj onie, koi ja smetaat za humoristicna..a dotogas, zboruvaj SAMO ako imas nesto pametno da kazuvas...
 aj eden големо%20гушкање do tebe
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:13
намигнување


Изменето од Neonic - 20.Февруари.2008 во 17:13
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:18
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

tocno taka ... nagradata e 7 dena besplaten prestoj na k*rovголема%20насмевкаголема%20насмевка so moznost za prodolzuvanje na aranzmanot голема%20насмевка



Лоша работа.
Нешто се случува.
Ова професор Чадловски би го нарекол ПТСР, а можеби  и ФЛЕШ БЕК.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:23
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење,....kako nema ,...ima ogromna vrska so,...humorot!,.....газење%20од%20смеење

 Tvojata Ironija, veke stanuva banalna...krajno apaticno, vo sekoj slucaj.bi te zamolil da ne postedis, i da ja upotrebuvas samo kaj onie, koi ja smetaat za humoristicna..a dotogas, zboruvaj SAMO ako imas nesto pametno da kazuvas...
 aj eden големо%20гушкање do tebe
 
ma ne go razocaruvaj covekot ... ti se molam ... mozebi raboti kako Umorist vo nekoja lokalna TV ... TV aracinovo , sipkovica a mozebi i za nekoja kosovska TV  .... im cita crna kronika газење%20од%20смеење
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:32
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Ovoj muabet del bese prezentiran vo Washington Times, a del e FAKT (Relaciite na Turcija i Grcija) i e opsto poznat.
 Ne sum zapoznaen deka Taksistite citaat Statii vo Washington times, ili vo kraen slucaj deka Taxistite duri i gi pisuvaat tie statii.
 Tolku za tvojata informiranost...

 Eve PAVLINE, citaj i obrazuvaj ja tvojata Makedonska vzestena glava :
 
http://www.twq.com/02summer/lugar.pdf
 
 


znaci Yelow Taxi....http://www.streamline.nl/images/wagenpark/yelow-cab2.jpg


....a jas procitav za meterot ...ajde eedna големо%20гушкањеsamo ne znam sto saksase da kazes deka nie ne treba da vleguvame vo NATO zasto toj sojuz ke se raspadenel ....taka ili da ne go menuvame imeto ako sakame da vlezeme vo NATO...e pa ako dobro te razbrav ovoj muabet duri i cigance na ulica moze da ti go kaze, ....a za tebe biraj vo koe Taxi se vozis, za da ne ti go isperat mozokot....голема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкање
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:32
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење,....kako nema ,...ima ogromna vrska so,...humorot!,.....газење%20од%20смеење

 Tvojata Ironija, veke stanuva banalna...krajno apaticno, vo sekoj slucaj.bi te zamolil da ne postedis, i da ja upotrebuvas samo kaj onie, koi ja smetaat za humoristicna..a dotogas, zboruvaj SAMO ako imas nesto pametno da kazuvas...
 aj eden големо%20гушкање do tebe
 
ma ne go razocaruvaj covekot ... ti se molam ... mozebi raboti kako Umorist vo nekoja lokalna TV ... TV aracinovo , sipkovica a mozebi i za nekoja kosovska TV  .... im cita crna kronika газење%20од%20смеење



Па тоа е причина повеќе за да е опфатен со
ПТСР, а можеби  и ФЛЕШ БЕК.      

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 17:36
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Ovoj muabet del bese prezentiran vo Washington Times, a del e FAKT (Relaciite na Turcija i Grcija) i e opsto poznat.
 Ne sum zapoznaen deka Taksistite citaat Statii vo Washington times, ili vo kraen slucaj deka Taxistite duri i gi pisuvaat tie statii.
 Tolku za tvojata informiranost...

 Eve PAVLINE, citaj i obrazuvaj ja tvojata Makedonska vzestena glava :
 
http://www.twq.com/02summer/lugar.pdf
 
 


znaci Yelow Taxi....http://www.streamline.nl/images/wagenpark/yelow-cab2.jpg


....a jas procitav za meterot ...ajde eedna големо%20гушкањеsamo ne znam sto saksase da kazes deka nie ne treba da vleguvame vo NATO zasto toj sojuz ke se raspadenel ....taka ili da ne go menuvame imeto ako sakame da vlezeme vo NATO...e pa ako dobro te razbrav ovoj muabet duri i cigance na ulica moze da ti go kaze, ....a za tebe biraj vo koe Taxi se vozis, za da ne ti go isperat mozokot....голема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкање


 Izgleda ne se obide ni da ja otvoris statijata za NATO koja ti ja postirav vo mojot prethoden post, no nema vrska, koga ne si gi sogledal rabotite sam, ne sum jas TOJ faktor koj ke ti gi otvori ocite.
 Ne rekov deka Makedonija ne treba da vleguva vo NATO, samo rekov deka NATO nema da ni gi resi nasite domasni problemi so Albancite, a nema ni da gi resi ni problemite so Makedoncite od Egejska Makedonija.

 Zatoa Makedonija ne treba po cena na svojot identitet, da vleguva vo NATO.Sto bi izbral ti Pavline? Tvojot Identitet ili NATO clenstvoto??????

  Nato moze da ne zastiti samo vo slucaj nekoja zemja koja ne e clenka na NATO ni objavi oficijalno Vojna.
  A za sprecuvanje terorizam, uste e rano, NATO treba da raste i da se transformira za da gi dostigne tie standardi na efikasnost.


Изменето од Neonic - 20.Февруари.2008 во 17:39
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 18:05
Nie nemame problem so albancite ili ti imas .... daj ajde nema vrska edno so drugo sytvarno ne znam kako ke se izgubi idenitetot koga ostanuva imeto MAkedonija....mojot licen stav e da ne se menuva imeto i toa ne zaradi nasiot identitet (toa e pogresno)tuku zaradi toa sto toa se pravi pod pritisok...a ako sega ne vlezeme vo NATO kriminalot, drogata i prostitucijata od Kosovo cela ke vleze kaj nas...toa e opasnosta...inace ja procitav statijata i toa e edno raz,isluvanje samo nisto povekje ...црвенеење
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 56>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.