IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ВИЗЕН РЕЖИМ - либерализација и укинување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВИЗЕН РЕЖИМ - либерализација и укинување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 66>
Автор
Порака
bgmod Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Август.2009
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bgmod Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 14:27

ако е така јас сам благодарен

Изменето од bgmod - 05.Август.2009 во 14:42
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 14:28
Темата гласи:  ВИЗЕН РЕЖИМ - либерализација и укинување
Не се оддалечувајте со дискусијата.
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 16:41
Абе луѓе ако не беше оваа влада ке немавме визна либерализација.Тоиа е услов и за датм за поќеток на преговори со ЕУ.Инаку уште еднаш да кажам дека многу сум задоволен од тој процес и благодарение на оваа влада сега ке може да патуваме без визи низ цела Европа.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 18:36
Originally posted by mileg mileg напиша:

Абе луѓе ако не беше оваа влада ке немавме визна либерализација.Тоиа е услов и за датм за поќеток на преговори со ЕУ.Инаку уште еднаш да кажам дека многу сум задоволен од тој процес и благодарение на оваа влада сега ке може да патуваме без визи низ цела Европа.
абе уште не можам да ве разберам сите обожаватели на „владата без која ќе неможевме“
кој ви даде нешто?
и што е подобро, народот да патува и да се раселува, или да има огромни опции тука, стандард и мир, па да не го прави претходното?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 18:48
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by mileg mileg напиша:

Абе луѓе ако не беше оваа влада ке немавме визна либерализација.Тоиа е услов и за датм за поќеток на преговори со ЕУ.Инаку уште еднаш да кажам дека многу сум задоволен од тој процес и благодарение на оваа влада сега ке може да патуваме без визи низ цела Европа.
абе уште не можам да ве разберам сите обожаватели на „владата без која ќе неможевме“кој ви даде нешто? и што е подобро, народот да патува и да се раселува, или да има огромни опции тука, стандард и мир, па да не го прави претходното?
Јас ке си признаам дека сум обожавател на владата,а вие не си признавате на кого сте обожавател..Подобро е да има мир во дежавата и подобар стандард во државата.Тоа ни е на прво место,а за визите тоа ке си каже времето дали ке патуваме без визи.Инаку извинете малку што отидов офтопик.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 19:02
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by mileg mileg напиша:

Абе луѓе ако не беше оваа влада ке немавме визна либерализација.Тоиа е услов и за датм за поќеток на преговори со ЕУ.Инаку уште еднаш да кажам дека многу сум задоволен од тој процес и благодарение на оваа влада сега ке може да патуваме без визи низ цела Европа.
абе уште не можам да ве разберам сите обожаватели на „владата без која ќе неможевме“кој ви даде нешто? и што е подобро, народот да патува и да се раселува, или да има огромни опции тука, стандард и мир, па да не го прави претходното?
Јас ке си признаам дека сум обожавател на владата,а вие не си признавате на кого сте обожавател..Подобро е да има мир во дежавата и подобар стандард во државата.Тоа ни е на прво место,а за визите тоа ке си каже времето дали ке патуваме без визи.Инаку извинете малку што отидов офтопик.
ај ептен ќе отераме офтопик, ама не сум ничиј фанатик, гледам само што е подобро за нашава напатена земја, а не навивам на слепо како и 80% од народов намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 19:17
убава работа визнава либерализација ............. ако не друго , барем  поради оние кои почесто мора да патуваат во некоја од земјите на еу , бизнисмени , студенти или спортисти па нема да мора да чекаат редици пред нечии амбасади и да палат свеќи по црквине за да им се одобри визата ................ туку , во сиов овој разговор на оваа тема , има едно нешто кое се провлекува и се почесто наметнува како нечива заслуга па нормално и не може да остане незабележано ........ а тоа е она што во секоја дискусија некои членови го припушуваат како заслуга на една влада и еден човек ............. а никаде и во ниту едно соопштение кое доаѓа од било која институција а во врска со визната либерализација не се споменува дека е тоа заслуга на една и само една влада и само еден човек .......... рака на срце , кога сме веќе кај тие карактери , може да признаеме дека ги споменуваат и секогаш посочуваат ама само како кошничари на неисполнување на преостанатите бенч маркови како предуслов за добивање датум за отпочнување на преговори за членство .................
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 20:08
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

убава работа визнава либерализација ............. ако не друго , барем  поради оние кои почесто мора да патуваат во некоја од земјите на еу , бизнисмени , студенти или спортисти па нема да мора да чекаат редици пред нечии амбасади и да палат свеќи по црквине за да им се одобри визата ................ туку , во сиов овој разговор на оваа тема , има едно нешто кое се провлекува и се почесто наметнува како нечива заслуга па нормално и не може да остане незабележано ........ а тоа е она што во секоја дискусија некои членови го припушуваат како заслуга на една влада и еден човек ............. а никаде и во ниту едно соопштение кое доаѓа од било која институција а во врска со визната либерализација не се споменува дека е тоа заслуга на една и само една влада и само еден човек .......... рака на срце , кога сме веќе кај тие карактери , може да признаеме дека ги споменуваат и секогаш посочуваат ама само како кошничари на неисполнување на преостанатите бенч маркови како предуслов за добивање датум за отпочнување на преговори за членство .................
маршале се добро ама кој го овозможи тоа да се патува без визи тоа не го кажуваш. Инаку како дополнение да кажам дека и јас сум задоволен од тој процес што се овоможи визната либерализација.Власта не е кочнчар туку тоа е опозицијата и заради нив ние не може да одиме напред кон Европа,на тебе изгледа не ти е јасно.Оваа влада направи се за да немаме визи од наредната година,а се разбира помогнаа малку и другите влади.Се е исполнето од наша страна само уште треба да се каже дека патуваме без визи.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 20:13
која е таа “ наша страна “ ? .................... и во кој дел е опозицијата кошничар ? ............ кој е тој бенч марк кој не е исполнет а е по вина на опозицијата ? ............. што е тоа што го “ направи оваа влада на патот кон европа “ а го кочи опозицијата ? ........... те молам ...... или напиши доколку навистина знаеш нешто да напишеш а без притоа да ме спамираш и изигруваш рекламно пропаганден владин програм  ..........

Изменето од МАРШАЛ - 06.Август.2009 во 20:18
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 20:19
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

која е таа “ наша страна “ ? .................... и во кој дел е опозицијата кошничар ? ............ кој е тој бенч марк кој не е исполнет а е по вина на опозицијата ? ............. што е тоа што го “ направи оваа влада на патот кон европа “ а го кочи опозицијата ? ........... те молам .. или напиши доколку навистина знаеш нешо да напишеш а без притоа да ме спамираш и изигруваш рекламно пропаганден владин програм  ..........
Маршале јас ништо не спамирам.Владата на Европа(Europe comision) има донесено бенџ маркови кои ние треба да ги исполнеме за да добиеме визна либерализација,меѓу нив се изборите што поминаа и за името.Тоа се дел од бенџ марковите.

Изменето од mileg - 06.Август.2009 во 21:45
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 20:20
бенч марковите не се почитуваат туку треба да се ИСПОЛНАТ во целост ...............
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 21:45
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

бенч марковите не се почитуваат туку треба да се ИСПОЛНАТ во целост ...............


За да ни зададат нови.....и.......нови......,и пак нови.......па така до бесконечност.Всушност за визна либерализација ако треба секојдневно ќе се измислува по еден нов услов,кој не е нормално да се исполни во реалноста,како што е случајот со името.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 21:53
во ред ........ тогаш и во тој случај што треба да се стори за да не заглавуваме понатака , понатака и понатака ? ............ да се откажеме од досега стореното и да се обидеме да во вакво опкружување во какво сме , економска ситуација во која сме , безбедносна ситуација во која сме , да  изнајдеме некои нови начини за справување со сето она што не притиснало ? ............. би сакал да можеме и да постојат такви опции ........ ама колку и да се обидувам , не можам да најдам ниту еден начин .... можеби можеш да ми помогнеш ? да ми посочиш некој конкретен и издржан начин да продолжиме сами и патем да се справиме со сите проблеми кои не притискаат збунетост
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 22:07
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

во ред ........ тогаш и во тој случај што треба да се стори за да не заглавуваме понатака , понатака и понатака ? ............ да се откажеме од досега стореното и да се обидеме да во вакво опкружување во какво сме , економска ситуација во која сме , безбедносна ситуација во која сме , да  изнајдеме некои нови начини за справување со сето она што не притиснало ? ............. би сакал да можеме и да постојат такви опции ........ ама колку и да се обидувам , не можам да најдам ниту еден начин .... можеби можеш да ми помогнеш ? да ми посочиш некој конкретен и издржан начин да продолжиме сами и патем да се справиме со сите проблеми кои не притискаат збунетост


Се разбира дека можам,ама кој ме слуша мене и моите совети,посебно на еден форум кој не е вак претерано јавно експониран како другите јавни гласила.Постојат безброј опции за излез од било која тешка и наизглед сложена состојба,само што за нивно спроведување треба да се изнајдат вистински луѓе на вистински места,а не по линија на непотизам и партијска припадност како единствена квалификација.Првиот ден кога ќе се средат тие работи во државава јас ќе излезам на плоштад и секојдневно ќе ги читам јавно моите бесплатни идеи за напредок и просперитет на Македонија.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 66>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.