IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 402403404405406 824>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 12:46
буква Ј
ја имаат денеснка  македонците
србите
хрватите
словенците
словацитеж
чехите
полјаците

и други романски народи

така да буквата Ј е европска и наша а најмалку е српска
само вие татари со нашите браќа русите сте јебале работу

заправо само русите ја јебаа работата а вие преписувавте од нив




Изменето од anakin - 11.Март.2009 во 12:48
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
taanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taanas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 12:52
Вместо университет Кирил И Методии може да направите друг - Вук Караджиц!
Сите югославски народи сте с един дол дренки -сърбизирани ! Чехите словаците и поляците пишат на латиница!!
А ние българите пишем така както са писали Гоце, Яне Даме и сите останали ревулюционери преди сърбизацията на сичко що шава у Македония!
Засрамете се и си върнете старата азбука от 1903!
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 12:53
Originally posted by KRUGER KRUGER напиша:

Originally posted by oho oho напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Я-е старословенска буква
Ю-старословенска буква
Ъ-старословенска буква,Многу голема грешка - тоа се Македонски букви измислени од Македонци - немој да лажетенамигнување


Па ако се македонски, зошто се одрекохте от них?

Бях написал, че се срещат в старобългарския, до като в македонския ги няма.


Старобугарскиот на Аспарух?
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 13:06
па види од тој татарин Хан Аспарух, шо си го слават како основоположник на нивниот демек народ измислен  им останаа само десетина збора

башта, винаги, обич, крака,обаче,  и уше 5 6 не ми текнује сеа
тие зборови ги нема никаде дури ни во татаристан

најсмешно ми е кога, си величат некои корени, а за тие корени немат јазик, него го земаа нашиот македонскиот, нормално оти го зема цела европа па шо неби и тие
хахаххахах


 
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 13:12
имаку бугарите се за жаленње
сакајќи да покажат на светот свое монголотатарско потекло , двајцата од жирито на ИДОЛ си направија татаро хунско монголски фризури
но јеби му матер кога незнаат да бекнат татаро хунско монголски збор

тоа е добро, за нив оти одамна сватија дека е подобро да зборуваш македонски него татаро хунско монголски па сега го зборуват нашиот јазик и уше ни прадават муда за бубрези

навистина се за жалење, се земаа од нас и денес мислат дека го фатија Господ за муда
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 13:17
абе труби бугарски АЛОООООООО
пред 1200 години седиштето на црквата и универзитетот бил во ОХРИД
кога се негувал јазикот и писмото за кое денес сте се фатиле
додека таму македонците до негуваа и го развиваа вие татари сте биле уште во татаристан бре, осим уа уа уа, не сте знеле да бекнете каму да напишете еден збор


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
taanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taanas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 13:29
Алооо анакин македонски понеже гледам си от Антарктика да не и случайно от остров Ливингстън???
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 13:52
Абе барем да пишувавте Македонски како што треба а не вака Македонски пишувате со Руско присилувањеголема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 14:05
Originally posted by taanas taanas напиша:

Алооо анакин македонски понеже гледам си от Антарктика да не и случайно от остров Ливингстън???


jas sum napisal 3 posta za jazicite
a vie nemate dupe da odgovorite na niedno
hehehehe
ako ako od turkomongoli i ne se ocekuva da znaat

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
taanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taanas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 14:17
Абе мога да ти отговоря ама некак си по ще ти приляга с некой пубертет да дискутираш!
Така ще може те да си обмените малце обиди и ругатни така како си требе аз веке го минах пубертета преди 15-16 години
Кон врв
taanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taanas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 14:21
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Абе барем да пишувавте Македонски како што треба а не вака Македонски пишувате со Руско присилувањеголема%20насмевка

Е убаво ама у нас руска преса трудно ще намериш, виж у вас сръбска колкот щеш! И за тоа толкоз са ви мили сърбите(немам нищо против тех)А и сръбските
телевизии не са малце! За това иде реч!
И това ми било независима държава! Независима ама от собствениет си народ по скоро! Иначе как ще обясните тая тотална сръбска култура в Македония?
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 14:47
Originally posted by taanas taanas напиша:

Абе мога да ти отговоря ама некак си по ще ти приляга с некой пубертет да дискутираш!
Така ще може те да си обмените малце обиди и ругатни така како си требе аз веке го минах пубертета преди 15-16 години



Некои луѓе цел живот не излегуваат од пубертет. Се ми се чини дека си еден од тие, иако имаш 33 години.

Изменето од Platenik - 11.Март.2009 во 14:48
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 14:57
Исто како и Српската и Руската култура во Бугарија - поточно ТуркоМонголија,преси преси пун куп ама туркомонголска(бугарска) нема само Српски и Рускиголема%20насмевка
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 15:13
Originally posted by oho oho напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Я-е старословенска буква
Ю-старословенска буква
Ъ-старословенска буква,Многу голема грешка - тоа се Македонски букви измислени од Македонци - немој да лажетенамигнување


Па ако се македонски, зошто се одрекохте от них?



Некои луѓе со времто се усовршуваат, модернизираат, образуваат односно одат со текот на времето.

За жал за некои пак тоа е премногу, па си одлучуваат да си останат, да тапкаат в место.

Зошто вие си ја прифативте руската кирилица, а не си ја задржавте рунската на Аспарух. Така повеќе ќе ви личеше да се нарекувате Бугари.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 402403404405406 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.