IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - 5 причини за раскинување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

5 причини за раскинување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Автор
Порака
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 19:11
1.Neverstvo
2.Neverstvo
3.NeverstvoLOL
4.Neverstvo
5.Neverstvo


Изменето од kandid - 17.Октомври.2006 во 19:15
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 19:12
vo 3-to imas propusteno edna bukva LOL
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 01:04
Ако...
 
1. не ме сака
2. ме изневерува
3. не ме почитува
4. ме малтретира
5. ме лаже
 
Кон врв
shnajder Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shnajder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 01:06
dali ti mozes da gi ispolnis tie torturi?
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 23:13
Originally posted by vesni vesni напиша:

Ако...

 

1. не ме сака

2. ме изневерува

3. не ме почитува

4. ме малтретира

5. ме лаже

 
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 00:49
Би му раскинала ако
1. Ме лаже
2. Ме изневери (и еднаш е доста)
3. Не ме почитува (ме вреѓа, ме малтретира)
4. Се му е сеедно (не се бори за врската да опстане)
5. Нон стоп ме нервира повредува (психички)
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 09:19
1.AKO NE SE BORI ZA VRSKATA
2. AKO ME IZNEVERUVA
3. NE SE PONASA KAKO DA MI E DECKO
4.PODOLGO VREME POMINUVA SO DRUGARKI I DRUGARI OD KLAS
5 AKO NE GO SAKAM POVEKE
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 11:58
ako
1. me laze
2. me izneveruva
3. ne se bori za vrskata
4. ne me saka
5. ne go sakam
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 12:57

Akcija kaj nea                                                               reakcija od mene

1.Flertanje                                                             kloca u g`z nasred kafik (ova bukvalno)

2.Pijancenje (drogiranje van kontrola)                       nosenje na bolnica
3.Lazenje                                                              vrakam so duplo na ova
4.Davanje soveti                                                od mene sleduva: ne jedi govna        
5.Neverstvo                                                       Ke i ja e*am ili sestrata ili majkata ( ova bukvalno)
 
i posle ovie reakcii od moja strana sleduva kraj 
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 13:01
LOLLOLLOL zakon si hektor!!!
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 13:11
iskreno fala
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 13:27
ama ti smesti brate moj po oruzje
juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mnogu si besen, izgleda

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 13:28
1. Nasilstvo- agresivnost
2. Neverstvo
3. Ljubomora pataloshki bolna
4. Monotonija


[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 13:29
Sega znam deka nema ova vrska so temava ama moram ..da si olesnam na dusava :
 
 pricini za da ne izleguvam poveke navecer:
 
1. Mi go ukradija koznoto vcera vo diskoteka
 
2.Ne barajte pomos od nikogo vo slucaj nesto da vi ukradat zosto osven bez kozno ke ostanete i bez nekoe rebro
 
3.Ako ste vo privatna firma ne izleguvajte vo Petok ..ostaj so ke nemate kozno ...rebro tuku od sabajle ke ve pobaraat i na rabota da idete
 
4.Ke se ponasate cela vecer fraerce ...a tamu nekoj vi go ukral koznoto i vi skrsil rebro i by the way  dodeka resavate cela situacija nekoj vi ja ukral devojkata
 
5.ODI CEKAJ POLA SAAT NEKOE TAKSI PO KRATKI RAKAVI NA - 100 I KE GO SFATIS NAJUBAVO ANSTAJN
 
Ma koj mu ebe mater vecer idam vo shoping na kozni jakni po diskotekive ..zatoa  ne se pravete fraercina ..slusajte go cicko Kockar Angry
 
Blagodaram Star
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.