IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 20>
Прашање: Се плашите ли од смртта??
Одговор Гласови Статистика
67 [38,51%]
84 [48,28%]
23 [13,22%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 01:43
se plasil ili ne,kuga ke ti dojde vremeto,....ke otides u vecnite,lovista.....ubavo vikat indijancite!
Пази,памтам к'ту слон.
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 17:42
abe koga mi bilo sudeno, ke si umram.. nema sto da me strav od toa... denes, utre, sto e vazno dali jas znam za toa koga ke umram....
bitno e da se uziva u zivotot, i kako sto rekol nekoj pameten, zivej go sekoj den kako da ti e posleden
Read an cry!!!!!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2006 во 10:02
Isto kako Beleg i jas....da docekam nekoi raboti da se ostvarat.
Кон врв
uriel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај uriel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2006 во 22:08
gi pocituvam mislejnata na site no sepak spored mene nema drugo mesto tuku ova e toa. I site tie tuneli i sl sto gi gledaat lugeto se samo tvorba na nivnite umovi. I koj ne bi sakal da zivee vecno i se da mu bide ubavo, zatoa spored mene se izmisleni site raboti kako raj ili pak karma ili vecnite lovista.  site tie mesta se nesto sto go posakuvas cel zivot bidejki go nema sega pa se nadevas deka ako bides dobar ke ti sledi nagrada
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 21:20
Originally posted by DaVinchi DaVinchi напиша:

Originally posted by beleg beleg напиша:

Se plasham ne od smrtta..taa e neminovnost,tuku od smrtta vo ovoj moment...imam raboti nedovrsheni,obvrski nestasani i mi treba odlozuvanje.Big%20smile..znaci ne se plasam od smrtta kako smrt tuku sto mojata smrt bi predizvikala golemi turbulencii vo ovoj moment....ete od toa me faka jeza....Cry


beleg izvini vaka, a ti da ne si pred umiranje.


more covek , ne se taka prasuva Dead
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 21:29
Nema ama bas nikoj sto ne se plasi od smrta...toa e neizbezen strav na sekoj covek...e sega dali svesno go custvuva ili mu e skrien vo potsvesta pa go menifestira na drugi nacini,toa e vise druga prica...na covekot mu e vroden stravot od kraj(sto ne mora da bide samo stravot od krajot na fizickoto postoenje,tuku i od krajot na mnogu drugi nesta)...Pa duri i onie koi ja predizvikuvaat smrtta(na primer lugeto so praktikuvaat nekoj ekstremen sport) go pravat toa zatoa sto potsvesno imaat zelba da se soocat,i na toj nacin oslobodat,od stravot od smrt.
Wow,koi filozofski misliBig%20smile
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 22:08
Зошто да се плашиме од Смртта кога таа е исто толку вообичаена како и раѓањето ако би се плашеле од смртта тогаш треба да се плашиме и од раѓањето.
Мое мислење е дека сите оние кои се плашат од доаѓањето на нивното време имаат ситна душа и не направиле ништо што ми можело да остане и по нивната смрт.Човекот не умира толку лесно буквалната смрт не е исчезнување на една личност туку мерка кој колку оставил во животот и нормално колку квалитетно го изживеал нелиWink
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 22:12
Dobro,ti taka mislis...znaci jas sum edna uplasena sitna dusa sto ne napravila nisto bitnoBig%20smile...ok...jas samo ja upotrebiv psihologijata kako osnova na moeto mislenje za smrtta...
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 22:15
Не е дека си ситна душа не е дека ке умреш утре (недај боже) има уште што треба да се направи во животот за да не умреш Буквално туку да живееш во твоите постапки и кога нема да си тука.
Животот и Смртта одат едно со друго на нас е да размислиме како ке го поминеме тој период,што е битно а што неWink
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 22:32
SE PLASAM!!!CryCryDead
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 23:28
Koj vika deka ne se plashi od smrta neka ripne od 12 sprat bez padobran... neka mi dokaze neka ne mi trtomudi tuka Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 23:29
drugo e da se kaze jas ja prifakam , no deka ne se plasi e nenormalno ...zatoa aj po mene samoubici neustrasivi ideme ... kaj kulite u aerodrom ...i ke vi ja peam ajde da letameeeeeeeWink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 00:44
Самоубиство е грев Нинџа или во твојата вера е Благослов.Да се плашиш од смртта е исто како и да се плашиш од целиот живот бидејки знаеш дека кога тогаш ке дојде по тебе,значи како што кажав еве ке кажам поубаво и попросто ако си направиш филм дека си бесмртен и за тоа време додека живееш да оствариш се што би сакал да оствариш значи без чаробна лампа фантазии туку да се фатиш за пшродуктиовна работа е тогаш можеби и ке бидеш бесмртен биодејки ке оставиш нешто позади тебе што е створено од тебе и ке живее понатака и понатака и понатака нелиLOLLOLLOLLOLLOLLOLЗабегано ама вистинитоWink
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 00:58
Ok ... a koja toa moja vera ?

izvini ne sum informiran bash bash Wink

No da receme deka ubavo go kaza ova, megutoa samo naj naj naj smirenite ne se plasat od smrtta, a tuka site se plashat...posto retko nekoi smireni prosvetleni luge idat po forumi...tie se po manastiri, peshteri,  himalaji jebem li ga  kaj se  ama tuka sigurno ne se... mozda 1 %




eto toa mislam


OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.