IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 26>
Автор
Порака
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2006 во 09:32
Mishel moze da te prasam dali ti si zadovolen(na) od svojot zivot vo makedonija?
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2006 во 22:51
NE SUM ZADOVOLEN/A ZARADI TOA MI E VAKOV TONOV NA KOMENTARIVE,MEGUTOA ZA RAZLIKA OD TEBE/VAS NE SE PREDAVAM,BAREM SEGA ZA SEGA.
A ZOSTO ME PRASUVAS?
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2006 во 22:56
ZA teofil AKO ME CITIS DOBRO A OCIGLEDNO NE GO PRAVIS TOA,BI RAZBRAL DEKA JAS NIKADE NE REKOV DEKA KOGA KE DOJDE MLADIOT COVEK KE TECE MED I MLEKO,REKOV DEKA VERUVAM DEKA KE BIDE PODOBRO.
A ZA VRTENJEVO KE SE VRTAM ,MEGUTOA ZA DA TE POTSATAM NE SE VRTAM JAS ,boogi SE VRTI.PODOBRO DA SE VRTIME TUKA VO NASAVA ZEMJA OTKOLKU DA SKAPUVAME VO TUGA.
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2006 во 00:38
Vidi vaka : prvo jas skapuvav vo tuga zemja za da obezbedam opstoj na mojata familija(citaj prethodno). Toa znaci sum zrtvuval del od svojot zivot poradi toa sto go pravat site politicari vo nasata zemja, vklucuvajki gi i SDSM i VMRO(ocigledno ne me citas ti mene koga vikam deka i dvete partii mi napravile loso, znaci ne me zemaj za SDSM-ovec zosto sum protiv VMRO). Vtoro nemoj da gi obvinuvas lugeto koi otisle da baraat nesto podobro za sebe, ne si fer, zosto site imame samo eden zivot i sekoj ima pravo da go prozivee kako saka. Nekoj skapal na fakultet 4 godini, ima poveke znaenje od nekoi ministri i sega on treba da ostane da se vrti vo nasata zemja bez rabota ili vo najdobar slucaj kako cistac da raboti za nekoi bedni 5000den PROSTI MI ne e fer da go obvinis deka saka nesto podobro za sebe. A najiskreno posakuvam samo najdobro i sekoja sledna vlast sto ke dojde (daj boze da gresam koga so nedoverba mislam za sekoja sledna vlast) da pravi samo podobro i podobro za ovoj narod, i veruvaj koga bi bilo poubavo i jas bi se vratil doma. 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 01:37
Не само за било кој што не е во својата таковина туку сите оние кои не се во својата татковина прво се национални предавници и сите тоа го знаеме.Ако си добар научник дај го доброто од науката на Македонија,ако си добар фудбалер дај го тоа за Македонскиот фудбал и т.н.Никој неможе да ме убеди дека отишол на запад и избегал од својата татковина од мака бидејки на мака само пријател се познава а на Македонија ако не и е мачно сега незнам кога и е а ние што правиме бегаме затоа зошто и на нас ни е мака.Е плус на целата мака сите оние што се отидени по пари и слава во Холивуд или Боливуд серат за оние што макотрпно пробуваат да имаат верба во својата татковина и младите што не се предавници туку останаа за да придонесат на оваа земја нешто ако не друго барем државата преку нив ке испере некоја паричка.Епа Македонскиот народ секогаш бил познат по своите предавници само со текот на времето се менуваат сите работи па и предавниците станаа суфистицирани и почнаа памет на други да солат. 
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 06:06
ne veruvam deka prosekot na inteligencija ce ti se zgolemi ako probas da razberes ova sto ce ti go napisam medjutoa vikas deka nadezta umira posledna pa zatoa ce probam.1.predavnici e polna makedonija ako pocnes od poranesniot tvoj lider na vmro pa .......2.Polovina  i povece makedonski reprezantativci ziveat nadvor od mak.PO tvoe se predavnici.3.Da mozes i ti utre ce otides,veruvaj nema da bides predavnik.Ne se odi nadvor od Mak.samo od maka kako sto pisuvas,se odi i od zadovolstvo i so zadovolstvo se vraca.Pisuvas se odi po pari,dali znaes deka ima i takvi sto odat so pari.4.Ako mislis deka na Mak. sega i e najtesko gresis,ako tebe ti e tesko toa e druga rabota,toa e relativna rabota nemoze sekogas da bide idealno za sekogo.Ne gubi nadez i ne gi mrazi onie sto se nadvor od Makedonija zatoa sto mnogumina od niv pravat povece za Mak.otkolku onie kako tebe sto se vo nea.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 11:13
Голема грешка си но како што Македонија трпи се така и Македонскиот јазик е двосмислен па секој си сваќа како што му одговара.Знам јас дека има туристички агенции и многу од нас си се шетаат од задоволство но тоа е сепак само шетање за разлика од оние печалбари кои после 2-3 год више и не се кажуваат како Македонци него им се придружуваат на Југословенските(Балкански) Печалбари обично се вртат со Србите и Бугарите.А да предавници има и во Македонија но тие лесно се решаваат туку што ке ти објаснувам за оние надвор од Македонија кога сигурно и ти си еден од нив - ако си заборавил онаа Македонската вика "со мувата на капата" Една работа што ти дефинитивно неможеш да ја разбереш е дека додека на Македонија и е тешко тешко ке му е и на народот што живее во Македонија но бидејки ти не си у Македонија не ни очекувам да знаеш нешто за Македонија и народот во неа а можеш да солиш памет до сто и едно бидејки сигурно нема на кого да му солиш таму те прочитале дека си бедно печалбарче и секако вечити странец.Гарантирам дека незнаеш ни кое каде е во Македонија а мислиш дека си видел се и знаеш се епа убаво за те*е фурај и уживај но накрајот си знаеш дека Македонија е секогаш тука за те*е па и после се ке си се вратиш домче каде што е и најубаво но тоа треба сам да го сватиш нели......
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 20:22

znaci ima predavnici i vo mak. , i ima takvi koi odat ne samo od maka nadvor od mak.a da znaes deka ima i takvi koi se kazuvaat srbi i bugari i se seuuste vo mak.pecalbarite umrea prijatel,pecalbarite odea od mak.bez denar vo dzeb a sega od mak.ovde doadjaat so $.i uste ednas ,na mak. ne i tesko samo sega.

Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 22:34
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Не само за било кој што не е во својата таковина туку сите оние кои не се во својата татковина прво се национални предавници и сите тоа го знаеме.Ако си добар научник дај го доброто од науката на Македонија,ако си добар фудбалер дај го тоа за Македонскиот фудбал и т.н.Никој неможе да ме убеди дека отишол на запад и избегал од својата татковина од мака бидејки на мака само пријател се познава а на Македонија ако не и е мачно сега незнам кога и е а ние што правиме бегаме затоа зошто и на нас ни е мака.Е плус на целата мака сите оние што се отидени по пари и слава во Холивуд или Боливуд серат за оние што макотрпно пробуваат да имаат верба во својата татковина и младите што не се предавници туку останаа за да придонесат на оваа земја нешто ако не друго барем државата преку нив ке испере некоја паричка.Епа Македонскиот народ секогаш бил познат по своите предавници само со текот на времето се менуваат сите работи па и предавниците станаа суфистицирани и почнаа памет на други да солат. 
 
Ти си непоправливо глуп. Дури ми е срам да помислам дека припаѓаме на иста нација.
 
Јас сакав да го дадам за Македонија она што го можам најдобро, но твоите ортаци од партијата, а и оние другите имаа други интереси. Да го цитирам твојот (покоен) сопартиец: Сос ајЉази и сос апАши држАва не се прави!
 
Македонскиот народ е познат по своите предавници, на пример членови на разнитe ВеМеРе-оа, низ историјата, а и сега.
 


Изменето од Nee*amAnderskor - 24.Мај.2006 во 22:40
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 22:51
Е па од овакви луѓе ми се здосади да зборувам за политика.Па ти пријателе си тотално у право нема човек кој би можел да ти докаже нешто и јас сум сто посто позади те*е(ама се смеам).Значи ВМРО доаѓа еднаш во 15 год. на власт и ти мислиш дека сите тие луѓе се лоши а оние кои ја распарчуваа народната своина сите останати 11 год од осамостојувањето се добри и не се апаши а?
Ова сега сум слушнал и немој повеке па ке ти се смејат луѓето ако вака збориш и на улица или на нечија маса.А ти ако сакаш да дадеш на Македонија она што е најдобро настапи како единка и ке видиме колку си добар и што имаш да понудиш за твојата татковина а ако не си способен сам знам дека ке се сокриеш позади некое комуњарче кое ке го искористи твојот глас за да пати оној што не се согласува со те*е и на ова кажи ми кој е предавник и што воопшто се предава од Татковината.Да помогнам само малку се продава државниот интерес значи за да дојде некоја партија(СДСМ и другарите)  паѓаат договори од зад затворени врати и после зошто тоа го направивте.Па следи малку и одлучи се кој е добар а кој лош.
Иначе за оние модерните печалбари кои незнаат како да придонесат за својата татковина едноставно би било најубаво ако молчат и не подржуваат малку за разлика од секојдневното провоцирање и префрлање па на крајот тие се у странство а ние сме дома и работиме за Македонија а тие нека ги кренат главите и видат каде се па може од време на време и некое знаменце да покажат бидејки се Македонци сигурно тоа си земале од дома.
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 06:30
dobro be dete,(se nadevam deka si dete zasto zalno bi bilo da si vozrasen),mozes li da povrzes nesto vo ona sto go pisuvas.uplav si fatil od toj sdsm me teras da razlisluvam deka se stvarno jaki imajci predvid deka kukas od niv.ti si totalno opsednat od stranstvo i od sdsm.abe olabavi se malku i nemoj da kines zeleni so tie pojmovi predavnici tatkovina i ostanata poezija.vmro(edno od niv)tocno deka bese ednas na vlast ama izleze na kraj poarno i niednas da bese .site se nadevaa deka ce ostane 20 god.ama se posraa za 2.e sega nekoe novo izleglo pa ajde ce terame moda za promeni.toj lider bese junak i kongres vo solun ce pravese,ovoj noviov teski da mozam da ti veruvam deka cuda ce pravi ama be brat 2 recenici i da mafta so race znae.samo eden zbor ima za nego ligle.abe 100 pati sum povtoril mudonja i treba na makedonija a "ovoj mlad covek"i bez dzamlii ce ostane,zatoa prijatelce vo gorata ima mnogu drva trgni se od toa edno sto se vrtis okolu nego!a ako izlezes na poljana uste poarno ce ti bide.
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 06:39
Boogie,
Толку си ограничен што е подобро воопшто да не зборуваш за ништо, не само за политика. Ти си најобичен вмро-вски загар  што лае на секој што нема апсолутно да се сложи со твоите малоумни лидери и веднаш ги прогласува са сдсм-овци или комунисти. Човече, ти или халуцинираш или твоите криминогени ментори ти ветиле нешто толку големо за возврат што си го загубил умот. Излези еден месец надвор од МК за да видиш колку бедно и примитивно е сето тоа.


Изменето од Nee*amAnderskor - 25.Мај.2006 во 06:42
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 08:51
Boogie poubavo ke bidam vo stransvo i vo srcevo i dusava za sebe si znam deka ja sakam Makedonija (ic ne mora da veruvas-vikaj me predavnik) nego da sedam tamu i da stanam kojot koj grabe se sto ke mi stigne. Pocekaj, ke sozrees i ke vidis po 4 godini kako ke razmisluvas...
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 11:47
Е секако дека нема да размислувам како вас,мислам ало па вие и почнувате да се нервирате бидејки некој знае нешто поразлично од вас.Во ред е ке бидам јас ограничен и будала но барем си знам кој сум и што сум а знам и што сакам,нема да ме матка некој (никој) со лажни ветувања и сонови.Неможе после никој да ме убеди дека јас сум будалата кој верувал на зборови кои жими мајка ке бидат наскоро еве ке видите.А за мудоња имавте еден на власт и човекот беше решен да ја стави главата во торба за Македонија но се виде колку подршка му дадовме и што денеска се зборува за него.Не дека го оправдувам но добивам впечаток дека незнаете што сакате па сега и ми е јасно зошто си седите дома на гласањата а другите ги искористуваат вашите гласови.За мене такви луѓе без став се смешни јас поубаво ке си го бранам моето и ке знам на што сум дури и ако грешам а не да се клањам на зборови и муабети.Па сега мора и такви ко мене да има нели
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.