IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Исповедување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Исповедување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Автор
Порака
tajci Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tajci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2006 во 18:43
bez nasilstvo ,molam
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2006 во 18:46
slaba strana, ama dobricka sum si jas
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2006 во 19:23
more treba da ti platiLOLa i mene nekoj treba da mi platiWinkama mi se mesaat mnogu emociive kako angelce i gavol da mi zboruvaat vo istio vremeLOL
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2006 во 19:25
Ke ti kazam samo: VRATI ZA DA NE PATIS.......kolku tolku ke ti olesni
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2006 во 12:18
najmil moj,
znam deka ova ne e najdobriot nacin da ti kazam nekoi raboti, no moram da priznaam deka bev kukavica i ne mozev da ti gi kazam licno.
se uste me boli nasata razdelba, iako znam deka taa dojde poradi toa sto jas sakav da ja prekinam vrskata. vrska na koja porano ili podocna ke i dojdese krajot. jas izbrav da bide porano bidejki mislev deka nema da boli tolku mnogu i nema da ostavi dlaboki tragi. no se izlazav. krajot boli. razdelbata uzasno me boli, a moite zborovi mi go rasparaa srceto i ostavijka luzna koja nikogas nema da se zaleci. i seto toa poradi mene i mojot kukavicluk. pricinite za razdelba ti gi kazav, no ne mozev da ti ja kazam vistinskata pricina. ona sto ne mozev da ti go kazam e vsusnost, MENE MI E STRAV DA LJUBAM i da bidam ljubena.  mene mi e strav nekomu da mu go podaram srceto. i vednas stom pocuvstvuvav deka pocnuvam da se vljubuvam vo tebe, znaev deka moram da ja prekinam vrskata. navistina mnogu razmisluvav za ova i ne mozev da najdam logicno resenie. razdelbata mi izgledase kako najdobar izlez. mnogu polesno mi bese da izbegam otkolku da se soocam so vistinata. znam deka zgresiv i znam deka ke mi prostis i ke me primis nazad vo tvoite pregratki, no te molam pocituvaj ja ovaa odluka kolku i da mislis deka e pogresna.
te molam ne me mrazi, no te prekolnuvam, zaboravi me. jas ke gi potisnam moite cuvstva, ke gi sokrijam nekade vo dlabinata na moeto srce, a an tebe ke se sekavam kako na nekoj koj iskreno mi gi podaril svoeto srce i dusa, a jas ne znaev kako da gi zacuvam. te molam ne me mrazi, no sakaj me kako prijatel. te izgubiv kako ljubovnik, ne sakam da te izgubam kako prijatel.
jas veruvam deka eden den ke ja pronajdes vistinskata zena za tebe koja celosno ke ti se predade so srce, telo i dusa, zena koja vistinski ke te saka onaka kako sto ne znaev jas. sakaj ja nejze, iskreno predaj i se i ne dozvoluvaj blediot spomen na minatoto da ti ja popreci srekata.
i dodeka go pisuvam ova, srceto mi se krsi na milioni parcinja, a solzite mi gi kvasat obrazite. nim ne mozam da im naredam da ne tecat. i da im naredam, nema da me poslusaat. zatoa ke im dozvolam da ja istrazat sekoja pora na mojot obraz kojsto nekogas ti so zadovolstvo go stipkase.
sega zbogum najmil moj i te molam pamti me po dobro iako ne bev dobra sprema tebe.

Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2006 во 23:01
E ova e veke iskrenost
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 08:29
morav da bidam iskrena inaku ke me izedese griza na sovest
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 09:57
Што и да ти кажам сега е апсурд секој трга на своја страна.. Не ја имавме припадноста, а можевме да бидеме многу среќни.

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2006 во 19:11
понекогаш шо е глупо да си вљубен
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2006 во 11:00
Знаеш дека те сакам.. но, морам да те пуштам во заборавот.Денес имам една причина да размислувам повеке, гледајки низ шеопотот на ветрето сватив дека ке ти кажам жалам но, навистина морам да те осавам во минаторто...Денес ке умрам и утре ке оживеам повторно... Но, ти неба да ми бидеш веке во мислите и нема да ми бидеш во срцето.
Остани таму каде што си, каде што припагаш..
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 14:48
Gledajki go denes neboto, posmatrajki gi oblacite koi i ne taka se gledaat nad mene ,svativ deka se naogjam na niv.Letam a nemam krilja , me nosi vozviseno ljubovta koja ja imam vo mene....a sakam da trae , trae i trae..
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 15:30

ti rekov daleku od oci,daleku i od srce ama se pobiv samiot sbesi......pomina dolgo vreme,mnogu meseci,nedeli,denovi.....jas daleku od tebe ti uste podaleku od mene...blese,boli i ke boli nasata razdelba.Kolku i da se obiduvam da te zaboravam nemozam,zosto kolku i da si daleku i kolku i da pomine dolgo vreme sepak mislata za tvojata blizina vo moeto srce ke ja hrani nadesta deka ke te gusnam uste ednas,samo tolku da potonam vo tvojot pogled....i da prestanam da mectaam za tebe ednas za sekogas......D....znaj deka seuste te sakam!!!

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 16:47
dali zgresiv sto dozvoliv da si zamines?
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2006 во 21:53
те сакав еднаш...едно време ...дали бев дете...или бев само човек со срце ...не знам...знам само дека ти си една звезда и пламен...која ме врати во живот...и ме втурна вбездна истовремено...
Точачиња.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.