IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Предвидувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предвидувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 01:03
Originally posted by anubis anubis напиша:

tocno taka ima luge koi treba da mu pomognat na ovoj univerzum da go spasat od apokalipsa koja nostradamus ja predvide deka ke se sluci posle 2006 ama ne se znae koga,a ima luge koi znaat koga ke se sluci toa
      svashta,..................ili seshto,...kako poveke miluvate,............................a i jas znam deka ke propadne celiot mlechen pat,...samo ne znam koga!LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 04:19
не верувам дека некој може нешто со сигурност да предвиди.у денешно време поради недостаток од финансии се јавија ногу такви квази гаталци,предвидување на иднината со тарот и безброј други..човечкиот мозок е премалце искористен ама не се знае дали би користил останатиот нескористен дел баш за гледање у иднината.will see.
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 21:02

Вработените во еден Дом за старци во американскиот град Провиденс не ни можеле да замислат дека мачорот Оскар кој го чуваат уште од мал, ќе може да има претчувство за тоа кој пациент набрзо ќе умре.

Тигресто белиот мачор има две години, а многу брзо ја покажа својата морбидна способност точно да покаже кој набрзо ќе го напушти овој свет.

Геријатарот Дејвид Дос, кој се грижи за старците вели дека Оскар редовно ги надгледува пациентите.

Неговата способност да предвидува досега се покажала точна затоа што секогаш кога мачорот ќе легне до некој пациент, докторите веднаш ги повикуваат роднините на пациентот, бидејќи веќе се знае дека тој ќе умре.

- Никој во домот не умира, без предходно да биде посетен од Оскар, изјави Дос, кој додава дека присуството на мачорот блиску до некој пациент лекарите веднаш го сфаќаат како сигурен знак на многу брза смрт, што им овозможува на лекарите повеќе време за побрзо да ги известат роднините на пациентот за неговата смрт.

Геријатарот наведува дека мачорот досега точно предвидел смрт на повеќе од 25 жители на Домот за старци и оти нема објаснување за таа негова дарба.



Изменето од Mona Liza - 27.Јули.2007 во 21:03
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 21:13
Daj toa macorot vamu...vo zgrada kade sto ziveam ima
fosili po 70god.Toa e prosecna starost-ima i postari!!
Muzika....?poglasna....??ODMA zvonat na vrata-im se spielo
kao utre za rabota vo 6h treba da stanat za da odat!!
OSKAAAR...mac,mac...dojdi vamu!!
izvinete ako vi ja rasipav temata-mnogu mi bese smesno..LOLLOLLOL


Изменето од mamma - 27.Јули.2007 во 21:14

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 23:02
ахаххахахахаха  

леле мамо ме изнасмеа

дајте го мачолот тука на форумот да видеме кој прв ке умре LOLLOLLOLLOL

леле колку сум лоша а LOLLOLLOL


Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 23:07
мамооооо 

абе каде е мачолот


тууу  нема со кој да си играм на форумот, сите се исплашија од мачолот LOLLOLLOLLOL


абе дајте да пишуваме на темите, од дамна не сум пишувала ко што треба LOL

мамо, ама мал е мачолот, на нас ке ни треба постар некој искусен LOLLOLLOL

LOL
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 23:23
Mona,draga..jas mislam da pocneme prvo so pomaliot...
pa ke vidime kako ke se odvivat rabotite.....step by step..a?? 

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 23:40
хахахахахаха  мамичко, ама мал е мачолот не сакам да го мачиме уште ко мал

еве прво на старите мачоли да им ги извадиме живците , па после ке го земеме малиот

мамичко , а оти си му фрлила око на младиот мачор ?LOLLOLLOLLOL

леле мамо, да си жива и здрава, ме насмеа многу, од срце се семам ко бидала сега за мачорот LOLLOLLOLLOL

ама замисли мамо, овој мачорот е еден и единствен, не знам у македонија дали има некој негов другар LOLLOLLOL
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 23:46
Pa...znaes moze da go sparime so nekoj nas.
Posle se e lesno...geni si se geniLOL

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 23:51
хахаLOLLOLLOLLOLLOL

мамо, ти си гениј,  па како ти текна за ова ? браво LOLLOLLOLLOL

мора да го спариме под хитно, и после прво у владата ли ке го пуштиме да шета или ке го викнеме на форумот тука  ? LOLLOLLOLLOL
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 23:57
A...ne,posto mene prvo mi tekna ke go zemam kaj mene(vo zgrada)
da proseta....pa posle kaj sakate nosete go-na koj kako mu e potrebnoLOLLOL

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 00:16
мамо а колку дена ке поседе кај тебе , да си имам обѕир и кај друг да го пратам LOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 00:33
Paa..ako e takov kako sto vikaat amerite vo Providens,a kaj mene
vo zgrada rekov koj profil egzistira.....brzo ke bide gotov,mislam Oskar neli
Mmmmfffffpppp...cetiri sprata po dva stana.....po   tri clena...podeleno so ........
jas mislam za dva dena i go gobivas

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 00:40
хахахаххахаха 

леле мамо како те бива за математика, рака ти пружам LOLLOLLOLLOLLOL

значи после 2 дена идам да го земам , па ке го пратам тука у близина , 3 дена да расчисти ситуација LOLLOLLOLLOL

мамо ма, веруваш ли дека многу се смеам вечерва, некако релаксирачка состојба има на форумот , па си се смеам ко пијана LOLLOLLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.