IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ПОДДРШКА ЗА АКАДЕМИК БЛАЖЕ РИСТОВСКИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОДДРШКА ЗА АКАДЕМИК БЛАЖЕ РИСТОВСКИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 11:34
Ќе видиме денес што ќе го крстат Блаже на вонредното собрание на МАНУ и што ќе биде понатаму со енциклопедијата.
Академикот не се предава лесно, па најави и правна борба за ова капитално дело како и тужби за “клеветачите“...
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 12:13
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Ќе видиме денес што ќе го крстат Блаже на вонредното собрание на МАНУ и што ќе биде понатаму со енциклопедијата.Академикот не се предава лесно, па најави и правна борба за ова капитално дело како и тужби за “клеветачите“...



Cirkusot prodolzuva znaci.

Kakva poddrska za akademikot vi se molam? Napisale deka NATO i EU se agresori a sakame da vlezeme tamu. Smeski nevideni.

Eden inteligenten covek mora da pazi sto ke kaze pred se, a kamo li pak za toa sto ke napise i otpecati.

Ogovornosta ne treba da ja snosi samo toj , tuku i site sto ucestvuvale vo pisuvanjeto na Enciklopedijata.

Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 11:09
  ~,,~Abe ,,DAVIDE,, kako ne se agresori NATO i EU - koj go bonbardirashe nashiot severen sosed i mu ja odzema teritorijata  Kosovo A??? ~,,~
~,,~Znaesh li kolku chini eden den vojuvanje :hrana,oruzhje oprema i nadvoreshna zhiva sila??? Dali misish deka planinskite selani ja imaa taa platezha moc da go finansiraat konfliktot kaj nas???
~,,~Dali Eu ne gi eksploatira i ucenuva zemjite vo razvoj  od tipot na mkd i slichnite na balkanot???

~,,~ Ako ovaa ne se tochni podatoci togash vo celost se izvinjavam oti stvarno ne se agresori i manipulanti~,,~ A ako e tochno togash poispravno e da se dozhivee vistinata oti deluva na istorijataнамигнување~,,~


Изменето од Анастеа - 14.Октомври.2009 во 14:50
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 14:04
Ako vekje EU i NATO ni se neprijateli, zosto barame priem vo tie organizacii??? Ima li smisla toa?

Abre, epa Makedonce... Treba da razmislime malku porealno site ako NATO i EU se agresori, togas da ne vleguvame kaj niv.

Da ne odime offtopic, nikakva poddrska za akademikot i za onie sto ja pisuvaa Enciklopedijata i neka ja prepravat kako sto treba da ne se rezilime pred svetot.

Sakaa da napravat enciklopedija prepisuvajki statii od vesnici od 2001 godina i bez maka da zarabotat. E, ne biva toa!

Za malku ke stanese graganska vojna zaradi nivnite nepromisleni pisuvanja.

Изменето од Анастеа - 14.Октомври.2009 во 14:53
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 14:24
~,,~Davam apsolutna podrzhka na Akademikot Blazhe Ristevski za karakterno iznesenite vistini vo Makedonskata Enciklopedija  i sum za da istata vece objavena  ostane negibnata i vo komplet kako shto e vo momentot~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
Dzingis Kan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dzingis Kan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 18:55
I od mene poddrska za negovo isklucuvanje od akademijata.
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 01:45
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

 
~,,~Abe ,,DAVIDE,, kako ne se agresori NATO i EU - koj go bonbardirashe nashiot severen sosed i mu ja odzema teritorijata  Kosovo A??? ~,,~~,,~Znaesh li kolku chini eden den vojuvanje :hrana,oruzhje oprema i nadvoreshna zhiva sila??? Dali misish deka planinskite selani ja imaa taa platezha moc da go finansiraat konfliktot kaj nas???~,,~Dali Eu ne gi eksploatira i ucenuva zemjite vo razvoj  od tipot na mkd i slichnite na balkanot???~,,~ Ako ovaa ne se tochni podatoci togash vo celost se izvinjavam oti stvarno ne se agresori i manipulanti~,,~ A ako e tochno togash poispravno e da se dozhivee vistinata oti deluva na istorijataнамигнување~,,~


Дали НАТО изврши “агресија“ над Македонија и ја окупира Македонија или го “исплеска поголемиот брат“ по газот за да разбере дека “котекот излегол од рајот“ за палавите “дечиња“ кои се заслужни за страдањето над 200000 жртви и 3 милиона бегалци... или за тебе не е важна бројката на останатте човечки суштества? Тогаш се прашувам за каков “цивилизиран“ света се работи ако некого нарекуваме “планинци“, “балии“, “усташи“ а другите ги нарекуваме “храбри момци“ из прве крајишке....

Дали академикот е воен експерт или аналитичар? Дали имал соработници кои биле воени аналитичари и дал целосна подршка при здравв разум? Ние сме народ да му се чудиш и воодушевуваш, како знае да му се радува на онан што сака да го слушне, а не колку е вистинито...

Изменето од Buggyman - 15.Октомври.2009 во 01:45
Homo homini lupus est...
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 10:37
~,,~Da be Bugyy NATO izvrshi agresija nad Makedonija~,,~No ako toa ne si go uvidel do sega djabe ce ti objasnuam~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 14:23
се прашувам дали сите кои коментираат овде ја имаат прочитано енциклопедијата или од „рекла-казала“ имате информации.

А ако некој треба да биде незадоволен од напишаното, тоа прво треба да сме ние македонците и затоа мислам дека такви академици не ни требаат. Еве што пишува изворно од енциклопедијата за нас македонците „ МАКЕДОНЦИ словенски народ во етничка, културна и национална смисла што живее во РМ, на територијата на етничка Македонија и во дијаспората.“ 
Дали се сложувате со тоа?


Изменето од Ateist - 15.Октомври.2009 во 14:25
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 15:47
~,,~Jas mozham lichno za sebe da se proiznesam-dodeka ne gi razgledav sodrzhinite voopshto ne komentirav tuku barav nachin da dojdam do istite~,,~     Pa prema toa tokmu za gore navedonoto (Makedonci se Slovenski narod...)  mu dadov apsolutna podrshka na akademikot za smelo iznesenite vistini vo ovaa vreme na ludilo i bukefalizacija ~,,~
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 16:40
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Jas mozham lichno za sebe da se proiznesam-dodeka ne gi razgledav sodrzhinite voopshto ne komentirav tuku barav nachin da dojdam do istite~,,~     Pa prema toa tokmu za gore navedonoto (Makedonci se Slovenski narod...)  mu dadov apsolutna podrshka na akademikot za smelo iznesenite vistini vo ovaa vreme na ludilo i bukefalizacija ~,,~


PREMNOGU DALEKU OD VISTINATA
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 16:53
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Jas mozham lichno za sebe da se proiznesam-dodeka ne gi razgledav sodrzhinite voopshto ne komentirav tuku barav nachin da dojdam do istite~,,~     Pa prema toa tokmu za gore navedonoto (Makedonci se Slovenski narod...)  mu dadov apsolutna podrshka na akademikot za smelo iznesenite vistini vo ovaa vreme na ludilo i bukefalizacija ~,,~
глеј, и мене ме нервира букефализацијата и сето тоа лудило, но македонската историја не започнува со словените, не знам како може воопшто некој да размислуива така
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 16:54
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Jas mozham lichno za sebe da se proiznesam-dodeka ne gi razgledav sodrzhinite voopshto ne komentirav tuku barav nachin da dojdam do istite~,,~     Pa prema toa tokmu za gore navedonoto (Makedonci se Slovenski narod...)  mu dadov apsolutna podrshka na akademikot za smelo iznesenite vistini vo ovaa vreme na ludilo i bukefalizacija ~,,~
глеј, и мене ме нервира букефализацијата и сето тоа лудило, но македонската историја не започнува со словените, не знам како може воопшто некој да размислуива така


за жал имаме такви
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 16:58
јас сум против негирањето на енциклопедијата, но кога се пишува за историја, се пишува посебно, што се словени, а што антички македонци, а кога ќе дојде на ред да се објасни за некој народ (без разлика кој) се кажува накратко целата негова историја
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.