IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Што би им кажале на професорите ??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би им кажале на професорите ??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 32>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:30
Грешка си......мене како служител не ми се врзани рацете............на професорите им се...
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:32
И комотно можам да нокаутирам некој  од денешниве ученици т.е. Генерацијата гумени бомбони
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:34

Имаш ли удрено ученик до сега

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:36
Немам.....али стравот го чува лозјето.......
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:37
Te svakjaat seriozno ili na majtap te teraat . Ne gi ostavaj mnogu da se zaebavaat so tebe
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 23:39
Ајде да не се фалам........само ќе речам....... ќе те послушам....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 23:24
професоре, зарем не се уморивте после сите овие години?  среќа





инаку јас многу повеќе би сакал професорот да ми биде пријател и од него да учам, одколку да го гледам само со страв и почит


размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 12:02
професорке по физика:ми се свиѓа вашиот авторитет
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 13:43
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:


profesorke po germanski: sigurni li ste deka nosite prsluk?


Е ако де аплауз
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 15:51
Profesorke ne sum spremna za deneska....
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
lea777 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 04:20
Професорке по англиски, предавате и во гимназија и на приватен факултет, сигурно сте добро ситуирана, но нема потреба да се однесувате непристојно и да ги обвинувате учениците по ваши замислени проценки. Ако некој има совршен есеј не треба веднаш да го обвините дека копирал од интернет. Тој некој знае да пишува, можеби подобро и од вас нажалост. Ве молам бидете одговорна при евидентирањето присуства, никој не сака да го прават будала дека не бил на час, а всушност бил. И мора да разберете дека оние што не можат да си го прочитаат она што го напишале најверојатно имаат говорна мана, ларингитис, не се расонети, си ги заборавиле леќите/очилата....
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 15:24
Originally posted by lea777 lea777 напиша:

Професорке по англиски, предавате и во гимназија и на приватен факултет, сигурно сте добро ситуирана, но нема потреба да се однесувате непристојно и да ги обвинувате учениците по ваши замислени проценки. Ако некој има совршен есеј не треба веднаш да го обвините дека копирал од интернет. Тој некој знае да пишува, можеби подобро и од вас нажалост. Ве молам бидете одговорна при евидентирањето присуства, никој не сака да го прават будала дека не бил на час, а всушност бил. И мора да разберете дека оние што не можат да си го прочитаат она што го напишале најверојатно имаат говорна мана, ларингитис, не се расонети, си ги заборавиле леќите/очилата....


Ова мило да и го кажеш на професорката во лице......заслужува.....

Не се колебај......брани го својот труд.......
МИР со сите
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 13:29
Profesorke po matematika: Dobro ma daj objasni ednas ubavo kako treba da se rese zadacata, a ne posle vtoroto prasanje od nas da vikas deca ne mozam veke, daj ne prasuvajte postojano, pa kako da ne prasuvame koga ne ni e jasno, ke vikas posle deka nisto ne znajme, e so da znajme koga ti ne objasnuvas nisto.

Profesore po biznis: Aj ne bidi tolku dosadna ne e samo tvojot predmet, ne mozime nie sekoj den da praveme proekti, imame i druga rabota, a i koga ce zboruvas zboruj malku po glasno, pa samo tie vo prvi red te slusat.

Profesore po delovno rabotenje: 4ove4e ima li druga lekcija vo nasite ucebnici osven za brokeri i berzi, pa trei godini ni predavas - 3 godini sekoj cas istoto go predavas, na nekoj da mu go kazuvas ova nema da veruva, tolku li ti e interesna taa berzata i brokerite sto samo za niv zboris.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 19:56
Сите професори што ме мразеа може да ми се фатат, секој професор што го интерсираше колку татко ми зима плата, дали може мајка ми за врска да ја фати и секој што проба да ми се понаша како господ во одреден дел од мојот живот добиваше чифте од мене.
Никогаш не се тепав, никогаш не правев проблеми ама на поедини професори им сметаше мојот став и „долгиот јазик„ ама немаа за што да ме закачат Бев солиден ученик и си бркав работа и не им поклањав златни ланци за 8-ми Март и кафе за добра волја.
Поздрав до моите професори и професорки кои си ја работеа работата совесно, кои ми беа поддршка во текот на образованието, кои несебично споделуваа совети од нивното животно искуство и кои се однесуваа како возрасни зрели луѓе во дадени ситуации.

п.с Во одредени институции кодекс на однесување и облекување е задолжителен од вработените, тоа особено важи во Образованието. Не може наставник/професор да доаѓа во мини сукња, деколтеа, со пирсови на фаца и незнам ти што. Се во рамките на пристојно и комотно облекување и однесување. ПОмладите се угледуваат на постарите а не обратно.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.