IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Мотив,причина,повод за напуштање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мотив,причина,повод за напуштање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2008 во 10:23
Originally posted by pagane pagane напиша:



Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ПОЛЕСНО МИ Е ТАА ДА МЕ ОТКАЧИ, ОТКОЛКУ ЈАС НЕЈЗЕ. тАКА СОВЕСТА ЌЕ МИ БИДЕ МИРНА. лУЗНИТЕ НА СОВЕСТА ПОТЕШКО ЗАРАСТУВААТ ОД ЛУЗНИТЕ ВО СРЦЕТО.
Многу верно...Но има нешо кое се пак би ме натерало- ке го обjасна со епизод от еден филм:Жена со дете изпред магазин за детски играчки, детето плаче сака играчка-жабче, мама нема паре. Сосема случаjно минува еден господинслушва драмата, вади паре и купува жабчето.Сцена дома: Сопругот:- Каква е ова играчка?Жената премолчава вистинската ситуациjа/ знаеjки добре како ке реагира мажот/, но детето сосема искрено разкажува за добриот господин. Сопругот за кратко време се смирува, макар и никако да верува дека добриот господин и жена му не се знаат и не се во врска / па коj дава тек тако паре на непознати/  и после неколку сата почнува пак:- Коj купи играчката?... И така до бескраj - нема ден , нема нок... нема спаване. Во дома се слушва само една те иста реплика и прашане- Коj купи играчката? и соодветниот одговор- Мило, па реков ти, не го знам човекот, даде паре од добро срце.... Пак истото прашане. Не памтам сега како завршуваше целата таа историjа- само знам дека каде нема поверение и власт има лjубомората - таму нема срекя и се е за джабе... Jас би напуштила некого кого сакам само поради таа причина- болестна лjубомора и неповерение.


I jas.



Изменето од filmadzijka - 26.Јули.2008 во 10:23
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 16:22
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:



Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ПОЛЕСНО МИ Е ТАА ДА МЕ ОТКАЧИ, ОТКОЛКУ ЈАС НЕЈЗЕ. тАКА СОВЕСТА ЌЕ МИ БИДЕ МИРНА. лУЗНИТЕ НА СОВЕСТА ПОТЕШКО ЗАРАСТУВААТ ОД ЛУЗНИТЕ ВО СРЦЕТО.
Многу верно...Но има нешо кое се пак би ме натерало- ке го обjасна со епизод от еден филм:Жена со дете изпред магазин за детски играчки, детето плаче сака играчка-жабче, мама нема паре. Сосема случаjно минува еден господинслушва драмата, вади паре и купува жабчето.Сцена дома: Сопругот:- Каква е ова играчка?Жената премолчава вистинската ситуациjа/ знаеjки добре како ке реагира мажот/, но детето сосема искрено разкажува за добриот господин. Сопругот за кратко време се смирува, макар и никако да верува дека добриот господин и жена му не се знаат и не се во врска / па коj дава тек тако паре на непознати/ и после неколку сата почнува пак:- Коj купи играчката?... И така до бескраj - нема ден , нема нок... нема спаване. Во дома се слушва само една те иста реплика и прашане- Коj купи играчката? и соодветниот одговор- Мило, па реков ти, не го знам човекот, даде паре од добро срце.... Пак истото прашане. Не памтам сега како завршуваше целата таа историjа- само знам дека каде нема поверение и власт има лjубомората - таму нема срекя и се е за джабе... Jас би напуштила некого кого сакам само поради таа причина- болестна лjубомора и неповерение.


I jas.

и јас......затоа секогаш прво ги ставам,рзбирањето и почитувањето па љубовта.......кога веќе ја има(ако нема љубов па неможеш ни ова првово да го бараш)..............а една добра кавга поради негова непотреба љубомора треба да биде знак дека тешко ќе ја промениш таа личност,според мене може да биде причина за разделба..........несакам непотребно да бидам обвинувана поради некој кој незнае да процени и исто да ми возврати
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 23:13
samo da vi kazam,deka odamna go napustiv....a mojot motiv bese,najgolemiot i najvazniot,nedostatok na ljubov
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 10:59
Ete eden primer vo postot nad mene...
Edinstvena prichina zaradi koja bi go napushtila
bi bilo ikljuchivo snemuvanje na ljubov,sve drugo e kompromis.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 13:51
Ako neke da mi dade da ja gusnam


Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 15:38
se uste nemam pricina ubava ako ja ima ke vi kazam
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 01:18
i j as go postavuvam istoto prasanje po neznam koj pat?Мотив?Причина?Повод?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 08:43
Тој ме сака а јас го напуштам- Ако ме малтретира физички, ако го отсакам,ако ме гуши и искористува.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 12:05
Neverstvoto go svakam kako valkan cin, a ja sum hipohondrik na koj vednas mu se javuva misla deka taa ima sida, a ako se pozdravi so nekogo deka ima najmalku lepra


Изменето од zbunet - 10.Јуни.2009 во 12:06
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:45
мотив...она...
причина...она...
повод...оваа...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 18:19
ako se ponasa ko moron sprema mene jasno deka nema da go trpam.
sekoj moze da me saka, ama ne sekoj moze da me maltretira..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 18:21
Пардон...грешка...
не секој може да те сака...


Изменето од којсумјас - 10.Јуни.2009 во 18:23
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 18:21
kaj mene e sprotivno. голема%20насмевка

zaso ocekuvav da does pod mene збунетост
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 18:23
интуиција...збунетостзбунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.