IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 53>
Автор
Порака
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2013 во 14:09
Има доста случаи и кај родители од различни полови што прават вакви зло дела.
Во случајов нели е по виновна мајката (русинката) која што го родила за пари!?
I just wanna feel real love.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2013 во 14:48
- a najvinovno e deteto shto voopshto i se ...rodilo!изненадување

...ili pak,...ako ovie ne go nudele za pari ke bile,...ponevini ?збунетост


...a be ма ајде
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2013 во 20:17
Многу се виновни во ваквите случаеви... Нормално е дека има и болести кај стрејт популацијата поготово педофилијата, но сепак почна да се докажува дека лгбт популацијата ги прави првите чекори кон својата и тоа како веќе одамна започната експанзија.. Сигурен сум дека има уште многу вакви примери кои допрва ќе излегуваат на површина... Само се плашам да не биде доцна до тогаш и болните ама баш болните од оваа таканаречена НЕБОЛЕШТИНА, направат силна експанзија и епидемија. 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2013 во 21:05
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Многу се виновни во ваквите случаеви... Нормално е дека има и болести кај стрејт популацијата поготово педофилијата, но сепак почна да се докажува дека лгбт популацијата ги прави првите чекори кон својата и тоа како веќе одамна започната експанзија.. Сигурен сум дека има уште многу вакви примери кои допрва ќе излегуваат на површина... Само се плашам да не биде доцна до тогаш и болните ама баш болните од оваа таканаречена НЕБОЛЕШТИНА, направат силна експанзија и епидемија. 
аман бе човек, бетер си бил и од црква изненадување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2013 во 23:13
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Многу се виновни во ваквите случаеви... Нормално е дека има и болести кај стрејт популацијата поготово педофилијата, но сепак почна да се докажува дека лгбт популацијата ги прави првите чекори кон својата и тоа како веќе одамна започната експанзија.. Сигурен сум дека има уште многу вакви примери кои допрва ќе излегуваат на површина... Само се плашам да не биде доцна до тогаш и болните ама баш болните од оваа таканаречена НЕБОЛЕШТИНА, направат силна експанзија и епидемија. 
аман бе човек, бетер си бил и од црква изненадување


Друже колку што сум згрозен од педофилијата исто толку сум згрозен од хомосексуалноста.. едно време бев ок спрема нив, се додека не ми навлегува во просторот на дишење. Но откако почнав да читам за екстремно лоши случаеви поготово откако во некои земји им дозволија да посвојуваат деца. Затоа кажав, многу работи допрва ќе излезат на површина. Тајните заговори и слично кое ги преоѓаат сите граници на човечката норма... Убаво е кажано.. човечкиот ум е способен за многу работи.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2013 во 18:35
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Многу се виновни во ваквите случаеви... Нормално е дека има и болести кај стрејт популацијата поготово педофилијата, но сепак почна да се докажува дека лгбт популацијата ги прави првите чекори кон својата и тоа како веќе одамна започната експанзија.. Сигурен сум дека има уште многу вакви примери кои допрва ќе излегуваат на површина... Само се плашам да не биде доцна до тогаш и болните ама баш болните од оваа таканаречена НЕБОЛЕШТИНА, направат силна експанзија и епидемија. 
аман бе човек, бетер си бил и од црква изненадување


Друже колку што сум згрозен од педофилијата исто толку сум згрозен од хомосексуалноста.. едно време бев ок спрема нив, се додека не ми навлегува во просторот на дишење. Но откако почнав да читам за екстремно лоши случаеви поготово откако во некои земји им дозволија да посвојуваат деца. Затоа кажав, многу работи допрва ќе излезат на површина. Тајните заговори и слично кое ги преоѓаат сите граници на човечката норма... Убаво е кажано.. човечкиот ум е способен за многу работи.
лоши случаеви има секаде, со или без хомосексуалци, сеедно
а муабетов за заговори ти е полош од оној за илуминати или вонземјани
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2013 во 18:52
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_recruitment

Друже ако јас лажам, баба не лаже... тоа е факт, тоа се случува и понатаму се развива и експанзија со невидена брзина и размери.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2013 во 21:07
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_recruitment

Друже ако јас лажам, баба не лаже... тоа е факт, тоа се случува и понатаму се развива и експанзија со невидена брзина и размери.


ок, на дада Вики пишува со болдирано "false accusation", а два три реда подоле пишува дека таквите теории се пропагирани најмногу од црквата, која агресивно врши инквизација на буквално се што не и одговара, вклучувајќи ја и науката, која ни помага... така да...

мене искрено не ми се допаѓаат хомосексуалците и сеуште не можам да ги разберам за да ги прифатам целосно, ама доколку геј пар се покаже дека може да одгледа здраво и разумно дете, немам проблем со тоа... се што е надвор од тоа, за мене се бабински хорор приказни пред спиење...

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2013 во 21:29
Ако му земеш и мормоните се еден вид религија, но тие проповедаат хомосексуалност преку нивната црква. Тие и самите се декларираат како хомосексуалци во поголем број и тоа го шират помеѓу нивните припадници.. И тоа е вид регрутација. Сепак во светот постојат поголем број издржани теории за хомосексуалната регрутација, а меѓу поновите е и тезата за ширење на хомосексуалноста преку посвојувањето на деца од хомосексуални брачни двојки, и преку извртување на погледите на самото дете додека тоа расте и се развива. Тие се повикуваат на тоа, у стилу кога ќе порасне самото да си одлучи што сака да биде.. Нема тука одлука.. Тоа е природен процес.. Ниту едно дете не се родило хомосексуалец, во текот на неговиот живот ако дојде до хормонското пореметување кое директно влијае врз неговата психа, тогаш тоа дете или веќе возрасна единка што и да е, станува хомосексуалец. Ова тие што пробуваат да го направат е со прости зборови насилно извртување на нормалните вредности на човештвото, каде што природата ги создала мажот и жената како компатибилни единки кои преку процесот на репродукција треба да се размножуваат. Природниот циклус постепено се нарушува. Хомосексуалците се спремни на се. Воопшто не е природен процес, дете од епрувета што би рекол јас или ин витро, само и само за да може да продолжи процесот на репродукција на човештвото.
Како и да е... полека работите се движат натака, и јас искрено не би сакал да ја гледам нивната експанзија во светски рамки, како завзема загрижувачки размери. И воопшто не би сакал да ги гледам нивните извртени и болни идеи, како деноноќно ми се наметнуваат преку тезата дека хомосексуалноста е сосема ок. Воопшто не е ок... Била болест, научно докажана и тоа и ќе остане за мене. Зошто и како е отстранета од листата на болести од светската здравствена организација тоа и мало дете да го прашаш веќе знае.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2013 во 23:02
E aj, ke posvojat dete sto ke posvojat...ami toa deteto ke si porasne i normalno ke znae deka e posvoeno вртење со очи Ama sto ako toa po priroda ne e homoseksualec i ako cuvstvuva odbivnost kon seto toa....vo onie tinejdzerski godini koga detskata dusa e buntovnicka i lesno ranliva....em majka mu go ostavila, em zivee so dvajca pederi замисленост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2013 во 00:56
Тоа е ко Шкодата моја да си купи моторче...
за се си има ред... на колата и моторот му треба газда, на детето родител, на жената сопруг, на волот стопан... во спротивно... се знае де
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2013 во 13:44
Nemam nisto protiv Homoseksualcite i dokolku mozat sami da si "napravat" dete ok ...No dvajca mazi ili dve zeni da rasnat dete ..mene mi e nezdravo toa i ja smetam deka ne e ok....
 
Se izivinuvam na site homoseksualci ama ova e moj stav i imam pravo da si go kazam среќа
 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2013 во 15:58
Одвратно е педериштата да посвојуват деца . Јас аплицирам за секој што се знае дека е обратен да биде кастриран .
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2013 во 02:22
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Nemam nisto protiv Homoseksualcite i dokolku mozat sami da si "napravat" dete ok ...No dvajca mazi ili dve zeni da rasnat dete ..mene mi e nezdravo toa i ja smetam deka ne e ok....
 
Se izivinuvam na site homoseksualci ama ova e moj stav i imam pravo da si go kazam среќа
 

Практички е невозможно тоа да се примени во секојдневието.

А причината е многу едноставна - не може да им се одземаат деца на родителите. Имено, замисли маж и жена се во традиционален брак, имаат две деца и по некое време се разведуваат. Мајката ја добива на чување ќерката, а таткото синот.

Нешто подоцна, мајката почнува да живее со друга жена, а таткото со друг маж...

... и сега што ќе правиме ???



П.С. Јас не сметам дека дете треба да расти само со еден родител, само со еднородни родители, како што сметам дека не се добри ниту училиштата "само за машки" и "само за женски" ученици. Не сметам дека се добри и многу други работи, но... тага






Изменето од Messenger - 11.Ноември.2013 во 02:26
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.