IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 90>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 01:54
Kako mine vremeto se potesko e da svatam deka veke nema da go slusname tvoeto ubavo VE SAKAM SITE,deka nema da gi vidame tvoite prekrasni ocinja sto svetkaa od radost na sekoja ispeana pesna,tvojata preubava nasmevka.deka nema da te vidime tebe ANGELCE nase.Ni nedostigas mnogu.Sekogas koga ke go vidam tvojot lik,solzite sami mi tecat po liceto,placam kako dete.A nema den da ne gi slusnam tvoite pesni,nekako mi go razubavivaat denot,i osekam deka si tuka nekade pokraj nas,a vo moeto srce vecno ke te cuvam od zaboravot.Te sakam Tosence,angelce nase milo.
Кон врв
mimoza Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 11:23
Utrovo dodeka na radio ja sluusav *Igri bez granici*,,,, kerka mi me ubi vo poim (ima 5 godini). Mi veli: Mamo, koga ke se vrati Tose od kaj angelite?
Me zbuni, neznaev sto da i odgovoram... samo ja gusnav...i se obidov da gi sokrij solzite.

Изменето од mimoza - 11.Април.2008 во 11:26
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 13:30
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 23:25
.... тага

...... роза

исто како да беше вчера.... тага
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:12
Vo cetvrtokot na 10.04.bevme vo Krusevo so decinja od specijalno uciliste,nad Krusevo nadvisnale oblaci,tmurno,no toplo.Se plasevme da ne zavrne,i edno od decinjata rece:Nema Tose da dozvoli da ni zavrne,ne znae toj Nas,i znae deka dozd toj den nema da ni treba.Kolku samo ljubov i taga,i neveruvanje vo nas koi mn. dobro go znaevme Tose,a i toj nas.Jas imam otideno nekolku pati i istoto cuvstvo,deka ne moze toa da bide,ne moze tuka da lezi Tose ne,ne,ne...Sestra mu na Tose,ne pokani ako sakame da otideme vo kukata,i bevme.Rabotite na Tose bea doneseni od Zlokukani,mn. mn. sliki i sliki zaednicki so LjiLja Petrovik.Bevme na Meckin Kamen i toj neverojaten pogled odozgora...Pa moze li nekoj da ostane ramnodusen,i toa e toa sto Tose go cuvstvuval i primal,i sakas li dusa golema,cista,(na rosna ledina,nekade visoko i daleku...nadole da ne dogleduvam)Tose TE SAKAME
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
silviafans Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Април.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 3
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 18:46
Лека му пръст!
Пееше много хубаво!
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 02:28
TOSENCE,TOCNO 6 MESECI SME BEZ TEBE.A BOLKATA E USTE POGOLEMA.NI NEDOSTIGA TVOJOT ANGELSKI GLAS,TVOITE PREKRASNI OCI.TVOJATA NEZNA NASMEVKA.EDNOSTAVNO NI NEDOSTIGAS TI.SE NADEVAM,ISKRENO SE NADEVAM DEKA OD NEKADE NE GLEDAS I ZNAES KOLKAVA BOLKA NI OSTAVI,KOLKU SOLZI PROLEAVME ZA TEBE,KOLKU NI NEDOSTIGAS.BESE EDINSTVENOTO NA STO SE GORDEEVME,A SEGA GO NEMAME.BESE SOVRSENSTVO,ANGEL VO COVECKO TELO.TI JA IZVRSI SVOJATA MISIJA,GO OBEDINI NARODOT,ZA ZAL VO TAGATA KOJA JA CUVSTVUVASE ZA TEBE,GO SPLOTI,MU VREZA NA OVOJ NAROD IDEA ZA TOA KAKOV COVEK TREBA DA SE BIDE,KAKVI PREKRASNI,COVECKI I HUMANI DELA DA SE PRAVAT,A PRITOA DA NE SE EKSPONIRAS SO STORENOTO.TI TOA GO UMEESE,TOSENCE NAS.JAS MOZAM DA TI VETAM KE SE OBIDAM BAREM MALKU DA GO SLEDAM TVOJOT PRIMER I DA BIDAM LICNOST KAKO TEBE,A TOA MU GO POSAKUVAM NA SEKOJ.I USTE KE TI VETAM DEKA VECNO KE BIDES VO MOETO SRCE,KE TE CUVAM OD ZABORAV TEBE I TV OJATA PREUBAVA MUZIKA.POCIVAJ VO MIR,ANGELU NAS,GORDOST NASA MAKEDONSKA.
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 09:30
Tose Nas pocivaj vo mir!Samo toa mozam da go kazam,drugo se e kazano i jasno!TE SAKAME!
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 09:38
Денес во 12 часот ќе се отвори изложбата за спомен куќата на Тоше
во Крушево во КИЦ.
ПОЧИВАЈ ВО МИР ЅВЕЗДО НЕБЕСНА.

veruvaj
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:29
Uste nemozam da poveruvam deka go nema,i nikogas nema da mi bide jasno sto tocno se sluci.Golema tragedija.Tose pocivaj vo mir.SITE TE SAKAME
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 23:23
Veruvam deka na site ni bea teski ovie sest meseci od zaminuvanjeto na Tose ,i ke ni bide tesko zasekogas zatoa sto vo nego bese sobrano se ona sto treba da go ima eden GOLEM covek.Tazna sum kako i utroto koga ja slusnav taznata vest,no mislata deka so golema pocit kon negovoto delo zivee i ponatamu kaj site nas me ispolnuva.No ne trebase da ni go zeme.....ako go ima.
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 12:38
Kako be luge go nema
Tamu od gore ne gleda,uste ne saka kako porano
TOSE I NIE TE SAKAME
ANGELU NAS!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
ANGELCHE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 12:56
TOSE ANGELU ZATO GOSPOD MI TE ZEMA. PREMNOGU MI NEDOSTIIGAS
Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 14:40
ВЕЛИГДЕН БЕЗ ТОШЕ.................................
тага
тагатагатагатагатага
ПОЧИВАЈ ВО МИР ЅВЕЗДО НЕБЕСНА**************

тага
veruvaj
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 90>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.