Испечати | Затвори го прозорот

ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Тоше Проески - IN MEMORIAM
Опис на форумот: .
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9787
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 18:49
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост
Постирано од: marco_antony
Наслов: ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 09:53


Загина големата македонска звезда Тоше Проески ...

Господ да го прости ....-------------
                             PARADISE MACEDONIAКоментари:
Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 09:54
so e rabotaa
nesam informisan


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 09:54
Господ да го прости!
Нека почива во мир Нашиот Тоше
плачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачење


-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 09:56
abe kje kaze nekoj so e rabotata?:???????:?

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 09:57
Што е ова,некако ако е шала не е убавалутина

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 09:58
ne som pravoslavie kaza ne e sala  bogi

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:01
Gospod go posaka svojot angel i go zema...
Pocivaj vo mir,nash Toshe....


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:03
ne mesaj gospod sega tuka
nego so e rabotavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:05
http://www.index.hr/ - http://www.index.hr/

-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:06
Originally posted by anakin anakin напиша:

ne mesaj gospod sega tuka
nego so e rabotavaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


prijatele ....

izgleda ne slusas vesti ...
vistina e ...

prativ i hrvatski link ...-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:06

Pogina Tose,Anakin...vo soobrakjajka vo Hrvatska-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:07
Sega i na TV slusavme vesti,tragedija..
Ova e shok...


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:08
Загина Тоше Проески

Утрово околу 6 часот и 20 минути, 2 километри од клучката во Нова Градишка во судар на Фолксваген Туарег и камион, загинал Тоше Проески (26), јавуваат хрватските медиуми.

Во возилото освен пејачот кој спиел на предното седиште, биле и Лилјана Петровиќ (1958) и Ѓорѓи Ѓорѓевски (1975), обајцата од Скопје.

Според повеќе хрватски интернет медиуми, до несреќата дошло најверојатно поради недоволно растојание меѓу возилата. Откако удриле во камионската приколка, излетале на тревнатата површина.

Возачот е тешко повреден, додека менаџерката која била на задното седиште поминала со полесни повреди.-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:09
A imase samo 26 ....
KOga ja slusam negovata "Igri bez granici"solzi bez prekin mi pagjaat po liceee


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:12
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

A imase samo 26 ....
KOga ja slusam negovata "Igri bez granici"solzi bez prekin mi pagjaat po liceee
taka e Val ...

zalno ...-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: T-E-T-E
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:12
тага nemam zborovi...steta.....dusicka mlada....zalam,........


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:12
Golem humanist,golem vernik....golem covek..

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:16
значи за малце го утна КЛУБ27

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:16
Навистина тажно млад дечко.Бог да го прости 

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:23
изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување

изненадувањетагатагатага

-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: naum 1518118
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:24
Бог да го простит!!!

-------------
После рата сам добио ово садашње звање
За паре убијам,ломим кости и слично срање
Избегавам конфликте,нечу да се тучем
знам да бит че мртвих ако ја своју берету извучем!!!


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:29
роза


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:35
eh..za del od sekunda zgasnal eden mlad zivot...
neka pociva vo mir!


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:36
Cel zivot...vo edna sekunda.....neka pochiva vo mir...

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Vojkan
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:36
Pred pol saat citav na hr.net, a posle vidov deka i na drugi sajtovi ja ima vesta. Nemam zborovi.

Tose, pocivaj vo mir!


-------------
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."


Постирано од: *Mia*
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:36
Леле не ми се верува ....  тага   ....душичка.........спиел на предно седиште........како можеше ова да се случи........го изгубивме нашиот најголем Ангел......почивај во мир.......


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:37
Boze mili, nemas milost!
Imase samo 26 god
 
 


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:37
Сеуште не ми се верува

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti...1016_28177.php - http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti...1016_28177.php


Бог да го прости.

Се почесто млади слушам како умираат.. за жал!
Живот! Пу, ебати животот !
Денес си човек, утре вест и статистика.
лутинатагатагатагатага

http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=86596&NrIssue=479&NrSection=10 - http://www.makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=86596&NrIssue=479&NrSection=10

тага
тагатагатага

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: TinaTina
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:41
тага bas zalosno


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:49
жал ми е за нашата гордост иако не го слушав плачење

како да си помисувам дека може е и нешто намерно...загриженост


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: kiki1
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:49
POCIVAJ VO MIR GOLEM COVEKU!тага


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:50
уште не можам да верувам, мислам некња го фотографирав.
го запознав уште кога беше по боречките вештини.
се уште мислам дека ќе испадне некоја шега или смисалица, или не знам веќе што.
зошто? стварно зошто ова се случува?
како да му објаснам сега на син ми дека треба да верува во нешто, кога наеднаш може да снема се што си градел и создавал?


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: sode
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 10:52
Golema tragedija
Najdobroto nesto sto se slucuvase vo Makedonija vo pposlednive 15 godini i toa ni go zede Gospod.
Nie zagubivme del od nas a negovite roditeli i drugari i lugje sto go znaea mnogu.
Ako ima Gospod sigurno e sega pokraj nego.
Da mu e lesna zemjata


Постирано од: Sanja84
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:04
Lele ...uste ne mi se veruva... pocina vo zemjata kade se proslavi so "srce nije kamen" ....kolku kontradiktorno...samo da bese...
Bese ziva legenda...amen!


-------------


Постирано од: DAIJA
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:08
Navistina izrazuvam zalenje po povod smrtta na Tose.....тага
 
Kje ostane kaj mene zapomnet kako eden vistinski humanist, posveten hristijanin, i covek koj gi branese pravata na vernicite, pa i na muslimanite, so toa sto na Parlament bese za pravata za nosenje hudzab za zenite muslimanki.
 
Ako vi e za uteha, pa ete, Bog go zema kaj Nego...


-------------
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!


Постирано од: kiki1
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:09
http://a1.com.mk/Постирано од: ZoranSk
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:11
Ја заврши својата хумана мисија на земјата, се направи, нема што повеќе да направи и господ си го зема при него.

бог да го прости.Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:12
плачењетагатагатагаплачењеплачењеплачењетагатагатагаплачење
многу ми е жал.....
УЖАС....
голема трагедија...
 
 
беше СОНЦЕ
 
ГОЛЕМО ПРЕКРАСНО ТОПЛО МИЛО СОНЦЕ
 
што ги топлеше срцата на милиони луѓе
 
не само со гласот
 
туку со сето свое битие
 
добро, мило,  искрено и полно со љубов....
 
пеењето е танцување на душата...а Тоше имаше моќ како ретко кој (не само македонец) тој танц да го пренесе во душите на милиони луѓе.....
 
Бог да го прости, да си почива во мир...
 
 


Постирано од: borec
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:15
Pa zar TREBA gospod i nemu da mu prostuva nesto??? ангел

Koga na Makedonija i bese najtesko 1999/00 god. - ete go Tose se pojavi so nekolku milni pesni za da ni gi RAZNEZNI uste po neznam koj pat ogorceni Makedonski dusi,  megu koi i pesanta "Sonce vo tvojte rusi kosi" sto jas mnogu ja sakav (seuste ja sakam) i mnogu cesto i ja peev na mojata novorodena kerka vo toa vreme.......

KOJ KE NE MILUVA SO SVOJATA PESNA SEGA???

Tose!!!!

So kogo ke se GORDEEME SEGA????? тагаПостирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:18
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kade bese utrovo semokniot Bog da ja spreci soobrakajkata vo koja zagina najdobroto od Makedonija, Tose?
 
Секојдневно загинуваат илјадници луѓе (млади и стари), зошто сметаш дека ова прашање посебн треба да се постави за Тоше? Мислиш дека Бог него повеќе го сака од некое гладно африканче кое загинува од некој вирус или од глад?
Прочитај го воведов на темава и се надевам ќе ти се расветлат некои дилеми бутел.
 
Кога некои луѓе дојдоа и го известија Исус за едно злодело на Пилат и за една трагедија што се случила во Ерусалим, Исус им одговори:

"Тој одговори и им рече: „Мислите ли дека тие Галилејци беа повеќе грешни од сите други Галилејци, зашто настрадаа така? Не, ви велам, но ако не се покаете, сите ќе загинете така. Или мислите дека оние осумнаесет души, врз кои падна Силоамската кула и ги уби, беа повиновни од сите луѓе, кои живеат во Ерусалим? Не, ви велам! Но ако не се покаете, сите ќе загинете така.
(Лука 13:2-5)

 
Бог не е загрижен многу за нашата прва смрт (која всушност е само запирка), туку повеќе е загрижен за нашата втора смрт (која за жал претставува точка на реченицата наречена наш живот).
Верувам дека нашиот мил Тошка си беше одамна покајан и си ги имаше средено односите со Бог  пред овој немил настан, затоа верувам дека тој сега си е на подобро, убаво и сигурно место - во прегратките на Бог. големо%20гушкање


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:20
Originally posted by borec borec напиша:

Pa zar TREBA gospod i nemu da mu prostuva nesto??? ангел

Koga na Makedonija i bese najtesko 1999/00 god. - ete go Tose se pojavi so nekolku milni pesni za da ni gi RAZNEZNI uste po neznam koj pat ogorceni Makedonski dusi,  megu koi i pesanta "Sonce vo tvojte rusi kosi" sto jas mnogu ja sakav (seuste ja sakam) i mnogu cesto i ja peev na mojata novorodena kerka vo toa vreme.......

KOJ KE NE MILUVA SO SVOJATA PESNA SEGA???

Tose!!!!

So kogo ke se GORDEEME SEGA????? тагаpa se znae  so kogo

so TOSHE-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: transcript
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:28
Тоше Проески секогаш ќе остане легенда и голема гордост на нашата мала но сепак голема Република Македонија.
Трагична смрт, нека Господ му се смилува за тоа што го направил на овој свет и нека го награди со Вечниот Рај.
тага
 


-------------
Suum Cuique - Cicero


Постирано од: moira
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:31
Pocivaj vo mir, angelu nas, makedonski.


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:49


Чудни се патиштата Господови ... !!!

Господ Бог е неограничена љубов ...

Бог ги сака сите луѓе подеднакво ...

друго е што без да се знае на кој начин ...
некој ќе достигни големи височини ...

Тоше ...
ја имаше таа среќа и несреќа да има божевствен глас ...

СЛАВА МУ !!!-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: borec
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:56
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Pa zar TREBA gospod i nemu da mu prostuva nesto??? ангел

Koga na Makedonija i bese najtesko 1999/00 god. - ete go Tose se pojavi so nekolku milni pesni za da ni gi RAZNEZNI uste po neznam koj pat ogorceni Makedonski dusi,  megu koi i pesanta "Sonce vo tvojte rusi kosi" sto jas mnogu ja sakav (seuste ja sakam) i mnogu cesto i ja peev na mojata novorodena kerka vo toa vreme.......

KOJ KE NE MILUVA SO SVOJATA PESNA SEGA???

Tose!!!!

So kogo ke se GORDEEME SEGA????? тагаpa se znae  so kogo

so TOSHE
SIGURNO!!!! големо%20гушкање

TOJ KE OSTANE NASA VECNA GORDOST!!!!!! љубов

Megutoa mi e krivo zosto nie Makedoncite se nekako na minatototo se gordeeme - nikako ova sega-shnava gordost da ni trgne????  тага


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:56
лелеее Господе,  не ми се верува плачење

многу жално, еве додека ги читав вашите коментари солзи ми течат ко река, не можам да поверувам дека Тоше загинал плачењеплачењеплачење

толку млад, полн со амбиции , со цели .....сршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце

И јас како Dogi  се присетувам на гостувањето на Тоше кога беше во Штип, и кога го гушнав и бакнав на образот плачење

Многу тешко ми падна на душата оваа жална вест плачењеплачењеплачење

Тоше секогаш ке остане во моето срце роза


-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 11:59
ѕвезда javascript:winOpener%28RTE_popup_emoticons.asp,emot,1,1,450,340%29">  сршено%20срце

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: konilend
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:03
Ја имав таа чест лично да те запознам и да ја почувствувам твојата харизма и енергија.Навистина не знам како да и кажам на мојата ќерка,која не пропушти ниту  еден твој концерт, дека повеќе не си покрај нас.Но ти секогаш ќе живееш во нашите срца.Плачи цела Македонија по својот син.ПОЧИВАЈ ВО МИР НАШ АНГЕЛУроза


Постирано од: DAIJA
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:21
Загина Тоше Проески

 

Македонската мега ѕвезда Тоше Проески загина утрово во сообраќајна несреќа во Хрватска.

Како што јавија хрватските медиуми, несреќата се случила утрово околу 6 часот и 25 минути, на два километри од клучката кај Нова Градишка, при судар на „Фолксваген Туарег“ со сребрена боја  и камион.

Во возилото, освен Проески кој спиел на совозачкото седиште, биле и менаџерката Лилјана Петровиќ (1958) и Ѓорѓе Ѓорѓески (1975) од Скопје кој управувал со возилото. Се претпоставува дека до несреќата дошло поради недоволна оддалеченост меѓу возилата во текот на возењето. Возилото „Фолксваген Туарег“ удрил во приколката на камионот, по што завршил во тревната површина.

Според хрватската полицијата, 26-годишниот македонски пејач загинал на лице место.

Возачот на „Туарегот“, Ѓорѓески и менаџерката Петровиќ, која е полесно повредена, се превезени во болница во Нова Градишка, потврди истражниот судија Стјепан Фрањиќ.

Според сведочењето на возачот на камионот со италијански регистарски таблици, возачот на автомобилот возел пребрзо и удрил во приколката на камионот, а потоа и во заштитната ограда.

Информацијата за загинувањето на Проески за МИА ја потврди и неговата продукциска куќа „Аворд ентертејмент“.

Македонското Министерство за внатрешни работи е во постојан контакт со хрватското Министерство за внатрешни работи и очекува потврда на информацијата објавена во хрватските медиуми, според кои, Тоше Проески утрово загинал во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во Хрватска, изјави за МИА портпаролот на МВР Иво Котевски.

- Уште од утрово контактираме со хрватското МВР и секој момент очекуваме официјална потврда, додаде Котевски.-------------
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!


Постирано од: bojan81
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:25

Вторник, 16.10.2007 | Македонија


http://makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=86606&NrIssue=479&NrSection=10 - Биографија на Тоше Проески
http://makfax.com.mk/look/novina/article.tpl?IdLanguage=10&IdPublication=2&NrArticle=86616&NrIssue=479&NrSection=10 - Владата објави ден на жалост во Македонија


Загина Тоше Проески

Загреб /16/10/ 09:22/9:50/10:48/12:12

Македонската и балканската поп - рок мега ѕвезда Тоше Проески загина денеска на 26 години во сообраќајна несреќа во Хрватска.

Проески, според официјални информации, настрада во 6:20 минути по локално време кога возилото со кое патувал во насока на Загреб удрило во приколка на камион, а потоа се извртело и удрило во заштитната ограда.

Тоше загинал на местото на несреќата, потврдија за Макфакс од македонското Министерство за надворешни работи. Според непотврдени информации, тој во моментот на сударот спиел на совозачкото седиште од автомобилот.


Во несреќата се повредени и менаџерката Лилјана Петровиќ (49) и возачот Георгиевски Ѓорѓи (32), кои се хоспитализирани во болницата во Нова Градишка. Според хрватските медиуми, Петровиќ има полесни, додека возачот има потешки телесни повреди.


Според изјава на возачот на камионот Славиша Кузмановиќ, возилото „Фолксваген Туарег“ во кое се возел Тоше, со голема брзина удрило во приколката на камионот. Приколката, според информациите на Макфакс е со белградски регистерски таблички и била влечена од камион со италијански таблички


Несреќата се случила на клучката кај Нова Градишка во Западна Славонија, на делот од магистралата Липовац – Загреб.

Image%2059669
Image 59669


Тоше патувал во Загреб каде во студиото на Никша Братош требало да сними англиска верзија на еден од неговите хитови.

Проески, чија кариера започна пред десетина години, е досега најголемата македонска поп-рок мега ѕвезда, која без проблем полнеше стадиони на неговите концерти.

Неговата слава оваа година почна да се шири и надвор од просторите на Балканот и Југоисточна Европа, а го подготвуваше и првиот албум за англиското говорно подрачје.

Јас ка­ко скро­мен чо­век, единс­тве­но са­кам да би­дам жив и здрав и да го из­др­жам ова тем­по, а нај­и­скре­но, мно­гу е на­пор­но“ – изјави Тоше во интервјуто што е објавено на еден од неговите веб сајтови на крајот на 2006 г., одговарајќи на прашање кои се неговите очекувања од 2007 година./крај/б-------------


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:28
.-------------


Постирано од: transcript
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:34
Тоше Проески секогаш ќе остане легенда и голема гордост на нашата мала но сепак голема Република Македонија.
Трагична смрт, нека Господ му се смилува за тоа што го направил на овој свет и нека го награди со Вечниот Рај.
 


-------------
Suum Cuique - Cicero


Постирано од: baby_girl
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:47
 lele coveci gi slusam negovite pesni i placam solzite samiтагатагаtecat imase samo 26 g ne trebase da se sluci toa leleee....тага

-------------
**** take my away****


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:51
bog da go prosti тага

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: transcript
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 12:57

Смртта на Тоше Проески е смрт и за дел од Република Македонија, смрт на дел од нашите срца кои се гордееа со него и секаде во светот зборуваа за Тоше како голем Македонец и човек кој ја сакаше многу својата земја и својата публика. Сите се сеќаваме на наговото: "ве сакам на сите".

Неговиот последен концерт беше спектакуларен и со тоа уште еднаш потврди колку навистина е голем човек во нашите срца.

Таков и ќе остане засекогаш, легенда на Македонија и на поп пеењето.

 Постирано од: barmomk
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:01
LUGE NI OSTANUVA SAMO DA SE NADEVAME DEKA TOSE KE OTIDE NA EDEN POUBAV SVET. OD SMRTTA NEMA BEGANJE, NEKOJ PORANO, NEKOJ PODOCNA... SIGUEREN SUM DEKA NISTO NE E SLUCAJNO VO ZIVOTOV PA NI OVA NE E... NI SOTANUVA SAMO EDNO EDNO DA GO VELICIME, DA SE SEKAVAME NA NEGO I NA NEGOVITE DOBRI DELA STO I GI OSTAVI NA OVAA MALA DRZAVA. IAKO NE SUM TVOJ FAN POCIVAJ VO MIR...


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:06
se uste ne mi se veruva , odamna necija smrt ne me pogodila vaka...


Постирано од: Zoran K
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:07
Neka mu e lesna zemjata.

Za sekogas ke zhivee vo makedonskite srca, ovekovechen so pesnite koi nesebichno gi spodeli so nas.-------------


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:14
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Само што чув сега за Тоше Проески. ЗОШТО??? тага


Па зарем тоа не беше и "желбата" (потенцирам на наводниците!) на Тоше во неговата хит песна "Игри без граници", цитирам:

"Ех да можам бар да се разбудам, во свет на Љубовта..." - Тоше Проевски


Тоше загина спиејќи и верувам дека се разбуди токму таму, во Светот на Љубовта..

Зарем не веруваш мила моја сестро дека Тоше сега е во Светот на Љубовта (читај Небесното Царство)... после сите негови изјави деке верува во Бог, дека е христијанин...неодамна и го посети местото каде што Нашиот Спасител беше распнат - Черепница (Голгота), го посети и Христовиот Гроб и други знаменитости во Израел поврзани со Христос...
Еден мој пријател му има подарено на Тоше и една христијанска книга "Постигни ја Целта" во која јасно е објаснет патот до спасението...и затоа имам реална надеж да верувам дека Тоше имаше искрена вера и дека, на основа на таа вера, тој сега е во Небесното Царство (или како што Тоше вели во Светот на Љубовта) каде порано или подоцна, по милоста Божја, и јас и ти ќе го видиме големо%20гушкање-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:17
ne mozam da povervam
se nadevav deka se tracevi i deka kje ispadnit se ok
ama.....тага

ne mi se vervitплачење
nemase takov decko ko nego...prekrasen bese
ne mi se vervit deka ova e moznoтага


-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:24
Bese zvezda na zemjata,ke bides zvezda na neboto. Bog te sakal poveke od site nas...Pocivaj vo mir,bidi ni angel cuvar od neboto...a nie sekogas ke te pametime kako ANGELOT SO ANGELSKI GLAS!!tvojata pesna ke zivee so nas....vecna ti slava majstore..плачењеплачењеплачењеплачење


Постирано од: Juge Kuzmanoski
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:25
NE ZNAM ZA VAS AMA ZA MENE TOSE CE ZIVEE ZASEKOGAS VO MOETO SRCEљубов

-------------
jugo


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:28


deneska (koj moze), vo 3 saat, na plostad, da mu oddademe pocit na Tose Proeski!   

Kazete im na drugite ...!!!-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:43
да можам бар да се разбудам
во свет на љубовта без стари долгови
................
а мојот живот игри без граници
.............
 
 
 
сакам ама не можам да пишувам .....
 
 
 
некој напиша сакаше да помогне....
 
тој им помагаше  многу , на многу,многу дечиња.....
 


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: akti
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:44
МНОГО ДОБЪР ПЕВЕЦ, ГОЛЕМА ЗАГУБА ЗА МУЗИКАТА
БОГ ДА ГО ПРОСТИ


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:45
Pocivaj vo mir Angelu nash!!!

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: kiki1
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:45
vo 3 obavezno! ZASLUZUVA BAREM TOA OD NAS тага


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:49
vo prilep veke pocnaa so sveki da setaaat i cvekinja da ostavaat  kaj toa crkvata na plostadot , gledav i devojcina placea

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: master_P;slo
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 13:59
REST IN PEACEсршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце


                                           GOD BLASS YOU


-------------
* Девојката станува жена кога длабоко во себе ќе почувствува ЦВРСТА причина за такво нешто!:):):)


Постирано од: BojanD
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:05
Lesna ti zemja Velikanu nas, zasekogas ke zivees vo nasite srca i NIKOGASH MAKEDONIJA NEMA DA TE ZABORAVI...не%20вреден

-------------
By Bojan D.


Постирано од: WORHOL
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:05
VAKA NE NI BE6E NI TITO KOGA UMRE
BOG DA GO PROSTI


Постирано од: чаир
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:07
БОГ ДА ГО ПРОСТИ И ВСЕЛИ ТАМУ КАДЕ ШТО ПОЧИВААТ ПРАВЊЕДНИЦИТЕ-------------
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:14
Vekje se napolni Plostadot...kako da gi sopreme solzite?

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:15
vaka bev potresen koga pocinaa bliski moj drugari

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:18

Не можев да поверувам дека е така.....но насекаде сите зборуваа за тоа па дури кога видов на телевизија.....плачев не можев да издрзам...и сеуште не можам да се соземам...

бог нека го прости и нека почива во мир

плачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачење


-------------


Постирано од: emi$
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:19
lesna mu zemja golem idol bese na poveketo site tazime zaedno so negovite najbliskiтага

-------------
... only God can judge me ....


Постирано од: renesansa
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:25
Mn. zalosno!Golema zaguba za site nas,za cela Makedonija....
Nepovtorliv glas.....mn mi e zal!
Gospod neka go prosti, neka pociva vo mir..


Постирано од: kum
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:25
navistina golema zaguba,ne samo za nas...tuku i za cel svet...

-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: kum
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:26
bog da go prosti,neka pociva vo mir

-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: Zoran K
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:49
Od snimkata na voziloto moze da se vidi deka glavniot udar bil tokmu od stranata kade sto spiel Toshe. Interesen podatokot koj mozhebi posochuva kon presudniot element za tragichnite posledici na ovaa nesreka e deka zashtitnite jastuchinja vo Tuaregot ne bile aktivirani od udarot. Zoshto ???

http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx - http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx

-------------


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:56
golemite luge i da umrat sekogas ke ziveat vo nasite srca!Te sakavme te sakame i ke te sakame zasekogas!Angelot zamina kaj angelite!Tose rest in peace!плачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачење

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 14:59
Нека почива во мир...најтажно е што имаше само 26 години.
Сабајле на факултет разбрав ама и не ми беше гајле многу, сега пред пола саат дојдов дома и се загледав телевизија...плачев како мало дете. ТРАГЕДИЈА


-------------


Постирано од: Nikola_te
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:05
Gospod zede uste eden angel kaj nego. tose ne napravi gordi falati sto bese del od nas

POCIVAJ VO MIR ANGELU NAS!!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: bobce
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:17
bravo majstore ti si car bese i ke ostanes so nas i vo nas samo tolku zatoa sto nemam sto da kazam gospod e nepraveden ako voopsto go ima po ova se somnevam.socustvo do tvojata familija bidete hrabri i gordi znam kako e i mojot brat zagina mlad vo vojska zatoa samo hrabro neka mu e vecna slava


Постирано од: pepisan
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:36
[QUOTE=Zoran K]Od snimkata na voziloto moze da se vidi deka glavniot udar bil tokmu od stranata kade sto spiel Toshe. Interesen podatokot koj mozhebi posochuva kon presudniot element za tragichnite posledici na ovaa nesreka e deka zashtitnite jastuchinja vo Tuaregot ne bile aktivirani od udarot. Zoshto ???

http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx%5b/QUOTE - http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx[/QUOTE ]
 
Ne veruvam deka pernichinjata neshto bi pomognale vo sluchajov , no posle videnoto jas veke ne bi frlil pari za tuareg...
 
R.I.P.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:40
голема загуба за нашата земја а преголема за неговите родители. искрено сочуство до сите што го сакаа и почитуваа...понекогаш и бог како да спие, како да заборавил дека нас повеќе ни требаат добрите него на него....ПОЧИВАЈ ВО МИР ГОЛЕМ ЧОВЕКУ!!!

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: irenka b.
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:42
MILO DETE NAJMILO MAKEDONSKO DETE ... SEKOGAS KE ZALIME ZA TEBE... ZVEZDO NASA NAJSJAJNA NEMA TAKVI ZBOROVI SO KOI MOZEME DA JA IZRAZIME ZALOSTA PO TEBEтагатагатагатагатага 


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:48
големите луѓе не умираат така лесно во нашите срца...ние ги паметиме...
ако нешто од ова има д од добро е што ја имал најлесната смрт-спиел....
жалосно, ужасо...денес на работа сите пцуеја вриштеа, под апчиња...лошо...многу лошо, слушам и мајка му инфаркт ја здрмало...греота.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: stariot
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:48

ОВА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ВИСТИНАААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!

Секоја чест за Тоше, нашиот најголем ангел.
Вечно ќе живее во нашите срца.
Вечнооооо!!!!!!
-------------
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.


Постирано од: LIPS
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:55
Tose, Tose sto te snajde... Ne potrese ovaa vest site. Koga procitav mi trebaa nekolku minuti da se vratam vo normala, ne mi bese verno sto citam


Постирано од: gtrajko1
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 16:51

Samo eden e Toše!!!

Nie Makedoncite vo Hrvatska sme vo ogromna taga.Go izgubivme našiot najdobar ambasador.
Ambasadorot koj najdobro ja promoviraše Makedonija i nas Makedoncite vo svetot!
Toše počivaj vo mir BOŽJI!


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 16:56
не%20вреден Е, боже, зарем не можеше да го гледаш одозгора???
Жал ми е и мака ми е зошто мораше вака? Човек кој сите го сакаа и ќе го сакаат повеќе не е со нас, но неговите дела и траги ќе останат со нас. Тој измени голем дел од светот и стана секојдневие на секој македонец. Навистина голема загуба за земјата, за балканот, за музиката, за уметноста, за членовите на неговото семејство, за симболот на хуманоста. Нека почива во мир...
 


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Zoran K
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 17:00
Originally posted by pepisan pepisan напиша:

[QUOTE=Zoran K]Od snimkata na voziloto moze da se vidi deka glavniot udar bil tokmu od stranata kade sto spiel Toshe. Interesen podatokot koj mozhebi posochuva kon presudniot element za tragichnite posledici na ovaa nesreka e deka zashtitnite jastuchinja vo Tuaregot ne bile aktivirani od udarot. Zoshto ??? http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx%5b/QUOTE - http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx[/QUOTE ]
 

Ne veruvam deka pernichinjata neshto bi pomognale vo sluchajov , no posle videnoto jas veke ne bi frlil pari za tuareg...

 

R.I.P.Da se slucheshe ovaa nesrekja kaj mene vo Kanada ushte sega ke se spremashe tuzhba protiv Volkswagen. Nemashe da bide kompanijava sudena za smrtta na Toshe, tuku za nefunkcioniranjeto na zashtitata vo voziloto koe mozhebi doprinelo za tragichnite posledici.

Oooo... ova ne treba da dozvolime da pomine tuku taka lesno...


-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 17:04
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

значи за малце го утна КЛУБ27


i jas toa go vikam...тага


-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: kum
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 17:13
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Originally posted by pepisan pepisan напиша:

[QUOTE=Zoran K]Od snimkata na voziloto moze da se vidi deka glavniot udar bil tokmu od stranata kade sto spiel Toshe. Interesen podatokot koj mozhebi posochuva kon presudniot element za tragichnite posledici na ovaa nesreka e deka zashtitnite jastuchinja vo Tuaregot ne bile aktivirani od udarot. Zoshto ??? http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx%5b/QUOTE - http://www.index.hr/vijesti/clanak/snimka-smrskanog-touarega-u-kojem-je-poginuo-tose-proeski/361750.aspx[/QUOTE ]
 

Ne veruvam deka pernichinjata neshto bi pomognale vo sluchajov , no posle videnoto jas veke ne bi frlil pari za tuareg...

 

R.I.P.Da se slucheshe ovaa nesrekja kaj mene vo Kanada ushte sega ke se spremashe tuzhba protiv Volkswagen. Nemashe da bide kompanijava sudena za smrtta na Toshe, tuku za nefunkcioniranjeto na zashtitata vo voziloto koe mozhebi doprinelo za tragichnite posledici.

Oooo... ova ne treba da dozvolime da pomine tuku taka lesno...i jas se nadevam deka nema da pomine lesno volkswagen
treba da dadat barem izjava od pretstavnistvoto,kako moze eden tolku skap dzip da ima takva(nikakva)zastita


-------------
JOIN THE FAMILY


Постирано од: milan dj
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 17:40


Вечнаја памјат!http://digitalareopagus.wordpress.com/ - http://digitalareopagus.wordpress.com/
http://digitalareopagus.wordpress.com/2007/10/16/%d0%a2%d0%be%d1%88%d0%b5-%d0%9f%d1%80%d0%be%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b8-1981-2007-%d0%92%d0%b5%d1%87%d0%bd%d0%b0-%d0%bc%d1%83-%d0%bf%d0%b0%d0%bc%d1%98%d0%b0%d1%82/ - http://digitalareopagus.wordpress.com/2007/10/16/%d0%a2%d0%be%d1%88%d0%b5-%d0%9f%d1%80%d0%be%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b8-1981-2007-%d0%92%d0%b5%d1%87%d0%bd%d0%b0-%d0%bc%d1%83-%d0%bf%d0%b0%d0%bc%d1%98%d0%b0%d1%82/Постирано од: pepisan
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 17:47
Isto taka treba da se proveri i koja e regilativata za tie prikolki na shleperite...
Kako e mozno da se dozvoli vo soobrakaj da se vkluchi vozilo koe defakto bilo bez zaden branik vo visina na avtomobilskite????
Zarem ova e prv sluchaj nekoe vozilo da se udri vo prikolka od shleper???
 
Na slikite jasno se gleda deka site oshtetuvanja se nad visinata na haubata na tuaregot, shto znachi deka toj bukvalno vlegol pod kamionskata prikolka.


Постирано од: чаир
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 17:54
плачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачењеплачење

Си отиде Голом Човек кој ни остави голем аманет но знајте дека мајка Македонија ке роди уште поголем кој ке го продолжи неговото дело


-------------
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)


Постирано од: чаир
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 17:55
си отиде човекот туретем к*р на volkswagen сега да не си му у кожа на шоферот

-------------
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 18:04
Тоше беше замена и продолжение на мајка Тереза....не само естраден уметник. Почивај во мир земјин анѓелу...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk