IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Да сакаш или да бидеш сакан?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Да сакаш или да бидеш сакан?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 40>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 16:03
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

сакањето не може да биде обостранозбунетост
moze, ama najcesto e obratno proporcionalnoтага
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 17:29
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

сакањето не може да биде обостранозбунетост
moze, ama najcesto e obratno proporcionalnoтага
работата е кој ќе биде страдалникот
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 17:47
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

сакањето не може да биде обостранозбунетост
moze, ama najcesto e obratno proporcionalnoтага
работата е кој ќе биде страдалникот


Nema stradalnici ako istovremeno davash i primashнамигнување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 17:53
Баш така renatax, нема страдалници ако истовремено даваш и примаш... ама изгледа дека не може да биде подеднакво обострано, секогаш едниот сака помалку од другиот

но јас сакам да верувам (и верувам) дека е можно обострано - и да сакаш и да бидеш сакан
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 18:00
Vnimavaj shto posakuvash mozno e da ti se ostvari!
Evenstar,ova primi go kako blagoslovголемо%20гушкање


Изменето од renatax - 10.Ноември.2009 во 18:07
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 18:04
благодарам на благословот renatax
мислам дека веќе се остварува
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 00:40
zarem ima nekoj koj ne saka da bide sakan
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 17:27
Prvo treba da bideme sposobni da sakame za da posakame da bideme sakani
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 13:34
i da sakam i da me sakaat ...ako e moznoзбунетост
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 14:53
Pa bas e taka. Poveke sakam od sto me sakaat.
Кон врв
flinstons Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај flinstons Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 03:21
treba i da sakas i da si sakan
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 17:32

темава као измислена као за мојава новопечена ситуација!

Незнам што е правилно и како треба да реагирамтага
 
Има 2 убави плави девојчиња. Едната е совршена - изглед, тело, карактер, позитивна енергија....трепкање Богами и брендирана марка, топ гимназијалка, кремче..... само една мана, досега сите што и понудиле му закачила „корпа“. Таа е таа што ја сакам, а таа мене (барем се прави дека) не ме приметува.
 
Од другата страна стои симпатично и фино девојче. Исто така плава, но сепак не е толку совршена. Е таа е таа која сигурно ме сака , а и мене малку ми се допаѓасреќа
 
дали да трчам по таа што ја сакам со големи шанси да ми „здрви корпа“ или да вртам 180 степени и да тргнам во поход на другата?
како би реагирале вие да сте на мое место?
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 18:01
хм..јас сигурно не би трчала по „брендирани марки“ и „кремчиња“...ретко некој од тие брендираните има да понуди нешто повеќе од „марката“...
средбите со таквите типови  бар во моево искуство изгледале како онаа хрватска реклама(мора да си ја гледал)каде типов после 100часовно бла..бла..бла..и вели на девојката-
ali,dosta o mom autu, pricajmo malo o meniхипнотизиран
отсекогаш повеќе ме влечеле пристојни,паметни,забавни типци кои умаеат да ти влеат чувство на посебност...
никогаш брендирани липицанери кои цела вечер вртат со глава како радари да видат дали се во центарот на вниманието на цел кафиќ.
значи убаво е да сакаш...но многу е убаво и да си саканнамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 18:09
pristojna , pametna, zabavna , simpaticna, ne samobendisana samo + sto e marka. Princeza....
samo edno sto me vadi od takt e toa sto e super odlicen ucenik i dosega samo za toa se interesiraтага
Mi se cini deka mnogu e poubavo da si sakan, ama stvarno ne znam kako da igram vo ovaa situacija posto ako dobijam sansa kaj nea drugovo devojce ke ostani so skrseno srceсршено%20срце
 
Neznam...stvarno neznam
 
Pa od druga strana izgleda ke napraam kako sto velis. fala andjelina


Изменето од volkswagen - 13.Ноември.2009 во 18:11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.