Испечати | Затвори го прозорот

Да сакаш или да бидеш сакан?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13550
Датум на принтање: 13.Јули.2024 во 10:37
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Да сакаш или да бидеш сакан?
Постирано од: babyy
Наслов: Да сакаш или да бидеш сакан?
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:05
Дали е подобро/полошо да бидеш бескрајно сакан од партнерот а тебе тоа да не ти значи ништо или да сакаш бескрајно а да не ти биде возвратено со иста мерка?

-------------
http://www.glitterkiss.com">Коментари:
Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:14
a ti prvo da odgovoris sto e postaro kokoskata ili jajceto ?

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:16
Јас мислам дека петелот е најстар зошто без него не би биле ни кокошката ни јајцето

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: malecka
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:22
Уф...ама сјебано прашање....не знам. ConfusedВајда е полошо да сакаш бескрајно, вистински и таа љубов да не ти е возвратена, зашто така страдаш и губиш верба во све...


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:25
poloso e da te sakaat

no nemozam sea da pojasnam zasto


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:27
Ај ќе причекаме ког ќе можеш објасни ни

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:28
A ti sto mislis i zasto ?

Inace ova e psiholosko test prasanje znam jas Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:28
Podobro e da bidesh sakan

-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:30
Posebicno e da bides sakan, pobezbedno e da bides sakan , pocovecki e da sakas Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:30
Мислам дека ни една од двете варијанти не е убава.
Ако сакаш а не ти е возвратено се чувствуваш болно,повредено...
Ако си сакан а неможеш да возвратиш тогаш се чувствуваш празно,пусто,досадно ти е,напорно ти е....

П.С. Мое мислење немора да значи дека сум во право

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:32
Pa vidi sea kolku si bezveze...postavues tema a davas neutralen odgovor von temata....

I babami taka znae...

izberi od ovie dve ebate beljaWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: malecka
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:34
Абе, дефинитивно ниедна варијанта не е убава, ама ти праша што е полошо... Иначе, nindza, наполно си во право за тоа да сакаш (почовечки) и да бидеш сакан(побезбедно), ама сепак полошо е да не ти е возвратена љубовта... според мене барем


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:35
Па баш затоа што немам одговор,незнам што е полошо ја поставив темата....ама ај нека ти биде

Полошо е да сакаш а да не ти биде возвратено


П.С. Добро е?

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:35
Originally posted by babyy babyy напиша:

Мислам дека ни една од двете варијанти не е убава.
Ако сакаш а не ти е возвратено се чувствуваш болно,повредено...
Ако си сакан а неможеш да возвратиш тогаш се чувствуваш празно,пусто,досадно ти е,напорно ти е....

П.С. Мое мислење немора да значи дека сум во право


---------------------------------------------------------------------------

Si spored tebe no toa pokazuva kolku znaes da sakas spored mene no ne mora da znaci deka ja sum u pravoWink

A obicno sumWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:36
И колку знам да сакам според тебе?
Баш ме интересира

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:39
Poloso e da ne mi e vozvratena lubovta.
Podobro e da me sakaat.
Brej, znaci se' sebicnjakovichi se sobrale, samo na vas si mislite Smile
 
Abe vie lugje, znaete da ljubite vistinski??
I zosto dozivuvate bolka i nemir koga ljubite, a ne vi e vozvrateno??
Se' dodeka taka i pristapuvate na ljubovta, kako natprevar i kako nesto bolno, nikogas nema da bidete srekni.
 


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:40
Originally posted by nindza nindza напиша:

Posebicno e da bides sakan, pobezbedno e da bides sakan , pocovecki e da sakas Wink
 
Sebichno ama i bezbedno, neli taka velishBig%20smileWink


-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 18:43
vtoroto e mnooogu poloso ima mnogu stradanje,,,, ako nikogas ne ti e vozvrateno si nesigurebn a vaka barem si svesen deka na nekoj mnogu mu znacis i te saka ! ali dvete se losiConfused

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:06
Sebicna i bezbedna ljubov e lazna i prazna ljubov, a takvi se i lugjeto koi takva ljubov pretpocitaat.
 
Probajte ednas da ljubite bezrezervno, otvorete go srceto, aman lugje. I da se sluci da ne vi e vozvratena ljubovta, ne treba da ima bolka, razberete. Ako makar i malku pocuvstvuvate bolka, togas toa ne e vistinska ljubov.
I ne e vistinska ljubov zaradi vas samite, a ne poradi toj kogo go ljubite.
 
Sakaj zaradi drugiot, a ne zaradi sebe. Se dodeka sakate zaradi vas licno (sebicni pobudi), i ocekuvate da vi bide vozvrateno, ke dozivuvate bolka.


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:12
А зар нема да му бидеш напорна и досадна на некој што безусловно го сакаш а тој некој не чувствува ништо за тебе?
Зарем таква врска би успеала?
Не е работата само да дадеш,џабе е да даваш ако тој некој не сака да го прими(прифати) тоа што го даваш

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:20
Originally posted by babyy babyy напиша:

А зар нема да му бидеш напорна и досадна на некој што безусловно го сакаш а тој некој не чувствува ништо за тебе?
Зарем таква врска би успеала?
Не е работата само да дадеш,џабе е да даваш ако тој некој не сака да го прими(прифати) тоа што го даваш
 
Ne razbiram, zasto bi bila naporna i dosadna ako sakam bezuslovno. Samiot zbor bezuslovno ti kazuva, nema uslovi, nema ocekuvanja, nema potrebi koi treba da se zadovolat. Toj drugiot ne treba da se oseka obvrzan ili usloven nesto da napravi ili vozvrati, znaci za nego ne postoi obvrska ili napor. Ako saka moze da uziva vo mojata ljubov, ako ne saka, ne mora. Jas i ponatamu ke go ljubam, bez razlika na izborot sto ke go napravi.


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:23
Значи ти ќе го љубиш без разлика дали тој ќе остане или не во врска со тебе.
Ако добро те сватив ти ќе го љубиш а тој нека прави што сака.....зар не е тоа болно?
Невозвратена љубов,тоа е измачување,јас негледам ништо убаво тука....

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:24
i jas isto CryCryCry 

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:28
I da ne e vozvratena, nema bolka, dokolku e vistinska, bezuslovna ljubov. Ne ste ja pocuvstvuvale, vie ljubite sebicno, zatoa ne mozete da ja razberete.


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:31
Навистина не те разбирам
Каква е убавината во таква "еднонасочна" љубов?
Да сакаш нешто знаејќи дека тоа нешто никогаш нема да биде твое...


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:36
lele stvarno jas pa ne razbiram toa sto e sebicno ustvari kako nie sebicno sakame??Confused

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:37
Појма немам

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:38
Originally posted by babyy babyy напиша:

Да сакаш нешто знаејќи дека тоа нешто никогаш нема да биде твое...
 
E tocno tuka ti e babyy greskata, toa sto jas go vikam deka ljubite sebicno. Ti ne ljubis zaradi nego, tuku zaradi sebe, sebicni ti se motivite, ti nesto da prisvois, da imas, da BIDE TVOE.
 
Razmisli malku kako majkata go ljubi svoeto dete, mozebi ke uspees da me razberes za sto zboruvam.


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:42
Мајка сум на две деца ама пак неможам да те разберам
Нормално е дека кога нешто љубам сакам да биде мое,што ќе ми е да љубам туѓо,нешто што никогаш нема да го чувствувам како мое,како нешто блиско?

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:43
a za zal moze i toa da se sluciCryCryCry

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:44
Може не велам не,но која е убавината во тоа?

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:47
Nisto na svetov ne e tvoe, isto kako sto nisto na svetov ne e tugjo. Sekoj e sam svoj. I zosto mislis deka treba da ti e blisko i na dofat na rakata, za da mozes vistinski da ljubis? Zarem ti decata tvoi pomalku ke gi sakas, ako otidat da studiraat vo stranstvo da kazeme?


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:50
Zarem mora da ima ubavina be baby ?

Ubavinata e vo toa samiot fakt sto sakas nekogo bezuslovno , no ako vo toa ne naogas zadovolstvo jebiga

( inace ova razmisluvanje e vo sklop na temata koga mora da se bira neli, sekoj bi sakal da bide toa dvonasocno postojano no sega zborime za tvoite dve opcii )

Ljubovta e davanje...

A sto se tiche decata... ti pak ke gi sakas tvoite deca bez ogled na se, i koga tie nema da te sakaat i nema da te postuvaat... pak ke gi sakas e toa e ljubov sto sakase devojkata da ti ukaze... toa e poentata


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:50
Неспоредлива е љубовта кон децата и љубовта кон *љубениот*.
Секако дека секој е свој сам за себе,луѓето не се предмети да ги поседуваш.Не мислев во тој смисол

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:53
d de ne u toj smisol!! Loso e koga sakas nekoj/a a taa e vo vrska so drug/a ili slicno..l.CryCry

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:53
Kako e nesporedliva... ljubov si e ljubov... nema podklasi ... ednostavno chuvstvo ... a ti ako se ogranicuvas ovaa e ovakva ...onaa e onakva... ne si ja spoznala vistinskata smisla za ljubovta..( spored mene )

Inace ljubovta e davanje i zrtvuvanje toa e ona vistinskoto... da dades i da ne ocekuvas nisto za vozvrat ... se drugo e matematikaWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:55
Jas mislam deka tmava se zbori za ljubov sprema nekoja devojka /decko?Smile

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:55
Неспоредлива е дефинитивно,мајчинската љубов кон детето и љубовта кон некој друг.
Детето никогаш нема да престанеш да го сакаш што и да ти згреши во животот.
А онаа другата љубов многу лесно може да премине во омраза

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:56
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Jas mislam deka tmava se zbori za ljubov sprema nekoja devojka /decko?[IMG]http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


Во право си 100%

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:56
da ili ednostavno da iscezne!!!Jas mislam za takva ljubov ni zboris neli babyy???Smile

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:56
Vo omraza ...ako si sueten covek...egoto ti e pred ...cuvstvata... ako premine vo omraza togas toa ljubov ne ni bila... ti izgleda mnogu mlada si se omazila a ?Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:58
LOLLOL moze  i u omraza be zato a ako nekoj mnoogu ti zgresi pa i celata ljubiov moze bas vo toa da se pretvori!!A inace ljubovta i omrazata se na granica!LOLWink

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:58
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

da ili ednostavno da iscezne!!!Jas mislam za takva ljubov ni zboris neli babyy???Smile


---------------------------------

Ti si premlada za da mislis na vakvi teski temi... ja toa mislam ... nemas iskustvo ...

( ne navreduvam , samo konstatiram )


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:00
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

LOLLOL moze  i u omraza be zato a ako nekoj mnoogu ti zgresi pa i celata ljubiov moze bas vo toa da se pretvori!!A inace ljubovta i omrazata se na granica!LOLWink


----------------------------

samoljubieto i omrazata se na granica...kako moze dve sprotivni cuvstva da bidat na granica edno od drugo ???

Ne e isto kako genijalnost i ludilo... nesto si se zbrkala devojce... ova za sto ti zboris se dijametralno sprotivni raboti i nemozat da preminat od edna u druga Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:00
DeadDeadDeadapsolutno ne si vo ptravo sekoj moze dase zaljubi pa i da bide pomlad(vo slucajov)!!!!!!!!!! Sekoj moze da ja pocustvuva ljubovta

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:02
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

LOLLOL moze  i u omraza be zato a ako nekoj mnoogu ti zgresi pa i celata ljubiov moze bas vo toa da se pretvori!!A inace ljubovta i omrazata se na granica!LOLWink
 
Ljubovta i stravot granicat. A omrazata se ogleda vo sebicnosta.


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:03
Ne sekoj moze da ja pocuvstvuva zaljubenosta... a ljubovta moze da ja pocuvstvuva samo otvoreno i cisto srce , koe ne se plasi od nisto, ni od predizvik , ni od rizik, srce koe ne poznava granici i barieri, srce koe ne razmisluva tuku se sledi samoto sebe i nikoj drug ... vo ljubovta nema logika, nema razum, nema presmetka, ili ja ima vistinska ili ja nema...

Za tebe ke kazam deka ednaska mozebi si mislela deka ljubis, sega si povredena , uplasena od sebe i od ljubovta , bidejki bolela ... I na toj nacin vo tvojot strav... se lisuvas od najubavoto cuvstvo bezuslovna ljubovWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:19
ok ne sakam da priznaam toa sakate da kazete???

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:24
Ne , ne sakame toa da kazeme Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:26
ok nindza ne se ljutam no moza i taka e!!SmileWink

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:27
nindza e sekogas vo pravo zatoa e nindzaWink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:32
abeeeee  aj ok ako mi treba sovet da znam i ako moze kaj tebe da se obratam a??LOLLOLWink

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:34
Ne moze ,  postavi si tema kako sekoj normalen svet... Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 20:36
auuuuuuuu pa toi stvarno si pomisliLOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 21:03
auuuuuuuuu a dali stvarno si pomisli ?

Nego vrati se na tema ili idi u bosh muabeti ... ( ispostuj go postavuvacot na temava )


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: marija
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 00:00
da sakas a da ne znaes sto sakasBig%20smile


Постирано од: antonijo
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 00:50
Originally posted by marija marija напиша:

da sakas a da ne znaes sto sakasBig%20smile
ti neznaes sto sakas a uste sakas hehehehe


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 09:30
Originally posted by nindza nindza напиша:

Vo omraza ...ako si sueten covek...egoto ti e pred ...cuvstvata... ako premine vo omraza togas toa ljubov ne ni bila... ti izgleda mnogu mlada si se omazila a ?[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />


А каква врска има темава и муабетот со тоа кога јас сум се омажила?


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:10
za mene ima ... vo pravo sum ?

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:28
Originally posted by nindza nindza напиша:

za mene ima ... vo pravo sum ?


Тоа ти мислиш,ама дали навистина си во право????

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:40
ok ... si se zemala na 22 godini maximum... prethodno moze si imala 2 partnera no ni toa ne mi se veruva... dali sum vo pravo ?

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:47
nindza denes si nesto naapan....abe koa ke svatite deka nema ljubov, to samo iluzija e 1-2 god, posle e navika...e najloso e sto toj sto ne svatil ako svati pokasno, a podobroto e da svatis malku porano da ne ti doe naednas

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:48
Originally posted by nindza nindza напиша:

ok ... si se zemala na 22 godini maximum... prethodno moze si imala 2 partnera no ni toa ne mi se veruva... dali sum vo pravo ?


За жал не си

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:52
E sea ke si igrame kviskoteka... mene licno ne me interesira nego za da ti dokazam poenta ... zosto mislam deka ne znaesh sto e ljubov ( bezuslovna )

Ama nema vezeWink

Brmmm koj e be naapan... ajde vozi toa kolata... nemalo ljubov... ima ljubov kako moze da nema... kolku trae e drugo prasanje... no vistinska postoi... aj idi do benzinska sea brmmmm brmmmmWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:54
Dobro so si gi mucite mozocite...I dvete opcii se losi...Ipak polose e da sakas bez da ti bide vozvrateno istoto...Osven ljubovta na majkite kon decata,nema druga bezuslovna ljubov...covekot ednostavno ne e sozdaden da saka bez da ocekuva niso za vozvrat...i ne e toa sebicnost,nego e u covekovata priroda


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:58
Originally posted by kandid kandid напиша:

Dobro so si gi mucite mozocite...I dvete opcii se losi...Ipak polose e da sakas bez da ti bide vozvrateno istoto...Osven ljubovta na majkite kon decata,nema druga bezuslovna ljubov...covekot ednostavno ne e sozdaden da saka bez da ocekuva niso za vozvrat...i ne e toa sebicnost,nego e u covekovata priroda
Ете тоа е тоа што сакам цело време да им го објаснам на Нинџа и на Бабушка

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:58
nindza dobro bee tuu ne se nerviraj...ke oam na benzinska....aj aj ima ljubov..1-2 god Tongueaj dodeka tie godini traat sekoj saka da mu e vozvratena ljubovta...e najloso e ako mislis deka ti e vozvratena i nekoj den gleas ups...se se srusuva za 5min...od to poloso nema, ako ima neka kaze nekoj.  

-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 10:59
Originally posted by kandid kandid напиша:

Dobro so si gi mucite mozocite...I dvete opcii se losi...Ipak polose e da sakas bez da ti bide vozvrateno istoto...Osven ljubovta na majkite kon decata,nema druga bezuslovna ljubov...covekot ednostavno ne e sozdaden da saka bez da ocekuva niso za vozvrat...i ne e toa sebicnost,nego e u covekovata priroda

---------------------------------------------------------------------

Hmm , znaci u covekova priroda e da bide sebichen ?

Na primer ti nekogash si sakala si se davala bez zadrshka neli.... ne si bila sebicna... garant... i ti bilo najubavo ili ne ti se desilo toa ?

Problemite doagaat koga ocekuvame nesto za vozvrat... ako ne ocekuvame ne mozeme ni da bideme povredeni ... ne e toa altruizam... humanizam...i renesansa ...toa e samo prakticno resenie na problemot narecen ljubov Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:00
Originally posted by kandid kandid напиша:

Dobro so si gi mucite mozocite...I dvete opcii se losi...Ipak polose e da sakas bez da ti bide vozvrateno istoto...Osven ljubovta na majkite kon decata,nema druga bezuslovna ljubov...covekot ednostavno ne e sozdaden da saka bez da ocekuva niso za vozvrat...i ne e toa sebicnost,nego e u covekovata priroda


Kandid, ne e do covekovata priroda, da ljubis bezuslovno e izbor.


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:01
[QUOTE=nindza] E sea ke si igrame kviskoteka... mene licno ne me interesira nego za da ti dokazam poenta ... zosto mislam deka ne znaesh sto e ljubov ( bezuslovna )

Сега па напротив ич не те разбирам.
Според тебе ако некој порано се омажил/оженил тој некој незнае што е љубов???

П.С.Иако сум млада омажена тоа го имам направено од љубов која и ден денес постои и дури можам да ти кажам дека е многу посилна отколку на почетокот

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:04
Ahh baby baby, ako zboram ke te navredam mozda... pa ke me karaat, ke me brisat...ce si precutam na ovaWink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:05
abe so e temava....se dokazuvate koj znae sto e ljubov ili ne, ili sto e poloso ili so prajte....nisto ne se razbira, aj sredete malku...oti umrev od dosada...aj da prajme muabet ko luge

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:05
Да ама ти не бил нинџа ако преќутиш така да во наредните неколку минути ќе се предомислиш и сепак ќе го кажеш тоа што го мислиш

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:07
Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:08
Originally posted by babuska babuska напиша:

Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?


Секоја чест Ретки се такви како тебе

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:10
Originally posted by brmm brmm напиша:

abe so e temava....se dokazuvate koj znae sto e ljubov ili ne, ili sto e poloso ili so prajte....nisto ne se razbira, aj sredete malku...oti umrev od dosada...aj da prajme muabet ko luge


-----------------------------------------------------------------------

E aj da praime muabet ko luge...donesi meze i rakija... aj sea pocni ti... i vikash 1-2 godini a ?

A ja procita ti temata uopste ?LOL LOL LOL LOL-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:11
Originally posted by babyy babyy напиша:

Секоја чест Ретки се такви како тебе


Ke mozes da objasnis zosto taka mislis?
Da nema zabuni, ne me interesira zosto sum edna od retkite, kolku da znaes sto te prasuvam.


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:11
Originally posted by babuska babuska напиша:

[QUOTE=kandid]
Kandid, ne e do covekovata priroda, da ljubis bezuslovno e izbor.
Osven ako ne si budisticki lama ili Majka Tereza,malku potesko ke istraes vo izborot...I vo toj slucaj se raboti za ljubov i prifakanje na lugeto u globala,a ne za partnerska ljubov...Koga se raboti za ljubov pomegu masko i zensko,istata podrazbira strast,a strasta so sebe nosi i nepohodnost od zaemno davanje i zemanje...Bez toa ljubovta ne bi bila celosna...Duri i pisatelite koi pisuvale celi knigi za svojata platonska ljubov,se nadevale deka ljubovta eventualno ke im bide vozvratena.


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:12
Originally posted by babuska babuska напиша:

Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?
Pa i ja toa go zboram...Osven ako ne mi bide vozvrateno,ne go gledam smisolot na mojata ljubov


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:13
Originally posted by babuska babuska напиша:Originally posted by babyy babyy напиша:

Секоја чест [IMG]smileys/smiley32.gif" align="middle" /> Ретки се такви како тебе
Ke mozes da objasnis zosto taka mislis?Da nema zabuni, ne me interesira zosto sum edna od retkite, kolku da znaes sto te prasuvam.

Не знам на што мислиш????

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:17
Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by brmm brmm напиша:

abe so e temava....se dokazuvate koj znae sto e ljubov ili ne, ili sto e poloso ili so prajte....nisto ne se razbira, aj sredete malku...oti umrev od dosada...aj da prajme muabet ko luge


-----------------------------------------------------------------------

E aj da praime muabet ko luge...donesi meze i rakija... aj sea pocni ti... i vikash 1-2 godini a ?

A ja procita ti temata uopste ?LOL LOL LOL LOL

da be...ja procitav...glasi vaka: STO E POLOSO.... eve i meze ( maslinki i sirenje ) i rakija domasna 48stepena.....najloso ako go ispieme bilnacevo...POLOSO ako sme u bed muvi...

-------------


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:18
Originally posted by kandid kandid напиша:

Osven ako ne si budisticki lama ili Majka Tereza,malku potesko ke istraes vo izborot...I vo toj slucaj se raboti za ljubov i prifakanje na lugeto u globala,a ne za partnerska ljubov...Koga se raboti za ljubov pomegu masko i zensko,istata podrazbira strast,a strasta so sebe nosi i nepohodnost od zaemno davanje i zemanje...Bez toa ljubovta ne bi bila celosna...Duri i pisatelite koi pisuvale celi knigi za svojata platonska ljubov,se nadevale deka ljubovta eventualno ke im bide vozvratena.


Vidis kako si ti vo pravo. A sto e ljubovta ako ne e izbor da se prifatat lugjeto onakvi kakvi sto se. Toa e onaa bezuslovna ljubov.

Inaku strasta e taa sto se pojavuva i gubi, tocno, i nastanuvaat zabuni koga taa ke se izednaci so ljubovta. Ne postoi strast bez ljubov, no postoi samo ljubov, dokolku e vistinska.


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:18
ok ...vozi dalje nit si procital nit te interesira... a bogami nit imas nesto umno da kazesh... brmmm brmmmmmmm

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:20
Originally posted by nindza nindza напиша:

ok ...vozi dalje nit si procital nit te interesira... a bogami nit imas nesto umno da kazesh... brmmm brmmmmmmm
mmmmm da...

-------------


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:22
Originally posted by babyy babyy напиша:

Не знам на што мислиш????


Jas rekov deka e podorbo da ljubis bez da ti bide vozvrateno.
Ti na toa rece sekoja cest.

Objasni zosto go poddrzuvas moeto mislenje, koga ne korespondira so toa sto predhodno si go kazala?


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:22
Originally posted by babuska babuska напиша:

Originally posted by kandid kandid напиша:

Osven ako ne si budisticki lama ili Majka Tereza,malku potesko ke istraes vo izborot...I vo toj slucaj se raboti za ljubov i prifakanje na lugeto u globala,a ne za partnerska ljubov...Koga se raboti za ljubov pomegu masko i zensko,istata podrazbira strast,a strasta so sebe nosi i nepohodnost od zaemno davanje i zemanje...Bez toa ljubovta ne bi bila celosna...Duri i pisatelite koi pisuvale celi knigi za svojata platonska ljubov,se nadevale deka ljubovta eventualno ke im bide vozvratena.


Vidis kako si ti vo pravo. A sto e ljubovta ako ne e izbor da se prifatat lugjeto onakvi kakvi sto se. Toa e onaa bezuslovna ljubov.

Inaku strasta e taa sto se pojavuva i gubi, tocno, i nastanuvaat zabuni koga taa ke se izednaci so ljubovta. Ne postoi strast bez ljubov, no postoi samo ljubov, dokolku e vistinska.


--------------------------------

E vidish brmm brmmm ova se veke iscrpni i pametni diskusii ... Clap Clap Clap-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:29
Originally posted by babuska babuska напиша:


Originally posted by babyy babyy напиша:

Не знам на што мислиш???? [IMG]smileys/smiley24.gif" align="middle" />
Jas rekov deka e podorbo da ljubis bez da ti bide vozvrateno.Ti na toa rece sekoja cest.Objasni zosto go poddrzuvas moeto mislenje, koga ne korespondira so toa sto predhodno si go kazala?


Ти го кажа тоа во прво лице еднина,поточно рече:ЈАС МИСЛАМ ДЕКА Е ПОДОБРО ДА ЉУБАМ И ДА НЕ МИ БИДЕ ВОЗВРАТЕНО!!!

И јас ти кажав секоја чест за тоа што можеш така.

На пример кога јас љубам ако љубовта не ми е возвратена за мене тоа е болно и затоа мислам дека другата варијанта е подобра.
П.С. Секој кажува она што мисли и осеќа,нема правило која од нас две е во право

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:32
OK babyy, se razbravme, jas mislev se obrakas na temava generalno, a ne kako na moj stav Smile


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:32
Originally posted by babuska babuska напиша:

Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?
Inace prethodno ne go primetiv ona ne pred vozvrateno u tvojata poraka..
Sto mislam?...Sorry ne se soglasuvam...Da sakas da ljubis bez da ti bide vozvrateno mi lici na mazohizam(ke povtoram,vo slucajov mislam na partnerska ljubov)


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:32
На пример кога јас љубам ако љубовта не ми е возвратена за мене тоа е болно и затоа мислам дека другата варијанта е подобра.

?????


A da prasam jas kolku luge si ljubela u zivot ... ili e ednina ???

Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:33
Originally posted by kandid kandid напиша:

Originally posted by babuska babuska напиша:

Peki kandid, eve jas mislam deka e podobro da ljubam i da ne mi bide vozvrateno. Ti sto mislis?
Inace prethodno ne go primetiv ona ne pred vozvrateno u tvojata poraka..
Sto mislam?...Sorry ne se soglasuvam...Da sakas da ljubis bez da ti bide vozvrateno mi lici na mazohizam(ke povtoram,vo slucajov mislam na partnerska ljubov)


--------------

A mene odgovor ? Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:35
Originally posted by nindza nindza напиша:

На пример кога јас љубам ако љубовта не ми е возвратена за мене тоа е болно и затоа мислам дека другата варијанта е подобра.?????A da prasam jas kolku luge si ljubela u zivot ... ili e ednina ???[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />Доволно за да можам да ги почувствувам и двете варијанти

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:36
znaci dvajca Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:36
Originally posted by kandid kandid напиша:

Inace prethodno ne go primetiv ona ne pred vozvrateno u tvojata poraka..
Sto mislam?...Sorry ne se soglasuvam...Da sakas da ljubis bez da ti bide vozvrateno mi lici na mazohizam(ke povtoram,vo slucajov mislam na partnerska ljubov)


kandid, nema tuka nikakov mazohizam. Vistinskata ljubov ne znae za bolka. I porano napisav, dokolku i malku pocuvstvuvas bolka, togas toa ne e vistinska lubov. Bolkata ne e predizvikana od ljubovta (ili partnerot), tuku od vasite sebicni pobudi. Da ljubis bezuslovno e ubavina, ne ste osetile, zatoa ne ocekuvam da razberete.


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:39
Originally posted by babuska babuska напиша:

OK babyy, se razbravme, jas mislev se obrakas na temava generalno, a ne kako na moj stav [IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />


Па во секој случај на темата сите даваме свое мислење и затоа то што го кажувам се однесува лично на мене и на мојот став

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:39
Originally posted by babuska babuska напиша:

Originally posted by kandid kandid напиша:

Inace prethodno ne go primetiv ona ne pred vozvrateno u tvojata poraka..
Sto mislam?...Sorry ne se soglasuvam...Da sakas da ljubis bez da ti bide vozvrateno mi lici na mazohizam(ke povtoram,vo slucajov mislam na partnerska ljubov)


kandid, nema tuka nikakov mazohizam. Vistinskata ljubov ne znae za bolka. I porano napisav, dokolku i malku pocuvstvuvas bolka, togas toa ne e vistinska lubov. Bolkata ne e predizvikana od ljubovta (ili partnerot), tuku od vasite sebicni pobudi. Da ljubis bezuslovno e ubavina, ne ste osetile, zatoa ne ocekuvam da razberete.


-------------------------------

Se sl*gam so koleshkava Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babuska
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:40
De bre babyy ne te napagjam, uzivaj si Wink


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:40
Originally posted by nindza nindza напиша:

znaci dvajca [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />

Па нека се и двајца,ако ти така мислиш,а дали ти воопшто некогаш си љубел?????

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:41
Da de da...site sme tuka drugarchinja so konstruktiven muabet... u svetu postoji jedno carstvooo... u njemu caruje .... i tako daljee LOL LOL

Nego da se vratime na temavaWink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 11:42
Originally posted by babuska babuska напиша:

De bre babyy ne te napagjam, uzivaj si [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />


Не те напаќам ни јас тебе,чисто дискутираме,на крајот на краиштата форумот за тоа служи.
Неможеме сите исто да размислуваме

-------------
http://www.glitterkiss.com">Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk