IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ти простувам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ти простувам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 37>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 15:33
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Za "Ti prostuvam" ... potrebno e "Izvini" ....
 

I ednoto i drugoto nemaat nikakakvo znacenje otkako stetata ke se napravi .... nema da ja izbrisat ili popravat ...

 

Znaci "Ne validni" .... голема%20насмевка 



Sepak se potrebni kako pocetok na popravanje na rabotite... ako ima interes za toa, se razbira...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:09
Popravanje?
Sto ke se popravi Marko?
Greskata?
Napravenata steta?
 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:25
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Za "Ti prostuvam" ... potrebno e "Izvini" ....
 
I ednoto i drugoto nemaat nikakakvo znacenje otkako stetata ke se napravi .... nema da ja izbrisat ili popravat ...
 
Znaci "Ne validni" .... голема%20насмевка 



Ti  prostuvas li Blue Scarlet ? збунетост голема%20насмевка
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:30
Error ...KINGDAVID голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:32
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Error ...KINGDAVID голема%20насмевка



  Ne prostuvas??? изненадување ... голема%20насмевка
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:39
Ne, ne prostuvam od prosta pricina sto ne zaboravam ... голема%20насмевка
 
Si se zaprasal li dali nekoj navistina umee da ja prosti greska i da ja zaboravi bez da ja vadi na masa kako adut vo svoja korist sekogas koga ke ima prilika za takvo nesto ? .... Covecki e, neli?намигнувањеголема%20насмевка
 
Site nie sme samo lugje ...
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:48
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ne, ne prostuvam od prosta pricina sto ne zaboravam ... голема%20насмевка
 
Si se zaprasal li dali nekoj navistina umee da ja prosti greska i da ja zaboravi bez da ja vadi na masa kako adut vo svoja korist sekogas koga ke ima prilika za takvo nesto ? .... Covecki e, neli?намигнувањеголема%20насмевка
 
Site nie sme samo lugje ...



Da prostis ne znaci i deka treba da zaboravis sto se slucilo. Toa pred se znaci da ne neguvas cuvstva na omraza ili za revansizam na onoj na kogo si mu prostil. I deka ednostavno pominuvas preku toa i vekje ne go spomnuvas , isto kako da ne bilo.


A dokolku si prostil, a pak ja spomnuvas taa rabota i ja vadis na masa "kako adut vo svoja korist sekogas koga ke imas prilika za takvo nesto" toa ne e prostuvanje. Toa e vekje  zlopamtenje...


I da, site nie sme samo lugje...i zatoa treba da bideme humani да
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:53
Prolistaj ja temava KINGDAVID za da vidis sto e onaa Covecko za koe jas zboruvam ...голема%20насмевка
 
Humanosta silata ja ima koga e napisana i kazana .... a nikade na delo .... намигнување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 16:59

Kaj ke ja prolistuvam cela tema , ne me zafrkavaj . Kazi sto mislis za ona Covecko голема%20насмевка

A Humanosta ja ima koga e napisana i kazana... a nekade i na delo...намигнување


Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 17:02
Ma ti rekov jas deka su bukvalist a ti se bunis .... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 17:03
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ma ti rekov jas deka su bukvalist a ti se bunis .... голема%20насмевка



Ne sum bukvalist изненадување ...Ama ajde ti prostuvam намигнување плазењеплазењеплазење
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 17:34

 Prostuvanjeto e odlika na silnite; slabite nemaat sila da prostuvaat.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 19:04
prostuvanjeto koga barem ednas ke si go povtoris vo glavata stanuva licemerie...tuka e silinataнамигнување
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2010 во 22:40
Potpolno i celosno prostuvanje mozhe da bide samo so zaboravanje na toa shto se prostuva.

Ako se prosti, a sepak se pomni... i toa e prostuvanje, ama ne e navistina potpolno i so celo srce. Shtom seto toa se pomni... ne e toa TOA.


Duri i drzhavata, koga pravi spogodba so nekogo i vetuva deka potpolno s'e kje prosti, taa gi brishi site arhivnski podatoci kako nishto da ne postoelo. Toa e potpolna garancija deka s'e e prosteno i zaboraveno i nikoj ne kje mozhe odnovo da se povika na onoa shto se prostilo.

PROSTUVANJE znachi ZBOGUVANJE. Zboguvanje znachi odenje za naveka - nema vrakjanje. Toa e nepostoenje.

A sekjavanjeto e postoenje. Spored toa prostuvanjeto so sekjavanje ne e vistinsko PROSTUVANJE.

Изменето од Messenger - 01.Септември.2010 во 22:48
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.