IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Секс - како вие гледате на него?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс - како вие гледате на него?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 36>
Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 01:35

 Vo red messi, ne mora da odgovoris, tvoe pravo ... голема%20насмевка плазење

 
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 11:20
Navistina bilo teshko da se objasni vistinata so zborovi.

Mozhebi e taka zoshto zborovite i ne mozhat da ja objasnat(a taa i ne mozhe da se objasni),tuku da ukazhat na istata.

"PRSTOT JA POKAZHUVA MESECHINATA,NE E MESECHINATA"

Inaku smetam deka odgovoriv na prashanjeto.

A toa kako i kolku opstojuvaat deneshnive brakovi e druga "prikaska".

Ako i sega ne sum dovolno jasna eve najkonkreten odgovor lichno za mene,

Ne smetam, dali e vo red ili ne e vo red ednostavno nemam potreba od seks nadvor od mojot brak.
Dovolno?
Treba li da im sudam na drugite dali e vo red ili ne?

Изменето од viktorija123 - 05.Ноември.2010 во 12:33
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 22:28
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Navistina bilo teshko da se objasni vistinata so zborovi.

Mozhebi e taka zoshto zborovite i ne mozhat da ja objasnat(a taa i ne mozhe da se objasni),tuku da ukazhat na istata.

"PRSTOT JA POKAZHUVA MESECHINATA,NE E MESECHINATA"

Inaku smetam deka odgovoriv na prashanjeto.

A toa kako i kolku opstojuvaat deneshnive brakovi e druga "prikaska".

Ako i sega ne sum dovolno jasna eve najkonkreten odgovor lichno za mene,

Ne smetam, dali e vo red ili ne e vo red ednostavno nemam potreba od seks nadvor od mojot brak.
Dovolno?
Treba li da im sudam na drugite dali e vo red ili ne?



Temata e Seks i kako nie gledame na nego.

Mene me interesirase opsto tvoeto mislenje okolu ovaa tema i me interesira ne samo tvoeto tuku i mislenjata  na drugite forumdzii .


Ne mislev nisto licno, se nadevam deka me razbiras. Pozdrav !



   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 10:07
Dodeka opshto odgovarav na tvoeto konkretno prashanje ti ne beshe zadovolen a koga ti dadov konkreten odgovor kako da mi se podnaluti
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 20:07
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Dodeka opshto odgovarav na tvoeto konkretno prashanje ti ne beshe zadovolen a koga ti dadov konkreten odgovor kako da mi se podnaluti




Jas mislev deka ti se naluti bidejki pocna da zboruvas vo prvo lice ednina i za svojot brak, sto ne bese moja namera.


 Ne sakav konkretno intimni odgovori tuku samo tvojot stav.


Inaku  ne se podnalutiv, taman rabota . Pozdrav ! големо%20гушкање


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 14:18
Sega, posle intimniot odgovor bi mozhela da napisham kniga so naslov(neshto kako)"KAKO GO NADMINAV SEKSOT"
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 20:59
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Sega, posle intimniot odgovor bi mozhela da napisham kniga so naslov(neshto kako)"KAKO GO NADMINAV SEKSOT"



Go nadmina seksot збунетост? Aman be sto zboruvas изненадување плазење Nemoguce !

Ajde koga ke napises kniga i ke ja izdades sakam da dobijam eden primerok so posveta голема%20насмевка да
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 21:22
Aman be KINGDAVID, kade napishav deka sum go nadminala seksot? Ochigledno pogreshno me razbirash.

Ostavam prostor na drugite da davaat komentari na temava.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2010 во 21:32
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Aman be KINGDAVID, kade napishav deka sum go nadminala seksot? Ochigledno pogreshno me razbirash.

Ostavam prostor na drugite da davaat komentari na temava.




A kako covek da go razbere ova збунетост... глупчо

Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:


Sega, posle intimniot odgovor bi mozhela da napisham kniga so naslov(neshto kako)"KAKO GO NADMINAV SEKSOT"


   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 14:18
So ochila ili bez niv,tvoeto oko i moeto oko nema nikogash da gledaat identichno.Ponekogash slichno ama nikogash isto.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 16:00
На сексот гледам како на еден од Божјите благослови на човекот, како Божји дар кој му е даден на човекот за да ужива со својот брачен партнер.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
mark3r Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mark3r Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 12:47
fizicka potreba
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 13:02
jas ne gledam na sexot jas go praktikuvam трепкањеплазење
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
mark3r Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mark3r Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 13:12
ima i sex sto se gleda
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.