Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 17:56
Реално, Баерн заслужи да го помине Ман.Јун. (уствари ќе кажам дека имаше повеќе среќа, но сепак среќата е битен фактор), заслужи да го помине и Лион. Ама, како е дојден до овие два натпревари и каква игра покажа до тогаш, не ни сакам да се присетувам.

Реал, не одигра ама баш ништо во ЛШ оваа година, и по кој знае пат беа елиминирани од Лион, заслужено.

Навивам за Интер, а мислам кој и да биде во финале од денешните противници, ќе му покажат на Баерн каде му е местото.

Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 18:07
Било како помина тоа со Манчестер и Реал,ќе го рачунаме резултатот како и сите.

Интер доколку се пласира во финале сакам да го подуе Баерн од голови,а Пандев да игра и хет трик да постигнеда

Поени: 6676
Се кладев вчера со другар дека Баерн прима минимум 3 гола во финале. голема%20насмевка

Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 01:55
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Регистриран: 03.Јануари.2010
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 09:11

Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 01:25

Кон врв
ПРАВДОЉУБЕЦ

Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 16:48
Трето квалификациско коло од Лигата на шампионите

Петнаесет натпревари се на програмата денеска и утре во рамките на третото квалификациско коло од Лигата на шампионите. Се очекуваат интересни први натпревари од оваа рунда бидејќи се вклучуваат и поквалитетни екипи.

Денеска ќе се одиграат шест дуели, а двојките се: Омонија – Салцбург, Динамо Киев – Гент, Литекс – Жилина, Униреа – Зенит, Спарта Прага – Лех и ТНС – Андерлехт.

Утре на програмата се другите натпревари: Актобе – Хапоел Тел Авив, БАТЕ Борисов – Копенхаген, Шериф – Динамо Загреб, Дебрецин – Базел, Јанг Бојс – Фенербахче, АИК – Розенборг, Партизан – Хелсинки, Ајакс – ПАОК и Брага – Селтик.

Покрај овие ќе се одигра и еден натпревар од 3. квалификациско коло од Лигата на Европа меѓу ЦСКА Софија и Клифтонвил. Македонските екипи во ова натпреварување своите натпревари ќе ги одиграат в четврток. Работнички го пречекува петкратниот европски првак Ливерпул, а Тетекс гостува кај Елфсборг во Шведска.

Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2010 во 14:35
Up to Date

Denes i vcera se igraat prvite natprevari od barazite od poslednoto kvalifikacisko kolo za vlez vo grupite od LS.

Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 08:02
Вердер најубедлив во квалификациите за ЛШ

Во најпривлечниот натпревар од синоќешните први дуели во завршниот круг за квалификациите во Лигата на шампионите, германски Вердер беше убедлив против италијанска Сампдорија со 3:1

Трумуфот на Вердер ќе беше поубедлив доколку неговите фудбалери ја сочуваа концентрацијата до крајот на мечот, односно до 90. минута кога Сампдорија преку Пацини не го постигна голот на надеж за реваншот. Претходно за домаќините головите ги постигнаа Фриц 51., Фрингс во 67. минута од пенал и Пизаро во 69. минута.
Белградски Партизан на домашен терен против белгиски Андерлехт го одигра највозбудливиот меч во завршното квалификациско коло. Прво поведоа гостите во 54, минута преку Жиле, а само по три минути (57.) изедначи Клео, набрзо во 64 г. Партизан прави пресврт со автоголот на Лесјак во 64. минута, но само по две минути (66. минута) Јухаш изедначи за гостите.
Во другите натпревари од средата, швајцарски Базел со голот на Штокер во 54. минута го совлада изненадувањето од Молдова, Шериф – (1:0). Со еден гол разлика во реваншот ќе оди и португалска Брага која во пиринејскиот дуел со шпанска Севиља беше подобра за погодокот на Матеуш во 62. минута.
Израелски Хапоел Тел Авив на австриски терен во Салцбург успеа да создаде солидна предност победувајќи со 3:2. За домаќините головите ги постигнаа Покривач во 28  Валнер од пенал во 67. минута, додека за Хапоел во 3. минута од пенал прецизен беше Ениема, во 44. Сахар и во 63. минута гол постигна Шехтер.
Во саботата во Санкт Петербург рускиот претставник Зенит со голот на Кержаков уште во 3. минута го совлада фаворитот од Франција, Оксер. Спарта од Прага непријатно беше дома изненадена од Жилина со 0:2, со головите на Сисеи во 51. и Оравец во 73. минута. Розенборг со 2:1 го совлада Копенхаген со головите на Иверсон во 23. и Кенриксен во 57. минута, а гостите намалија во 84. минута преку ветеранот Гронкијер.
Швацарците Јанг бојс го совлада англискиот премиерлигаш Тотенхем на домашен терен со 3:2, а погодоците ги постигнаа Лулиќ во 4., Биенвену во 13. и Хохштрасер во 28. минута за домаќините, а Басонг во 42. и Пављученко во 82. минута за гостите.
Во дерби мечот од ова последно квалификациско коло поранешните шампиони  Динамо од Киев на македонскиот репрезентативец Попов и Ајакс одиграа 1:1 со головите на Гусев во 66. и на Вертхоген во 57. минута.

Кон врв
ПРАВДОЉУБЕЦ

Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2010 во 12:46
Комплетирана листата на учесници во Лигата на Шампионите

Екипите на Тотенхем, Ајакс, Жилина, Оксер и Копенхаген последни изборија пласман во Лигата на Шампионите.

Најубедлив во реванш мечевите од последното квалификациско коло одиграни денеска беше англискиот претставник кој предводен од трикратниот стрелец Питер Крауч го надополни голот негатива од првиот натпревар во Берн. Жилина против Спарта потврди дека не случајно го доби првиот меч во Чешка, додека Ајакс, беше подобар од киевски Динамо.

Особено неизвесно беше во скандинавското дерби од кое како победник излезе Копенхаген. На данскиот шампион му беше доволна минимална победа над Розенборг со оглед на тоа дека во првиот меч загуби со 2:1. Мало изненадување претставува победата на Оксер над Зенит. Францускиот тим ги искористи сите слабости на противникот, кој мечот го заврши дури со два играчи помалку бидејќи исклучени беа Малафеев во 65. и Хубочан во 80. минута.

Ајакс - Динамо Киев 2:1 (1:0)

Суарез 43', Ел Хамдауи 75' - Шевченко 84'(пен)

Одиграно во вторник:

Андерлехт - Партизан 4:5 - по пенали (2:2, 0:1)

Шериф - Базел 0:3 (0:0)

Хапоел - Салцбург 1:1 (0:1)

Сампдорија - Вердер 3:2 - по продолженија (3:1, 2:0)

Севиља - Брага 3:4 (0:1).

Ждрепката за групите во Лигата на Шампионите ќе се одржи во Монако во четврток од 18 часот, а 32 екипи на ждрепката ќе бидат поделени во четири "шешира" на основа на коефицинетите остварени во европските купови во последните пет сезони.

Прв "шешир": Интер, Барселона, Манчестер Јунајтед, Челзи, Арсенал, Баерн Минхен, Милан, Олимпик Лион

Втор "шешир": Вердер, Реал Мадрид, Рома, Шахтјор, Бенфика, Валенсија, Олимпик Марсеј, Панатинаикос

Трет "шешир": Тотенхем, Ренџерс, Ајакс, Шалке, Базел, Брага, Копенхаген, Спартак Москва.

Четврт "шешир": Хапоел, Партизан, Рубин, Твенте, Оксер, Клуж, Жилина и Бурса.

Во иста група не можат да бидат два тима од иста држава. Мечевите од првото коло се играат на 14. и 15. септември.

Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2010 во 22:16
Смртоносна група на шампионите!

Горан Пандев ќе игра против Вердер, Тотенхем и Твенте, а во Г групата ќе има р`шум. Реал и Милан повторно заедно, овојпат со силните Ајакс и Оксер.

Вечерва во Монако беше извршена ждрепката за групите од Лигата на шампионите, во која шампионот Интер на нашиот Горан Пандев доби интересна група во која ќе му се спротистават Вердер, Тотенхем и Твенте.

Во групата Ц, Манчестер Јунајтед ќе се соочи со Валенсија, Ренџерс и Бурса, а во групата Д повторно ќе се соочат Барселона и Рубин Казан, овојпат заедно со Панатинаикос и Копенхаген.

Се разбира најинтересна ќе биде групата на смртта Г, која е екстра шампионска група. Во неа ќе играат деветкратниот првак Реал, против седумкратниот Милан, четирикратниот Ајакс и францускиот претставник Оксер.

Другиот наш претставник во ЛШ, Александар Лазевски кој настапува за Партизан ќе игра против Арсенал, Шахтар и Брага.

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Сениор
Сениор

во две групи идентични дуели како и во ланската сезона во Лигата на шампионите.Барса повторно е со Рубин Казан а и гигантите Реал и Милан повторно се пак заедно голема%20насмевка "Група на смртта" дефинитивно ќе е група Ге во која што се најдоа 3 поранешни шампиони на Европа: Милан , Реал и Ајакс а и Оксер не е за отпишување од сега среќа