IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Го сакаш,а тој е во врска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Го сакаш,а тој е во врска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 13:44
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Abe pa.......da mi pokazuva deka me saka........i zatoa mi re4e so toa so ke raskine so nea ke bide use eden dokaz za negovata ljubov kon mene.Ama mene pak mi e nezgodno....poso svarno ako go naprai toa na nea...moze i eden den so mene da go napravi istotoConfusedOuch
bez da vlezes vo vrska so nego ne znaes kako ke se odviva vasata ljubov.moze da ti go napravi istoto , a moze i ne.a moze i noviot decko nekoj sosem drug da se ponasa nonsalantno so tebe.koga nema ljubov togas sekoj na nekoj nacin e surov kon drugiot.
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 14:49
Originally posted by sandrica sandrica напиша:

Vo ljubovta ako ne rizikuvas nisto-rizikuvas se.
 
tocno e ova no ponekogas mozes mnogu da izgubis ako
rizikuvas, toa ti e noz so dve ostrici
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 22:49
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Abe pa.......da mi pokazuva deka me saka........i zatoa mi re4e so toa so ke raskine so nea ke bide use eden dokaz za negovata ljubov kon mene.Ama mene pak mi e nezgodno....poso svarno ako go naprai toa na nea...moze i eden den so mene da go napravi istotoConfusedOuch
 
Малечка, такви љубовни докази (еден ден ќе раскинам со девојката за да ти докажам дека те сакам) успеваат само во шпанските серии, кои меѓу другото се наречени и САПУНСКИ серии затоа што прилегаат на еден балон од сапуница, кој се дуе, се дуе (со романтика, со илузорна љубов, со магични коинциденции итн) и наеднаш пука и од него ни трага!
Ако тој тебе навистина те сака, со неа ќе прекинел уште во истиот момент кога дознал дека направил погрешен избор, а не да си подигрува со нејзиното срце и да и дава лажни надежи и сл.
 
Друго, немој да се преимпресионираш ако еден ден они раскинат (од било која причина - да речеме некој на некого здосадил) и потоа он во стилот на Ранду или Фернандо Хозе (Smile) ти рече: "љубов моја, и го скршив срцето на бившата и со парчињата правам темел за нашата нова врска, а тебе ти ветувам вечна љубов! "
 
Малечка, знам дека си малечка, но научи уште од сега да учиш од туѓи искуства и туѓи грешки. Вистина е дека најдобро учиме од своите грешки, но мудриот учи од туѓите.
 
Дури би ти препорачал, доколку он раскине со таа, ти да не избрзуваш да влеташ со него во врска, туку да почекаш работите да се призејмат, емоциите да се избалансираат, особено меѓу нив двајца, а и меѓу тебе и него. Ова ти го предложувам за да не те шокира една типична изјава во такви ситуации "срц, јас тебе многу те сакам, ама знаеш како е, она многу плачеше и немав срце а да не се смирам со неа Smile"
 
 
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Znam izborot e moj i zatoa mi paga uste potesko..........a ne sakam da go napinjam da raskine so nea.....zaso mi e mnogu glupo i sellja4kiOuch
 
Малечка, сега ќе ти поставам едно дирекно прашање:
Дали ти навистина копнееш по добар совет за да донесеш добар избор, или пак, имаш веќе донесено избор, а од нас бараш подршка (тапкање по рамо) за твојот избор?
 
Немој да ме сватиш погрешно со прашањево затоа што тоа на сите многу често ни се случува, некоја грешна страст да не води во една насока, а разумот да ни покажува во спротивна насока, и кога совеста ќе не буцка, ние обично бараме мнозинство на подржувачи кои ќе ни ја замолкнат совеста и ќе ни го одобруваат веќе донесениот избор.
Поздрав!
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 00:14
Vo ovoj slucaj potrebna e definicija deka ljubovta e slepa i za nea nema ama bas nikakvi granici.Potrebna e sloboda a ne okovuvanje na svoite zelbi,zelbite na dusata. 
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 01:12


[/QUOTE]
 
Малечка, сега ќе ти поставам едно дирекно прашање:
Дали ти навистина копнееш по добар совет за да донесеш добар избор, или пак, имаш веќе донесено избор, а од нас бараш подршка (тапкање по рамо) за твојот избор?
 
Немој да ме сватиш погрешно со прашањево затоа што тоа на сите многу често ни се случува, некоја грешна страст да не води во една насока, а разумот да ни покажува во спротивна насока, и кога совеста ќе не буцка, ние обично бараме мнозинство на подржувачи кои ќе ни ја замолкнат совеста и ќе ни го одобруваат веќе донесениот избор.
Поздрав!
 
[/QUOTE]Da da jas seuste go baram resenieto so pomos na vasite soveti zasto svarno neznam so da pravam i zatoa ve zamoliv vas za sovet
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 01:14
A ina4e da denes mi kaza deka raskinal so zenskata i ne se sekiraj ke se vodam spored tvojot sovet i ke po4ekam da se stabilizira se pa potoa da razmisluvam za vrskaWink
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 00:11
Luge gotovo e seTongueKone4no mi se razjasnija mnogu misli i prasanja koi mi bea uvrteni vo glavataBig%20smileSo tipot shto vi go zborev ostanavme samo drugari zatoa shto vo meguvreme se pojavi li4nosta koja mi beshe najpotrebna i mi ja pruzi ljubovta za koja kopneev.Sega ideme veke dve nedeli se sakame i mnogu sum sreknaTongueFala vi na site za vash*te soveti se nadevam deka ja napraiv vistinskata odluka
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 00:30
КАКО СИ ГО ЗАСАКАЛ, ТАКА ЌЕ ГО ОТСАКАШ.
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2007 во 00:33
vremeto leci seTongue
Кон врв
vladolik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladolik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 01:22
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

So da pravam?Pomagajte lugeCry
 
немој да се мешаш тоа е дефинитивно,замисли како би ти било тебе во таква врска некој да ти се умеша....лошо нели Shocked
Do nOT TyPE liKe ThIs... iT maKeS yOu LoOK REt@rdEd
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 01:57
Продолжуваш да ја сакаш, а таа продолжува со врската.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 14:54
A koj toa da vidam jas saka tujg zneac na svoja niva a??Abre aman se od zapad so e najloso zedovme,a za rabota ne ni se slusa...hahahahaha!!!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 17:21
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Luge gotovo e seTongueKone4no mi se razjasnija mnogu misli i prasanja koi mi bea uvrteni vo glavataBig%20smileSo tipot shto vi go zborev ostanavme samo drugari zatoa shto vo meguvreme se pojavi li4nosta koja mi beshe najpotrebna i mi ja pruzi ljubovta za koja kopneev.Sega ideme veke dve nedeli se sakame i mnogu sum sreknaTongueFala vi na site za vash*te soveti se nadevam deka ja napraiv vistinskata odluka
 
Искрено се надевам дека мислите и прашањата ти се разјаснија на база на нашите совети, а не поради тоа што се појавил некој нов "супермен" во твојот живот, бидејќи доколку е така, проблемот не ти е решен, туку само преместен и одложен.
 
Ти посакувам се најубаво во твојата нова врска. Немој да леташ во обалци, затоа што живееш на земјата. Успешна врска не се изградува преку ноќ, потребно е да се инвестира во неа, доверба, жртвување, простување, искреност, советување итн.
Поздрав!
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 18:07
 I jas i bev na edna ednas eden superman(aman ona go imase Batman togas) i ja odensov duri do vselenata....A izgleda ona go sakase  Batman ili ...Pointresen i bil zasto ona sakala temni momci pa i so nego bese a isto vremeno i so mene, arno ama superman e sekogas po jak od Betmena...Pa tak so Betmen se stase po temnite ulici a so Supermen vo dalecinite na kosmosot...E ama ona ne mozese da odluci dali so Supermen ili Betmen treba da prodolzi...pa na kraj otide so Hulk!Ama vikaat deka i toa ne e konecno...se slusa pak bila so Betmena a povremeno se gleda so Supermena..Eh sto prai ljubovta.... A ona bese...

Изменето од Gideon - 02.Јули.2007 во 18:07
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.