Испечати | Затвори го прозорот

Го сакаш,а тој е во врска

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7843
Датум на принтање: 05.Октомври.2024 во 23:42
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Го сакаш,а тој е во врска
Постирано од: male4ka
Наслов: Го сакаш,а тој е во врска
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 16:12
So da pravam?Pomagajte lugeCry



Коментари:
Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 16:28
Заборави го....

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 18:24
чекај го да излезе од таа врска, ако веќе толку ти значи
но, не му ја расипувај со сила
ако не ти се чека.... најди некој што не е во врска Tongue


-------------


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 19:24

Малечка, колку си малечка? Smile

Претпоставувам дека си помеѓу 13-16 години. Тоа се години кога најмалку можеме да ги контролираме чувствата, кои често разбеснато се залетуваат кој некој "oбјект", како муви без глава Smile
 
Нешто што сега со зборови ќе го прочиташ, а понатаму искуството ќе те научи е дека љубовта е повеќе од чувствата. Библијата не учи дека срцето е најизмамливо од се и е страшно болно Имајќи го ова предвид, најдобро е уште од сега да почнеш да го вежбаш твојот емоционален штит на срцето и почни исто така да ги контролираш чувствата, се додека тие не се потчинат под разумот.
 
Запомни: Медиумска фарса е дека срцето треба да не води при нашите одлуки и избори во нашиот живот, а исто така и при изборот на нашиот љубовен партнер. Не велам дека треба да го исклучиме срцето при тој избор, туку да го потчиниме на разумот и да не дозволиме неконтролирано да се "заљубува" (затрескува) во погрешни луѓе (како што е твојот пример со дечково кој е врска).
 
Мојот совет кон тебе е веднаш и од петни жили да собереш сили и да престанеш да го посакуваш. Десетата Божја заповед вели: Не посакувај ништо што е туѓо! И секако дека има причина зошто Бог тоа ни го заповедал, а од искуство можам да ти кажам дека една од главните причини за тоа е да не заштити и тоа превентивно (пред да настрадаме)
 
Ако продолжиш да го демнееш тој дечко ќе се случат неколку работи:
- Ти ќе си го губиш времето
- Ќе бидеш заслепена за сите други дечки (и можеби "твојот принц" ќе ти помине пред нос, а ти нема да го забележиш зјапајќи во "зафатениот")
- Можно е и да направиш проблем во другата врска (Дали ти кога би била во вркса, би сакала некоја девојка да ти се замеша во врската?)
- итн..
 
Се надевам дека успеав да ти воочам на некои работи, ако имаш некое лично прашање, можеш да ме прашаш и по лична порака
Поздрав!
 
 


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 22:22
Znam deka gresno postapuvam ama go sakam i ako treba ke go cekam.Ne im se mesam vo vrskata zatoa sto ne bi sakala i mene toa da mi se desi nekat.Ama sepak...dali da imam nadez deka mozam da bidam so nego?


Постирано од: canser
Датум на внесување: 09.Јуни.2007 во 23:14
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Znam deka gresno postapuvam ama go sakam i ako treba ke go cekam.Ne im se mesam vo vrskata zatoa sto ne bi sakala i mene toa da mi se desi nekat.Ama sepak...dali da imam nadez deka mozam da bidam so nego?
 
 
nadez nikad nemoj da gubis
zs ona sto si e tvoe kad tad ke si dojde samo po sebe
sepak treba da se potrudis za toa da ti se sluci pobrzo
i kolku i da nastojuvas da bides pretpazliva eden vo taa vrska mora da izleze povreden
i proveri si dali taa licnost zasluzuva da ja cekas
ako ne vradi ne zrtvuvaj se tolkuOuchOuchOuch


Постирано од: *DrEaMeR*
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 00:34
мале4ка, а од кај знаеш дали врската што ја имаат дали им е ок? можеби тоа го прави од инает, а те сака сеуште?
јас би ти рекол да бидеш трпелива!
ако и он те сака , тогаш се треба да бида во ред!

П.С. Ај види што ми пишува во потписот! Big%20smile


-------------
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 02:49
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Znam deka gresno postapuvam ama go sakam i ako treba ke go cekam.Ne im se mesam vo vrskata zatoa sto ne bi sakala i mene toa da mi se desi nekat.Ama sepak...dali da imam nadez deka mozam da bidam so nego?
 
Го познаваш ли лично него? Се дружите ли? Што мисли он за тебе? Колку време иде со таа другата?
 
Одговори на овие прашања доколку сакаш да ти понудиме попрецизни одговори.
Ако толку го сакаш, нема ништо лошо во тоа да чекаш евентуално еден ден нивната врска да заврши како неуспешна и потоа ти да пробаш.
Но внимавај да останеш неутрална додека трае нивната врска и немој да го злоупотребуваш периодот кога тие евентуално би се скарале, туку трпеливо чекај нивната врска тотално да заврши, за потоа ти на чист темел да си пробаш да почнеш нова врска со него.
 
Ако навистина го сакаш, ти пред се ќе сакаш тој да е среќен и затоа немој ни во мислите да му ја напаѓаш врската и да ја мразиш неговата девојка.
И повторно ќе ти кажам, немој да стануваш опсесивна со него, отвори ги очите и кон другите машки, има многу фини дечки (многу риби во морето Smile) и од кај знаеш, можеби твојата сродна душа ќе ти помине пред нос, а ти ќе бидеш зафатена со зјапање во зафатениот дечко.
 
Познавам многу луѓе кои порано биле затрескани во некого, а сега се во друга врска (среќни и заљубени) и не можат да сватат и си се смеат самите на себе како можеле да бидат затрескани во таа или тој.
Скоро секој го доживува ова искуство. Ќе го доживееш и ти Wink
Поздрав!


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 02:54
ZNAES?....NE
EDNA MOJA DRUGARKA CEKASE,CEKASE....I SE CEKASE..
I EDEN DEN SI ZAMINA,CEKAJKJI....
NE VREDI DA SE CEKA


-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 13:09
http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=9310&FID=42 - EvAngelos Clap ne sum sretnala vakov sovet i toa odamna na forumov.vajda http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=9877&FID=42 - male4ka   ke go odbere vistinskiot odgovor na ova prasanje, koe se krie vo tvojot post. Big%20smilerazumot pred srceto vo vakvi "zaslepeni" cuvstva a tolku kartko mozat da traat no samo da smogne sili za cekor napred Big%20smile

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 13:20
Го познаваш ли лично него? Се дружите ли? Што мисли он за тебе? Колку време иде со таа другата?
 
Paa da se poznavam li4no so nego,se druzime i misli deka sum super devoj4e so mnogu dobar karakter i nekolku pati mi kazal deka trebalo da bideme zaedno vo minatoto(koga sme se zapoznale)Aaaa...so drugata ide skoro 1godina....ama ja duri sega pocnav da go sakam...


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 10.Јуни.2007 во 19:16
Trza po nego zatoa sto e vo vrska, oti koga ke vlezam u lokal so zenska poveketo zenski zevaat po mene i sum interesen, a koga ke vlezam sam skoro ne me ni zabelezuvaat


Постирано од: *DrEaMeR*
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 01:30
Потребно е време за да се воочат и сфатат многу работи!
Дали умее да те сака? И колку те цени? и уште мн. други


-------------
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!


Постирано од: SABINA
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 14:37
LOLako mislis deka ne ja saka ili pa toj ti dava povod da go sakas slobodno napravi problemi vo nivnata vrska zasto ako toj ne misli za nea pa sto ti ke mislis
ako go sakas premnogu BORI SE ZA NEGO
pa ke vidis dali vredi ili ne TongueTongue


-------------
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 14:49
Originally posted by SABINA SABINA напиша:

LOLako mislis deka ne ja saka ili pa toj ti dava povod da go sakas slobodno napravi problemi vo nivnata vrska zasto ako toj ne misli za nea pa sto ti ke mislis
ako go sakas premnogu BORI SE ZA NEGO
pa ke vidis dali vredi ili ne TongueTongue
dali voopsto i dava povod, od kade znae taa deka toj e iskren so nea dokolku veke dava povod i so koe pravo da napravi problemi vo vrskata.dali ne e podlo nekoj da sedi na dva stola ( ako veke toj e podlec)i da si igra so cuvstvata na ednata a da ne saka da ja izgubi drugata.
sovetot na Evangelos bese najdobar za male4ka.se drugo e gola voda
 


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 14:59

Твојата среќа не треба да ја градиш на туѓа несреќа...



-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:06
abe....ja ne im se mesam vo vrskata...naprotiv stojam na strana...ama on mi re4e deka ke raskinel so nea za da bide so mene.E sea kaj mi e nezgodno neznam ni dali da mu veruvam....ConfusedOuch


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: sandrica
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:13

Pa ako toj te saka i navistina raskine so nea ne ja otfrlaj srekata.



-------------
Just love


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:23
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

abe....ja ne im se mesam vo vrskata...naprotiv stojam na strana...ama on mi re4e deka ke raskinel so nea za da bide so mene.E sea kaj mi e nezgodno neznam ni dali da mu veruvam....ConfusedOuch
uff tesko ova, mislam deka samo ke si poigra so tebe, ako sakal da  e so tebe do sega ke imal rascisteno so nejze.mislam deka deckovo ne e seriozen.ne znam moz gresam, od strana e lesno da se kaze no sepak sama ja gledas celata situacija kakva e, ti si taa koja treba da odlucis odis napred ili ke se nadevas i ke cekas nesto sto sega ne moze da e tvoe, a ke ja propustis nekoj koj e tvoja sreka.izborot na kraj e tvoj.

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:29
Znam izborot e moj i zatoa mi paga uste potesko..........a ne sakam da go napinjam da raskine so nea.....zaso mi e mnogu glupo i sellja4kiOuch


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:31
a ti da si nejzino mesto da ti raskine za da odi so druga, a plus toa cim taka raskinuva mozda i tebe posle ke ti se sluci toa.....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: sandrica
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:39
Pa ako ne ja saka nea togas s podobro za nea,barem da ne ja laze.
Ti ne si nisto kriva ako vie dvajca se sakate.
Samo ti pokazuva li deka te saka ili samo ti vrti prikaski?


-------------
Just love


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:43
za pichka dosta prikazni vrteme........

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 15:55
Abe pa.......da mi pokazuva deka me saka........i zatoa mi re4e so toa so ke raskine so nea ke bide use eden dokaz za negovata ljubov kon mene.Ama mene pak mi e nezgodno....poso svarno ako go naprai toa na nea...moze i eden den so mene da go napravi istotoConfusedOuch

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: sandrica
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 16:14
Vo ljubovta ako ne rizikuvas nisto-rizikuvas se.

-------------
Just love


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 02:33
KAZI MU SRCE STOJ....NE TAMU...Tongue

-------------


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 03:16
NE GO SAKAJ!!!

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 11:00
toa sto i go pravi na segasnata devojka so tebe ke ti sleduva i tebe so nekoja druga , razbiras 

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 13:44
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Abe pa.......da mi pokazuva deka me saka........i zatoa mi re4e so toa so ke raskine so nea ke bide use eden dokaz za negovata ljubov kon mene.Ama mene pak mi e nezgodno....poso svarno ako go naprai toa na nea...moze i eden den so mene da go napravi istotoConfusedOuch
bez da vlezes vo vrska so nego ne znaes kako ke se odviva vasata ljubov.moze da ti go napravi istoto , a moze i ne.a moze i noviot decko nekoj sosem drug da se ponasa nonsalantno so tebe.koga nema ljubov togas sekoj na nekoj nacin e surov kon drugiot.

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 13.Јуни.2007 во 14:49
Originally posted by sandrica sandrica напиша:

Vo ljubovta ako ne rizikuvas nisto-rizikuvas se.
 
tocno e ova no ponekogas mozes mnogu da izgubis ako
rizikuvas, toa ti e noz so dve ostrici


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 15.Јуни.2007 во 22:49
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Abe pa.......da mi pokazuva deka me saka........i zatoa mi re4e so toa so ke raskine so nea ke bide use eden dokaz za negovata ljubov kon mene.Ama mene pak mi e nezgodno....poso svarno ako go naprai toa na nea...moze i eden den so mene da go napravi istotoConfusedOuch
 
Малечка, такви љубовни докази (еден ден ќе раскинам со девојката за да ти докажам дека те сакам) успеваат само во шпанските серии, кои меѓу другото се наречени и САПУНСКИ серии затоа што прилегаат на еден балон од сапуница, кој се дуе, се дуе (со романтика, со илузорна љубов, со магични коинциденции итн) и наеднаш пука и од него ни трага!
Ако тој тебе навистина те сака, со неа ќе прекинел уште во истиот момент кога дознал дека направил погрешен избор, а не да си подигрува со нејзиното срце и да и дава лажни надежи и сл.
 
Друго, немој да се преимпресионираш ако еден ден они раскинат (од било која причина - да речеме некој на некого здосадил) и потоа он во стилот на Ранду или Фернандо Хозе (Smile) ти рече: "љубов моја, и го скршив срцето на бившата и со парчињата правам темел за нашата нова врска, а тебе ти ветувам вечна љубов! "
 
Малечка, знам дека си малечка, но научи уште од сега да учиш од туѓи искуства и туѓи грешки. Вистина е дека најдобро учиме од своите грешки, но мудриот учи од туѓите.
 
Дури би ти препорачал, доколку он раскине со таа, ти да не избрзуваш да влеташ со него во врска, туку да почекаш работите да се призејмат, емоциите да се избалансираат, особено меѓу нив двајца, а и меѓу тебе и него. Ова ти го предложувам за да не те шокира една типична изјава во такви ситуации "срц, јас тебе многу те сакам, ама знаеш како е, она многу плачеше и немав срце а да не се смирам со неа Smile"
 
 
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Znam izborot e moj i zatoa mi paga uste potesko..........a ne sakam da go napinjam da raskine so nea.....zaso mi e mnogu glupo i sellja4kiOuch
 
Малечка, сега ќе ти поставам едно дирекно прашање:
Дали ти навистина копнееш по добар совет за да донесеш добар избор, или пак, имаш веќе донесено избор, а од нас бараш подршка (тапкање по рамо) за твојот избор?
 
Немој да ме сватиш погрешно со прашањево затоа што тоа на сите многу често ни се случува, некоја грешна страст да не води во една насока, а разумот да ни покажува во спротивна насока, и кога совеста ќе не буцка, ние обично бараме мнозинство на подржувачи кои ќе ни ја замолкнат совеста и ќе ни го одобруваат веќе донесениот избор.
Поздрав!
 


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: sweet angel
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 00:14
Vo ovoj slucaj potrebna e definicija deka ljubovta e slepa i za nea nema ama bas nikakvi granici.Potrebna e sloboda a ne okovuvanje na svoite zelbi,zelbite na dusata. 

-------------


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 01:12


[/QUOTE]
 
Малечка, сега ќе ти поставам едно дирекно прашање:
Дали ти навистина копнееш по добар совет за да донесеш добар избор, или пак, имаш веќе донесено избор, а од нас бараш подршка (тапкање по рамо) за твојот избор?
 
Немој да ме сватиш погрешно со прашањево затоа што тоа на сите многу често ни се случува, некоја грешна страст да не води во една насока, а разумот да ни покажува во спротивна насока, и кога совеста ќе не буцка, ние обично бараме мнозинство на подржувачи кои ќе ни ја замолкнат совеста и ќе ни го одобруваат веќе донесениот избор.
Поздрав!
 
[/QUOTE]Da da jas seuste go baram resenieto so pomos na vasite soveti zasto svarno neznam so da pravam i zatoa ve zamoliv vas za sovet


-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 01:14
A ina4e da denes mi kaza deka raskinal so zenskata i ne se sekiraj ke se vodam spored tvojot sovet i ke po4ekam da se stabilizira se pa potoa da razmisluvam za vrskaWink

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 00:11
Luge gotovo e seTongueKone4no mi se razjasnija mnogu misli i prasanja koi mi bea uvrteni vo glavataBig%20smileSo tipot shto vi go zborev ostanavme samo drugari zatoa shto vo meguvreme se pojavi li4nosta koja mi beshe najpotrebna i mi ja pruzi ljubovta za koja kopneev.Sega ideme veke dve nedeli se sakame i mnogu sum sreknaTongueFala vi na site za vash*te soveti se nadevam deka ja napraiv vistinskata odluka

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 00:30
КАКО СИ ГО ЗАСАКАЛ, ТАКА ЌЕ ГО ОТСАКАШ.

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: shedow
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 00:33
vremeto leci seTongue

-------------
poglednigo svetot poubavo ke najdes prijatno mesto za ziveenje i za tebe


Постирано од: vladolik
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 01:22
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

So da pravam?Pomagajte lugeCry
 
немој да се мешаш тоа е дефинитивно,замисли како би ти било тебе во таква врска некој да ти се умеша....лошо нели Shocked


-------------
Do nOT TyPE liKe ThIs... iT maKeS yOu LoOK REt@rdEd


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 01:57
Продолжуваш да ја сакаш, а таа продолжува со врската.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Joshua_Tree
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 14:54
A koj toa da vidam jas saka tujg zneac na svoja niva a??Abre aman se od zapad so e najloso zedovme,a za rabota ne ni se slusa...hahahahaha!!!


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 17:21
Originally posted by male4ka male4ka напиша:

Luge gotovo e seTongueKone4no mi se razjasnija mnogu misli i prasanja koi mi bea uvrteni vo glavataBig%20smileSo tipot shto vi go zborev ostanavme samo drugari zatoa shto vo meguvreme se pojavi li4nosta koja mi beshe najpotrebna i mi ja pruzi ljubovta za koja kopneev.Sega ideme veke dve nedeli se sakame i mnogu sum sreknaTongueFala vi na site za vash*te soveti se nadevam deka ja napraiv vistinskata odluka
 
Искрено се надевам дека мислите и прашањата ти се разјаснија на база на нашите совети, а не поради тоа што се појавил некој нов "супермен" во твојот живот, бидејќи доколку е така, проблемот не ти е решен, туку само преместен и одложен.
 
Ти посакувам се најубаво во твојата нова врска. Немој да леташ во обалци, затоа што живееш на земјата. Успешна врска не се изградува преку ноќ, потребно е да се инвестира во неа, доверба, жртвување, простување, искреност, советување итн.
Поздрав!
 


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: Gideon
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 18:07
 I jas i bev na edna ednas eden superman(aman ona go imase Batman togas) i ja odensov duri do vselenata....A izgleda ona go sakase  Batman ili ...Pointresen i bil zasto ona sakala temni momci pa i so nego bese a isto vremeno i so mene, arno ama superman e sekogas po jak od Betmena...Pa tak so Betmen se stase po temnite ulici a so Supermen vo dalecinite na kosmosot...E ama ona ne mozese da odluci dali so Supermen ili Betmen treba da prodolzi...pa na kraj otide so Hulk!Ama vikaat deka i toa ne e konecno...se slusa pak bila so Betmena a povremeno se gleda so Supermena..Eh sto prai ljubovta.... A ona bese...

-------------
In God we Trust!
God Bless our Land!


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 18:12
Originally posted by Gideon Gideon напиша:

 I jas i bev na edna ednas eden superman(aman ona go imase Batman togas) i ja odensov duri do vselenata....A izgleda ona go sakase  Batman ili ...Pointresen i bil zasto ona sakala temni momci pa i so nego bese a isto vremeno i so mene, arno ama superman e sekogas po jak od Betmena...Pa tak so Betmen se stase po temnite ulici a so Supermen vo dalecinite na kosmosot...E ama ona ne mozese da odluci dali so Supermen ili Betmen treba da prodolzi...pa na kraj otide so Hulk!Ama vikaat deka i toa ne e konecno...se slusa pak bila so Betmena a povremeno se gleda so Supermena..Eh sto prai ljubovta.... A ona bese...

жената мачка?
 CAT WOMAN? LOL


-------------


Постирано од: Gideon
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 22:41
ne be ona..bese taa zenskata kako se vikase...Hm... ne mi teknuva...


-------------
In God we Trust!
God Bless our Land!


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 21:54
go4e te sakam

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 21:55
и ја тој шо го сакам е женет али јбг голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:08


-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:08
PA OTKACI GO BE MILA


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:09
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

и ја тој шо го сакам е женет али јбг голема%20насмевка


Негледам тука проблем

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:09
изненадувањеизненадувањеизненадување
изненадување

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:09
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

и ја тој шо го сакам е женет али јбг голема%20насмевка


Негледам тука проблем


Јас гледам...изненадување


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:11
и ја гледам голема%20насмевка огромен голема%20насмевка ама не се замарам голема%20насмевка нека не ме сака ја го сакам за двајца голема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:12
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

и ја гледам голема%20насмевка огромен голема%20насмевка ама не се замарам голема%20насмевка нека не ме сака ја го сакам за двајца голема%20насмевкаголема%20насмевка

Значи,доцна е...веќе си си го направила проблемотнамигнување


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:15
e ne mozam da go otkacam koga go sakam


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:15
епа ја можам голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка сакаш у место тебе?

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:17
pa ne e vo brak ima samo zenska a so da napravam za da ja trgnam nea da ja ubijam hahah


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:18
a do koska ne veruvam taa mu sega nova zenska ne veruvam ama jas poveke go sakam


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:20
Еве вака сеа ке ви каже нешто дада Блу.
Еднаш у живот сакав до коска. После таа љубов болна легнав шо се вика.
Затоа сеа 16 очи отворам и од тогаш колку и да сакам некого знам дека се поминува-па и љубовта. Чим таа љубов можев да ја заборавам-се друго и секој друг е мачкина кашлица. Секое чудо за три дена.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:22
Јас со сигурност тврдам дека љубовта е минлива како секоја зависност.
И дека е само илузија и адикција предизвикана од процесите во нашиот мозок.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:23
токму така зајди сонце
еве малечка чуј ја песнава и после неа ке виш дека нема да го сакашголема%20насмевка

http://www.youtube.com/watch?v=exzqbr01yf0 - http://www.youtube.com/watch?v=exzqbr01yf0

дефинитивно ке го сакаш ерик клаптон тогаш голема%20насмевка



-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:23
dada blu i jas sakav eden ama go zaboraviv ama za toa mi trebase vreme i toa 5 god a ja ne planiram da cekam pa tolku vreme za ovoj sega so go sakam


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:25
еееееееее и ја тој шо го акав ме побара за жена..... наводно мажечка на пролет. ама џабе е се коа еднаш нешо со цело срце си го сакал а потоа некој го скршил....џабе е веке

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:31
Вака малечка...собери храброст ако знаеш кај излага или сл.
Излези и ти таму земи микрофонот или викни на глас да пееш ова..
http://www.youtube.com/watch?v=LoTdmbNNEz0&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=LoTdmbNNEz0&feature=related


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:33
hahah znam kako ne ama da peam jas za nego pred site nema moze nasamo da mu ispeam


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:34
Originally posted by sanjago4e sanjago4e напиша:

hahah znam kako ne ama da peam jas za nego pred site nema moze nasamo da mu ispeam
чоече ја пред цела маракана пеев изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување и те како ке пееш ако го сакаш задоволство


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:45
da ke bidam nezna ama ako toj ja odbere nea i togas i na nego treba eden mikrofon da mu udram


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:48
e moze da me odbie ako ja saka ne poveke od mene


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:50
Originally posted by sanjago4e sanjago4e напиша:

e moze da me odbie ako ja saka ne poveke od mene
немал време да ја засака кој знае колку и сама кажа мала трепкање ајде уклучи малце сексапилот и тргнувај да го ќариш. следен пат ко ке те видам овде ако не си го ќарила имаш бан од мене 2 дена голема%20насмевка (се зезам)


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:51
Originally posted by sanjago4e sanjago4e напиша:

e moze da me odbie ako ja saka ne poveke od mene


Самоубиствен став.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:54
a sigurna sum deka ne ja saka oti mu e nova zatoa a taa ne e tuka se gledaat na eden mesec


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:55
епа????????? дур таа не е тука шо му чекаш...леле мала да бев на твое место сеа ке му играв на шанк 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: sanjago4e
Датум на внесување: 23.Јануари.2009 во 22:57
haha a ne i bez igranje ke bide moj nema potreba od takvi raboti.A ona kaj saka neka bide ne me interesira veke


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 23.Февруари.2009 во 17:49
toa sto toj e vo vrska ne ti sprecuva da go sakas,
duri mozes da go sakas posilno od drugata


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 23.Февруари.2009 во 17:51
А кој сака луѓе без врска ?

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk