IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Јасновидост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јасновидост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 15:21
јас може да се рече дека сум ви експерт за дежа ву.едно, две, само добивам по некое дежа ву.и тоа за разни неповрзани работи.и ми текна да си ги запишам, па у слободно време малце да ги анализирам и да видам што значат, ама тоа слободно време сеуште не дошло...
инаку, мислам дека имам она што фјоре го напишала како јасновидност преку чувство, само што јас не би го нарекла јасновидност.во одреден момент, ми текнува дека другарка ми е нерасположена, и кога ќе и се јавам, или кога ќе се видиме и ќе ја прашам како е веднаш се потврдува мојата претпоставка...
соновите од време на време ми се исполнуваат.така пред некој ден сонував дека сум видела напишано 1:1.поминав пола ден на нет, барајќи што значи ова, за на крај да сфатам дека истиот ден утакмица што се одржа од светско заврши 1:1...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2010 во 21:14
Ne mozham da najdam posoodvetna tema, pa zatoa pishuvam tuka.

Eve shto mi se sluchi denovive...

Kako shto znaete, imashe Svetsko Prvenstvo vo futbal, pa povekjeto lugje go prata osven, sa rabira, mene...

I dva - tri dena pred polufinalniot naptrevar megju Germanija i Urugvaj (za koj nishto ne znaev) zhena mi mu se javi na najziniot tatko vo Makedonija da go prasha kako e so zdravjeto, shto pravi i t.n. Vo razgovorot, toj kako star fudbaler, ja prasha zhena mi dali go prati prvenstvoto, a ona mu odgovori deka ne sme vo tek so rabotite i bi ja interesiralo da doznae koj stanal prvak.

Tatko i veli deka za prvak kje igraat Holandija i Shpanija, a deka Germanija e treta bidejki go pobedila Urugvaj so 3:2.

Po telefonskiot razgovor, zheni mi mi kazha deka Germanija e treta so pobeda nad Urugvaj so 3:2 i ako sakam mozham da go gledam finalniot natprevar koj se igra za dva dena.

OK, si velam jas, ako ne drugo kje go gledam najvazhniot natprevar.

Posle dva dena odam preku kanalite za da go najdam natprevarot i gledam deka se odviva onoj megju Germanija i Urugvaj i deka edniot vodi 1:0. Hmmmm... si mislam, ovde davaat repriza na ovoj natprevar kako predigra na finalniot. Vrtam na drug kanal, koga i tamu igraat Germanija i Urugvaj i stoi istiot rezultat od 1:0.

Tuuuu... kaj se pogodi dva kanali da davaat repriza na ist natprevar, neshto shto skoro nikogash ne se sluchuvalo do sega? Malu mi beshe neobichno i chudno, ama si velam, nema poenta da gledam koga znam deka Germanija pobedila so 3:2. Ajde, kje go gledam finalniot natprevar koj sigurno kje bide podocna.

Malu podocna na vesti slusham kako voditelot veli deka denes Germanija go pobedila Urugvaj so 3:2 i taka go osvoila tretoto mesto!

Gledam jas vo ekranot i ne mozham da veruvam... kako da sum vo Twilight Zone. Ja vikam zhena mi i ja prashuvam, neli tatko ti pred dva dena ti reche deka Germanija go osvoila tretoto mesto pobeduvajki go Urugvaj so 3:2 ? Taa mi odgovara - taka mi reche toj.

- Kako mozhel taka da ti kazhe, kako mozhel da znae koj pobedil, pa zgora na toa i da go znae rezultatot, koga natprevarot zavrshi tokmu sega ??? - ja prashav zachudeno.

- Shto znam jas, ti prenesov shto mi kazha toj - krena ramenici zachudeno gledajki vo ekranot.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 00:12
Абе да не касни broadcastingot кај што живееш ? xD
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 00:22
Prenosot e sekogash vo zhivo... i se raboti za dva dena razlika!

Mi se imaat slucheno nekolku chudni raboti vo hivotot, za koi sum pishuval tuka, ama vakvo neshto do sega ne mi se sluchilo nikogash!

Ova ne e deja vu, nitu prekognacija, tuku prelapnuvanje na vremeto od period od 2 dena.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 00:46
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Prenosot e sekogash vo zhivo... i se raboti za dva dena razlika!

Mi se imaat slucheno nekolku chudni raboti vo hivotot, za koi sum pishuval tuka, ama vakvo neshto do sega ne mi se sluchilo nikogash!

Ova ne e deja vu, nitu prekognacija, tuku prelapnuvanje na vremeto od period od 2 dena.



Na koj datum ti go kaza dedo ti rezultatot? Moze li da se setis ?
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 01:04
Beshe okolu dva dena pred da se igra polufinalniot natprevar. Ne obrnav vnimanie bidejki ne me interesirashe mnogu. No go zapomnav rezultatot i protivnikot.

Da ne bila prethodniot natprevar dobien od germancite isto taka so 3:2 ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 03:02
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Beshe okolu dva dena pred da se igra polufinalniot natprevar. Ne obrnav vnimanie bidejki ne me interesirashe mnogu. No go zapomnav rezultatot i protivnikot.

Da ne bila prethodniot natprevar dobien od germancite isto taka so 3:2 ?



Ne igrala Germanija 3:2 na ova Svetsko so nikogo, osven so Urugvaj za 3-to mesto.

 Zatoa ti rekov  da se setis tocno na datumot na razgovorot so dedo ti, toa bese pred nekolku dena . Probaj da se setis, bas me interesira .


Изменето од KINGDAVID - 13.Јули.2010 во 03:03
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 03:33
Nema shto da se sekjavam. Zhena mi go kazha rezultatot ushte dva dena pred da igraat ovie timovi. Jas go znaev ishodot na igrata predvremeno i ochekuvav da go gledam finalniot natprevar koga go vkluchiv televizorot.

Koga togash frliv pogled na igrata, toa beshe vo zhivo i rezultatot vestite go objavija kako novost. Ako natprevarot beshe so zadocnuvanje od dva dena, shto ne e mozhno bidejki s'e se prenesuvashe vo zhivo, na vestite nemashe da go objavat taka.

Ajde jas da sum se isprevrtel, ama televizijskite stanici da se ispomeshale isto taka??? Site istovremeno da davaat repriza i site vesti da go objavat rezultatot kako posledna novost???

I ajde, jas da sum sonuval i dva dena da mi se prichinuvala celava rabota, ama i zhena mi da go dozhivee istoto???






Изменето од Messenger - 13.Јули.2010 во 03:38
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 21:59
Тема: Јасновидост...

ne... c.
Ne dofrlam, iam miopija...
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 14:33
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Nema shto da se sekjavam. Zhena mi go kazha rezultatot ushte dva dena pred da igraat ovie timovi. Jas go znaev ishodot na igrata predvremeno i ochekuvav da go gledam finalniot natprevar koga go vkluchiv televizorot.

Koga togash frliv pogled na igrata, toa beshe vo zhivo i rezultatot vestite go objavija kako novost. Ako natprevarot beshe so zadocnuvanje od dva dena, shto ne e mozhno bidejki s'e se prenesuvashe vo zhivo, na vestite nemashe da go objavat taka.

Ajde jas da sum se isprevrtel, ama televizijskite stanici da se ispomeshale isto taka??? Site istovremeno da davaat repriza i site vesti da go objavat rezultatot kako posledna novost???

I ajde, jas da sum sonuval i dva dena da mi se prichinuvala celava rabota, ama i zhena mi da go dozhivee istoto???





а човекот да не испомешал нешто?да не ти кажал резултат од друга утакмица, наместо полуфиналната?
можеби е и видовит, ништо чудно, мене толку чудни ствари ми се случуваат во последно време, што би поверувала и во такво нешто...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 15:26
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Beshe okolu dva dena pred da se igra polufinalniot natprevar. Ne obrnav vnimanie bidejki ne me interesirashe mnogu. No go zapomnav rezultatot i protivnikot.

Da ne bila prethodniot natprevar dobien od germancite isto taka so 3:2 ?
 
Messi proveri  Светско Првенство-Идивиди Кладилница da vidis kolku 'vidoviti' forumdzii imase vo tekot na prvenstvoto....да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 17:34
izgleda deka i jas sum jasnoviden,...изненадување

...odamna mi e se jasno...tuka
...vo zemjava mislam !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 22:37
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Nema shto da se sekjavam. Zhena mi go kazha rezultatot ushte dva dena pred da igraat ovie timovi. Jas go znaev ishodot na igrata predvremeno i ochekuvav da go gledam finalniot natprevar koga go vkluchiv televizorot.

Koga togash frliv pogled na igrata, toa beshe vo zhivo i rezultatot vestite go objavija kako novost. Ako natprevarot beshe so zadocnuvanje od dva dena, shto ne e mozhno bidejki s'e se prenesuvashe vo zhivo, na vestite nemashe da go objavat taka.

Ajde jas da sum se isprevrtel, ama televizijskite stanici da se ispomeshale isto taka??? Site istovremeno da davaat repriza i site vesti da go objavat rezultatot kako posledna novost???

I ajde, jas da sum sonuval i dva dena da mi se prichinuvala celava rabota, ama i zhena mi da go dozhivee istoto???





а човекот да не испомешал нешто?да не ти кажал резултат од друга утакмица, наместо полуфиналната?
можеби е и видовит, ништо чудно, мене толку чудни ствари ми се случуваат во последно време, што би поверувала и во такво нешто...



Chovekov reche deka "za prvak kje igraat Holandija i Shpanija, a Germanija e treta bidejki go pobedi Urugvaj so 3:2". Ova go kazha dva dena pred da bide odigran toj natprevar.



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 13:38
sum videla pred mene licno slucaj....i veruvam vo toa...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.