IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Тепачки помеѓу учениците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тепачки помеѓу учениците

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 11:15
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Тепачките се секојдневие.
А веќе ептен е во мода и женски да се тепаат, да се кубат и клоцаат де за машки, де дека ја нарекла кучка или дека едноставно и сметала цурата на типкава.  Жал ми е за тие девојки. Да, јас имам еднаш подтепнато девојче од соседното одделение, ама си заслужи, бре. Од време на време ќе ме мавнеше со рамото, потсопнеше, закачнеше... ми зовре веќе и фино лепо ја прашав што е работата и она ми рече ќе видиш после часови. Последен час имав физичко, а и целата уморна (нормално) па не ми ни беше до карање, не па до тепање. Прва почна и ми мавна шамар. И тука проработе одбранбрениот тигарски механизам кај мене голема%20насмевка и ја истепав, пошто прво поголема сум од неа, а второ физички појака. Ја иснатепав убаво, машки што се вика, секако надвор од школо и после нејќеше во очи да ме погледне. Не сум човек што лесно избувнува, се справувам со нервозата, ама кога некој ги претерува сите граници...


браво тиги, за разлика од тебе јас не можам да се справам со нервозата просто ме обзема бес ако сум премногу изнервиран(понеделникот еден на физичко ме изнервира толку многу што ко се пресоблеквеше го напрајв лом во рамената го турив).
тепачки за чудо некое во школоно кај шо сум нема многу(ретки се ептен).
ама деновиве еден ресенчанец ми се прави важен(еднаш јадеше бокс в муцки од мене)па ќе треба да го тепам пак.
инаку тиги чудо некое е шо можеш да се справиш со нервозата.
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:18
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Тепачките се секојдневие.
А веќе ептен е во мода и женски да се тепаат, да се кубат и клоцаат де за машки, де дека ја нарекла кучка или дека едноставно и сметала цурата на типкава.  Жал ми е за тие девојки. Да, јас имам еднаш подтепнато девојче од соседното одделение, ама си заслужи, бре. Од време на време ќе ме мавнеше со рамото, потсопнеше, закачнеше... ми зовре веќе и фино лепо ја прашав што е работата и она ми рече ќе видиш после часови. Последен час имав физичко, а и целата уморна (нормално) па не ми ни беше до карање, не па до тепање. Прва почна и ми мавна шамар. И тука проработе одбранбрениот тигарски механизам кај мене голема%20насмевка и ја истепав, пошто прво поголема сум од неа, а второ физички појака. Ја иснатепав убаво, машки што се вика, секако надвор од школо и после нејќеше во очи да ме погледне. Не сум човек што лесно избувнува, се справувам со нервозата, ама кога некој ги претерува сите граници...


браво тиги, за разлика од тебе јас не можам да се справам со нервозата просто ме обзема бес ако сум премногу изнервиран(понеделникот еден на физичко ме изнервира толку многу што ко се пресоблеквеше го напрајв лом во рамената го турив).
тепачки за чудо некое во школоно кај шо сум нема многу(ретки се ептен).
ама деновиве еден ресенчанец ми се прави важен(еднаш јадеше бокс в муцки од мене)па ќе треба да го тепам пак.
инаку тиги чудо некое е шо можеш да се справиш со нервозата.

Не е никакво чудо... тоа си е до човекот. голема%20насмевка
Мислам треба малце и да се исконтролираш...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:20
Originally posted by Џо Џо напиша:

Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Тепачките се секојдневие.
А веќе ептен е во мода и женски да се тепаат, да се кубат и клоцаат де за машки, де дека ја нарекла кучка или дека едноставно и сметала цурата на типкава.  Жал ми е за тие девојки. Да, јас имам еднаш подтепнато девојче од соседното одделение, ама си заслужи, бре. Од време на време ќе ме мавнеше со рамото, потсопнеше, закачнеше... ми зовре веќе и фино лепо ја прашав што е работата и она ми рече ќе видиш после часови. Последен час имав физичко, а и целата уморна (нормално) па не ми ни беше до карање, не па до тепање. Прва почна и ми мавна шамар. И тука проработе одбранбрениот тигарски механизам кај мене голема%20насмевка и ја истепав, пошто прво поголема сум од неа, а второ физички појака. Ја иснатепав убаво, машки што се вика, секако надвор од школо и после нејќеше во очи да ме погледне. Не сум човек што лесно избувнува, се справувам со нервозата, ама кога некој ги претерува сите граници...


Јој....голема%20насмевкацрвенеење

ние имаме традиција . . .
т.е. они имаат...
секоја година уште од 5то одделение , ќе се соберат идиотите , и ќе ми се прикрадат од позади , и се обидуваат да ми направат ‘шутка‘ и да ме  стават на земја...
еми...од 7-8 обиди , само 1 успеаја...изненадување
повеќе пати паѓат они него ја...
и секоја година , им викам , немојте , изгледате ко идиоти...
а обезбедувањето...па ништо не прави...
годинава во самоодбрана ќе скршев кичма на еден , овој само стоеше и ништо , па зашто е платен он???збунетостзбунетостзбунетост

Осмо одделение се луѓето?

А за обезбедувањата, боље тоа, него да се прави даса и главен и одговорен во цело школо и да се замислува дека сите се под негова капа. каубој
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:31
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Originally posted by Џо Џо напиша:

Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Тепачките се секојдневие.
А веќе ептен е во мода и женски да се тепаат, да се кубат и клоцаат де за машки, де дека ја нарекла кучка или дека едноставно и сметала цурата на типкава.  Жал ми е за тие девојки. Да, јас имам еднаш подтепнато девојче од соседното одделение, ама си заслужи, бре. Од време на време ќе ме мавнеше со рамото, потсопнеше, закачнеше... ми зовре веќе и фино лепо ја прашав што е работата и она ми рече ќе видиш после часови. Последен час имав физичко, а и целата уморна (нормално) па не ми ни беше до карање, не па до тепање. Прва почна и ми мавна шамар. И тука проработе одбранбрениот тигарски механизам кај мене голема%20насмевка и ја истепав, пошто прво поголема сум од неа, а второ физички појака. Ја иснатепав убаво, машки што се вика, секако надвор од школо и после нејќеше во очи да ме погледне. Не сум човек што лесно избувнува, се справувам со нервозата, ама кога некој ги претерува сите граници...


Јој....голема%20насмевкацрвенеење

ние имаме традиција . . .
т.е. они имаат...
секоја година уште од 5то одделение , ќе се соберат идиотите , и ќе ми се прикрадат од позади , и се обидуваат да ми направат ‘шутка‘ и да ме  стават на земја...
еми...од 7-8 обиди , само 1 успеаја...изненадување
повеќе пати паѓат они него ја...
и секоја година , им викам , немојте , изгледате ко идиоти...
а обезбедувањето...па ништо не прави...
годинава во самоодбрана ќе скршев кичма на еден , овој само стоеше и ништо , па зашто е платен он???збунетостзбунетостзбунетост

Осмо одделение се луѓето?

А за обезбедувањата, боље тоа, него да се прави даса и главен и одговорен во цело школо и да се замислува дека сите се под негова капа. каубој



па годинава се осмо...чим со мене учат...

а обезбедувањето исто работи како и порано кога имавме дежурни ученици на влез...

мада овој по математика стариов , кога ќе пушти глас сите бегаат...

Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:35
А од планина се симнати или така нешто?
Осмо одд. да си а така да се понашаш... треба или да си неизживеан сељак (не сум надувана само кажувам голема%20насмевка) ,да имаш моноголоиден идиотизам (знам дете со оваа болест што им прави така на другарките на комшиката) или евентуално да си глуп. Нема друго тоа е. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 17:48
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

А од планина се симнати или така нешто?
Осмо одд. да си а така да се понашаш... треба или да си неизживеан сељак (не сум надувана само кажувам голема%20насмевка) ,да имаш моноголоиден идиотизам (знам дете со оваа болест што им прави така на другарките на комшиката) или евентуално да си глуп. Нема друго тоа е. голема%20насмевка


комбинација од трите + пубертет...

God Save Us All...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 01:35
neka se tepaat, taka rastat decat
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 12:48
Originally posted by Mramoren Mramoren напиша:

neka se tepaat, taka rastat decat

За растење сите ќе пораснат, ама во ШТО ќе пораснат е муабетот. намигнување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2010 во 00:59
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Originally posted by Mramoren Mramoren напиша:

neka se tepaat, taka rastat decat

За растење сите ќе пораснат, ама во ШТО ќе пораснат е муабетот. намигнување


kao vo sto...vo boraci i bokseri
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2010 во 02:47
Признавам јас се тепав,и тоа само со машки
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
nena_princess Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena_princess Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2010 во 23:02
Чекајте чекајте а за што го праќате вие вашето дете на училиште да се прошета, да се истепа и да се врати ??? Или да научи нешш да се образува и воспитува хХх

Изменето од nena_princess - 14.Мај.2010 во 23:03
Секогаш бори се за она што го Сакаш и верувај ќе успееш ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2011 во 08:30
Originally posted by Mramoren Mramoren напиша:

neka se tepaat, taka rastat decat

И додека ги оставивме да се тепаат оти така растат-тие почнаа да се колат, па изгледа дека некој не дај боже ќе нема прилика ни да порасне.
За една година од тепање дојдовме до прободување, упаѓање во училишта и мавање на се пред себе. Ако не преземеме нешто очигледно е дека за една година не дај боже ќе броиме ранети и мртви ама од огнено оружје.
Ги читам решенијата кои се донесени-

******
- Ќе ги преземеме сите мерки и ние како град и државните институции и училиштата, агенциите за обезбедување за да се спречи внесување на предмети во училиштата кои можат да ја загрозат безбедноста - вели градоначалникот Коце Трајановски.
****

За состојбата во средните училишта расправаше и Државниот совет за превенција на малолетничка деликвенција. Деновиве нивни претставници во соработка со полицијата ќе ги посетат училиштата.

Бараат поголема ангажираност на психолозите и педагозите, внимание од родителите и предупредување до медиумите за содржините кои ги емитуваат. Открија дека ниту една општина не формирала совет за превенција на деликвенцијата
*****
 Негде прочитав дека класните ќе дежураат и во дворовите. Во ред, но кога видовме како на час, во фискултурна сала е прободен 30 годишен професор кој се обиде да ги одвои и да си ги заштити -одбрани своите ученици, се прашувам како тоа ќе го направи на пр. трудна класна, класна на 63 години?збунетост
Или ќе мора грбот да го подметнат “арсланите-професори“, па ако нешто им се случи-на семејствата ќе им изразиме сочуствотага
Факт е дека се ова се прават обиди но МОРА еднаш да се пресече.
Време е веднаш да профункционира предлогот на министерот Тодоров за советодавната служба и тоа сериозно- (по примерот кој го објасни Меси во подфорумот Политика) и за ригорозни казни за родителите, но и за службите кои тоа нема да го спроведат.
Ако се остане на обиди- се плашам дека инцидентите ќе се симнуваат се подолу и подолу бидејки и основното не е имуно од вакви појави.тага
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2011 во 12:40
Не е да тролам или да јадам тоа што не треба, ама вака реално, такви “крвави“ тепачки... Ко во хемиско, медицина, АСУЦ, Коце Металец... се предизвикани од шип... албанци де. И се предизвикани главно поради провокации од албанците, или барем така е во медицина...

Пред некој ден, на професорка по историја и џапнаа сребрен саат од рака.

Ај најди им НЗС.

Изменето од Tiggy Vicious - 05.Февруари.2011 во 12:41
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2011 во 19:39
Абе aмaн децa се тепaле големa рaботa, само да не користат предмети, оружје.
А тие албанците во Скопје изгледа не се убо тепани, оти не прат во Битола такви работи ?Има машки деца во Скопје или послабо ?

Изменето од Ninja 35 - 12.Февруари.2011 во 21:51
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.