IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Дали албанците да учат македонски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали албанците да учат македонски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 16:07
 
Така е. Што има тоа да се дискутира?
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 16:08
se sl*gam so medvedov pogore
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 23:28
A sto ima loso ako se uci Makedonski jazik.


Angliskiot ne im smeta a makedonskiot im smeta
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 00:08

Не ги жртвувајте децата 

 
Рационално согледување на проблемот од Филип Петровски
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 01:24
не знам до кога вака ќе се влачкаат работите за глупости, македонскиот јазик е службен за оваа држава, и мора да се учи доколку некој намерава да живее тука, без разлика на каков начин, тука нема ништо дискриминаторско, националистичко или нелогично, така е во секоја земја во светот
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:54
Треба да биди застапен со помалце часови одколку албанскиот... сепак тој е нивни јазик, но треба да го знаат и јазикот на „домородците“ за да можиме да комуницираменамигнување
Кон врв
zmaj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 23:48
Не мора да учат ,така и така немаме ништо заедничко,па нема што да си кажеме
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 23:51
Па еве државата се трудиме да биде заедничка.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 01:17
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Треба да биди застапен со помалце часови одколку албанскиот... сепак тој е нивни јазик, но треба да го знаат и јазикот на „домородците“ за да можиме да комуницираменамигнување
гледај, воопшто не ми е гајле што мајчин им бил албанскиот, живеат во Македонија, а не Албанија и Косово, на кој јазик учат албанците во другите држави?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 16:01
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Треба да биди застапен со помалце часови одколку албанскиот... сепак тој е нивни јазик, но треба да го знаат и јазикот на „домородците“ за да можиме да комуницираменамигнување
гледај, воопшто не ми е гајле што мајчин им бил албанскиот, живеат во Македонија, а не Албанија и Косово, на кој јазик учат албанците во другите држави?
ova e nasa zemja nas region so vekovi sme bile tuka i tuka ke bideme zaskogas, albanskiot ni e majcin jazik sekako ne sme protiv makedonskiot jazik treba da go ucime no vie sekogas sakate konflikti zatoa se slucuva i ova sega za da se ostava vo vtor plan problemot so Grcija .....pozzzzzz
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 16:11
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Треба да биди застапен со помалце часови одколку албанскиот... сепак тој е нивни јазик, но треба да го знаат и јазикот на „домородците“ за да можиме да комуницираменамигнување
гледај, воопшто не ми е гајле што мајчин им бил албанскиот, живеат во Македонија, а не Албанија и Косово, на кој јазик учат албанците во другите држави?
ova e nasa zemja nas region so vekovi sme bile tuka i tuka ke bideme zaskogas, albanskiot ni e majcin jazik sekako ne sme protiv makedonskiot jazik treba da go ucime no vie sekogas sakate konflikti zatoa se slucuva i ova sega za da se ostava vo vtor plan problemot so Grcija .....pozzzzzz


Ма немој ваша земја???? Ваш регион??? Ако сакате да учите албански ќе си ојте кај вас, тука МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ќе го учите... Ако ви пречи никој не ве држи... намигнување
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 16:25
Omar spored imeto sto go imas se gleda sto si, taka da ne mi kazuvaj mene kaj da odam, te razbiram kako se custvuvaas no toa ne e moj problem idi leci kompleksi na drugo mesto OK

Изменето од aLbaneso - 09.Февруари.2010 во 16:27
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 16:48
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Omar spored imeto sto go imas se gleda sto si, taka da ne mi kazuvaj mene kaj da odam, te razbiram kako se custvuvaas no toa ne e moj problem idi leci kompleksi na drugo mesto OK



Ај баш кажи што сум, многу ме интересира, да видам што ке тропниш, јас само ти кажав дека додека си во МАКЕДОНИјА ке учиш МАКЕДОНСКИ...намигнување А напротив немам комплекси и баш ми е убаво тука, ако не ти се свига имаш и други форуми ама незнам колку ке те толерираат таму... намигнување
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 18:32
~,,~Shto se mene tiche uopshte ne moraat da uchat ni Albanski ni matematika ni bilo koj predmet , i onaka proadjaat niz shkoloto bez da neshto nauchat samo za da imaat pogolem broj diploma za ,,ramkovniot,, edinstveo zadolzhitelno treba da im se vovede i ve uveruvam deka rado ce go prifatat predmetot politikologija na zagrozena manjina ~,,~
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.