IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ПОДДРШКА ЗА АКАДЕМИК БЛАЖЕ РИСТОВСКИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОДДРШКА ЗА АКАДЕМИК БЛАЖЕ РИСТОВСКИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 12:40
блаже сменет изненадување ....... мора да е поради она со потеклото ...... не на албанците туку нашето ........... она неантичкото размислување
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 13:31
Originally posted by да          бе да          бе напиша:

Ристески или Ристовски или Ристоски или Ристевскизбунетост



Р И С Т О В - Задоволен? Кај нас кој како сака си се пише, само да може да го прочита и неписмен!
Кој бара ќе најде.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 13:35
греотичка човекот тага ........ а што убаво им послужи ... и на брадатата будала љуБчо па и на овој шарло ...... се надевам дека барем му се исплатеше намигнување
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 13:36
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Ке дадам свој став и мислење... Блаже Ристовски не заслужува никаква подршка од научен аспект бидејки енциклопедијата имаше политичка конотација. Ако академикот потфрлил за последните 5 години (не е мал период) правејки ја енциклопедијата за на крај да заврши со дебакл, тоа не е никаков научен труд.

НИКАКВА ПОДРШКА, санкции и оставка од МАНУ!

П.С. - Многумина енциклопедијата ја гледаат како “света книга“ само поради желбата за верување во еден дел од истата, тоа е историјата на соседите. Да имаше научен факт, немаше ниту една сила да ја промени енциклопедијата како дело.....

Ке повторам, НЕКА СЕ ИЗНЕСАТ ФАКТИТЕ ДЕКА СМЕ СЛОВЕНИ И ОСТАНАТИТЕ ФАКТИ ЗА КОЈ БЛАЖЕ ТВРДИ ВО ЕНЦИКЛОПЕДИЈАТА.



Допрва ке се прават ископини и ќе се докажуваат античките корени , па потоа ..........јавна дебата......или референдум! Власта обожава референдуми - дум, дум, думи! Па нека докаже некој дека сме антици наместо словени!
Блаже не заслужи смена!

Изменето од lilica - 08.Октомври.2009 во 13:37
Кој бара ќе најде.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 09:45
Секој има право на своја вистина. Секој има право да си каже, да се одбрани. Не може некој само да биде нападнат. Читајки го написов  едно нешто посебно ми привлече внимание и кое и тука на форумов проткајуваше како прашање или дилема- Кога луЌето стасаа да ја прочитаат енциклопедијата или секој си читаше што му одговара па реагираше онаму каде ’’лично’’ го заболе. Според академик Блаже Ристевски некои ке одговраат односно ке им биде дадена можност пред правосудните институции да кажат што мислеле кога упатувале лични навреди кон ликот и делото на академик Ристески.
Политички менаџмент со МАНУ 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 09:55
mozebi kje dojde eden den vo nasata istorija koga kje mozeme da napiseme
ENCIKLOPEDIJA, za toja sme uvereni deka e ispravna
denes ne e toj den
denes sme zaloznici na nasite malcinstva koi ni kazuvaat kako da rabotime se i sesto
denes sme zaloznici na komsiite koi ni kazuvaat kako da rabotime se i sesto
denes sme zaloznici na evropa
i denes sme zaloznici na celiot svet koj ni kazuva kako da rabotime se i sesto
se nadevam deka nasite vnuci kje mozat da rabotat se i sesto vo nivna drzava
jbg

PS denes sne zaloznici na samite sebesi.. duri i NAPISANO DEKA DENES E SONCEVO SO PROSECNA TEMPERATURA OD 17 STEPENI.. kje naide NA OSTRA KRITIKA od pola nas


Изменето од anakin - 10.Октомври.2009 во 09:56
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 10:01
Апсолутно го поддржувам, како можете вие кои не сте ја виделе сеуште Енциклопедијата туку така да анатемисате еден човек кој зад себе има оставено големио анучни трудови?
Од кога сите лаици станавме такви поголеми академици?

Си кажа човекот, ова е Прва Национална Енциклопедија, и изрази спремност да се повлечат “слабостите“ па ќе излезе второ издание, па и тоа ако има слабости, трето, итн. Но ова е Прва Национална Енциклопедија и тој факт никој нема да го смени.

Да се чуди човек, М.Н.Енциклопедија-а да се крои по ртамковн терк, ало, ово нема ни у Београду...
Да се мењаат факти ради додворување на НАТО (ако не бил агресор, што бил? Кој беше Весли Кларк?)


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 10:10
jas bi go podrzal ako ENCIKLOPEDIJATA JA SOTREA SAMO malcinstvata, komsiite evropa i cel svet
no
ja sotrea i dosta od nasite, taka so imam da go podrzuvaam, nemam namera da se boram so del od sopstveniot narod
toj e takov ili onakov, no MOJ

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 13:18
Секој човек прво треба да се брани сам себе па потоа да биде подржан и од другите. Жалосно е што сега кога се побара негова оставка се одлучи да проговори односно да не молчи повеќе. И треба да каже затоа што во  ’’палата на мудреците’’ очигледно дека и има помалку мудреци а повеќе тезгаџии. За жал.
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 18:39
Originally posted by lilica lilica напиша:


Допрва ке се прават ископини и ќе се докажуваат античките корени , па потоа ..........јавна дебата......или референдум! Власта обожава референдуми - дум, дум, думи! Па нека докаже некој дека сме антици наместо словени!
Блаже не заслужи смена!
 
Lilice, doprva ke iskopuvaat za da ja dokazhat kompletnata slika za kulturata na antichkite Makedonci kako istoriski podatoci, dodeka antichnosta na etnichkite Makedonci VEKE e dokazhana. трепкање
 
Ovie ispituvanja na shto shto ti lichat, na zafrkancija li?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11260506?dopt=Abstract
 
Celosniot report;
 
A duri ima sporedba napraveno VRZ osnova na NAsh*tE geni, so drugite Evropski ili antichki narodi, tuka;
 
Koi se Palestincite
 
 
Mene navistina ne mi e jasno kako voopshto nekoj mozhe da zboruva deka e "nauchna institucija" a da zanemaruva OSNOVNI NAUCHNI FAKTI, kako shto e vo sluchajov akademikov Risteski.  збунетост Toj zatoa od mene NE dobi poddrshka, bez razlika kolku zhalno da izgleda na TV. голема%20насмевка
 


Изменето од Анастеа - 10.Октомври.2009 во 23:27
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 21:59
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Секој има право на своја вистина. Секој има право да си каже, да се одбрани. Не може некој само да биде нападнат. Читајки го написов  едно нешто посебно ми привлече внимание и кое и тука на форумов проткајуваше како прашање или дилема- Кога луЌето стасаа да ја прочитаат енциклопедијата или секој си читаше што му одговара па реагираше онаму каде ’’лично’’ го заболе. Според академик Блаже Ристевски некои ке одговраат односно ке им биде дадена можност пред правосудните институции да кажат што мислеле кога упатувале лични навреди кон ликот и делото на академик Ристески.
Политички менаџмент со МАНУ 


Kому ли му смета светата македонштина? ....ако се виновни ќе одговараат, а не се......



Изменето од Анастеа - 10.Октомври.2009 во 23:27
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 18:28
Орлов, повеќе нема да те опоменувам за вакви навредливи коментари!
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2009 во 21:36
Подршка, да си замине што побрзо...
Homo homini lupus est...
Кон врв
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 09:30
среќа~,,~so pochit mu doveruvam celosna podzhka na akademikot Blazhe Ristevski~,,~ среќа
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.