IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Куп на Конфедерации 2009
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Куп на Конфедерации 2009

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 23:07
знаев дека така ќе заврши....
секогаш е така.....
тој што притиска и има илјада шанси....
нема да даде гол.....
а другите ич шанса...
една случајна ...
и ЕТЕ ти ГОООООООООзабаваллллллллллллллл !!!

туууууууу бре шпанци само за ОЛЕЕЕЕ ве бива !!!
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 23:09
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

знаев дека така ќе заврши....секогаш е така.....тој што притиска и има илјада шанси....нема да даде гол.....а другите ич шанса...една случајна ...и ЕТЕ ти ГОООООООООзабаваллллллллллллллл !!!туууууууу бре шпанци само за ОЛЕЕЕЕ ве бива !!!



                             
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 01:16
Сензационална победа на Американците за финале
 

Дефинитивно тимот на Боб Бредли го живее американскиот сон. Беа во безизлезна ситуација во третото коло во Групата Б, но среќата им се насмевна, а тие и го искористија тоа и влегоа во полуфинале со непобедливата Шпанија, каде повторно се случи чудо.

Американците ја искористија анемијата на Шпанија и им ги срушија сите соништа и сите рекорди. Победите им застанаа на 15, а непобдливоста им застана на 35 натпревари.

Си ги искористија двете шанси кои им се укажаа по грешките на двата бека на Шпанците. Првиот по грешка на Капдевиља, а вториот на Серхио Рамос. Максимално борбени во средината и одбраната, одличен Хауард на голот. Едноставно го полудеа составот на Дел Боске.

Шпанците иако имаа многу шанси, сепак на крај мора да се признае дека беа далеку од она свое препознатливо изнадие. Торес катастрофален во нападот. Виља исебичи се што требаше и не требаше. Чави воопшто не личеше на себеси. Серхио Рамос е далеку од својата ланска форма, а Фабрегас и Алонсо беа исто очајни. Се на се катастрофално издние на “црвената фурија“.

Може рушењето на рекордот во победите и изданијата на САД во групата малку ги опушти и го потценија противникот и на крај тоа им се врати.

Уште на стартот Јенките имаа убави шанси. До 10-та минута две стопостотни за Дејвис и една Демпсеј. Потоа Фернандо Торес имаше фантастична шанса, но Боканегра добро се постави и напаѓачот на Ливерпул промаши.

Првиот гол Американците го постигнаа во 26-та минута. Демпсеј до Алтидоре овој убаво го испилотира Капдевиља во шеснаесетникот и ниско по земја го матираше Касиљас.

Уште една прекрасна шанса имаше Демпсеј во 36-та минута кога сам со глава од само 3-4 метри шутираше над голот.

Во вториот дел играше само Шпанија. Започнаа фуриозно, доминираа на секој дел од теренот, имаа многу шутеви. Виља, Торес, Рамос, Чави, Чаби Алонсо. Риера, но сето тоа или беше непрецизно или Хауард го бранеше, а неколку шутеви беа добро и изблокирани.

Во 74-та минута 2-0. Донован од десно, по земја асистираше на петерецот, Пујол ја закачи таа топка, Рамос ја стопираше на 2 метри од голот наместо да ја изфрли, по се изгледа си мислеше дека Демпсеј е излетан позади него, но тоа не беше така и играчот на Фулам му рече фала на Рамос и ја заби топката во небранетиот гол.

До крај јалови беа нападите на Шпанците за нешто повеќе од само чесен пораз.

Американците сега ќе го чекаат победникот од натпреварот Бразил - Јужна Африка за да го одиграат своето прво финале на едно вакво натпреварување.  

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Engelar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Engelar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 02:40
E ova greska si za greskata pike napravi fatalna greska a ne ramos
Кон врв
vistinskipravoslavec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vistinskipravoslavec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 04:35
ej bas gledav USA-SPAIN-2-0 i bas interesen rezlutat sto mislite mozno li e ako brazil denes vleze vo finale da izgubi od USA kako sto i spain???
Во небесното царство нема да влезе секој 4овек што ми се обракја ,Господе,Господе, туку само оние кои го извршуваат она што од нив го бара мојот небесен татко.
Кон врв
vistinskipravoslavec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vistinskipravoslavec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 18:43
USA igrashe izvonredno bravo
Во небесното царство нема да влезе секој 4овек што ми се обракја ,Господе,Господе, туку само оние кои го извршуваат она што од нив го бара мојот небесен татко.
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 22:28
Brazil - Juzna Afrika 1:0 vo 87min Dani Alves go dade od sloboden...Bombaaa shut

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 22:31
Секако заслижија да победат,подобри беа.
Значи финале САД - Бразил?
За Бразил се очекуваже,ама САД дека ќе дотуркаат до финале,ни на крај памет не ми паѓашеголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 22:53
Brazil prv pat go gledam vaka bez nekoj golemi Iminja da odi na svetsko...Igracite se dobri i mladi ali ke vidime sto ke napravat...

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 23:07
Е нема веќе големи имиња,има само такви кои се трудат да играат и прејбои ко Роналдо,Роналдињо и Адриано.
Поарно им е без нив.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 00:43
Neznam...Nema da uspeat nisto vaka...Denes falea Diego, Pato i Adriano... misla mdeka sepak ke se povikani na SP. A i Ronaldinho nemoze da e kraj so nego, on pak dobro igra i bi mozel dosta da stori za Brazil...ne mi se svigja igrata na Brazil momentalno...a i Alex od Chelsea go nemase pozadi...

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 01:59
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Neznam...Nema da uspeat nisto vaka...Denes falea Diego, Pato i Adriano... misla mdeka sepak ke se povikani na SP. A i Ronaldinho nemoze da e kraj so nego, on pak dobro igra i bi mozel dosta da stori za Brazil...ne mi se svigja igrata na Brazil momentalno...a i Alex od Chelsea go nemase pozadi...
i mene ne mi se dopaga sto trenerot ja forsira ovaa igra...ali raka na srce za golot...odlicen sut, milimetarski tocno i neodbranlivo... a i Kaka, bukvalno "vezi" vo igrata...golot protiv egipet mi e eden od najdobrite na prvenstvovoсреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 06:37

Бразил - САД (нед. 20:30) Финале 

Денес интернационалниот фудбал ќе го добие 8-от победник на Купот на Конфедерации. Во големото финале ќе играат Бразил и САД, репрезентации кои веќе еднаш ги одмерија силите во фазата по групи, а Кариоките славеа убедлио со 3:0.

Сепак ова треба да биде нешто поинакво, ова е финале и се е возможно.

Американците покажаа дека можат да напарават и изненадувања со елиминацијата на Шпанците во полуфиналето.

Може Бразил е фаворит, но и Јенките имаат свои адути, пред се борбеноста, мотивираноста која би требало да е на највисоко ниво.

Кариоките не се претставија во добро светло во полуфиналниот дуел со Јужна Африка и ако се иземе голот на Дени Алвеш од слободен удар и немаа некоја посериозна шанса на тој дуел. Делуваа некако без идеја, дезорганизирано.

Треба да се земе фактот дека Амриканците се аутсајдери и Кариоките ќе ги потценат, особено ако се знае дека во фазата по групи многу лесно ги совладаа со 3:0.

Средината на Бредли е најквалитетниот дел од неговиот состав. Пред се Мајкл Бредли, Демпсеј и Донован, но не треба да се заборави ни напаѓачот Алтидор кој имаше солидно издание на овој турнир и покажа дека Виљареал сепак видел нешто во него кога го ангажираа лани.

Боб Бредли ќе ја има во предвид играта на Јужна Африка за овој натпревар, но ќе биде тешко да се постави тоа, бидејќи нивната средина е многу потромава за разлика од домаќините и брза игра воошто не им одговора.

Ќе треба да ја задржат малку повеќе топката во своите нозе или да одат на бункер и контра напади, нешто слично како со Шпанците, но тешко дека повторно ќе имаат среќа како на тој дуел.

Невоиграноста меѓу дефанзивната двојка Лусио и Луизао би требало да биде нешто што мора да се искористи ако сакаат да извлечат нешто повеќе од почесен пораз во финалето.

За Бразил ова ќе биде 4-то финале, две победи(1997, 2005) и еден пораз(1999) досега. Со победа ќе се издвои сам на врвот според бројот на титулите во ова натпреварување.

Треба само посамоуверено и без потценување на противникот да влезат и ќе немаат никакви проблеми да победат и да го освојат трофејот.

Може ќе треба Дунга да проба со Елано или Пато на местото на Рамирез кој и не изигра ништо особено на овој турнир и се гледа во составот е само за да се продаде. Исто по се изгледа ќе проба со Даниел Алвес и Маикон на бековските позиции што уште од старт би го заплашило противникот.   

Кака, Фабијано, Робињо и останатите Кариоки се доволно искусни и квалитетни за да дозволат изненадување на вака важен натпревар и би требало по трет пат да го подигнат овој трофеј.

Можни состави:

САД: Хауард, Спекор, Демерит, Онијеву, Боканегра, Кларк, Демпсеј, Кјештан, Дејвис и Алтидор

Бразил: Цезар, Маикон, Луизао, Лусио, Алвеш, Мело, Силва, Рамиреш, Кака, Робињо и Фабијано

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 20:12

Vo sekoj slucaj, ke bide mnogu interesna utakmicata pomegu SAD i BRAZIL.


Iako Brazil e favorit, ako igra taka slabo kako protiv Juzna Afrika mozno e da se sluci uste edna senzacija od strana na Amerikancite.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.