IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - pomos
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

pomos

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 23:01
Oooooooo.... pa ti si bil zhiv i zdrav be Angel. Pu, pu, mashala...

Najseriozno, se zamisliv malu bidejki podolgo vreme beshe otsaten od sajtov... si pomisliv neshto da ne ti se sluchilo, no gledam deka ushte ritash, bodesh i ujedash kako porano, a toa definitivno znachi deka nishto ne ti fali.

Dobro ni dojde nazad!
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 11:29
Zoki, blagodaram za srdecnoto dobredojde големо%20гушкање

Tuku, druga mi bese poentata. Ne slucajno gi ostaviv onie 2 linka. Za mig se ponadevav deka se dovolno interesni da go privlecat tvoeto (pa i secie) vnimanie. Si pomisliv, deka kako covek od bransata (i kako covek sto redovno dava mislenje za avtori i fotografii)  ke dades nekoj komentar za videnoto. Toa me interesirase, kako gledas ti na ovaa svadbarska erotika, enigma, ne znam kako da ja narecam, od razni aspekti: estetski, umetnicki, zanaetciski, komercijalen itn,... ne deka navistina si pomisliv i te prasuvav koga ke ni pustis bas takvi ili slicni fotografii....намигнување

Mene ovoj avtor mnogu mi se dopagja, bi rekol me voodusevuva, a kako po pravilo, me voodusevuvaat raboti sto jas ne sum vo sostojba da gi zapazam, smislam, pripremam i izvedam. Dodusa, ne se ni obiduvam. Ne zboruvam konkretno za svadbite, tuku voopsto, za stilot vo fotografijata sto posoceniot avtor go neguva.

no,.. nevermind
pozdrav
Angel, horoskopski znak -> bik голема%20насмевка
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 14:17
Angel, linkovite ne se otvoraat ... veli:

Oops! You don't have permission to view this photo.

Here's a link back to your home page.


a sta sad?


Isto taka bik .. samo sto moeto e horo-r-skop голема%20насмевка


Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 14:19
Pa, posle nekoi ke rechat deka astrologijata nemala vrska.

Tuku, da ne odime off-topic i da ne ja rasipuvame temata. Dokolku imate neshto relevantno za nea, povelete i pomognete mu na Papce vo izborot na kamerite, a za ostanatite raboti otvorete novi temi.
Кон врв
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 20:33
Angel Zoran MF kamerite gi dade vo Makedonija, ednata e kaj Tegla, a drugata kaj mene.

Sega se shetaat i snimaat sceni po drzavava, planinite, noknite klubovi, ulicite kako sto e starata carsija, na Kokino itn.

Koga ke izleze neshto ubavo ke prikazeme



Pozdrav, i jas sum BIK

Изменето од jblagoja - 18.Октомври.2008 во 20:34
Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
Papce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Papce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 20:54
Inace zaboraviv da naglasam deka 400d go menuvam zaradi Err99 koja pocna da mi se javuva vo posledno vreme.
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 09:53
Originally posted by aboskovski aboskovski напиша:

Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Originally posted by branko_k branko_k напиша:

pa dobro, 5d e poeftin od d700, a deckoto rece deka parite ne se problemплазење se zezam...

kako i da e, se slozuvam deka 50d e pologicen izbor... sepak, full frame senzorot dava posebna dimenzija i mislam koga se raboti za profesionalna rabota ne treba da se stedi vo investiranje vo svojot biznis... edni od najdobrite wedding fotografii sto sum gi videl bile fotografirani so 5d... ne deka fotografot ne e najvazen...голема%20насмевка

http://www.flickr.com/search/?q=5d&w=41912957%40N00




http://www.flickr.com/photos/edwardolive/tags/5d/

vaka e potocno, na tvojot link izleguvaat i fotki slikani so film.



Eeee, ova ti e "svadbar", a ne ko onie nasite...голема%20насмевка
Go znam, omilen mi e. Pogledni gi i onie MF, tie gi pravi so poseben keif.

Zoki, koga mozeme da ocekuvame nesto vakvo od tebe? намигнување

http://www.flickr.com/photos/edwardolive/2354527262/

http://www.flickr.com/photos/edwardolive/2663177759/





Mire, linkovite ne se otvaraat, berojatno ne se dostapni na non-members. Steta.
No, eve ovde javno dostapni galerii od istiot avtor, makar sto najverojatno nedostasuvaat 'biserite':

http://www.flickr.com/photos/edwardolive/collections/72157604140084528/

Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 09:54
Se nadevam deka ke razberete zosto velam:
"Eeee, ova ti e "svadbar", a ne ko onie nasite...голема%20насмевка"
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 21:18
Se tokmam veke podolo vreme da si zemam nov aparat, no nekako nikako ne mozam da se odlucam... sakam Nikon D80 no nekako vo posledno vreme i Canon EOS 450D mi go ima vnimanieto.... sto mislite vie? голема%20насмевка


Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 21:30
Originally posted by Papce Papce напиша:

Inace zaboraviv da naglasam deka 400d go menuvam zaradi Err99 koja pocna da mi se javuva vo posledno vreme.


smeni go objektivot
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 21:45
Originally posted by seka seka напиша:

Se tokmam veke podolo vreme da si zemam nov aparat, no nekako nikako ne mozam da se odlucam... sakam Nikon D80 no nekako vo posledno vreme i Canon EOS 450D mi go ima vnimanieto.... sto mislite vie? голема%20насмевка<h1> </h1>


I dvete kameri se dobri, taka sto ne veruvam deka ke najdesh oti ednata e znachitelno podobra od drugata... povazhno e sto povekje ke ti lezhi ergonomski vo race i na koj sistem (Canon/Nikon) sakash da se odluchish.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 22:17
pa nikon do sega nikogas ne sum imala, canon, od imav edna digitalna.... so menito se snaogav, ne bese nesto posebno tesko, no sepak nakako me vlece nakaj nikon....
 stvarno treba i ednata i drugata da gi fatam vo race i da vidam koja mi lezi podobro среќа
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 23:03
Toa bi bilo najdobro seka. I dvete firmi se odlichni, no istovremeno imat razlichen priod kon dizajniranjeto na kamerite. Canon e poinovativen, dodeka Nikon e potradicionalen. Tehnichki denes stojat mnogu blizu eden do drug i nema nekoja golema razlika megju nivnite kameri vo istite kategorii. Edno veme Nikon beshe podobar so kit objektivite, vo poslednive meseci Canon pravi uspeshni potezi vo taa nasoka i ja minimizira taa razlika. Ako smetash na kupuvanje objektivi od tret proizvoditel, togash toa ne igra nikakva uloga za tebe. Edinstveno neshto vo sto mozham jas da vidam kako nekakva razlika (iako ne e tolku golema kako porano) e flash sistemot. Dokolku imash namera da koristish flash (blic) malu pochesto i pointenzivno, togash nekoja prednost bi imal Nikon.

Znachi, se na se, nema da pogreshish so izborot na bilo koja strana, ostanuva samo tvojot afinitet so koja firma ke se "venchash"
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 14:20
Zoki ti blagodaram!
Ne praniram od pocetok so flash da rabota.... dodeka ne se naviknam na aparatot. Isto taka i ne planiram objektivi od treta firma da koristam, ako veke sakam dobra kamera togas mora i dobri objektiv da bidat ( i ako se skapi ) no mislam deka sekoja firma si pravi najdobri objektiv za svoi aparati, da taka mislam deka samo bi bilo glupavo da koristam objektivi koi ne se od ista firma producirani kako i aparatot....
Jas se si vikam deka Nikon ke bide moj izbor, no ke vidime koga ke gi "fatam" i dveteголема%20насмевка
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.