IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Крие ли нашата земја некакви мистерии?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Крие ли нашата земја некакви мистерии?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 23:56
Abe sega misterija e ova a interesnoto e sto i mnogu luge ima umreno tamu i ne se samo muabeti.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:07
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Abe sega misterija e ova a interesnoto e sto i mnogu luge ima umreno tamu i ne se samo muabeti.


да знам, ама зошто само нас ни се дешават вакви работи па?!?
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:11
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Abe sega misterija e ova a interesnoto e sto i mnogu luge ima umreno tamu i ne se samo muabeti.


да знам, ама зошто само нас ни се дешават вакви работи па?!?

Pa kaj nas ima nesto sto go nemaat drugite, a i nie ne znaeme deka go imame. Znaes deka Makedonija e najposetuvana zemja od NLO. Imame nesto sto go nema svetot.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:18
само да знаеш колку ме израдува кога го прочитав ова,ама anyway почнува да ме фаќа страв!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:20
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

само да знаеш колку ме израдува кога го прочитав ова,ама anyway почнува да ме фаќа страв!

Abe ne e za strav. Jas ne se plasam od NLO. Ajde ke otvoram tema za ovaa rudata sto ja ima vo MK, ne mi teknuva kako se vika sega. Ke go prasam tato za nesto poveke i ke otvoram tema. Mislam deka e misteriozna ruda i deka ja ima samo na Sonceto i vo MK i deka mnogu mu pomagala na Aceta Makedonski.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 00:21
само кокино е несоборлив ФАКТ, за многу работи...
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
eden1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eden1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 04:35
Еј здраво баш интересна тема и интересни коментари. Како прво интересно ми беше за ова со охрид и мене навистина сето тоа ми е чудно како е можно во езерото со педелинка и бес бура и ништо да се удават децата и тоа двујцата не едниот и плус слични случаи слушав за во охридско а исто така НА свети илија (2 август) во дојран секоја година бесхе фатална имаше жртви но се смета откако го изградија оваа година манастирот св.Илија не се случи ништо( пу пу да чукнам во дрво) А пред некој месец гледав тоа за нло на А1 на бисери и тој човекот кажа дека македонија била на 3 или 4 место посетувана од вонземјани а најместа кои биле посетувани биле охридско прилепско струми4ко и уште некои ... И така поздрав до сите посебно до ани4ка и нео :)
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 11:00
Originally posted by eden1 eden1 напиша:

Еј здраво баш интересна тема и интересни коментари. Како прво интересно ми беше за ова со охрид и мене навистина сето тоа ми е чудно како е можно во езерото со педелинка и бес бура и ништо да се удават децата и тоа двујцата не едниот и плус слични случаи слушав за во охридско а исто така НА свети илија (2 август) во дојран секоја година бесхе фатална имаше жртви но се смета откако го изградија оваа година манастирот св.Илија не се случи ништо( пу пу да чукнам во дрво) А пред некој месец гледав тоа за нло на А1 на бисери и тој човекот кажа дека македонија била на 3 или 4 место посетувана од вонземјани а најместа кои биле посетувани биле охридско прилепско струми4ко и уште некои ... И така поздрав до сите посебно до ани4ка и нео :)

Kako sto kaza ovoj gostinot vo "Biseri", vonzemjanite se zainteresirani za antickite civilizacii, a Makedonija e edna od najstarata civilizacija na svetot. Kaj nas ne sum slusnal za slucai kidnapirani od vonzemjani, no nasekade niz svetot gi ima.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
eden1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eden1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 17:11
Pa nas vonzemjanite ne ne kidnepirat samo tie zlobnite narodi :))) barem oni ne sakat .... :
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 17:13
krie i toa edna od nagolemite misterii na denesnicata ..... KAKO OVOJ NAROD USPEVA DA PREZIVEE газење%20од%20смеење
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 20:38
Polna e so misterii od peru i isceznuvanjeto na inkite do 7 te svetski cuda
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 22:25
Originally posted by TETKA ZIZI TETKA ZIZI напиша:

нострадамус veli deka Mакедонија ќе биде местото каде ќе се сопира најсилниот продор на муслиманството,нострадамус вели дека во
Mакедонија теле тригодишно ќе се дави во крвта која ќе се пролее,значи некаде 2009 год се очекува во Mакедонија да се појави политичар кој
Mакедонската политика ќе ја преврти за 360 степени
,многу политичари тогаш засекогаш ќе заминат од политиката,иначе према предвидувањето и на Tарабич се споменува Mакедонија дека во 2012 ќе биде пронајден гробот на цар самоил,и многу тези на бугарија ќе паднат во вода,е сега овој македонец кој ќе се појави во 2009 год исто го имаат предвидено и тарабич но тој не е роден во македонија,ќе биди релативно млад sto vikate a ova e isecok od knigata na Nostradamus ke nemate vreme za spojuvanje deca pobrzajte!!!!!!!!!




....da ne pisuva na forum TOJ...???..kutete,imalo spas za Makedonija... (..inace, jas sum roden vo MK...nemajte gajle,ne sum JAS...TOJ... !!!    )

Изменето од zagor - 14.Септември.2008 во 22:26
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 18:20
Ние сме отворена земја и не сакаме многу да се мистериозираме и затоа фрламе ѓубре кај ќе ни текне зошто сме свесни дека некогаш археолозите ке ги интересира како сме живееле, што сме јаделе и какви бинди се користеле. Непоставувањето на корпи за отпадоци наспроти апелите за повисока свест за хигиена се само маска за западот да не јаде гомна многу и да ни наоѓа само некои забелешки, ама затоа во иднината децата за нас ќе учат зошто ќе постојат мноштво сведоштва преку материјални докази, а за западот нцки, никој нема да знае и џабе изигравале некоја си цивилизација каде подобро се живее, но како општо е познато дека историјата ја пишуваат победниците тоа значи дека ние на крајот ќе победиме со ѓубре, нехигиена и некултура од која се грозат и најстрого ја осудуваат и не знаат дека тоа кај е само смислена борба за име и место под сонцето кое ни прави понекогаш неподнослива смрдеа, но тоа е жртва која со леснотија ја поднесуваме заради повисоки цели. Нам не ни е потребно високо образование за да ја сватиме историската поента и затоа ни е во интерес да имаме што повеќе со ниско или никакво оразование и затоа цените во образованието се повеќе од ненормални, а и кога ќе изучат и кога ќе сватат дека залудно трошеле пари, нерви и време регресираат повторно кон примитивното ниво од кое не требале ни да излегуваат и тогаш тие се бетер нехигиенични и фрлаат кај стигнат и дури развиваат посебни методи како фрлање кеси со ѓубре од балкон или полнат сандуче за писма со комшија со кого дошле во конфликт.
И така овие и сите оние ненаброени фактори у ствари служат за повисоки цели кои се плод на висока интелигенција, а не дело на примитивизам како сакаат да не убедат таму некои жутокљунци...еве и јас гледам да допринесам додека го пишувам ова си го чепкам носот и она што ќе се собере го шуткам со средниот прст низ широко отворениот прозор кон иднината во која многу ќе бидеме прдмет за дебати меѓу научниците во иднината дали ние сме биле супер сила која владеела со планетава...
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 03:39
Атлантида луѓе, атлантида е во Македонија!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.