IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 33>
Автор
Порака
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 12:49
Mojata sostojba e vakva:visoka sum-166 cm, a teska-68 kg.veke cel mesec probuvam razni dieti, vezbam, koristam programi za namaluvanje na telesnata tezina...
i nisto ne pomaga, ima denovi koga imam 67, i denovi koga imam 69 kg.bi sakala da ve prasam dali moderniot balet i stomacnite vezbi stvarno pomagaat?
Кон врв
vistinskipravoslavec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vistinskipravoslavec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 12:20
Vaka Jas Pred 3 4 Meseca Bev 92 Killa Ne Licev Na Dete:D-i Si Mislev Ne Mozam da bidam dieta ama eden den se resiv i pocnav da jadam dva pati na den taka pola mesec,potoa pocnav da jadam ednas na den i pred eden mesec mi rekoja mn e vazno da trcam i ako e mozno teretan4e e od pred eden mesec sekoj den vezbam 45 min vo teretana pa odam na stadion trcam po 5 kruga i nekolku kruga odam jadam ednas na den samo-Salata so patlicani,i edna ribanka leb i varen pileski stek i taka eden mesec i preku den ako kasnam Praska,sliva i gazirano nikako ili blago i sega sum 73 Kila i kako drug covek sum:D-Sega se uste sum dieta zs sakam da doam 65 kila a vo 3 dena slabeam od 1 do 2 kila,I Dietaa ne ja procitav nigde mene mi tekna pozz.
Во небесното царство нема да влезе секој 4овек што ми се обракја ,Господе,Господе, туку само оние кои го извршуваат она што од нив го бара мојот небесен татко.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2009 во 13:22
od sto tolku ne citas dieti drzis nezdravi dieti.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 15:05

.



Изменето од mistake - 30.Јануари.2011 во 19:17
Кон врв
matrioshka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај matrioshka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 22:55
Luge ne se zamarajt so gluposti i gladuwanja!
Jas cl zivot se zamaram i ja znam sekoja mozna dieta!
Takada vaznno e da sfatime deka sekoj organizam e razlicen i site razlicno se debeleeme i slabeeme.
Jas odam vo VitaDietClub i navistina e fikasno.
Se jade a i se slabee!
Od gladuwanja samo ke si naprawite suhte pogolemi problemi a i depresii takada za da se slabee treba da se jade-no vistinskata hrana.
Ewe primer od 1 nedlno meni:
Sekoe utro go zapocnuwam so ovosje(se jade kolku s saka no bez banana).
Potoa 1h pred rucek jadam Maltex so mix od semki(soncogled,len,susam.tivka...i dr).
Rucek:na pr leka..grav..riba..meso....spanak...grasak...so salata.
Ve4era:polovina od rucekot ili sveza salata.
Probajte i ke vidite deka e efikasno!
A koj saka povke detali slobodno neka pise :D
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 14:38
Kaj onie lugje so pogolem akilaza potesko e da oslabat so dieti iako toa mnogu go praktikuvaat,..a i vezbanjeto ne e naci za prvo da se zapocne so slabeenjeto..
Sepak..preporacuvam dieti samo na ovojsje i zelencuk..mene mi uspeva iako jas nemam tolku golem problem, ..samo koga sum kacila 2-3 kila.
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Elen4e.Ng Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Elen4e.Ng Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 15:28
Pomosss

Изменето од Elen4e.Ng - 12.Август.2009 во 15:30
Кон врв
Elen4e.Ng Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Elen4e.Ng Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 15:29
Vaka jas sum visoka 155 a imam 58/59 kila pomognete mi kazete nekoi polesni dieti i dali so stomacnite vezbi mozes da oslabnes ??/??
Кон врв
aleksandar bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2009 во 21:04
Originally posted by Elen4e.Ng Elen4e.Ng напиша:

Vaka jas sum visoka 155 a imam 58/59 kila pomognete mi kazete nekoi polesni dieti i dali so stomacnite vezbi mozes da oslabnes ??/??
SO POLESNI DIETI I SO STOMACNI NE NEMOZI DA SE OSLBI. A SO PRAVILNA ISKRANA KOMBINIRANA SO KARDIO VEBI STOMACNI DA MOZI DA SE OSLABI I TOA DOSTA DA SE OSLABI
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 19:33
za eden mesec so pravilna ishrana i vezbanje simnav 6 kg. намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
LaSolitude Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaSolitude Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 14:24
Ај некој нека ми даде совет:)
Сакам да ослабнам 10-15 кг,само незнам дали да почнам диета или онака само здрав начин на исхрана.
Ја би сакала диета затоа што лани летото држев и имаше одлични резултати,ама после тоа пак почнав да јадам мн и пак се здебелив.
Знам дека не е здрава диетата ама стварно неможам веке вака,требат ми брзи резултати.
Прашањето ми е дали мислете дека е ок,ако држам диета две недели,(и оти стварно е строга диетата би требало да ослабнам едно 7-8 кг) и после тоа почнам здрава исхрана,дали и покрај тоа што здраво ке се хранам ке ми се вратат килограмите?
Ајде споделете искуство:)
Кон врв
aleksandar bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2009 во 16:13
jas ja znaam naj dobrata dieta i ke vi ja kazam 100% uspih slabeete brzo i kilogramite ne se vrajkaat
1.dorucek zemate edno jajce i go varite
2.rucek ictoto jajce sto go svarivte za rucek go lupite
3 vecera istoto jajce za rucek sto go izlupivte go zemate i go frlate vo kanta za gubre
so ovaa dieta imate 100% uspex dietata trae edna nedela i moze da se povtoruva ama so pauza od dve nedeli
              NAZDRAVJE DIETATA
Кон врв
LaSolitude Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaSolitude Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 10:46
Originally posted by aleksandar bt aleksandar bt напиша:

jas ja znaam naj dobrata dieta i ke vi ja kazam 100% uspih slabeete brzo i kilogramite ne se vrajkaat
1.dorucek zemate edno jajce i go varite
2.rucek ictoto jajce sto go svarivte za rucek go lupite
3 vecera istoto jajce za rucek sto go izlupivte go zemate i go frlate vo kanta za gubre
so ovaa dieta imate 100% uspex dietata trae edna nedela i moze da se povtoruva ama so pauza od dve nedeli
              NAZDRAVJE DIETATA


Aман 50 пати ја напишавте "диетата".Не сте интересни!

Инаку да не знае некој дали има ефекти од денс аеробик?


Изменето од LaSolitude - 13.Септември.2009 во 10:47
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 14:39
LaSolitude, јас би ти рекла да не експериментираш со нездрави диети.Експериментирајќи на тој начин го загрозуваш сопственото здравје.Еве ќе ти кажам за другарка ми.Сакаше брзо да ослабне оти веќе и здосадило да била дебела и не сакала да чека.Држеше една строга диета (да не речам цел ден беше на смоки и салата).Ослабна 12 килограми за еден месец.Беше пресреќна.После месец дена среќата и ја поматија здравствените проблеми кои си ги навлече поради неправилната исхрана: крварење, хормонска нерамнотежа, пореметување на работата на јајниците. Докторот-гинеколог и забрани повеќе и да помисли на диета, а камо ли да ја практикува....

Е, сега ти си знаеш.....не е ова единствен случај.Ти може млада си и нема веднаш да осетиш, но телото памти....ако го измачуваш ќе ти врати....порано или подоцна.
МИР со сите
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.