IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 62>
Автор
Порака
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 22:03
vo zivotot ima dve vazni raboti,,SRCETO I PAMETOT,,
zatoa vnimavaj na kogo ke go dadesh srceto za da ne go izgubish pametot...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2010 во 09:30
 
 
  Само љубовта е вечна... само љубовта не умира... 
Кон врв
justagirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај justagirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 05:22
decki mi treba sovet mislam deka sum zaljubena vo eden skolski drugar a mislam deka i jas mu se dopagjam.
vekje godina dena si pisuvame na chat ama na SEKAKVI temi povrzani ljubov i intima . no toa e se,samo pred kompjuterot a onaka ne sme tolku bliski. Sakam nasta vrska da prerasne vo nesto povekje i sto mislite dali treba jas da mu pristapam ili da mu prepustam nemu
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 13:15
Originally posted by justagirl justagirl напиша:

decki mi treba sovet mislam deka sum zaljubena vo eden skolski drugar a mislam deka i jas mu se dopagjam.
vekje godina dena si pisuvame na chat ama na SEKAKVI temi povrzani ljubov i intima . no toa e se,samo pred kompjuterot a onaka ne sme tolku bliski. Sakam nasta vrska da prerasne vo nesto povekje i sto mislite dali treba jas da mu pristapam ili da mu prepustam nemu


излезете малку надвор , ебате фејсбукот , видете дали има хемија , дали се искажува харизмата среќа , па после почнете да зборите како што зборите на чет па видете како ви одисреќатрепкање
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Архангел Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Архангел Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 20:01
Originally posted by justagirl justagirl напиша:

decki mi treba sovet mislam deka sum zaljubena vo eden skolski drugar a mislam deka i jas mu se dopagjam.
vekje godina dena si pisuvame na chat ama na SEKAKVI temi povrzani ljubov i intima . no toa e se,samo pred kompjuterot a onaka ne sme tolku bliski. Sakam nasta vrska da prerasne vo nesto povekje i sto mislite dali treba jas da mu pristapam ili da mu prepustam nemu

Да си најдеш нов, најубаво. Некој што ќе сака да прави се со тебе. И дај бе луѓе аман веќе со чат и фејсбук. Мора ли по тој принцип да се запознавате? Што правеле нашите баби и дедовци на времето кога немало интернет? Како тие се запознавале. Не му пристапувај! Игнорирај го. Се гледа дека нема доволно муда да ти пристапи и да започнете врска.
Кон врв
Tor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 22:40
Nema fajde od chat i fejsbuk-bolje vikni go doma i zapoznaj go so svoite roditeli!

Кон врв
Mayden Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mayden Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:30
Здраво дечки ми треба барем некој совет за мојот проблем.
Имам женска која не е во мојот град во друга држава ама еден годишно тука.Кога иде во мк оди во охрид пошто таму живее.Е сеа,ние се запознавме на нет на чет соба и од тогаш па навака се доближивме многу,си пишуваме по цел ден на мсн на фејсбук се слушаме 4-6 пати во месецот,на скајп исто така се слушаме.Кога дојде тука во Фебруари се договоривме да се видиме ако има време.Кога дојде се слушнавме на телефон и ја немаше една недела мислам ни на мсн,скајп ни да титне.Незнаев што да правам се пуштив од нејзин фб и пишав со неколку нејзини другарки да ја прашаат што се дешава.Но они нешто збореле глупости на сестра и која не ме поднесува и на нејзините и овие не ја пуштиле никаде.Кога дојде на фб беше многу лута пошто сум зборел со другарките и сеа они збореле нешто глупости и не сум требал воопшто да зборам со нив и ми кажа кога сме збореле на мобилен и зимало и нејзе кредит па така немала да титне пише или да и се јави некој.
И сеа се прашувам дали воопшто ќе се видиме?Она вика да и требало да се стрпам пошто кога-тогаш ке дојде тој ден.
И нон стоп збориме за тоа,што како ке правиме кога ке се видиме и такв 300 теми отвараме.Сеа незнам што да правам со сестра и која не ме поднесува и ќе кажува глупости на кој стигне за мене.
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 08:39
Originally posted by Mayden Mayden напиша:

Здраво дечки ми треба барем некој совет за мојот проблем.
Имам женска која не е во мојот град во друга држава ама еден годишно тука.Кога иде во мк оди во охрид пошто таму живее.Е сеа,ние се запознавме на нет на чет соба и од тогаш па навака се доближивме многу,си пишуваме по цел ден на мсн на фејсбук се слушаме 4-6 пати во месецот,на скајп исто така се слушаме.Кога дојде тука во Фебруари се договоривме да се видиме ако има време.Кога дојде се слушнавме на телефон и ја немаше една недела мислам ни на мсн,скајп ни да титне.Незнаев што да правам се пуштив од нејзин фб и пишав со неколку нејзини другарки да ја прашаат што се дешава.Но они нешто збореле глупости на сестра и која не ме поднесува и на нејзините и овие не ја пуштиле никаде.Кога дојде на фб беше многу лута пошто сум зборел со другарките и сеа они збореле нешто глупости и не сум требал воопшто да зборам со нив и ми кажа кога сме збореле на мобилен и зимало и нејзе кредит па така немала да титне пише или да и се јави некој.
И сеа се прашувам дали воопшто ќе се видиме?Она вика да и требало да се стрпам пошто кога-тогаш ке дојде тој ден.
И нон стоп збориме за тоа,што како ке правиме кога ке се видиме и такв 300 теми отвараме.Сеа незнам што да правам со сестра и која не ме поднесува и ќе кажува глупости на кој стигне за мене.
 
 
изненадување auuuuu.... a da si najdes REALNA zenska, prijatelka, pridruznicka, drugarka ....a?
Pa namesto da zborite (pisuvate) sto ke pravite koga ke se vidite, REALNO da se vidite i da PRAVITE nesto sto i na dvajcata vi e ubavo....
Izvini vaka sto ke ti kazam direktno, TI NEMAS ZENSKA...изненадување
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
m2rk0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m2rk0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 17:42
Zdravo nof sum na forumof i mi treba vashata pomos, imam 14 godini i do sega ne sum imal seriozna vrska pa zatoa sakam da ve prasam nesto.. vekje podolgo vreme mi se svigja edno devojche i gledam vo posledno vreme i ona nekako so pogledot podolgo vreme me gleda pa zatoa pred nekoj den ja dodadov na fejsbuk prvo.

Sega me interesira sakam prven da se zapoznaeme podobro pa me interesira sto kako da i pisam na pocetok, so da ja prasam.. da ne se obrukam i ve molam sto podetalno inaku ona ima 15 godini ..
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 18:00
Originally posted by m2rk0 m2rk0 напиша:

Zdravo nof sum na forumof i mi treba vashata pomos, imam 14 godini i do sega ne sum imal seriozna vrska pa zatoa sakam da ve prasam nesto.. vekje podolgo vreme mi se svigja edno devojche i gledam vo posledno vreme i ona nekako so pogledot podolgo vreme me gleda pa zatoa pred nekoj den ja dodadov na fejsbuk prvo.

Sega me interesira sakam prven da se zapoznaeme podobro pa me interesira sto kako da i pisam na pocetok, so da ja prasam.. da ne se obrukam i ve molam sto podetalno inaku ona ima 15 godini ..


Епа вака: штом и таа те гледа така подолго можеби и она е заинтересирана за тебе. Не зборувам веднаш дека и она можеби сака нешто со тебе, но можеби си и симпатичен и си и го привлекол нејзиното внимание. Е тоа е супер. Штом ете имаш фејсбук, тука е веќе поинаква работата. Ако си срамежлив за да и пријдеш и да се запознаете веднаш, пиши и на фејсбук: Здраво ......., јас сум тој и тој, те видов пред некој ден в град и те аднав на фејсбук. Ќе ја прашаш каде учи,  како оди школото и така! Одиш постепено, полека, без брзање. После некое време, неколку дена ( немој да испаднеш досаден само, женските не го сакаат тоа ) ќе и пишеш пак. Уз муабет ќе ја прашаш каде излегува, што и е интересно да прави и со тоа ќе дознаеш каде се движи. Е после тоа, ти ќе си испланираш божем случајно да се најдеш на истото место како и она, во истото време. Е кога ќе се видите тогаш и бидејќи веќе сте стапиле во каков-таков контакт ќе и кажеш: Здраво, дали се сеќаваш на мене, јас сум тој и тој, зборевме на фејсбук и такви некој ствари. Ете веќе и официјално се знаете и во живо, а не само на фејсбук голема%20насмевка Е после е веќе полесно ( или малку треба да бидеш похрабар ), ќе ја прашаш дали сака да одите на кафе, или на сладолед, дали е слободна и доколку сака ќе си се договорите. Е после натаму знаеш, т.е. ќе видиш какво е нејзиното однесување, дали ти се допаѓа нејзиниот карактер и така....

А имаш и друга варијатна: заборави запознавање и пишување прво преку фејсбук. Ако имаш некои другари или познаници што ја познаваат или се дружат со неа, замоли ги некогаш да заминете заедно на кафе или сладолед сите, па така директно да се запознаеш со неа. среќа

Со среќа среќа

Само храбо да

Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 18:46
Originally posted by Lithium Lithium напиша:


Originally posted by m2rk0 m2rk0 напиша:

Zdravo nof sum na forumof i mi treba vashata pomos, imam 14 godini i do sega ne sum imal seriozna vrska pa zatoa sakam da ve prasam nesto.. vekje podolgo vreme mi se svigja edno devojche i gledam vo posledno vreme i ona nekako so pogledot podolgo vreme me gleda pa zatoa pred nekoj den ja dodadov na fejsbuk prvo.

Sega me interesira sakam prven da se zapoznaeme podobro pa me interesira sto kako da i pisam na pocetok, so da ja prasam.. da ne se obrukam i ve molam sto podetalno inaku ona ima 15 godini ..
Епа вака: штом и таа те гледа така подолго можеби и она е заинтересирана за тебе. Не зборувам веднаш дека и она можеби сака нешто со тебе, но можеби си и симпатичен и си и го привлекол нејзиното внимание. Е тоа е супер. Штом ете имаш фејсбук, тука е веќе поинаква работата. Ако си срамежлив за да и пријдеш и да се запознаете веднаш, пиши и на фејсбук: Здраво ......., јас сум тој и тој, те видов пред некој ден в град и те аднав на фејсбук. Ќе ја прашаш каде учи,  како оди школото и така! Одиш постепено, полека, без брзање. После некое време, неколку дена ( немој да испаднеш досаден само, женските не го сакаат тоа ) ќе и пишеш пак. Уз муабет ќе ја прашаш каде излегува, што и е интересно да прави и со тоа ќе дознаеш каде се движи. Е после тоа, ти ќе си испланираш божем случајно да се најдеш на истото место како и она, во истото време. Е кога ќе се видите тогаш и бидејќи веќе сте стапиле во каков-таков контакт ќе и кажеш: Здраво, дали се сеќаваш на мене, јас сум тој и тој, зборевме на фејсбук и такви некој ствари. Ете веќе и официјално се знаете и во живо, а не само на фејсбук голема%20насмевка Е после е веќе полесно ( или малку треба да бидеш похрабар ), ќе ја прашаш дали сака да одите на кафе, или на сладолед, дали е слободна и доколку сака ќе си се договорите. Е после натаму знаеш, т.е. ќе видиш какво е нејзиното однесување, дали ти се допаѓа нејзиниот карактер и така....А имаш и друга варијатна: заборави запознавање и пишување прво преку фејсбук. Ако имаш некои другари или познаници што ја познаваат или се дружат со неа, замоли ги некогаш да заминете заедно на кафе или сладолед сите, па така директно да се запознаеш со неа. среќаСо среќа среќаСамо храбо да


Ejjj fala na sovetive, otsega pa natamu samo vaka ce pravam, zatoa mene me odbivale....aaaa
Кон врв
iloveyou Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iloveyou Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 11:54
Леле луѓе неможам веќе вака...
Со дечко ми одиме 1 год и 5 месеци но не сме од исти градови. Тој доаѓа секоја недела и се гледаме а кога не сме заедно си пуштаме сигналчиња на телефон, пишуваме пораки кој на кого колку му фали и кога ке се уклучам на мсн поради било која причина да сум нервозна, веднаш нервозата ја истурам на него а тој сиротион ме трпи. Јас знам дека и него му е тешко, дека и тој има проблеми но понекогаш љубомората ме обзема и исто така и за тоа се караме. Премногу сом љубоморна, ако се поздравил со некоја па го испрашувам која ти е оваа, ако има на фб некоја нова у пријатели исто така го испрашувам за неа..
Јас сакам да се сменам, сакам да не сум љуборна, да не се карам со него поради секоја ситница и поради мојата нервоза, тој настојува да спречи но јас неможам да се приберам, исто како да сум надрогирана    
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 13:10
хипнотизиранllelel...no coment...ох
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 13:44
анксиозна си...
женско си...голема%20насмевка
смири се...најди некои попатно хоби , вака како што пиша , ми изгледа како дечко ти да ти е опсесија , а не емотивен партнер , повеќе изгледа дека ‘дечково  ти е животна цел...
најди некое хоби , медитирај , или зимај риталин, или било шо шо ќе ти препише психијатар...трепкање и јас имам вакви проблеми , ги решавам со хоби или ептен кога ми е лошо медитирам...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.