IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате во БОГ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате во БОГ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 73>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:17
lele

struja od 10 kV se gleda na 100 km odalecenot
газење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:17
Да........јас сум доказот.......
МИР со сите
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:17
хахаха, извини lane, не бев доволно прецизен (иако мислам дека анакин ме сфати). Мислев на онаа астрономскана "црна дупка" среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:18
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Да........јас сум доказот.......
 
pak ke recam izvini...ama  dijagnozata bila pogresna....
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:19
Originally posted by anakin anakin напиша:

lele struja od 10 kV se gleda na 100 km odalecenotгазење%20од%20смеење


Море дај аргумент, не туку се вади на шеги.....

Паметните луѓе кога немаат соодветен аргумен се извлекуваат со зезање.....но за жал има и други не толку паметни (зашто се верници), но сепак не паѓаат на фориве.....

Аргумент миличок, аргумент.......
МИР со сите
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:19
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


nesum covek koj saka da veruva
 
Ни јас не сакам да верувам, ама кој не прашува нас.. факт е дека и јас и ти веруваме во своите убедувања. Тебе краен авторитет ти е сетилото за вид, мене разумот, сепак и двајцата веруваме. И пак веруваме среќа
 
Ме интересира, дали се видел црна дупка?


da vidov na fotografija
vidov deka astronomi presmetuvaat dvizenjata na telata pod dejstvoto na gravitacijata na crnata dupka
da gi vidov
najdi popametni argumenti
ti dadov sliki i od elektroni
sakas sliki od DNK
od sto sakas slika
ima i od magnetni polinja sliki, ne od metalni strugotini od magnetni polinja
ima sliki i od toplina
od se ima sliki
samo od BOG nema
голема%20насмевка


Изменето од anakin - 26.Мај.2009 во 01:20
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:22
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

lele struja od 10 kV se gleda na 100 km odalecenotгазење%20од%20смеење


Море дај аргумент, не туку се вади на шеги.....

Паметните луѓе кога немаат соодветен аргумен се извлекуваат со зезање.....но за жал има и други не толку паметни (зашто се верници), но сепак не паѓаат на фориве.....

Аргумент миличок, аргумент.......


coveku Bozji
koga mojot prijatel vo trafostanica go opna struja od 10 KV se vide takov mlaz stuja sto sum ja sonuval nedela dena

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:22
Originally posted by anakin anakin напиша:



Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

nesum covek koj saka da veruva

 

Ни јас не сакам да верувам, ама кој не прашува нас.. факт е дека и јас и ти веруваме во своите убедувања. Тебе краен авторитет ти е сетилото за вид, мене разумот, сепак и двајцата веруваме. И пак веруваме среќа

 

Ме интересира, дали се видел црна дупка?
da vidov na fotografijavidov deka astronomi presmetuvaat dvizenjata na telata pod dejstvoto na gravitacijata na crnata dupkada gi vidovnajdi popametni argumentiti dadov sliki i od elektronisakas sliki od DNKod sto sakas slikaima i od magnetni polinja sliki, ne od metalni strugotini od magnetni polinjaima sliki i od toplinaod se ima slikisamo od BOG nemaголема%20насмевка



Hm,zakonite na gravitacijata koj gi postavil>? Covek ili nekoja visa sila?

Dvizenjata na planetite koi se kako najprecizen casovnik,covek li go napravi toa? Ili nekoja visa sila?
Itn. itn.itn. Dokazi okolu nas ima mnogu, samo dali sakame da gi vidime i da razmislime?
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:25
Originally posted by anakin anakin напиша:


da vidov na fotografija
vidov deka astronomi presmetuvaat dvizenjata na telata pod dejstvoto na gravitacijata na crnata dupka
da gi vidov
 
Како што и самиот велиш, ти си видел само дејство на НЕВИДЛИВАТА  "црна дупка". Самата "црна дупка" е НЕВОЗМОЖНО да се види, затоа што ниту зрачи светлина, ниту е можно надворешна светлина да се рефлектира од неа. намигнување
Затоа астрономите и физичарите ја "гледаат" црната дупка само преку ефектите/дејствата кои таа ги предизвикува на околината.
Епа по сличен критериум и теистите го "гледаат" Бог.
 
 


Изменето од EvAngelos - 26.Мај.2009 во 01:26
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:27

Пак и пак......може си видел светлина, или си осетил топлина или искри...не знам што веќе, но струја друже не си видел........туку си заклучил отпосле дека изгореноста на твојот пријател е поради струјата и дека таа светлина, топлина и сл...била самата стуја.....Апла струја не си видел....(оти не се гледа бе друже)
МИР со сите
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:29
ne prijatele
vie ne sakate da mislite
se sto treba da se misli, kje recite abe BOG e odgovoren za toa
pa ne e prijatele
nesto drugo e
mo ne veronauticarite nego naucnicite kje moraat da mozgat za da sfatat
uste ne otkrile se
no ne se predavat so obicna recenica,, BOG E TOA I GOTOVO
taka ne rekoa za mo;lnjite
taka ne rekoa za plima i oseka, ne e posejdon toj nego sila na privlekuvanje na zemjata i mesecinata
taka ne rekoa za otkazuvanje na srceto
taka ne rekoa za DNK i genetika
taka ne rekoa za astronomija
nitu za svetlina i laser
taka ne rekoa za atomska eksplozija
nego baraat vistinska pricina za nivna pojava
srekja so ima lugje koi ne sakat da se vadat na BOG nego rabotat so godini
mengeleev ne rekol elementite e bozja rabota
nego baral povrzuvanje i logika na atomite itd itd
gi sakam kreativnite lugje koi ne se vadat so BOG

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:30
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

lele struja od 10 kV se gleda na 100 km odalecenotгазење%20од%20смеење


Море дај аргумент, не туку се вади на шеги.....

Паметните луѓе кога немаат соодветен аргумен се извлекуваат со зезање.....но за жал има и други не толку паметни (зашто се верници), но сепак не паѓаат на фориве.....

Аргумент миличок, аргумент.......
coveku Bozjikoga mojot prijatel vo trafostanica go opna struja od 10 KV se vide takov mlaz stuja sto sum ja sonuval nedela dena



Coveku Bozji,ostavi toa tuku ostana li ziv prijatelot tvoj sto go udri struja???
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:31
lele deteeeeeeeeeeeeeee
molnja e struja od 1000 000 kv
se gleda so golo oko isto kako i 10 KV struja od trafo stanicata
aj ne mudruj, i fati se za kniga, batali biblija, gledas deka ne ti nosi niso dobro

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:31
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

lele struja od 10 kV se gleda na 100 km odalecenotгазење%20од%20смеење


Море дај аргумент, не туку се вади на шеги.....

Паметните луѓе кога немаат соодветен аргумен се извлекуваат со зезање.....но за жал има и други не толку паметни (зашто се верници), но сепак не паѓаат на фориве.....

Аргумент миличок, аргумент.......
coveku Bozjikoga mojot prijatel vo trafostanica go opna struja od 10 KV se vide takov mlaz stuja sto sum ja sonuval nedela dena



Coveku Bozji,ostavi toa tuku ostana li ziv prijatelot tvoj sto go udri struja???


ostana
no rakata mu se isusi
тага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 73>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.