IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 53>
Автор
Порака
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2009 во 15:04
И реалноста стана нереалност во овој лажовен и парадоксален свет а форумот е тука за миг да избегаме од таму ама по се изгледа никаде не можеш да се скриеш
SEMPER ETIAM UBIQUE SUPERIORES
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 21:52
Toj shto e gjubre vo realnosta ostanuva gjubre zasekogash i nasekade...od takvi ne se bega...samo moze da im se vrati so ista merka..ili da se ignoriraat...drugo nema..
голема%20насмевка
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 23:08
Se pomalku vreme imam za realnosta
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
picky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 23:17
Picky - me vika decko mi, deka sum bila mnogu prebirliva среќа znaci realno e! среќа
Negooo...sto ima da se otkrivame koi sme sto sme...nekam pred site sve da zboram не%20зборувам, a bas me interesira koj se krie zad odredeni licnosti :D:D:D
No expectations, no disappointments!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 13:26
Originally posted by zagor zagor напиша:

....forum ili realnost?...interesen naslov ,uste pointeresni zborovi.!ne bi sakal da se navrakam nanazad koj prv pocna i od kade naslovot FORUM,no toa sto denes se slucuva blagodarenie na visokata tehnologija pred se na Internetot e daleku od vistinskoto znacenje na zborot FORUM..!realnosta e sosem druga ,bar za mene,iako nekoi i toa ne mozat da go vidat....!nemoznosta nekoja LICNOST da napravi razlika od realniot svet ili od ona sto se slucuva pisuvajki po forumite  ili blogovite, ja pravi razlicna od drugite ...i normalno za nasi sostojbi ,se naoga vo prednost pred drugite, i nad niv....!gi zalam lugeto t.e. licnostite koj ovaa igra ja sfakaat tolku seriozno ,sto neveruvam deka ni Gospod bog  moze da im pomogne ..kako da  ova e mesto kade sto treba da se dijagnosticira psiholoskata sostojba na lugeto...
..po forumite,mozes da naletas na sekakvi,duri i na takvi kako mene na koi im fali drustvo, ljubov,seks, partner, pari, zivot,....da se opismenat i t.n...t.z.a kako ke te prifatat ,sekogas ne zavisi od samiot sebe,tuku i od onie sto te opkruzuvaat vo ovoj svet...a ima bogami bajgi zaodeni....zaneseni ,koj se stavaat nad sekogo i mislat ako se tuka ili okolu nego go "fatile bog za muda, a nie kako da sme go videle Toj vo pizami....!!!tragicno...тага
....da ne odam po drugite temi i vo sekoja poodelno da obrazlozuvam sto kako ...zosto..eve tuka ke napravam mal osvrt na nekoi raboti...
...dojdov slucajno ,ama sudbinata e da si odam...!taka prizelkuvaat  drugite...!sekogas popameniot popusta makar i da ne e vo pravo ...makar i na svoe nezadovolstvo ili trosok...barem jas sum takov.
....ovde sretnav interesni i pametni luge,inteligentni i pametni,polni so pozitivna energija i humor!...pozdrav do niv!мафтање
....imase i drugi na koj im smetav ....licnosti sto karierata ke ja gradat preku ovaa zabava,koj donesuvaat zaklucoci bez da imaat osnova za toa..a jas ne sakam kako i sekogas, na nekoi da smetam ...!...ne malku,tuku mnogu sum nadvor od temata...ne malku ,tuku mnogu sum zabegal..mozebi sto i jas vlegov vo toj film,no nema da ja odigram taa rolja do kraj...zalam samo sto nekoi ne mozea da navlezat podlaboko vo karakterot na licnosta ....
....neka mi proistat ili pak, jas se izvinuvam ako nekogo povrediv ,navrediv ili bilo na koj nacin im ja povrediv nivtata sueta!nemav seriozna namera!!cel ni najmalku....
..se povlekuvamплазење,a Vie po mene,mozete da si pisuvate i da go ocrnuvate nikot zagor kolku sakate...da frlate so drvja i kamenja po mene ,duri i licnosta da mi ja povredite,vakov ili onakov...ama toa e do Vas .....ic ne mi e gajle....задоволство
 
...gooolem pozdrav do bivsite ,segasnite i idnite clenovi na ovoj FORUM,kako i do onie koj ja imaat despotkata vlast vo svoite race i sto mozat na sekade i na sekogo da kazat sto sakaat,a da ne mozes da im vratis.....!jas za zal  ,vo toj domen se gubam....
.....leleleeeeeee,ve udaviv.....!!!
 
POZDRAV...!!!...iiiiiiiiiiiiiiiiii......голема%20насмевка
 
postov mozete da go koristite vo dnevno politicki celi....od avtorotголема%20насмевка
 
 
 
 
 
......изненадувањеизненадувањеизненадување...mora da sum bil pijan....ne se seCHam...не%20знам!!!!
-star ...?ма%20ајде
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
picky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 14:36

Незнам дали си бил пијан, ама сигурно не си бил во стабилна емотивна состојба газење%20од%20смеење

No expectations, no disappointments!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 15:42
...aj pa ti...ova e nerealno ...ko-bajagi...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 18:02
Загор, welcome back во виртуелната реалностголемо%20гушкање
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 20:33




големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеза сите мои форум-пријател(к)и!!! бакнежбакнежбакнеж



Изменето од Sho-Sana - 13.Март.2009 во 20:33
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 14:11
Пишаното однесување малку има врска со практичното т.е со она во реални услови. Тука сме поштедени од правење фаци, гестикулации и ослободување телесна енергија така да форумот само одсликува дел од нечив карактер и размислувања, но никако неможе да се добие впечаток дали особата ги применува своите изнесени размислувања и вокабулар во јавниот живот.
Затоа на еден форум секој тргнува од сопствените гледишта кои не мора и да се реални или пак базирани на фактички искуства...затоа мене може да ми се допаѓа некој како размислува преку пишан збор или да не можат очиве да ми го читаат од глупости, но за да формирам комплетно мислење за таа особа треба да видам како се однесува со мене, со други луѓе, како изгледа, како живее во реалноста, од каде потекнува.....и да не дробам многу едноставно занимливо ми е да читам сваштарии нно тоа не ме поттикнува на понатамошен интерес за одредена особа или нејзина анализа (многу ретко).
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 15:11
Koga se zali deka mnogu dremam na komjuter i deka e osamena, ke i dzitnam " Master kard " , pa neka masturbira.
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 21:29
.....pa sega razlika....размислување.......zavisi od koja strana na ekranot smeплазење
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 17:42
zaravo najgolem problem e previse realnost na forumot плазење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anelija l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anelija l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 21:10
ako sekoj bide ovde realen,zasto ovde mozes da iskazis poveke raboti koi nekogas te pretiskat, i po pisuvanjeto ke mozes da pretposavis so kakva licnost, kakva licnost sedela pozadi pc.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.