IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Каков е статусот на БОРЦИТЕ од војната 2001
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков е статусот на БОРЦИТЕ од војната 2001

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 51>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 21:56
Originally posted by Мишичасти Мишичасти напиша:

Што знам?? Знам дека ги наместија... а ове шо останаа не ги наместија.. знам дека Скопје имаше 3% одзив на поканита за милитаризација... Знам дека македонските гомна од Генерал Штаб на АРМ за пари ги предава војниците... Знам за тегли очи вадени, и пукање во колејнци... знам да те убијам на повеке начини... знам да те поминам ко воз за 2 секунди... знам да правам бомби... да пукам од снајпер... секаков вид оружје... знам да пукам во вагина... и да вадам очи со лајца... знам јас повеке работи... само не знам да барам ко циган пари за то шо сум го бранел православието....

Dobro, dokolku tvrdish deka e taka daj dokazi i ti garantiram deka pod hitno kje povedeme postapka za site tie koi mestele, ama za site baram generalii i normalno EMBG.
Za drugiot del: MOBILIZACIJA vo Skopje samo kje ti kazjam deka tuka si edinstveno vo pravo od prichina shto Jas lichno vrshev mobilizcija vo Skopje vo dva navrata i kje te razocharam odzivot beshe prosechno2% no toa vo Skopje, dodeka za vnatreshnosta apsolutno si vo zabluda zatoa shto pochnuvajki od Ohrid pa se do Veles zaedno so nego i istochna Makedonija odzivot beshe od 90 do 105% i zatoa nemoj da zboruvash nevistini. Isto taka imam obvrska da te predupredam pred bilo shto da kazjesh bidi bar malku spremen- bar malku informiran. Zboruvash so rechnikot na politicharite a shto ne e vo red, upotrebuvash kategorija braniteli.....prijatele, najuchtivo te molam prochitaj go bar ednash Ustavot na RM i dokolku najdesh nekade bar ednash da ima spomnato kategorija braniteli jas sum spremen da ti se izvinam- No, PAZI samo vo Ustavot a ne vo nekoja si politchka pribeleshka.
Kolku za tvoja informacija USTAVOT priznava samo kategorija BOREC (BORCI) i zatoa ne dozvoluvam nikoj da gi devalvira site koi bea na BRANIKOT na Republika Makedonija.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 22:01
sekoja cest misicasti .... mnogu ubavo kazano ... i sekoja cest vo konstatacijata deka si go branel pravoslavieto .... pomalku ili povece , ne bese samo udar vrz Makedonskata drzava .... istovremeno bese i udar vrz pravoslavieto .... sekoja cest ......
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 22:05
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Очигледно дека многу знаеш...не си ти крив што не знаеш да бараш пари , крива е државата што не се погрижи за тебе тие како тебе да го реши статусот затоа што сево ова испадна пу пу не важи.Извини јас те разбрав дека кажуваш нешто против нашите бранители....на кои за жал сите им го завртеа грбот. Е жал ми е за нив, многу ми е жал.



Teshko deka neshto znae, a ushte poteshko deka e dobro informiran. Politichki mozje da e samo potkovan a tokmu toa e onoa koe gi devalvira BORCITE. Vo samiot start dobro si go svatila. A, mozjebi i toj e eden od tie koi ne dovagjaa na povikot za MOBILIZACIJA pa sega ete nekoj bara pari. Ne, nikoj ne bara pari. Pochitta e pogolema od parite, no za zjal nikoj nema pochit kon borcite.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 21:21
Statusot na Borcite od opravdani prichini mora da pocheka. Nema kojsega da rasprava po nego. Nemame vlada.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2008 во 17:36
Vo vtornik na 01.Juli, kje zasedava komisijata na Unija na Borci 2001 godina na koja treba da donese ODLUKA za usvojuvanje na predlog zakonot za Borcite 2001, i istiot da go dostavi vo forma na aneks kon vekje dostaveniot prelog za Status Borec- vo vladata koj predlog e vo vladata od 25.10.2006 godina, a koj minatata godina e dostaven vo sobraniska proceduta.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Musliman_Albanec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Musliman_Albanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 02:08
Ja neznam kako ne se stramit od takvi borci kakvi sto gi imavte vie!!!Stramotaaaaaa!ja izgbuja vojnata od NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI koi se boreja za svoite prava i koi ne ubivaa nevini luge kako ovie vasive!!!2001 vie treba da ja pametite kako poraz i pomiretese so sudbinata deka vam vi e dojden krajot i deka vo celiot svet ce vladeat MUSLIMANI!!!Allah da ni pomogni da izdvojuvame sekogas pobeda kako vo 2001!!!
                        UCK
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 02:13
Originally posted by Musliman_Albanec Musliman_Albanec напиша:

Ja neznam kako ne se stramit od takvi borci kakvi sto gi imavte vie!!!Stramotaaaaaa!ja izgbuja vojnata od NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI koi se boreja za svoite prava i koi ne ubivaa nevini luge kako ovie vasive!!!2001 vie treba da ja pametite kako poraz i pomiretese so sudbinata deka vam vi e dojden krajot i deka vo celiot svet ce vladeat MUSLIMANI!!!Allah da ni pomogni da izdvojuvame sekogas pobeda kako vo 2001!!!
                        UCK


oki de
spij mirno

jas licno mrazam takvi postovi na omraza
no neka stoi

a mozebi i ne? - ma neka stoi , za primer deka ne trebalo pinjau pinjau

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 03:43
муслим без странската поддршка немаше живи гзови да извадите.

ке имаше етничко чистење на западна Македонија.штета.пропуштена шанса.

ај...наредниот патнамигнување


Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 13:00
Originally posted by Musliman_Albanec Musliman_Albanec напиша:

Ja neznam kako ne se stramit od takvi borci kakvi sto gi imavte vie!!!Stramotaaaaaa!ja izgbuja vojnata od NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI koi se boreja za svoite prava i koi ne ubivaa nevini luge kako ovie vasive!!!2001 vie treba da ja pametite kako poraz i pomiretese so sudbinata deka vam vi e dojden krajot i deka vo celiot svet ce vladeat MUSLIMANI!!!Allah da ni pomogni da izdvojuvame sekogas pobeda kako vo 2001!!!
                        UCK


Крстетесе на политичарите, инаку на милитаристички план за 48 часа ќе ве решевме. Ако не беа политичарите ни алах ни мухамед па наш бог Исус немаше да ве спаси.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 13:03
Нашите борци (што некој ги девалвира и ги нарекува бранители, свесно прекршувајки го Уставот) ќе си добијат свој Статус- свое место во опшественото живеење.

Изменето од orlov - 28.Јуни.2008 во 13:04
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 13:10
Originally posted by Musliman_Albanec Musliman_Albanec напиша:

Ja neznam kako ne se stramit od takvi borci kakvi sto gi imavte vie!!!Stramotaaaaaa!ja izgbuja vojnata od NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI koi se boreja za svoite prava i koi ne ubivaa nevini luge kako ovie vasive!!!2001 vie treba da ja pametite kako poraz i pomiretese so sudbinata deka vam vi e dojden krajot i deka vo celiot svet ce vladeat MUSLIMANI!!!Allah da ni pomogni da izdvojuvame sekogas pobeda kako vo 2001!!!
                        UCK

e pa vidi sega musliman albanec ke ti postavam prashanje
edno samo?.....
dali ti beshe prisuten vo radusha koga helikopterite
MI 24 ja zapalija planinata i koga NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI mozda pomalce izgoreja zivi...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 13:18
Originally posted by Musliman_Albanec Musliman_Albanec напиша:

Ja neznam kako ne se stramit od takvi borci kakvi sto gi imavte vie!!!Stramotaaaaaa!ja izgbuja vojnata od NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI koi se boreja za svoite prava i koi ne ubivaa nevini luge kako ovie vasive!!!2001 vie treba da ja pametite kako poraz i pomiretese so sudbinata deka vam vi e dojden krajot i deka vo celiot svet ce vladeat MUSLIMANI!!!Allah da ni pomogni da izdvojuvame sekogas pobeda kako vo 2001!!!
                        UCK



Odi leci se negde budalo.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 14:15
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by Musliman_Albanec Musliman_Albanec напиша:

Ja neznam kako ne se stramit od takvi borci kakvi sto gi imavte vie!!!Stramotaaaaaa!ja izgbuja vojnata od NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI koi se boreja za svoite prava i koi ne ubivaa nevini luge kako ovie vasive!!!2001 vie treba da ja pametite kako poraz i pomiretese so sudbinata deka vam vi e dojden krajot i deka vo celiot svet ce vladeat MUSLIMANI!!!Allah da ni pomogni da izdvojuvame sekogas pobeda kako vo 2001!!!
                        UCK

e pa vidi sega musliman albanec ke ti postavam prashanje
edno samo?.....
dali ti beshe prisuten vo radusha koga helikopterite
MI 24 ja zapalija planinata i koga NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI mozda pomalce izgoreja zivi...




Гарант бил, па затоа сега блада и кога е буден. Пишман е зошто останал некако жив. Затоа кога зборува за ОС на РМ мислина УЧК- ите, небаре тоа некако мисли дека го теши. Пуштиго го фатила него матната.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 14:22
Originally posted by Musliman_Albanec Musliman_Albanec напиша:

Ja neznam kako ne se stramit od takvi borci kakvi sto gi imavte vie!!!Stramotaaaaaa!ja izgbuja vojnata od NEKOLKU ILJADI JAKO OBUCENI ALBANCI koi se boreja za svoite prava i koi ne ubivaa nevini luge kako ovie vasive!!!2001 vie treba da ja pametite kako poraz i pomiretese so sudbinata deka vam vi e dojden krajot i deka vo celiot svet ce vladeat MUSLIMANI!!!Allah da ni pomogni da izdvojuvame sekogas pobeda kako vo 2001!!!
                        UCK


zaso sekogas koja kje vidam tvoj nik
mi se cita

Muzicki Albanec???

тага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.