IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
GodFather3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GodFather3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 15:00
Originally posted by serafimov serafimov напиша:

a koj vika deka za nod32 treba samo crack



duri ni crack ne treba
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 12:44
Еј куме дај пушти некое линкче ако знаеш за Mcafee пошто ме мрзи да барам и симнувам некоја невалидна верзија а само уште тој не сум го пробалнамигнување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 15:08
ХАКЕРИШТА ПОЗДРАВ!!!
ОД ПРЕД НЕКОЈ ДЕН КОРИСТАМ "NORTON", ...
ДАЛИ ТРЕБА ДА МУ ПРАВАМ "SCAN", ИЛИ ТОЈ САМИОТ ЌЕ МИ ЈАВУВА АКО НАЈДЕ НЕКОЈ ВИРУС? ...
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 19:31
Originally posted by smizla smizla напиша:

ХАКЕРИШТА ПОЗДРАВ!!!
ОД ПРЕД НЕКОЈ ДЕН КОРИСТАМ "NORTON", ...
ДАЛИ ТРЕБА ДА МУ ПРАВАМ "SCAN", ИЛИ ТОЈ САМИОТ ЌЕ МИ ЈАВУВА АКО НАЈДЕ НЕКОЈ ВИРУС? ...


Zavisi ako nekoja aplikacija nosi malciozen Software pri instalacija treba da kaze,pozelno bi bilo na 2-3 nedeli da mu pravis eden skan nema nis da izgubis
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 20:02
Ne koristam antivirus :)
Deep frez
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 00:58
ЕЈ ДЕЧКИ ПОМОШ
САМО ШТО МИ СТИГНА UPDATE НА НОРТОН
АМА НЕ МИ Е ЛИЦЕНЦИРАН WINDOWS
СЕГА ШТО?????????
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 06:35
Originally posted by smizla smizla напиша:

ЕЈ ДЕЧКИ ПОМОШ
САМО ШТО МИ СТИГНА UPDATE НА НОРТОН
АМА НЕ МИ Е ЛИЦЕНЦИРАН WINDOWS
СЕГА ШТО?????????

Updetirahe na antivirus nema veza so Windows dali e licenciran
Кон врв
GodFather3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GodFather3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 23:09
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Еј куме дај пушти некое линкче ако знаеш за Mcafee пошто ме мрзи да барам и симнувам некоја невалидна верзија а само уште тој не сум го пробалнамигнување


Бараше линк од McAfee---> го имаш во ПП

Кон врв
sasesate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasesate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 10:10
Stoe rabotava so Skype. Sve nesto inficirani!
Кон врв
fanta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fanta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 16:29
ZDRAVO JAS GO KRISTAM NOD 32 I NESE RAZBIRAM MNOGU MEGUTOA MISLAM DEKA KASPERSKI E OK
NEMOJ NE ME RADUJ !!!!!
Кон врв
tinobt Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tinobt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 22:30
jas koristam avira free edition vo kombinacija so SuperAntySpyware i mislam deka dvata se dobri....za avirata mislam deka e najdobar besplaten antivirus, a antispywareot morate uste odma da go imate top e programceto!
Кон врв
Makedonecot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonecot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 05:46
AVG ZAKON!
Кон врв
Xelmep Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Xelmep Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 23:13
KASPERSKI INTERNET SECURITY, Najdobar e
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 05:29
Go skenirav pc-to so Norton i najde eden kup virusi so slednite rezultati (risks in compressed file internet download manager v5,packed generic 200 detected,trojan horse,backdoor tidservinf,w32 tidserv) i na krajot pisese scan complete.there are items that require attention


results summary          attention required (5)          detailed results



total items scanned                      38231
total security risks detected             5
total security risks resolved             0
total items that require attention        5



export results                  close



P.S. problemot e so prvpat koristam Norton i ne znam kako da gi iscistam virusite oti nema Heal ili slicno kako drugite antivirusi a plus i mi vazi 15 dena no se prodolzuval so sekoe restartiranje?
Imam kabelski internet od Telekabel so transfer od 15360 mb,do vcera imav potroseno 11000 a sega samo so vidov pisese 22000 mb znaci 6640 mb nadminati a nemam nisto spusteno golemo,samo Opera od 7-8 mb so brzina na transfer od smesni 30-40kb/sec i so e najtragicno (taka da go narecam) mb begaa kako Formula 1 - po 1000-2000 na sekoja minuta.
Dali e mozno nekoj da mi ja doznal IP Adresata i da vlezi vo sistemot oti go odnesov vo servis pa da gi trosi mb.
I uste nesto, pred samo edna nedela imav potroseno okolu 8000mb i koga proveriv na statistika vidov deka se bese na 0 (znaci kako da bese 1 vo mesecot i na sekoja minuta gledav kako si bega transferot za sega da bide nadminat    (DALI E MOZNO?????????)

SE NADEVAM DEKA NE VE UMORIV OD MNOGU TEKST

FALA!!!      
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.