IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 62>
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 03:41
prodolzi ponatamu...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 10:12
Нема што да бараш повеќе во таква врска. Остави го и заборави го.
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
ligla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2010
Локација: Mexico
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ligla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 16:09
da prodolzam??????
sakaj za da bides sakan>......
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 08:56


Не можеш да ја допреш љубовта.... но сигурно можеш...
...да ја почувствуваш убавината што таа ја разлева...
...насекаде.........
Кон врв
alankan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alankan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 09:37
Mozebi i ne e do nego treba da se preispitash dali si ti taa shto go ispolnuva,mnogu vezi traat samo od navika i od strav za da se prodolzi napred vo zivotot i da se dojde do podobro,poveceto vrski podolgi od godina e teshko da se prekinat od glupa navika i da ne go povredime partnerot, a i dvajcata znaeme deka nema vece nishto od ljubovta tuku samo edna navika i macenje.
Кон врв
ligla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2010
Локација: Mexico
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ligla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 01:23
sto znam mozebi e i do mene ne velam ne....ama sepak jas sum taa koja znae se najdoro i mislam deka ne e bas do mene tuku do nego....sekoas pred mene go stava drugarite i mnogu drugi raboti sto mene toa mi preci...ponekogas i me zaborava
sakaj za da bides sakan>......
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 00:25
Covek moze da bide zaljuben vo onoj za koj e siguren deka ke bide pokraj nego sekogas koga mu e potreben.

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 01:23
e tuka e "kechot", kaj potrebite... razlicni lugje, razlicni potrebi

Изменето од Marko Polo 1 - 03.Април.2010 во 01:26
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 14:33
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Covek moze da bide zaljuben vo onoj za koj e siguren deka ke bide pokraj nego sekogas koga mu e potreben.
 
Не мора да значи....можеш да бидеш заљубен/а  и во некој што никогаш неможе да биде покрај тебе,нема правила.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
iren4eto* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iren4eto* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 19:33
Како најпрвин здраво на сите и Христос Воскресе.

Решив да побарам мала помош од вас и се надевам дека ке ми помогнете.

Значи вака.

Типот го запознав пред година ипол и тоа случајно преку интернет.Со тек на времето ние станувавме многу блиски и тој ми кажа после првиот месец познаство дека ме сака но дека не можел да се бори за мене заради далечината а и несакал да ме повреди.
Продолживме со контактот преку интернет и се беше во најдобар ред јас се повеке и повеке го засакував него,си пишавме пораки звоневме едне на друг и бевме по 2 часа на мсн.
Како течеше времето дојде и Август и јас морав да се одлучам за мојот факс каде ке го продолжам.Сакав кај него во скопје за да бев поблиску до него бидејки без него без изгубена.Но моите родители не ме пуштија и ме пратија на друго место против моја волја но и тогаш останавме во контакт.
Кога осекав притисок да му кажам дека госакам го сторив тоа но не биде пак ништо.Не спречија околностите да се видеме.
Пак пропдолживме да зборуваме и покрај моето признание и се видовме конечно пред околу 4-5 месеци.Средбата беше прекрасна,се осекав многу убаво ме прегрнуваше ме држеше за рака ме бакнуваше,кога морав да си отидам ме праша кога ке отидам пак и јас му одговорив ке зборуваме за тоа.
После следниот ден почнавме да се договараме тој да дојде кај мене во град и така испадна.
мегутоа се појави една негова другарка и го прашала дали јас сум му омилена и тој и рекол да.Во мегувреме се појхавува и неговиот другар со кој имав контакт преку интернет пред да се запознам со овој што го сакам и јас го обновив муабетот со него само заради тоа што му е другар на тој што го сакам.
Во еден разговор тој почна да зборува за неговиот другар (за тој што го сакам разни глупости) а јас се грижев за него и го прашував што му е дали има нешто за што треба да ми каже но тој ми кажа дека нема ништо.Но длабоко во душата знаев дека имаше нешто.Ги средивме работите и тој требаше да дојде кај мене.И кога мислев дека има друга како што кажуваше другар му му признав пак дека го сакам но тој ми кажа дека не е за мене иако му се допагам дека сме далеку дека постојано би бил во искушение.
И после два дена дознав дека си фатил девојка,се испокаравме и почнавме да се врегаме и ми кажа дека би било најдобро да го заборавам да го замразам и да не му досадувам(тоа го рече со цел да го отфрлам)и после некој ден му пишав порака и му кажав дека ке го заборавам дека нема да му пишувам пораки повеке.Но по некој ден добив порака ми недостигаш.Нормално му попуштив и зборевме и ми кажа дека сака да продолжиме со контактот.Јас се сложив со тоа.
Во мегувреме мојата другарка од мое име му пишала пораки и му досадувала цело време.Една вечер дознавам дека си фатил уште една девојка и дека одел со неа 3 неделизначи имал две во исто време.И тогаш пак зборевме и се каравме следниот ден моја другарка на еден форум пишала од мое име за него лоши работи,тој го прочитал тоа и се налути.
Јас му објаснив и тој ми рече да ја прашам неговата другарка (онаа која го прашуваше дали сум му омилена)за она што се случувало и јас нормално ја прашав и и кажав што е работата но типката му кажала многу невистинити работи за мене дека сум кажувала за сето она што се случувало а нема врска.
И тој се налути и ми пиша порака дека не сакал повеке да биде со мене во контакт.Дека ке ме заборави и ме блокна од мсн.Стапив пак во контакт со другар му за да дознаам што е проблемот и тој ми кажуваше декла ме замразил многу дека не сакал да знае ништо за мене,а мојата болка зе зголемуваше.После еден месец ипол тој што гос акам ми пиша порака за роденден но јас не му вратив веднаш туку после недела дена и му кажав сешто се случило ноако толку ме мрази ке го заборавам и ми рече да го аднам на новиот мсн.Јас и тоа го сторив,го аднав зборувавме и се смиривме,решивме да останеме другари.Ми беше каал дека раскинал сдо едната и дека е сега со другатра му девојка и кога го прашав како му иде правејки се дека не го сакам повеке ми рече не е лошшо.
Во последно време кога и да му ја спомнувам тој ја менува темата.
Проблемот е друг.Осекам дека има некој проблем во врска со него дека не е расположен.Дека има некој проблем и ретко се вклучува,му пишувам порака дека знам дека има нешто дека не мора да крие зошто го познавам многу добро и тој преку порака ми пиша дека нема ништо и се вкл на мсн и разгоиваравме и јас му објаснив се како што е.
Кога ги бевме решиле проблемите пак почна со исто да не се вклучува.Вчера играа нашите екипи еден против друг и јас нормално му ја честитав победата и тој само едно благодарам.ЗНаев дека пак има нешто и подоцна му пишав пак порака дека знам дека има нешто дека нема да го замарам и да ми каже дали има нешто.Тој се вклучи и ми кажа дека сум му досадна со тие пораки прашувајки го дали има нешто и дали ми е лут,му пречи што се грижам за него а јас сакам да биде се во најдобар ред и да не испаднам пак крива како претходниот пат.
Зборевме мирно се беше во најдобар ред.
Тоа е се.

Сега незнам што да правам во врска со ситуацијата дали да продолажм да се борам за него или има некое друго чаре односно да не му пишувам некое време.Да го ставам на игнор.
Се обидов да го заборавам но безуспешно.Пробав со друг ама за жал само тој ми е во срцето.
Како да ме опседнал некако.
Ми има многу помогнато како на пример да го заборавам бившиот кој го сакав 3 години за еден момент се грижеше за мене додека бев многу болна ме тешеше кога се запишав протуив моја волја на друг факс,едноставно ми ги решаваше сите проблеми.

Некогаш ми доага да му кажам дека го сакам но се плашам од неговата реакција.
Некогаш му кажувам дека сакам да се откажам од него но тој се лути.

Не знам што да правам.Другите кои сум ги сакала сум ги лесно преболувала но овај и покрај секоја негова навреда кога бевме во лош однос и покрај тоа што има девојка пак го сакам.

Ке ве молам за помош.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 20:54
па од сето ова кажано ...
значи си се сретнала само еднаш или двапати со него....
а толку многу го  сакаш?? тоа срце ти е net- love.....
ти всушност не го познаваш реално ......само од пишување....
остави го нека диши слободно малку.....
јас мислам дека и самиов текст што си го напишала овде.....
се надеваш ТОЈ да го прочита....
и совет не се бара од било каде и од било кој.......
таа 4 што го имаш на твојот ник покажува дека си мн емотивно детињаста.....
многу се заморуваш со ова она околу него....
остави ......занимавај се со нешто друго.....
љубовта некогаш знае сама да дојде не мора ти да ја повикуваш...да
Кон врв
iren4eto* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iren4eto* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 21:07
Да сигурна сум дека го сакам,требаше да се видеме пак но родителите ме спречуваат нешто.А тој не е зачленет на форумов.
Јас само сакам да биде се во најдобар ред и да не бидам јас на крај крива.
Му смета што се грижам за него а тој за мене?и тој се грижел.Сепак како што кажа ти пробав се и со др да го заборавам и да се занимавам ама безуспешно,тој ми е само во мислите.
Сепак фала:)
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 21:17
тој ти е во мислите дека се ограничуваш само на него....
а што ако си на крај  крива или не си крива???
што значи тоа?? што добиваш со тоа?? кому е гајле за тоа?? мислиш ке спомне некој тоа??
сакаш да биде твој???
не го спомнувај на ниедна другар/ка....не го отварај срцето пред никој а најмалку пред него.....
остави го нека ,,шета,, ....
машкото не сака да биде бркан....сака тој да брка....
можеш некогаш( иако те боли и не сакаш) да кажеш НЕ!!???
ке видиш сам ќе дојдеда
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 21:20
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

тој ти е во мислите дека се ограничуваш само на него....
а што ако си на крај  крива или не си крива???
што значи тоа?? што добиваш со тоа?? кому е гајле за тоа?? мислиш ке спомне некој тоа??
сакаш да биде твој???
не го спомнувај на ниедна другар/ка....не го отварај срцето пред никој а најмалку пред него.....
остави го нека ,,шета,, ....
машкото не сака да биде бркан....сака тој да брка....
можеш некогаш( иако те боли и не сакаш) да кажеш НЕ!!???
ке видиш сам ќе дојдеда

тоа не пали секогаш...
некои за жал...
ја познаваат таквата женска психологија...
и верувај...
на секого му годи да биде бркан...
а не само да брка...намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.