IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 219220221222223 229>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 18:12
Веруваат во морална победа со референдумот, ама не оди тоа така.
Ги боли многу тоа што власта го бојкотираше референдумот.

Жерновски си се преставува како победник како што гледам, ама според мене, сите игубивме.
За мене ова со реферндумот беше чиста политичка опструкција и ништо повеќе, и само го наврзаа на политиката моментална на СДСМ и Заев.

Центарци требаше да си направат некое здружение или нешто слично и да бараат владата ако решила да го менува изгледот на ГТЦ да им понуди неколку идејни решениа, па и тие да учествуваат во изборот. Сега колку е легитимно и ова со референдумот а и ова што го пишувам јас е друго прашање. ГТЦ не е само од Центар, на цело Скопје е, цела Македонија, не верувам дека постои човек во државава што барем еднаш не поминал тамо.

Факт е дека на ГТЦ му треба реновирање, и дали ќе е неокласицизам или некој друг стил нека одлучат тие што се стручни, јас не сум и не знам ништо за архитектурски стилови.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 18:27
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

 
тие што излегоа на референдум , претпоставувам 90% гласале ЗА останување на ГТЦ таков ко што е...
значи окулу 40%...
тоа се гласачи на опозиција...
преостанати се од позиција, неопределени, оние кои не гласаат за никого и никогаш и оние кои не се ни тука да гласаат...


Значи така се објаснува работата… 40 посто не сакаат да се реновира, а 60 посто се неопределени. Нели?

Демек тоа не значи оти тие 60% не сакат да се реновира, туку дека им е сеедно, не можеле да излезат на реферeндумот, биле неопределени, не биле во состојба да гласаат во недела… а истите најдоа време, желба и интерес да излезат на општинското гласање и да го подржат Жерновски. Сега, одеднаш не го подржуваат поради ова-она, тоа-воа, имање-немање… демек референдумот не праќа народна порака оти опозицијата нема широка народна подршка, туку дека случајно се случило оноа што во суштина не е суштина. збунетост


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 18:39
Значи не го тупи, ебате...

еве ти нацртано со бројки (карикирано нормално)...
од 100 гласачи...
40 гласаат ЗА...
други 30 би гласале НЕ, ама не излегуваат на гласање затоа што знаат дека нема доволно т.е. 51 кои би гласале ЗА...
а и ако не знаат, добиваат налог од оние кои знаат, да не излегуваат на гласање, затоа што има некои кои направиле реална анализа па знаат, за разлика од овие кои се со "вродена ароганција па немаат потреба од реална анализа"...
и...
преостанатите 30 се во оние кои дел не излегуваат на гласање вака или онака...
а дел се кои се водат дека може да гласаат, арно ама не живеат тука, па ги заболе таквото за гласање, или воопшто дали ГТЦ ќе биде во барок или во рушевини...

и сега што ли тука има нејасно...
освен старата приказна дека некој мислидека сите што живеат во Македонија се малоумни...
па може да продава што ќе му текне на К*рот...

П.С. Независно од се...
им симнувам капа на аналитичарите од позицијата...
си ја вршата работата како што треба...




Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 19:08
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

 
еве ти нацртано со бројки (карикирано нормално)...
од 100 гласачи...
40 гласаат ЗА...
други 30 би гласале НЕ, ама не излегуваат на гласање затоа што знаат дека нема доволно т.е. 51 кои би гласале ЗА...
а и ако не знаат, добиваат налог од оние кои знаат, да не излегуваат на гласање, затоа што има некои кои направиле реална анализа па знаат, за разлика од овие кои се со "вродена ароганција па немаат потреба од реална анализа"...
и...
преостанатите 30 се во оние кои дел не излегуваат на гласање вака или онака...
а дел се кои се водат дека може да гласаат, арно ама не живеат тука, па ги заболе таквото за гласање, 

и сега што ли тука има нејасно...





голема насмевка

Е ајде сега со истата логика анализирај го општинското гласање во кое народот му даде подршка на Жерновски… со оноа дека, демек, 30% би гласале НЕ, добиваат налог да не излагаат да гласаат, останатите 30% кои не излагаат на гласање вака или онака… да ти биде полесно, оние 1000 души кои не живеат таму не мораш да ги ставаш во равенката.

И потоа со истата логика анализирај зошто барем 10 пати до сега опозицијата губи од народот на сите можни избори и референдуми.



П.С. За твоја информација, бидејќи гледам дека си дезинформиран од опозицијската пропаганда: дијаспората е ИСТИОТ тој народ кој живее во Македонија и не се менува по некаков магичен пат штом ќе ја мине границата. Тоа значи дека дијаспората 100% ја подржува народната воља и рамноправно, со најголеми почести, ги има примено Киро Глигоров, Бранко Црвенковски, Гjорге Иванов и Никола Груевски. А тоа е затоа што сите тие беа изборот на мнозинството од народот.

Тоа објаснува зошто малцинската опозиција постојано фрла со дрвја и камења по дијаспората кога не е на позиција, нели? намигнување










Изменето од Messenger - 29.Април.2015 во 19:18
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 20:04
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


голема насмевка

Е ајде сега со истата логика анализирај го општинското гласање во кое народот му даде подршка на Жерновски… со оноа дека, демек, 30% би гласале НЕ, добиваат налог да не излагаат да гласаат, останатите 30% кои не излагаат на гласање вака или онака… да ти биде полесно, оние 1000 души кои не живеат таму не мораш да ги ставаш во равенката.

И потоа со истата логика анализирај зошто барем 10 пати до сега опозицијата губи од народот на сите можни избори и референдуми.

Чекај бе, по која логика ги споредуваш добиените избори на опозицијата во општина Центар...
со добиени избори на позицијата во други општини...??!!
демек оние 1000 кои не живеат таму и да не ги ставаш во равенката...

не разбирам, ај еве и ти мене нацртај мии ко што јас тебе со бројки конкретно ти нацртав...
извини, приглуп сум, не те разбирам - не ти ја разбирам поврзаноста...
еве опиши ми како тоа изгледа...


П.С. За твоја информација, бидејќи гледам дека си дезинформиран од опозицијската пропаганда: дијаспората е ИСТИОТ тој народ кој живее во Македонија и не се менува по некаков магичен пат штом ќе ја мине границата. Тоа значи дека дијаспората 100% ја подржува народната воља и рамноправно, со најголеми почести, ги има примено Киро Глигоров, Бранко Црвенковски, Гjорге Иванов и Никола Груевски. А роа е затоа што сите тие беа изборот на мнозинството од народот.

И нешто да расчистиме...
колку за приказната за дезориентација од опозициска пропаганда...
не ми лепи етикети...
ако си ти, и таквите како тебе, ВМРО-овец...
јас ќе си го сечам на трупче на плоштад под мудата на Букефал...

ебате, не ни сонувам да се споредувам во категоријата...
ПАТРИОТ...
со тебе, како персонификација на оние кои се како тебе...
еве, јас и тие што останале овде а не се согласуваат со тебе, сме лузери...
гледам ти прави кеиф такво нешто...
ама тоа...
не те прави тебе поголем или помал ВМРО-вец од мене...
барем сигурно не поголем...





П.С. И немој да ме ставиш на пендинг апровал бе...
ти прв почна со лични квалификации...





Изменето од којсумјас - 29.Април.2015 во 20:06
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 20:27
Бреее… ти можеш постојано да ја потценуваш и да се потсмеваш на дијаспората, како што стори и сега...

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

а сеење магла и задоволство од победа на дијаспора-обожаватели-на-само-ним-позната-идеја-за -Македонија-обединета-ама-раскарана-и-поделена-е-друга-приказна...
е веќе позната работа, но...


Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

 
и сега што ли тука има нејасно...
освен старата приказна дека некој мислидека сите што живеат во Македонија се малоумни...
па може да продава што ќе му текне на К*рот...


… а од другата страна не смеат да ти објаснат (не да ти возвратат со иста мера) дека таквите ставови не одговараат на вистината.

И на крајот пријателе, ако имаш кус фитил не го запалувај и не се служи со претења во твоето комуницирање. Не ти го кријам постот за да биде на увид на сите… можеш самиот да го избришиш доколку увидиш дека си го напишал во ефект. Ако сметаш дека е во ред, тогаш нека ти стои.










Изменето од Messenger - 29.Април.2015 во 20:28
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2015 во 20:35
Ако си така среќен, еве...
нека ми стои...
немам проблем со тоа што сум го кажал...
за дијаспората посебно и не ми е првпат...

а за фитилот, кај нас викаат...
можеби имаш плитка материца...
па кој како милува...

туку, каде виде претење...?збунетост


Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2015 во 01:45
Ајде бе дечки, еднаш да гледавте реално на работиве ич не ми е криво..
Дијаспората си е дијаспора, нема да се мачам да влегувам во муабет, затоа што не ми личи..нели!


Ама нели е за греота ГТЦ?! 
Еве вака чисто мене ме интересира, дали ви е жал што се распаѓа?
Чисто да се разбереме, прашањето е за тие што живеат во Скопје.
Патем, ова референдумот ми беше уште по греота, ГТЦ може спаѓа во општина Центар, ама ГТЦ едно време беше најпосетениот трговски од сите скопјани и посетители на Скопје, не само на центарци!


Патем, ја најдов случајно сликава. Многу од скопјаните си го викаат ова..
А на тие што им е убаво, па добредојдени се да ги пополнат празнинитеголема насмевка



Изменето од evangeline - 30.Април.2015 во 02:17
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2015 во 03:13
а што правиме со фактот дека ова воопшто не беше проблем на Жерновски, Груевски, нивните компании и нивните лични хирови и фрустрации, мерење на алати и собирање на бизниси?

во нормална цивилизирана земја, што не е полна со неписмени психопати, постои сериозен завод за заштита на културно наследство, постојат комисии за секој проект, постојат валоризации, а некаде постојат и посебни организации кои се занимаваат со архитектонското наследство, а постојат и целосна група на закони посветени на тој деликатен проблем
тука кај нас постои само кафанска расправија, поттикната од нечии детски желби...

ова воопшто не требаше да биде прашање на референдум, туку проблем кој требаше да се реши по професионален пат, со соодветно образовани луѓе и конкретни институции, кои дури и да се корумпирани и исполитизирани, треба да имаат барем малце образ во тоа што го работат
тука треба да се дискутира за ГТЦ како објект, колку вреди и што треб да се прави со него, а не за тоа колку граѓани ги поддржуваат глупостите на Жерновски и Груевски и од кои причини го прават тоа...

воопшто не требаше да дојде до вакво дереџе на инает до кое се дојде денес, ама кога веќе е дојдено до тоа, дури и референдум е погрешен, дури и да имаше целосно позитивен ефект референдумот, ќе беше погрешен самиот потег
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2015 во 04:03
Во суштина и не беше до ГТЦ.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2015 во 07:38
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

а што правиме со фактот дека ова воопшто не беше проблем на Жерновски, Груевски, нивните компании и нивните лични хирови и фрустрации, мерење на алати и собирање на бизниси?

во нормална цивилизирана земја, што не е полна со неписмени психопати, постои сериозен завод за заштита на културно наследство, постојат комисии за секој проект, постојат валоризации, а некаде постојат и посебни организации кои се занимаваат со архитектонското наследство, а постојат и целосна група на закони посветени на тој деликатен проблем
тука кај нас постои само кафанска расправија, поттикната од нечии детски желби...

ова воопшто не требаше да биде прашање на референдум, туку проблем кој требаше да се реши по професионален пат, со соодветно образовани луѓе и конкретни институции, кои дури и да се корумпирани и исполитизирани, треба да имаат барем малце образ во тоа што го работат
тука треба да се дискутира за ГТЦ како објект, колку вреди и што треб да се прави со него, а не за тоа колку граѓани ги поддржуваат глупостите на Жерновски и Груевски и од кои причини го прават тоа...

воопшто не требаше да дојде до вакво дереџе на инает до кое се дојде денес, ама кога веќе е дојдено до тоа, дури и референдум е погрешен, дури и да имаше целосно позитивен ефект референдумот, ќе беше погрешен самиот потег



zabegan Кликни и види ги опциите 


Коментари: 1094 
Прегледи: 21739 

Види порака Види порака
Двокатни автобуси 
Испратена: 24.Март.2013 во 17:06
Како влегува шофер на градски во пиљара? 
-Со двокатен автобус. воопшто не е за смеење, автобусите не стигнаа да направат ни пет години, а веќе имаат вакви опасни дефекти 
Види порака



zabegan Кликни и види ги опциите 


Коментари: 3089 
Прегледи: 103871 

Види порака Види порака
СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14 
Испратена: 10.Април.2013 во 00:03
Koj sto saka neka kaze... Za Andrej Zernovski sum i toa so dvete race ... I pokraj site frleni pari, i pokraj najgolemoto "zlo-DELO" na ve me ro to a toa e SK-2014-DPMNE, i pokraj Pustec, Korca, i pokraj site mozni scenarija, zitelite na opstina Centar od bastion na vmro, posle 13 godini, go dadoa vo racete na Andrej... Dali nekoja ja razbira tezinata na pobedata na Andrej Zernovski vo Centar... Andrej Zernovski vs. Vmro-SK-2014....?????јас воопшто не ја разбирам тежината, како прво,... Види порака

zabegan Кликни и види ги опциите 


Коментари: 539 
Прегледи: 13118 

Види порака Види порака
ШТО ПРАВИ ОПОЗИЦИЈАТА!! 
Испратена: 03.Март.2013 во 21:18
вие тука додека мозгате кој повеќе ве пали, дали Бранко или Грујо... оние неандарталцине пуздер направија денес низ центарот на Скопје.. човек не можеше нормално и без страв да се движи низ градов и немаше никаква политичка реакција нити пак барем медиумска покриеност на сето тоа 
како сеуште не ви е срам да коментирате воопшто на подфорумов, не знам 


и тој груевски жив лигуш, и онаа гордана од мвр, наместо денес полицијата џигер да ги направеше баш тие неандерталците што кршеа и палеа, да... 

намигнување

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 05:02
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

а што правиме со фактот дека ова воопшто не беше проблем на Жерновски, Груевски, нивните компании и нивните лични хирови и фрустрации, мерење на алати и собирање на бизниси?

во нормална цивилизирана земја, што не е полна со неписмени психопати, постои сериозен завод за заштита на културно наследство, постојат комисии за секој проект, постојат валоризации, а некаде постојат и посебни организации кои се занимаваат со архитектонското наследство, а постојат и целосна група на закони посветени на тој деликатен проблем
тука кај нас постои само кафанска расправија, поттикната од нечии детски желби...

ова воопшто не требаше да биде прашање на референдум, туку проблем кој требаше да се реши по професионален пат, со соодветно образовани луѓе и конкретни институции, кои дури и да се корумпирани и исполитизирани, треба да имаат барем малце образ во тоа што го работат
тука треба да се дискутира за ГТЦ како објект, колку вреди и што треб да се прави со него, а не за тоа колку граѓани ги поддржуваат глупостите на Жерновски и Груевски и од кои причини го прават тоа...

воопшто не требаше да дојде до вакво дереџе на инает до кое се дојде денес, ама кога веќе е дојдено до тоа, дури и референдум е погрешен, дури и да имаше целосно позитивен ефект референдумот, ќе беше погрешен самиот потег



zabegan Кликни и види ги опциите 


Коментари: 1094 
Прегледи: 21739 

Види порака Види порака
Двокатни автобуси 
Испратена: 24.Март.2013 во 17:06
Како влегува шофер на градски во пиљара? 
-Со двокатен автобус. воопшто не е за смеење, автобусите не стигнаа да направат ни пет години, а веќе имаат вакви опасни дефекти 
Види порака



zabegan Кликни и види ги опциите 


Коментари: 3089 
Прегледи: 103871 

Види порака Види порака
СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14 
Испратена: 10.Април.2013 во 00:03
Koj sto saka neka kaze... Za Andrej Zernovski sum i toa so dvete race ... I pokraj site frleni pari, i pokraj najgolemoto "zlo-DELO" na ve me ro to a toa e SK-2014-DPMNE, i pokraj Pustec, Korca, i pokraj site mozni scenarija, zitelite na opstina Centar od bastion na vmro, posle 13 godini, go dadoa vo racete na Andrej... Dali nekoja ja razbira tezinata na pobedata na Andrej Zernovski vo Centar... Andrej Zernovski vs. Vmro-SK-2014....?????јас воопшто не ја разбирам тежината, како прво,... Види порака

zabegan Кликни и види ги опциите 


Коментари: 539 
Прегледи: 13118 

Види порака Види порака
ШТО ПРАВИ ОПОЗИЦИЈАТА!! 
Испратена: 03.Март.2013 во 21:18
вие тука додека мозгате кој повеќе ве пали, дали Бранко или Грујо... оние неандарталцине пуздер направија денес низ центарот на Скопје.. човек не можеше нормално и без страв да се движи низ градов и немаше никаква политичка реакција нити пак барем медиумска покриеност на сето тоа 
како сеуште не ви е срам да коментирате воопшто на подфорумов, не знам 


и тој груевски жив лигуш, и онаа гордана од мвр, наместо денес полицијата џигер да ги направеше баш тие неандерталците што кршеа и палеа, да... 

намигнување

и? шо?
дај барем линкови од целата дискусија кога веќе изиграваш странска служба со која соработува Заев... како прво, си помешал некои лончиња, втората реплика не е моја да


Изменето од zabegan - 07.Мај.2015 во 05:06
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 11:06
Jas mislev novace go pretstavuva Grujo, koga toj so lepenki i mestenki kako Zaev.
Kje pochnam da se somnevam vo lojalnosta
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 07:55
http://plusinfo.mk/vest/26257/pocna-demontaza-na-spomenikot-na-car-samoil-(foto)

динамика
дефинитивно
лунапарк
old d4b3
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 219220221222223 229>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,441 секунди.