IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 33>
Автор
Порака
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 23:32
Или проста математика повише троши одколку што внесуваш.
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 00:17


залепија сликава на фризидеротголема%20насмевка
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 12:21
Prvo i najosnovno treba da se programira umot...toa e najteskoto nesto,, posle drugoto neminovno dava rezultati.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 01:55
Зарем од кафето може да се ослабе?!

Затоа што сме балканци навикнати сме да јадеме обемно и додека прима желудникот сметаме дека не сме најадени,а веќе кога нема да можеме да дишеме од јадење тоа е знак за ситост.Исто така феноменот ако се купи денес,до утре мора да го нема,познато ми е и тоа.Среќа не сме во Америка,тек тогаш што ќе беше како што е се генетски модифицирано,средено за мерак,како што растат тоа крвчињата по фармите брзо и дупло од природното,така и ние.Одлично!Тука пиперче,патлиџанче,а башка и сиромашен е овој балканов за пестициди и триста тракатанци да се ставаат во конзервираната храна,па да се види аир и од сиромаштија бар!
Две недели на аткинсова диета како припрема,понатаму по посебен режим кој вклучува буквално се за јадење.Актуелна е така наречената УН диета...има од тестенини до колачи.Одличен почеток е четвртоков за диета,од 16 часот до наредниот ден до 16,само на вода.Одлична детоксикација прави на телото и се губат 3-4 кг те вишокот течности,па потоа си продолжувате со аткинсова.Инаку помеѓу диетите често кога ќе кажат почести оброци си се прашувате *е колку тоа почести* на четири часа почнувајќи од 7 наутро до 8-9 часот навечер.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 10:02
ne sakam dieti
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 17:10
Читнав нешто за искуства со Вита Голд кафето...ај пишете нешто повеќе,денес нафурав една колешка,ама загрижена е пустата да не не може од вц да излезе и што точно се случува во вц????Дијареа?!
Страшно е тоа!Муабетот ми е,може да доведе до дехидрација на организмот и не само вишокот на течности,туку и оние потребните да те натера да ги исфрлаш...и пак да си се вратиш на старите килограми.Да не се случи изи кам,изи гоу,па пак изи кам

Ај ве молам шкрабнете нешто на брзина за утре да ја информирам.Луѓето сакаат брзи начини за слабеење,ја мрзи да вежба и гладува.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 17:56
epa ke mora da se odluci za nekoe od tie dve,dali ke gladuva ili ke sportuva,ma da ednoto nema rezultat bez drugoto....nesto slicno slusnav za tie kapsulite na bozen,efikasni bile,taka mi rekoa...ne znam kolku e tocno
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 22:54
Originally posted by sunshine_baby sunshine_baby напиша:

Читнав нешто за искуства со Вита Голд кафето...ај пишете нешто повеќе,денес нафурав една колешка,ама загрижена е пустата да не не може од вц да излезе и што точно се случува во вц????Дијареа?!
Страшно е тоа!Муабетот ми е,може да доведе до дехидрација на организмот и не само вишокот на течности,туку и оние потребните да те натера да ги исфрлаш...и пак да си се вратиш на старите килограми.Да не се случи изи кам,изи гоу,па пак изи кам

Ај ве молам шкрабнете нешто на брзина за утре да ја информирам.Луѓето сакаат брзи начини за слабеење,ја мрзи да вежба и гладува.


мајка ми пиеше едни капсули,.... и препорака да се пијат со минимум 3 чаши вода..... уствари водата е тоа што те тера да одиш во вц, и да го чистиш организмот,..... само ете ние се лажеме со апчиња..... голема%20насмевкаепа гарант и така е за кафето... голема%20насмевка
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 17:11
L KARNITINE se kapsulite koi obicno se koristat za slabeenje.Toa e preparat koj go izlacuva organizmot u nekoj normalni kolicini koise dovolni za normalna ishrana.Nie ne se hranime normalno pa za toa se stvaraat masni tkiva i talozenja na masti na zidovite nastomakot i polovinata,(popularno nareceni spojleri hihihi)L KARNITINE kapsulite istata ja pretvarat vo energija ja sogorevaat i da zadolzitelno 2 litri voda
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 17:23
preparat koj go izlacuva organizmot? siguren si deka dobro se izrazi?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 22:21
абе какви капсули бе што ви е на вас џанкери ниедни плазење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
warlike Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај warlike Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 17:16
Kakvi dieti se ti se toa gluposti zivi
Fatete se za sportot,jadete isto kolku sto trosite i pak gubite od kilaza:)Ja treniram plivanje sekoj pravam po 500 stomacni 100 sklekovi,jadam mnogu ama pak gubam kila
FIZICKATA AKTIVNOST PRED SE
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 17:55
Uste dieta da drzam
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:01
Originally posted by warlike warlike напиша:

Kakvi dieti se ti se toa gluposti zivi
Fatete se za sportot,jadete isto kolku sto trosite i pak gubite od kilaza:)Ja treniram plivanje sekoj pravam po 500 stomacni 100 sklekovi,jadam mnogu ama pak gubam kila
FIZICKATA AKTIVNOST PRED SE



Стварно..се слагам со овој коментар..какви капсули,какви кафиња или сирупи,чаеви..природно си е природно..само треба малце трпение за се,и цврста одлука во мозокот дека сте решени тоа да го направите..Да се јаде здрава храна базрана на овошје,зеленчук,житарки,итн..и да се има физичка активност,тоа е многу важно..не само за губење на килажата туку воопшто за здравјето   
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.