IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 12:48
ПА НАПИШАВ "ESET NOD32 Antivirus" АКО Е ТОА СЕ.....
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 13:50
ne e samo nod 32 mora da ja znaes verzijata na nod
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 18:02
Ако си расположен Помагај, како да направам, како да ти кажама која верзија е и останатото што ќе треба.....
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 18:41
ajde vaka ke probame da napravime otvori go nod 32 i stisni na kopceto print screen i odi vo paint i izvadi ja slikata i zakacija na forumot ili pak vaka otvori go nod i gore kaj linijata imas help stiskas tamu i imas about i tamu ja pusva verzijata na nod nesto vaka treba da dojde 3.0.0.500 taka nesto bi trebalo da bide
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 18:47
Version 3.0.642.0
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 19:07
e toa e nesto drugo aj ke probam da najdam nekoj pa4 za nod 32 ako uspeam bidejki ne go koristam nod 32 tesko ke mi odi da ti najdam aj ke vidam ako ima nekoj od clenovive so poveketo koritat nod 32 moze ke ti dadat imase edna strana so useri za nod... aj ke vidam pa ke ti kazam
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 19:14
ФАЛА СРЦЕ СИ
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 19:35
eve vidi voa simni i instaliraj tuka
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2008 во 23:37
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Originally posted by -Niki- -Niki- напиша:

Izzie Kako mislis da ne se pravi Update? ako ne se pravi
togas sto ke ti e?
neznae i on

па шутрак еден на блеклиста ќе го стави антивирусот (при апдејтот ке познае дека е кракнат)

единствено ако ти е лиценциран и се како што треба, можеш апдејт без проблеми да правиш

(едит: ова се однесува на kaspersky)


Изменето од Izzie - 08.Ноември.2008 во 23:44
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 00:37
Originally posted by Izzie Izzie напиша:



Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Originally posted by -Niki- -Niki- напиша:

Izzie Kako mislis da ne se pravi Update? ako ne se pravi
togas sto ke ti e?
neznae i on
па шутрак еден на блеклиста ќе го стави антивирусот (при апдејтот ке познае дека е кракнат)единствено ако ти е лиценциран и се како што треба, можеш апдејт без проблеми да правиш(едит: ова се однесува на kaspersky)
Ne pismen i tebe li treba da ti objasnuvam nekoj raboti oflele se glupaci na forumov Mislehjeto bes napisano pred 1 godina ti sea odgovaras ?!?!?
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 17:25
ја зборувам едно он друго.

какво хакериште си еј, страв ме фаќа
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 18:11
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

ја зборувам едно он друго.какво хакериште си еј, страв ме фаќа


Pa toa e be glup znam so sakas da kazes deka,pri odreden update na kaspersky ke go stavi klucot vo crna lista a ti imas li slusnato za stranica so redovno updetuvaat klucevi za kis 2009 i 7.6 i dalje kako ja neam problem so klucevi se vie imate
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 21:13
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Originally posted by Izzie Izzie напиша:

ја зборувам едно он друго.какво хакериште си еј, страв ме фаќа


Pa toa e be glup znam so sakas da kazes deka,pri odreden update na kaspersky ke go stavi klucot vo crna lista a ti imas li slusnato za stranica so redovno updetuvaat klucevi za kis 2009 i 7.6 i dalje kako ja neam problem so klucevi se vie imate


И што  нон стоп ќе се замарам јас ќе барам клучеви, зошто едноставно не снимиш пример авг :) никогаш нема да имаш проблеми со клучеви, а пак ја имаш посакуваната заштита, се разбира ако не влегуваш на некој страни со кракови и порничи и слично сигурно нема да налепиш на некој кузнеј какви вируси или пак ќе имате хакерски напради и слично, тој што сака вистински да се заштити си купва , прејак фаервол и комплет интернет безбедност која ќе биди супер сетирана.
Кон врв
GodFather3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GodFather3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 14:54
Imam dobra klekcija antivirusni.

Kaspersky 7 i 8 (Av i Is)+ not blacklisted keys
Avira Premium 2008
Bit Defender Total Security 2008 Build 11.0.16
ESET.Smart.Security.v3.0.672
Mcafee Total Protection 2009 (mislam deka e najdobra)
McAfee.Virus.Scan.Enterprise.v8.5i
Norton Antivirus 2008
Norton Internet Security 2009
Rising Antivirus 2008
Spy Hunter S
AdAware_7.1.0.8_Pro


site moze da se registriraat

Ako nekoj saka link neka pishe PP

Momentalno Koristam McAfee total protection 2009, iako nekoi vikaat deka Kaspersky e najdobar. Jas vikam deka ne e od ednostavna pricina sto firewall-ot pravi ogromni porblemi (ristrikcii na download/upload) so internetot

Изменето од GodFather3 - 18.Ноември.2008 во 15:13
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.